Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  recep tayyip erdoğan ehliyet affı

  1 ziyaretçi

  recep tayyip erdoğan ehliyet affı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  EHLİYET AFFI SON DAKİKA: Ceza puanı silinecek: Milyonlarca sürücüyü ilgilendiren açıklama - Ehliyet affı düzenlemesi nedir?

  EHLİYET AFFI SON DAKİKA HABERLERİ: Ehliyet affı çıktı mı, ne zaman yürürlüğe girecek, kimleri kapsıyor? Trafik cezası puanı silindi mi, hangi cezalar silinecek? Başkan Erdoğan açıkladı!

  EHLİYET AFFI SON DAKİKA HABERLERİ: Ehliyet affı çıktı mı, ne zaman yürürlüğe girecek, kimleri kapsıyor? Trafik cezası puanı silindi mi, hangi cezalar silinecek? Başkan Erdoğan açıkladı!

  TRAFİK CEZA PUANI NEDİR?

  Karayolları Trafik Kanun'un suç saydığı bir fiilden dolayı haklarında ceza uygulanan sürücülere, aldıkları her ceza için esasları yönetmelikte belirlenen ceza puanları verilir.

  Trafik suçunun işlendiği tarihten geriye doğru bir yıl içinde toplam 100 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri (2) ay süre ile geri alınır ve eğitime tabi tutulurlar.

  Aynı yıl içinde ikinci defa (100) puanı dolduran sürücülerin sürücü belgeleri (4) ay süre ile geri alınarak psiko-teknik değerlendirmeye ve psikiyatri uzmanının muayenesine tabi tutulurlar.

  Muayene sonucunda sürücülük yapmasına engel hali bulunmayanların belgeleri, süresi sonunda iade edilir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde! Ehliyet affı geliyor..

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde! Ehliyet affı geliyor..

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine sonrası millete sesleniş konuşması gerçekleştirdi.

  Recep Tayyip Erdoğan millete sesleniş konuşmasında uzun süredir müjdesi beklenen ehliyet affı konusunda açıklama yaptı.

  Peki ya ehliyet affından kimler yararlanacak? Şartlar neler? Detaylar haberimizde..

  10 BİN EHLİYET SAHİPLERİNE İADE EDİLECEK

  Sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. Yaklaşık 10 bin ehliyet sahiplerine iade edilecek.

  Yazı kaynağı : www.ogretmenlericin.com

  Ehliyet affı geldi: Ceza puanları siliniyor!

  Ehliyet affı geldi: Ceza puanları siliniyor!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenen kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak seçim tarihini paylaştı. Daha sonra ehliyet affı geldiğini ve belli sınır altında kalanların vergi, ceza ve faiz gibi borçların silineceğini söyledi. İşte detaylar…

  Ehliyet affı geldi: 10 bin ehliyet iade edilecek!

  Erdoğan tarafından kabine toplantısının sonrası gelen açıklamalar ilerleyen saatlerde sosyal medyada detaylandırıldı. Burada ehliyet ceza puanlarının silinmesi ve ehliyet affı başta olmak üzere Vergi, ceza ve faiz gibi borçların silinmesine yönelik paylaşımlar da yer aldı.

  Vergi, ceza ve faiz gibi borçların silinmesine yönelik açıklama:

  "2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edecek ve takiplerini sonlandıracak bir düzenlemeyi zaten yapmıştık. Şimdi de aynı uygulamayı, vergi dairelerimize vergi, ceza, faiz gibi tüm başlıklarda 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlarımız için hayata geçiriyoruz."

  Cumhurbaşkanı açıkladı: Seçim tarihi belli oldu!

  Yaklaşık 2.5 milyon vatandaşı ilgilendiren ehliyet affı ve ceza puanlarının silinmesine yönelik açıklama:

  "Yaklaşık 2,5 milyon sürücümüzün alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. Bu sebeple geri alınan 10 bine yakın ehliyetin iadesini sağlıyoruz."

  Vergi ve prim yükümlülüklerine yönelik açıklama:

  "Vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin, vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımıza olan borçlarının cezalarını kaldırıyoruz. Kapsamlı bir uygulama olan yapılandırma teklifimizin tüm hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum."

  Seçim tarihinin erkene alınmasına yönelik açıklama:

  "Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin normal tarihi olan 18 Haziran'ı hem Kurban Bayramı arifesi ve hac dönemine hem üniversiteye hazırlanan çocuklarımızın sınav takvimine hem de ilk ve ortaöğretim okullarımızın tatiline denk gelmesi sebebiyle güncelleme ihtiyacı duyduk.

  Siyaset kurumu olarak milletin taleplerini karşılamanın yanı sıra milli iradenin en yüksek katılımla, en ideal şartlarda tecellisini sağlamakla sorumluyuz. Bu anlayışla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda 14 Mayıs 2023'ün seçim için en uygun tarih olduğunu düşünüyoruz.

  Bu tarih güncellemesini anayasamıza göre beşte üç çoğunlukla Meclisimiz yaparsa memnuniyet duyarız. Mecliste gereken çoğunluğun sağlanamaması halinde Cumhurbaşkanı olarak biz, seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılabilmesini temin edecek bir takvimle kararımızı alıp süreci başlatacağız."

  Siz bu konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap