Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  recep ayında yasin okumanın fazileti

  1 ziyaretçi

  recep ayında yasin okumanın fazileti bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Receb ayında sabah namazından sonra bir kere Yâsîn sûresini okumak

  *******

  Ve aleyküm selam kardeşim;

  Hz. Âişe (r.anha) validemizden rivayet edilen söz konusu hadis-i şerife, belli kaynaklarda (Kütüb-i Sitte, Kütüb-i Tis’a) rastlayamadık. Bilmiyorum, belki vardır da, biz görememiş olabiliriz.

  Ancak, orada ismi geçen zât Mu­ham­med ib­n Ha­tî­rud­dîn (k.s.) haz­ret­le­ri­ ve kitabı el-Ce­vâ­hi­ru­’l-Hams, fezâl-i a‘mâl mevzuunda mûtemet bir kaynaktır. Sadece Receb ayı ile ilgili değil, diğer aylar meselâ Şâban-ı şerif ve Şehr-i Ramazan hakkında ve sair sûreler ile Esmâ-i Hüsnâ’nın esrârı ve müessir dualarla alakalı da nakilleri vardır. Binaenaleyh hadis-i şerifin sıhhatine dair bir tereddüdümüz olamaz. Zayıftır, mevzudur diyenlere itibar etmeyiniz. Kaldı ki mâlumunuz; fezâil-i a‘mâl mevzuunda zayıf hadislerle de amel etmek caizdir. Zira mesele, hüküm istinbâtı değildir.

  Adı geçen kitap; Fatih’te Millet Kütüphanesi, Kısım: Reşid Efendi, Kayıt no: 506, varak: 19’da mevcuttur. İlgilenenler görebilir, faydalanabilir.

  Millet Kütüphanesi, yukarıda da belirttiğimiz üzere, İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan, 1916 yılında tesis olunmuş bir kütüphanedir.

  Feyzullah Efendi Medresesi'nde yer alan kütüphane, 1916 yılında, Ali Emîrî Efendi’nin 16.000'i aşkın nâdir, hatta ender eserden oluşan özel kitap koleksiyonunu bağışlaması ile kuruldu. Medreseye ait koleksiyon ve toplanan diğer kitaplarla zenginleşen kütüphanede, günümüzde 8.000'i el yazması, 20.000'i Eskimez yazı ile / Osmanlıca harflerle yazılmış-basılmış yaklaşık 30.000 kitap bulunmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.halisece.com

  Yazı kaynağı : cubbeliden.blogspot.com

  ŞİFA AYETLERİ VE DUALARI

  Yasin Suresini okumanın faziletleri

  Yasin Suresini okumanın faziletleri

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0215 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap