Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  recep tayyip erdoğan dünyanın kaçıncı zengini 2021

  1 ziyaretçi

  recep tayyip erdoğan dünyanın kaçıncı zengini 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Dünyanın en zengin devlet adamları

  Dünyanın En Zenginleri

  Dünyanın en zengin liderleri

  Dünyanın en zengin liderleri

  Fransız gazetesi le Monde'da yer alan habere göre, listenin ikinci sırasında Hacı Hassanal Bolkiah yer alıyor. Brunei sultanı olan Bolkiah'ın 15,8 milyar Avro serveti bulunuyor. Doğum gününde Michael Jackson tarafından kendisine özel konser verilen Bolkiah'ın zenginliği, sahip olduğu petrol ve doğalgaz gelirlerinden kaynaklanıyor. Büyük bir lüks araba koleksiyonuna sahip sultanın Paris'te 5 yıldızlı Meurice ve le Plazza Athenee isimli iki oteli bulunuyor.

  Listenin üçüncü sırasında 14 milyar Avro servete sahip Birleşik Arap Emirliği Şeyhi Halife Bin Zayed el Nahyan yer alıyor. Abu Dabi Prensi el Nahyan, Forbes Dergisine göre Körfez'in en zengin insanı ve diğer Arap devlet adamları gibi o da servetini petrolden sağlıyor.

  Dördüncü sırada ise Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz el Saoud bulunuyor. Suudi Arabistan Kralının 13,4 milyar Avro'luk servetinin kaynağını petrol gelirleri oluşturuyor. Krallığı dünyanın en büyük petrol üreticisi olma unvanını ise koruyor. En büyük tutkusu atlar olan Kral Abdullah, ülkesinin batısında kendi ismiyle bir şehir inşa etmeye hazırlanıyor.

  Kral Abdullah'ı İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi takip ediyor. Avrupa'nın en zengin devlet adamı olan Berlusconi'nin 8 milyar Avro değerinde serveti bulunuyor. Çok sayıda televizyon kanalı ve dergi sahibi Berlusconi, aynı zamanda futbol takımı AC Milan'ın da patronu.

  İlk 10'da yer alan diğer liderler ve servetleri şöyle:
  6. sırada Liechtenstein Prensi Hans-Adam II (3 milyar Avro)
  7. sırada Katar Emiri Şeyh Hamid Bin Halife el Tani (1,6 milyar Avro)
  8. sırada Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari (1,4 milyar Avro)
  9. sırada Monaco Prensi Albert II (821 milyon Avro)
  10. sırada Şili Cumhurbaşkanı Sebastian Pinera (821 milyon Avro)

  Fakir ülke devlet başkanları da listede

  Listenin 12'inci sırasında dünyanın en fakir ülkelerinden Ekvator Ginesi'nin Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo yer alıyor. 468 milyon Avro servete sahip Mbasogo, tüm gelirini ülkesinin petrol kaynaklarından sağlıyor.

  Ülke nüfusunun üçte ikisi yoksulluk sınırında bulunan Swaziland Kralı Mswati III de listenin 16'ıncı sırasında yer aldı. Kral Mswati'nin 79 milyon Avro değerinde serveti bulunuyor. 13 eşi bulunan kralın her eşine bir saray yaptırdığı ve bir BMW tahsis ettiği belirtiliyor.

  Listenin 20'inci sırasında ise Montenegro Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic bulunuyor. Djukanovic'in 12 milyon Avro değerindeki servetinin kaynağı bilinmiyor.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  DÜNYANIN EN ZENGİN LİDERLERİ BAKIN KİMMİŞ...

  dünyanın en zengin devlet liderleri listesi

  DÜNYANIN EN ZENGİN 10.SİYASET ADAMI KİM?

  DÜNYANIN EN ZENGİN 10.SİYASET ADAMI KİM?

  Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz bugünkü köşesindeki yazısının “İlginç bir liste” başlıklı bölümünde dünyanın en zengin devlet adamları listesinden söz etti.

  Yılmaz, listenin 10.sırasında Recep Tayip Erdoğan ismine dikkat çekti.

  Odatv.com

  İşte Mehmet Y. Yılmaz’ın yazısından ilgili bölüm:

  İNTERNETE girip şu adresi tıklarsanız karşınıza dünyanın en zengin devlet adamları listesi çıkıyor:

  www.wikisucces.org/wiki/List_of_heads_of_government_and_state_by_net_worth

  Birinciyi gazete okuyan herkes biliyordur: Brunei Sultanı Hassan Al Bolkiah.

  İkinci sırada ise Birleşik Krallık kraliçesi Elizabeth var.

  Merak edenler listeyi internetten bulup okuyabilirler.

  Listenin onuncu sırasında yer alan bir isim dikkatimi çektiği için bu listeyi sizlerle paylaşmak istedim. Listenin 10. sırasında Recep Tayyip Erdoğan ismi yazılı.

  Ancak hakkını yememek için şunu da söyleyeyim:

  Wikipedia’da benimle ilgili yaşamöyküsünde bile ciddi hatalar olduğunu gördüm.

  Dolayısıyla sadece bu kaynağa güvenerek Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyanın en zengin 10 devlet adamından biri olduğunu iddia edemeyiz.

  Ancak Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı olduğu sene gazetelerde yayımlanan fotoğraflarına, eşinin ve çocuklarının yaşadığı eve ve kılık kıyafetlerine bakarsanız, belirgin bir zenginleşme yaşandığını da görürsünüz.

  Elbette bunda çocuklarının çok akıllı birer tüccar çıkmasının yanında "tutumlu bir yaşam" sürmelerinin de payı olmalı.

  Bu listenin adresini vermemin nedeni, bu ani zenginleşme görüntüsünün giderek büyüyüp, bir efsane haline dönüştüğüne dikkat çekmek.

  Başbakan’ın siyasi geleceği hiç umurumda değil ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın adının böyle listelerde geçiyor olması beni çok rahatsız etti.

  İki atasözü var aklımda, yazıyı onlarla bitireyim: "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" ve ‘Elálemin ağzı torba değil ki büzesin’!

  Yazı kaynağı : odatv4.com

  Dünyanın en zengin devlet adamları

  Dünyanın en zengin devlet adamları

  Cumhurbaşkanı adaylarının mal varlıklarının açıklanmasıyla siyasilerin servetleri bir kez daha gündeme geldi. Huffington Post’a göre dünyanın halen görevde olan en zengin siyasetçiler..

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap