Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rapor parası sorgulama telefon numarası

  1 ziyaretçi

  rapor parası sorgulama telefon numarası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ALO 170 - Çalışma Hayatı İletişim Merkezi

  ALO 170' i aramadan önce dikkat etmeniz gerekenler

  ALO 170 hattını aradığınızda yanınızda kimliğinizin bulunması işlem hızlılığı açısından önem taşır.

  ALO 170 hattını aramanız halinde, adınıza bir başvuru oluşturulmakta ve başvuru takip numarası verilmektedir. 3 iş günü sonra tekrar arayarak başvurunuzla ilgili bilgi alabilirsiniz.

  Başvuru takip numaranızı kimseyle paylaşmayınız.

  ÇSGB, SGK, İŞKUR ve MYK mevzuatlarıyla ilgili her türlü bilgiyi ALO 170’i arayarak öğrenebilirsiniz. ALO 170 aracılığıyla işyeri tarafından ödenmeyen normal çalışma ücretleri ve fazla mesai ücretleri ile ilgili şikayetler alınmaktadır. İstenen bilgiler; İşyerinin ünvanı, işyerinin açık adres bilgisi, işe giriş-çıkış tarihinizdir.

  Kayıt dışı istihdam şikayetleri ALO 170 aracılığıyla yapılabilmektedir. Denetimlerin yapılabilmesi için, şikayet edilecek işyerinin ünvanı, açık adres bilgisi ve sigortasız çalışan kişilerin isim bilgilerini mutlaka biliyor olmamız gerekmektedir.

  ALO 170 hattı aracılığıyla anlaşmalı boşanma şikayetleri alınmaktadır. Denetimlerin sağlıklı yapılabilmesi için, anlaşmalı boşanma yapan kişilerin isim soyisim, TC kimlik numaraları ve birlikte yaşadıkları evin açık adres bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Rapor ücretinizin ne zaman ödeneceğini öğrenmek için; rapor tarihlerinizle birlikte ALO 170’i arayabilirsiniz. Emeklilik tarihinizi öğrenmek için TCKN ile aramanız yeterli.

  Yazı kaynağı : www.alo170.gov.tr

  Rapor Parası Sorgulama Telefon Numarası (PTT - SSK)

  4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme

  SGK Rapor Parası Sorgulama 2021 (Telefon ve E-devlet)

  SGK Rapor Parası Sorgulama 2021 (Telefon ve E-devlet)

  2021 yılında SGK rapor parası sorgulama nasıl yapılır, en kolay yoldan rapor parasının yatıp yatmadığını ve ne zaman yatacağını nasıl öğrenebiliriz? Sizler için iş göremezlik ödeneği hakkında  güncel bilgileri  araştırarak bu sayfamızı oluşturduk. Doğum izni, iş kazası, hastalık ve farklı nedenlerle SGK'lı olarak çalışanlar için devletimiz tarafından ödenen rapor parası, çalışan kişilerin merak ettiği konuların başında geliyor. SGK'lı olarak çalışanların rapor parası alabilmesi için en geç 15 gün geçmesiyle birlikte PTT'den çalışanların TC kimlik numarası hesabına yatırılıyor. İşte rapor parası almak için gerekli şartlar ve rapor parasının yatıp yatmadığını öğrenme yolları.

  SGK Rapor Parası Sorgulama

  Rapor parası alabilmeniz için SGK'lı olarak çalışan olmanız gerekmektedir. Rapor parası almak için hastalık, iş kazası, doğum gibi çeşitli nedenlerle iş göremezlik raporunuzun olması gerekmektedir. Bu durumda devlet tarafından çalışanların kayıp günleri için PTT üzerinden TC kimlik numarası hesaplarına belirli günler için ödeme yapılır. İşverenin raporu SGK'ya bildirmesinden sonraki 15 gün içerisinde PTT üzerinden çalışanlar rapor ücretini alabilir. Rapor parası sorgulayabilmek için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır, bunları araştırarak aşağıda maddeler halinde sıraladık. Rapor parası sorgulama yöntemleri ise:

  E-Devlet Rapor Parası Sorgulama

  Türkiye'nin resmi vatandaşlık işlemleri sitesi e-devlet üzerinden kolaylıkla rapor paranızı sorgulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki maddeleri izlemeniz gerekmektedir.

  Rapor Parası Sorgulama Telefon Numarası

  Alo 170 "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi'ni" arayarak siz de rapor paranızın yatıp yatmadığını hemen öğrenebilirsiniz. Alo 170'i aradıktan sonra müşteri hizmetlerilen rapor paranızın sorgulamasını yapmak istediğinizi belirtin. Sorgulama işlemleri için kimlik bilgilerinizi temsilciye söyleyerek kolaylıkla telefonla siz de rapor parası sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

  T.C. ile rapor parası sorgulama

  T.C. kimlik numaranızla SGK rapor paranızı öğrenmek istiyorsanız:

  Rapor Parası Ne Zaman Yatar?

  İş göremezlik rapor parası, işverenin raporu SGK'ya bildirmesinden sonraki 15 gün içerisinde PTT üzerinden ödemesi gerçekleşir. Bu ücretin yatırılmasından sonraki 2 ay içerisinde alınması gerekmektedir. Bu süre içinde rapor paranızı almazsanız bu durumda ücret SGK'ya iade edilir ve tekrardan çalışanın talebi olması durumunda bile ödeme yapılamaz.

  Rapor Parası Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

  İş göremezlik ödeneğini alabilmeniz için iş göremezlik raporu aldıktan sonraki tarihten 1 yıl önceki tarih içerisinde en az 90 gün süreyle çalışmış olmanız istenmektedir. 1 veya 2 gün gibi kısa süreli alınan raporlar için SGK ödeme yapmamaktadır. Aldığınız raporda mutlaka bir hastalık teşhisi olması gerekmektedir. Eğer belirtilen sağlık raporunuzda bir hastalık teşhisi yoksa bu durumda da SGK ödeme yapmaz. Rapor parası alabilmeniz için sağlık raporunuzu işverene iletmelisiniz. İşveren, 5 gün ierisinde e-rapor sistemine raporunuzu gönderecektir. SGK tarafından incelenen rapor onay alması durumunda çalışanın TC kimlik numarası üzerinden PTT hesabına para aktarılacaktır. Tüm bu aşamalardan sonra ise paranızı almak için kimlik belgenizle beraber herhangi bir PTT şubesine giderek paranızı alabilirsiniz. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu kapsamında 3 farklı geçici iş göremezlik ödeneği bulunmaktadır.

  1. SGK'lı olarak herhangi bir işyerinde çalışan bir kişi iş yerinde kaza geçirmesi sonucu veya işiyle alakalı olarak meslek hastalıklarından dolayı rapor almışsa SGK rapor parası alma hakkına sahiptir.

  2. Herhangi bir rahatsızlık veya hastalık dolayısıyla rapor alınmış ise, bu durumda çalışan kişinin rapor tarihinden önce 90 gün süreyle SGK primlerinin ödenmiş olması gerekmektedir.

  3. Kadın sigortalı çalışanların doğum yapması durumunda doğumdan önceki 8 ve doğumdan sonraki 8 hafta olmak üzere doğum parası rapor ücreti alma hakkına sahiptir. Doğum yapan kadınların rapor ücretinden faydalanması için yine 90 gün prim ödemesi bulunması gerekmektedir.

  Siz de bu sayfamızda yer alan 2021 yılına ait güncel bilgileri inceleyerek rapor parası sorgulama yapabilir, e-devlet üzerinden rapor ücretinizin yatıp yatmadığını sorgulayabilirsiniz. Rapor parası hesaplama yapmak için öncelikle ilk üç aylık brüt ücret toplanır. Son üç aylık prim günü toplanır ve raporlu olunan gün sayısından 2 çıkartılır. 2 çıkartılmasının nedeni ise rapor parasının raporun ilk iki günü için verilmemesinden dolayıdır. İlk 3 aylık brüt gelir, son 3 aylık prim gününe bölünmesi sonrasında çıkan sonuç raporlu olunan gün sayısı (-2 gün de hesaplanır) çarpılır. Elde edilen sonuç ayakta tedavi olması durumunda 2 ile çarpılıp 3'e bölünür ve sonuç olarak alınacak rapor parasının ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Rapor parası hesaplama çok karışık olduğundan dolayı bu konuya özel olarak araştırmalarımızı yaparak yeni bir sayfa oluşturacağız.

  Yazı kaynağı : www.kredibankalar.com

  Rapor Parası Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

  Rapor Parası Sorgulama Ve Hesaplama Linki 2022 - İşgöremezlik Rapor Parası Ödemesi Nasıl Alınır Ve Ne Zaman Yatar

  Rapor Parası Sorgulama Ve Hesaplama Linki 2022 - İşgöremezlik Rapor Parası Ödemesi Nasıl Alınır Ve Ne Zaman Yatar

  Rapor Parası Alma Şartları Nelerdir?

  Sigorta Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışan kişinin İş kazası, meslek hastalığı, hastalık veya analık hallerinden biri nedeniyle geçici iş göremezliğe uğranılması gereklidir.

  SGK tarafından yetki verilen hekim ve sağlık kurullarından sağlık raporu alınması gerekiyor.

  Köy veya mahalle muhtarları ile hizmet akdine bağlı olmaksızın kendi adına veya hesabına bağımsız olarak çalışanlara geçici iş göremezlik ödeneği ödenebilmesi için prim borçlarının olmaması ve yatarak tedavi görmeleri nedeniyle geçici iş göremezliğe uğramaları şartı gerekiyor.

  Sigortalı çalışanların hastalık nedeniyle geçici iş göremezlik ödeneği için iş göremezlik raporunun başladığı tarihten önceki 1 yıl içinde en az 90 gün kısa vadeli sigorta primi bildirilmiş olması gerekiyor.

  Analık nedeniyle geçici iş göremezlik ödeneğinden yararlanabilmeleri için doğumdan önceki 1 yıl içinde en az 90 gün kısa vadeli sigorta primi bildirilmiş olması gerekiyor.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap