Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  radyo ve televizyon programcılığı dgs

  1 ziyaretçi

  radyo ve televizyon programcılığı dgs bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Radyo ve Televizyon Programcılığı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir

  Radyo ve Televizyon Programcılığı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir

  Radyo ve Televizyon Programcılığı DGS geçiş bölümleri nelerdir.  Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü ile sınavsız geçiş yapılacak bölümler nelerdir. DGS ile Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunları hangi bölümlere geçebilir, 2 yıllıktan 4 yıllığa nasıl geçiş yapılabilir, Radyo ve Televizyon Programcılığı DGS bölümleri nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için derlemeye çalıştık. 2019,2020,2021,2022

  Herhangi bir üniversitenin önlisans bölümlerinden mezun olmuş ya da olabilecek durumdaki öğrencilerin katılabildiği, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen çoktan seçmeli bir sınavdır.

  Dgs’ye Girerek Radyo ve Televizyon Programcılığı Mezunları Hangi Bölümleri Tercih Edebilir, Radyo ve Televizyon Programcılığı Dgs Bölümleri

  DGS aracılığıyla adaylar 2 yıllık bölümlerden 4 yıllık bölümlere geçiş hakkı kazanmaya çalışırlar ve 2 yıllık bir önlisans bölümü olan Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olan adaylarda bunu yapmak istediklerinde girebilecekleri belli bölümler vardır.

  Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunu olarak adayların DGS ile geçiş yapabileceği, Radyo ve Televizyon Programcılığı DGS bölümleri şunlardır:

  Bunlara ek olarak Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü mezunlarının Dikey Geçiş Sınavı (Dgs) İle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İktisat Fakültesi İle İşletme Fakültesi’nin Açıköğretim Lisans Programlarını; Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Açıköğretim Lisans Programlarını; İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nin Açıköğretim Lisans Programlarını Tercih Edebilecek Ön Lisans Programları (Programların 5. Yarıyılına Fark Dersleri Almadan Kayıt Yapılabilecektir) na DGS ile geçiş hakkı bulunmaktadır. Geçiş hakkı bulunan bölümler ise şöyle;

  Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olan adaylar bu bölümleri tercih edebilirler fakat bu tercihleri yapabilmek ve yerleşebilmek için de bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

  Radyo ve Televizyon Programcılığı Mezunları Geçiş Hakları Olan Bölümleri Nasıl Tercih Edebilir

  Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olarak bahsedilen bölümleri tercih etmek için eğer herhangi bir özel şart veya koşul yoksa adayların sadece tercih etmeyi düşündükleri bölümün tercih edilmesini sağlayan DGS puan türünden yeterli puanı alması gerekmektedir.

  Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunu olarak girilebilecek bölümlerin DGS ile tercih edilebildiği puan türleri aşağıdadır.

  Bunlar dışında Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümüne veya diğer bölümlere yerleştirmelerde özel koşul ve şart var ise bu özel koşul ve şartların neler olduğuna BURADAN bakabilirsiniz.

  * Yukarıda yer alan bilgiler ve Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunları hakkında yazdıklarımız ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) hazırladığı ve yayımladığı kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte sorumlu olan kurum ÖSYM olduğu için yine bu kurumun yayımladığı kılavuzları ve duyuruları takip ederek incelemeyi ihmal etmeyiniz.

  ** Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü ve diğer önlisans programları mezunlarının geçiş yapabildiği bölümlere ait kılavuzun tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ

  DGS HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

  TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

  DGS ye KAÇ GÜN KALDI? GERİ SAYIM SAYACI

  DGS PUANI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ HAKKINDA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

  DGS Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları için TIKLAYINIZ

  GÜNCEL DGS KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  Radyo ve Televizyon Programcılığı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

  SİNEMA-TV Bölümünde DGS ile Öğrenci Alıyor Mu?

  SİNEMA-TV Bölümünde DGS ile Öğrenci Alıyor Mu?

  Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alıyor. DGS ile öğrenci alınan önlisans bölümleri şöyle:
  Film Yapım Teknikleri
  Fotoğrafçılık
  Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
  Medya ve İletişim
  Radyo ve Televizyon Programcılığı
  Radyo ve Televizyon Yayımcılığı
  Radyo ve Televizyon Yayıncılığı
  Radyo ve Televizyon Tekniği
  Radyo ve Televizyon Teknolojisi
  Sahne ve Gösteri Sanatları Işık Teknolojisi
  Sahne ve Gösteri Sanatları Ses Teknolojisi
  Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi
  Televizyon Yapım ve Yönetimi
  Televizyon ve Radyo Programcılığı
  Bu bölümün tanıtımı İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından hazırlanmıştır.
  Fotoğraf: İstanbul Bilgi Üniversitesi 

  Yazı kaynağı : www.pervinkaplan.com

  Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi

  Programın Seviyesi

  Önlisans

  Programın Süresi

  2 yıl

  Programın Amacı

  Radyo ve Televizyon Programcılığı ön lisans programının temel misyonu; kamu ve özel statüye sahip farklı kurumlarda farklı pozisyonlarda ülkemizin radyo ve televizyon adına her türlü eleman ihtiyacının karşılanmasını sağlamaktır. Bu çerçevede bu programdan mezun olan öğrencilerin alana hâkim olarak yetişmelerinin sağlanması hedeflenmektedir. Bu hedefe dönük olarak gerekli bilgi ve beceri ile donatılmış, ilgili alanlarda görev alabilecek niteliğe sahip mezunlar verilmesi amaçlanmaktadır.

  Program Kazanımları

  Program mezunlarına Atatürk Üniversitesi, “Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Önlisans Diploması” verilmektedir. Bu programı bitiren öğrencilere ön lisans diplomasının yanı sıra “Radyo Tv Operatörü” unvanı verilmektedir. Ayrıca bu program, iyi derecede iletişim kurabilme ve mesleki konulara hâkim olmayı sağlayarak iş olanaklarını artıracak veya çalışılan işte yükselme imkânı sağlayacaktır.

  Programın İstihdam Alanları 

  Radyo ve Televizyon Programcılığı Önlisans Programından mezun olan öğrenciler, Radyo ve Televizyon sektörü ile bu sektöre yakın diğer alanlardaki kurum ve kuruluşlarda çalışma olanağına sahiptirler. Bu çerçevede bu programdan mezun olanlar:

      İle ilgili tüm alanlarda istihdam edilebilir.

  Diğer yandan bu programı başarı ile tamamlayarak mezun olan öğrenciler, mezun olmaları halinde isterlerse ÖSYM tarafından yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girerek alanı ile ilgili aşağıdaki lisans programlarında lisans öğrenimlerine devam edebilirler.

  Programın Öğrenim Giderleri

  Programa yerleştirilen adaylar bahar ve güz yarıyılları başında (Akademik Takvimde belirlenen tarihler arasında) Öğrenim Giderlerini öderler. Öğrenim Gideri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

  Programın Diploma Bilgisi

  Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında “Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi” mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer lisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.

  Yazı kaynağı : www.ataaof.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap