Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada sakal traşı olmak diyanet

  1 ziyaretçi

  rüyada sakal traşı olmak diyanet bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada sakal kesmek ve görmek ne anlama gelir? Rüyada sakal tıraşı olmak ne demek?

  Rüyada sakal kesmek ve görmek ne anlama gelir? Rüyada sakal tıraşı olmak ne demek?

  Sakal kesimi kimi erkekler için iş hayatında bir zorunluluktur. Kimileri ise keyfi olarak sakallarını kesebilir. Sakal kesmenin rüyada da farklı anlamları olabilir. Bu rüyaların anlamlandırılmasında sakalın ne kadar kesildiği ve nasıl kesildiğinin de etkisi vardır. Sakal kesiminin görüldüğü rüyalar rüya tabirlerinde uzun ve kısa kesim olarak ele alınır.

  RÜYADA SAKAL KESMEK

  Rüyada sakal kesmek kişilerin gerçek hayatlarında bilinçsiz bir şekilde para harcaması yapacaklarına işaret eder. Bu yüzden bu rüya kişiler içim maddi anlamda kayıpların olacağını haber eder. Bunun yanı sıra rüyasında sakal kestiğini gören kişinin yaşayacağı maddi kayıplar nedeni ile bir müddet parasızlık çekerek sıkıntı yaşayacağı şeklinde yorumlanır.

  Rüyada sakalını kesmek ise daha farklı anlamlandırılır. Eğer kişi kendi sakalını kesiyorsa bu sorunlarının biteceğine ve maddi refaha kavuşacağına da işarettir. Rüyada sakalını kestiğini görmek mutluluğun habercisi bir rüya olarak yorumlanır. Rüya yorumcuları, kişinin rüyasında sakalını kestiğini görmesini, rüya sahibinin bazı sürprizler ile karşılayacağına da delalet eder. Bu gelişmeler rüya sahibinin beklemediği bir anda gerçekleşerek, olumlu gelişmelere yol açacaktır. Sakalını kestiğini görmek, kişilerin hayatlarında para sıkıntısından uzak ve makam mevki kazanmış bir iş hayatına işaret eder.

  RÜYADA SAKAL TIRAŞI OLMAK

  Rüyada sakal tıraşı olmak, kişinin hayatında önemli kararlar alacağı şeklinde yorumlanır. Bu kararların kişinin karşısına çıkacak risklere karşı tedbirli olması gerektiğine de delalet edilir. Rüyada sakal tıraşı olduğunu görmek, rüya sahibinin giriştiği işlerden kötü sonuçla yarılacağı ve başladığı planları da sonlandırmak zorunda kalacağına işaret eder. Bu rüya aynı zamanda kişinin yaptığı iyiliklerden sonuç alamadığı için çevresine karşı güven duygusunu da kaybetme düşüncesine yol açacaktır.

  RÜYADA SAKAL GÖRMEK

  Rüyada sakal kesmek ne kadar kötü yorumlanıyorsa rüyada sakal görmek de tam tersi iyi bir rüya olarak yorumlanır. Rüya sahibi rüyada sakal görüyor ise bu rüya kişinin işlerinin düzene gireceği ve feraha çıkacağına işaret eder. Rüyada sakal görmek, bereketli ve bolluk içindeki bir dönemin başlayacağının müjdecisidir. Eğer rüya sahibi uzun bir sakal görür ise bu da hanesindeki kişiler ile hep birlikte uzun bir hayat yaşayacağına işaret eder.

  RÜYADA SAKALIN KESİLMESİ

  Rüyada sakalın kesilmesi rüya yorumcuları tarafından olumlu bir şekilde ele alınır. Kişinin sakalının kesilmesi hem iş hem de manevi hayatta iyi gelişmelerin yaşanacağının işaretidir. Rüyada sakalın kesilmesi hayırlı ve mutlu bir evliliğe, iş hayatında yüksek ve helal kazanca ve çevresindeki kişilerden saygınlık görmeye delalettir. Rüyada sakalın kesilmesi aynı zamanda saygınlık olarak da ifade edilir.

  RÜYADA SAKALININ ÇIKTIĞINI GÖRMEK

  Rüyada sakalın çıktığını görmek rüya sahibinin hayatında bolluk ve bereketin artacağına işaret eder. İş hayatında kariyer basamaklarının hızlı bir şekilde çıkılacağının habercisi olan bu rüya aynı zamanda kişinin çevresinde büyük bir saygınlığa ulaşacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada sakalın çıktığını görmek rüya sahiplerinin hem manevi hayatının hem de maddi hayatının düzene gireceğinin işaretidir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Rüyada Sakal Kesmek

  Rüyada Sakal Kesmek

  Rüyada sakal kesmek; bir kimsenin rüyasında sakalını kestiğini görmesi mal, para ve itibarın artmasına, sakalının çok uzadığını görmek; borçlanmaya, yanlış bir davranış sonucunda üzülmeye, sakalının kesildiğini görmek; sıkıntılardan kurtulmaya, bir kadının kendini sakallı görmesi, çocuğunun olmayacağına işarettir. Kişinin rüyasında sakal kesmesi heybettir. Rüyada görülen sakal, erkek için zenginlik ve şereftir. Rüyada sakalının uzadığını ve karnına ulaştığını gören kimse, mal ve şöhret kazanır. Ve bunu kazanırken sakalından karnında bulunan miktarca zahmet çeker. Rüyada sakal kesmek, kişinin rüyasında sakalını kesmesi borçtan kurtulacağını, hastaysa şifa bulacağını rüyayı gören kişinin gam ve kederden kurtulacağı anlamına gelir. Rüyada sakal kestiğini görmek, kişinin rüyasında sakalını kestiğini görmesi mal, mülk ve para biriktirmeye, rüya sahibinin alacağı tedbirlerle maddi durumunun düzeleceğine işaret eder. Rüyada sakalını kesmek rüya sahibi için mutluluk verecek bir gelişme demektir. Beklenmedik bir gelişme sayesinde rüya sahibinin para sıkıntısı çekmeyeceğine yorulur.

  Kişinin sakalını kesmesi, maddi sıkıntılı zor günlerin biteceğine delalet eder. Rüyada sakalını kesmek güç sahibi olmaya da yorumlanır. Sakalının şekil ve kıyafetine uygun ve yakışıklı bir şekilde uzadığını gören kimse, şeref, şöhret, güzellik, mal, devlet ve güzel bir geçime nail otur. Sakalının yanlarının uzadığını ve ortasının uzamadığını görse, o kimsenin başkası için hazırlayacağı bir mal elde eder. Sakalının, miktarından fazla uzadığını görse, o kimsenin borcuna, üzüntü ve kederine işarettir. Sakalının uzadığını hatta yere düştüğünü görse, sakal sahibinin ölmesine işarettir. Bazı tabirciler, rüyada sakalının uzadığını ve çok kıllı olduğunu gören kimsenin, ömrü ve mali artar. Eğer sakalı göbeğine kavuşsa, o kimsenin Allah (c.c.)'a itaat ve inkıyat etmediğine işarettir. Rüyada sakal kesmek heybet ve kuvvete, dükkâna, geçim yollarına, elbiseye, kazanç ve menfaate delâlet eder. Eğer sakalı bir "tutam" dan fazla olarak görülen o kimsenin riyakâr bir adam olduğuna işarettir.

  Sakalının kıllarının fazlaca siyah olduğunu gören kimse, zengin olur. Eğer sakalı siyah olduğu halde rengini koyu yeşil görürse, o kimse miktarı ve sayılması mümkün olmayan bir mülke sahip, ancak kendisi isyankâr ve zalim olur. Rüyada sakal kesmek rüyayı gören için izzet ve ikbâle ermektir. Sakalının sarıya yakın olduğunu gören kimse, fakirlik ve hastalığa düşer. Rüyada etiyle bir adamın sakalını tutmuş ve onu çektiğini gören kimse, o adamın malına varis olur. Eğer kendi sakalını noksan ve hafif, ancak yakışıksız olmadığını göre kimse, üzerinde borç varsa öder. Eğer işleri güçse, kolaylaşır. Eğer üzüntü ve kederli ise, üzüntüsü gider. Sakalının çok az ve yakışıksız olduğunu görse, o kimsenin şerefi gider ve halkın yanında hor ve hakir olur. Rüyada sakal kesmek güç ve kuvvet simgesidir. Kendi sakalının yarısının gittiğini görse, o kimsenin izzet ve şerefinin bazısı veya malinin yarısı gider. Sakalının yarısının tras edilmiş olduğunu gören kimse, fakir olur, şöhretinden düşer.

  Bir kimsenin sakalını rüyada tanımadığı genç birisi tıraş etse, o kimsenin şöhret ve rütbesi bildiği bir düşmanı veya adaşı yahut onun benzetinin eliyle yok edilir. Eğer sakalını tıraş eden kimse ihtiyarsa, o kimseni şöhreti yüce ve kuvvetli bir kimsenin eliyle gider. Rüyada sakal kesmek erkek için zenginlik ve şereftir. Rüyada başka bir adamın sakalını kestiğini gören bir kimse, o adamın mirasını yer. Eğer onun sakalından bir şey alıp yediğini görse, o şeyin miktarınca o adama varis olur. Rüyada sakalının beyaz olduğunu gören kimse, şeref ve büyük şöhrete erişir. Bir kimsenin sakalının ağardığını ve henüz bazısında siyahlık da bulunduğunu görmesi, o kimsenin metanet ve vakarına işarettir. Rüyada siyah sakal kesmek malın artmasına işarettir. Sakalının siyahlığından hiç bir eser kalmadığını gören kimse fakir olur, şöhret ve mevkii elinde gider. Bir kimsenin rüyada hanımının sakallı olduğunu görmesi, o kimsenin malinin veya oğlunun malinin fazlalığına ve hanımının hastalığına işarettir.

  Bazı tabirciler rüyada hanımında sakal görülmesi, o kadının erkek çocuk doğurmasına, eğer o kadının erkek çocuğu varsa, o çocuğun ailesinin iyilerinden olacağını bildir, dediler. Kocada olan bir kadın rüyada sakallı olduğunu görse, o kadının kocasının kaybolmasına, dul ise onun haline uygun işgüzar bir adamla evlenmesine, bu rüyayı hamile bir kadın görse, erkek bir çocuk doğurmasına, eğer bir dava ve düşmanlığı varsa galip gelmesine ve erkekler yerine geçmesine ve erkek gibi is görmesine işarettir. Rüyada beyaz olan sakal kesmek zengin olmaya alamettir. Bir kimsenin rüyada sakal tıraşı olduğunu görmesi, o kimsenin yanında bulunan malının aratacağına işarettir. Rüyada sakal tıraşı olmak rüyayı gören için çok hayırlıdır. Rüyada sakalını ve başını birden tıraşı ettiğini gören kimse hasta ise, şifa bulur. Eğer borçlu ise, borcunu öder. Eğer üzüntü ve kederli ise, üzüntü ve kederi gider.

  Rüyada bir berber, kuaförde yahut evde sakal tıraşı olan kimse huzurlu bir hayata sahip olur ve aile yaşantısında huzurlu bir hayat sürer. Rüyada sakal tıraşı olmak, tıraş olduğunu gören kişinin tüm istekleri yerine gelir ve sıkıntıdan uzak, sevdiklerinin yanında sağlıklı bir ömür geçirir. Aynı zamanda rüyada sakal tıraşı olmak, sakalından bir veya iki tutam aldığını ve ondan hiç bir şey eksilmediğini gören, şöhret ve devlete sahibi bir kimseden mal elde eder. Bir kimse rüyada sakal kesmek için banyoya girerse, o kimsenin o sakalından kestiği miktarca malı artar. Bazen sakal, adamın dükkânına, geçim yollarına, elbisesine, üzerine lazım gelen tazminata, kazanç ve faydasına işarettir. Bir kimse rüyada sakalını ağzı ile kesip kısalttığını görse, o kimsenin üzüntü ve kederi uzar. Sakal kendisiyle yemin edilir bir şeydir. Sakal doğruluk, yalan cimrilik ve cömertliğe işarettir.

  Bir kimse rüyada sakalında beyaz kil görse, bu rüya o kimsenin kazandığı günahı sebebiyle onu korkutmaya ve uyarmaya işarettir. Bazen sakalın beyazlığı hastalığa yahut acizliğe işarettir. Uyanıkken sakalı beyaz olan bir kimsenin rüyada sakalının siyahlaştığını görmesi, sevinç, kuvvet ve sertçe hareket edişine işarettir. Rüyada sakalını âdetin hilafına olarak uzadığını gören kimsenin oyunla meşgul olmasına veya layık olmayan yere malini sarf etmesine işarettir. Sakal günahkâr kimse için, tövbe; sapıklar için hidayettir. Rüyada bir kadından sakal çıkması, o kadının erkek esine veya utanmazlığına ve sakınılması gereken şeyi yapmasına işarettir. Sakal küçük çocuk için uzun ömürdür.

  Rüyada sakal basini görmek, özür beyan etmeye delalet eder. Sakalli olan birisi rüyada kendisine sakal basi yapildigini görse, o kimsenin boynuna zincir vurulmasindan korkulur. Bazan da mersin agaci ve güzel kokulu otlar görmek, sakal basina delalet ettigi gibi, sakal basini görmek de, mersin agacina delalet eder. Sakal basi açikça yapilan özle ve fazlaca rizka veya kayip bir kimsenin ya da o kayiptan bir mektup gelmesine delalet eder. Eger sakal basi sahibine yakismis ise, müjde ve sevince delalet eder. Eger sahibini çirkin bir duruma sokmus ise, üzüntü ve kedere delalet eder.

  Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

  Rüyada Sakal Traşı Olmak Diyanet Görmek, Rüyada Sakal Traşı Olmak Diyanet Görmek ne demek, Rüyada Sakal Traşı Olmak Diyanet Görmek ne anlama gelir? Sakal Traşı Olmak Diyanet Görmek ile ilgili rüya tabirleri diyanet

  Rüyada Traş Olmak Ne Demek? Saç Sakal Traşı Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? - Rüya Tabirleri

  Rüyada Traş Olmak Ne Demek? Saç Sakal Traşı Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? - Rüya Tabirleri

  Rüyada belirli aralıklar ile düzenli olarak tıraş olan erkeklerin, rüyalarında da tıraş olmayı görmeleri çok doğaldır. Aynı şekilde bir kadın ya da bir erkek bir başkasının tıraş olduğunu rüyasında görebilir. Rüyada görülen tıraş olmanın da ebetteki anlamı bulunmaktadır. Rüyada tıraş olmak ne demek? Rüyada saç sakal tıraşı olduğunu görmek ne anlama gelir? İşte detaylar.

  Rüyada tıraş olmanın rüya tabircileri tarafından yorumlanışı genellikle olumlu anlamda olmuştur. Rüya tabircileri rüyada tıraş olmayı genel anlamda olumlu şekilde yorumlasalar da bazı durumlar rüyada tıraş olmayı olumsuz hale getirebiliyor.

  Rüyada Tıraş Olmak

  Rüyada kişinin kendisinin ya da bir başkasın saçını tıraş eden kişi, zorluk ve şiddet içinde ya da borç yükünün altında ise tüm bu durumlardan kurtulur. Kişi kendi saçının tıraş edildiğini görüyorsa düşmanına karşı bir zafer kazanacaktır. Eğer rüyada tıraş olunduğu görülüyorsa kişi alacağı bir haberle sıkıntılarından kurtulup, refaha ulaşacaktır. Kişi tüm dertlerinden sıyrılıp mutlu olacağı bir yaşam elde edecektir.

  Rüyada Saç Sakal Tıraşı Olduğunu Görmek

  Kişinin rüyada saçının tıraş edilmesi bir erkeğim hayatında yeni arayışlar içine girmek istediğine işaret eder. Aynı zamanda kişinin saç ve sakal tıraşı olması kendisinin hayatının huzurlu olacağına ve gelecek yaşamında kişinin canının sıkılacağı büyük bir üzüntü kaynağının oluşmayacağı anlamına gelen bir rüyadır. Pak olmak, temiz olmak anlamına da gelen bu rüya, kişinin sıkıntılarından uzaklaşacağına ve sevdiği kişilerle birlikte sağlıklı bir hayatı olacağına işaret eder.

  Rüyada Tıraş Etmek

  Tıraş etmek kişinin Allah yolunda malını harcayacağına işaret eder. Rüyada birinin saçlarını tıraş etmek bir faydanın elde edilmesi için söylenilen bir söze işaret etmektedir. Kişi kendi saçını tıraş ediyorsa bu kişi hastalığa yakalanacaktır. Aynı zamanda borcu olan bir kişi ise tüm borcundan kurtulacaktır.

  Rüyada Sakal Tıraşı Görmek

  Bir kişinin sakalını avuçlarının içine alarak fazla olan sakalını kesmesi, elinde bulunan malının zekâtını vermesine işaret eder. Uzun olan bir sakalın tıraş edildiğinin görülmesi ise kişinin evinin rızkını kötü olan yerlerde harcayacağı anlamına gelir. Kişi kendi sakalını tıraş ediyorsa bütün dertler ve sıkıntılardan kurtulacağına işaret eder.

  Rüyada Berber Görmek

  Kişinin rüyasında bir erkek berberini görmesi, insanların dertlerini, sıkıntılarını ve üzüntülerini gidermekte olan bir kişinin varlığına işaret eder. Rüyada bir kadın berberinin görülmesi ise zengin olan bir kadına işaret eder. Aynı zamanda mevkii yüksek olan bir akrabaya da işaret eder.

  Rüyada Ustura Görmek

  Kişinin rüyasında ustura görmesi ya da ustura ile tıraş olması erkek olan bir çocuğa işaret eder. Usturayla bir şeyin kesildiğini görmek, rüya sahibinin işinde kendisine zarar vermekte olan birinin varlığına işaret eder. Kişinin usturayı bilediğini görmesi ise bir iş konusunda kişiyle anlaşmak isteyen kişilerin verdikleri tekliflere olumlu yanıt alacaklarına işaret eder.

  Rüyada Tıraş Makinesi Görmek

  Rüyada tıraş makinesi görmek kişinin hayatından uzaklaşmak, kurtulmak ve kesip atmak istediği bir şeylerin var olduğuna işaret eder. Bu bazen kişinin bir alışkanlığı, bazen bir ilişki kurduğu insanlar olabilmektedir.

  Rüyada Kıl Görmek

  Rüyanın anlamı kişinin borçlanmasıdır. Fakat Allah’ın yardım etmesiyle kişi bu borcun yükünden kurtulacaktır. Kılların uzadığının rüyada görülmesi kişinin bir üzüntü yaşamasına işaret eder.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap