Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada pırasa görmek ne anlama gelir

  1 ziyaretçi

  rüyada pırasa görmek ne anlama gelir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada Pırasa Görmek Ne Demek? Tarlada Taze Yeşil Pırasalar Görmek - Rüya Tabirleri

  Rüyada Pırasa Görmek Ne Demek? Tarlada Taze Yeşil Pırasalar Görmek - Rüya Tabirleri

  Rüyada pırasa görmek oldukça farkı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyanın görülme şekline göre tabirleri de değişmektedir. Sizler için, rüyada pırasa görmek, görülme şekillerine göre tabirleri nelerdir, ayrıntılarıyla bir araya getirdik.

  Rüyada pırasa görmek ilk olarak bir kimseden miras kalacağı anlamına gelmektedir. Mirasın ne kadar olduğu ya da kimden kalacağı hakkında bir yorum bulunmamaktadır.

  Rüyada Pırasa Görmek

  Rüyada pırasa gören kimsenin özellikle sağır bir kimseden, kendisine miras kalacağı anlamında yorumlanmaktadır. Bu kişin akraba ya da yakın biri olup olmadığı rüyada pırasa görmenin şekline göre değişir.

  Diğer anlamda; eğer pırasa sevmiyorsanız, rüyada pırasa görmek sevmediğiniz bir durumla karşı karşıya geleceğinize ve bu durumdan hiç hoşnut olmayıp kendinizi huzursuz hissedeceğinize yorumlanır. Eğer pırasayı çok seviyorsanız ve rüyanızda pırasa görmüşseniz, o halde sevdiğiniz birine ya da çok istediğiniz bir şeye en kısa zamanda kavuşacağınız anlamına gelir.

  Rüyada Pırasa Yemek

  Rüyada pırasa yemek iki farklı şekilde yorumlanır. Eğer rüyanızda pırasayı çiğ halde yiyorsanız, size karşı yapılan bir haksızlığın üstüne gitmeniz gerektiğini ve hakkınızı aramanız gerektiğini işaret eder. Bu konuyu hafife almamalı ve kendinizi savunmaktan kaçınmamalısınız.

  Rüyada pişmiş halde pırasa yemek ise yapılan bir haksızlık karşısında sessiz kaldığınız anlamına gelir. Size yapılan bu haksızlığı kabullendiğiniz ve içinize attığınız şeklinde yorumlanır. Yapılan bu haksızlık karşısında göreceğiniz zarara da yorumlanmaktadır.

  Rüyada Pırasa Satın Almak

  Rüyada marketten ya da pazardan pırasa aldığınızı görmüşseniz, haksız bir kazanç içerisindesiniz demektir. Tövbe edip haksızlıkla aldığınız haram maldan vazgeçmelisiniz. Kimi alimlere göre rüyada pırasa satın almak, kazandığınız haram malın acısının çıkacağına yorumlanır. Sizin ya da sevdiğiniz birinin, haram kazanç sağlamanızdan dolayı başına gelecek bir kazaya delalet eder. Eğer başınıza bir şey gelmesini istemiyorsanız bir an önce bu haksız kazançtan elinizi çekmeli ve haksız olarak sağladığınız kazancı ister bir kerede ister parça parça, durumunuza göre fakire fukaraya dağıtmalısınız.

  Rüyada Taze Yeşil Pırasa Görmek

  Rüyada taze ve yeşil pırasa görmek uzun zamandır beklediğiniz o güzel haberin geleceğine işarettir. Ayrıca hayırlı rızıklar sonucu kazanılacak mala ve edinilecek mülke delalet eder. Şayet aklınızda ev almak, araba almak gibi planlar varsa kısa zaman içerisinde bu isteğinize kavuşacağınızı belirtir.

  Rüyada Pırasa Atmak

  Rüyada henüz taze olan pırasaları attığınızı görmüşseniz, size gelen aslında sizi çok mutlu etmesi gereken bir haberden hiç hoşnut olmadığınıza yorumlanır. Bu haberi uzun zamandır bekliyor olmanıza rağmen istediğiniz sonucu alamamanıza, bu yüzden büyük bir hayal kırıklığına uğrayacağınıza delalet eder. Diğer yandan bu haberin geleceğine dair fazla umutlandığınızı ve bu kadar fazla gelecek habere bel bağlamamanız gerektiğini de işaret etmektedir.

  Rüyada çürümüş pırasaları atmak ya da çöpe atmak ise, beklentilerinizin tam karşılanmadığına, istediğiniz bir şey gerçekleştiğinde iyi bir sonuç alamamanıza, hayal kırıklıklarına, umutların çöp olmasına yorumlanır.

  Tıpkı umutlarınız ve hayalleriniz, dolapta kendi kendine çürüyen pırasa gibi çürümüş, renklerini kaybetmiştir. Artık bu çürük pırasadan kurtulmanın vaktinin geldiğine, yeni ve olabilecek umutların peşinden koşmanız gerektiğine, pembe düşleri bırakıp gerçek dünyaya dönmeniz ve mantıklı düşünmeye başlamanız gerektiğine de işaret eder.

  FARKLI BİR RÜYA YORUMCUSUNA GÖRE;

   Rüyada pırasa görmek, sağır bir kimseden gelecek yardıma (sağır bir kimse tarafından kazanılan mala) işarettir. Rüyada pırasa yediğini görmek, bazı tabircilere göre, haksızlık ile veya hırsızlıkla elde ettiği haram bir mal, haram para yer, şeklinde tabir edilir. Rüyada pişmiş pırasa yediğini gören kimse ise, tövbe eder, haram olan paradan ve maldan geri döner şeklinde tabir olunur. Rüyasında pırasa aldığını gören kimse de, sonradan pişman olacağı bir söz söyler, istemeyerek ağzından çıkan sözden sonra pişman olur, şeklinde tabir edilir. Rüyada pırasa görmek, sağır bir kimseden ele geçirilecek mala işaret eder. Pırasa almak, söylenen bir söz veya yapılan bir hareketten dolayı pişmanlık duymaya işarettir. Pırasa ekmek kendi hakkında dedikoduya sebep olacak uygunsuz bir hareket yapmaya, pırasa satmak veya vermek, başkalarının arkasından dedikodu yapmaya işarettir. Rüyada pırasa görmek, sağır bir kimse ta­rafından gelecek mala işâret eder. Rüyada pırasa aldığını görmek, sonunda pişman olacağı bir söz söylemeye işâret eder. Rüyada pırasayı çiğ yediğini görmek, zu­lüm ve hırsızlıkla bir mal yemeye, haksızlıkla mal edinmeye işârettir. Rüyada pişmiş pırasa yemek, tövbe ederek haram mal kazanmaktan vazgeçmeye işâret eder.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Rüyada Pırasa Görmek

  Rüyada Pırasa Görmek

  Rüyada pırasa görmek; sağır bir kimse tarafından gelecek mala, pırasayı çiğ yemek haksızlıkla mal edinmeye, pişmiş pırasa yemek tövbe ederek haram mal kazanmaktan vazgeçmeye, pırasa almak pişman olacağı bir söz söylemeye delalet eder. İslami tabirlere göre kişinin rüyasında pırasa görmesi, sağır bir adam tarafından meydana çıkacak rızkı işaret eder. Pırasa aldığını görmek ise, sonunda nedamet duyacağı bir söz anlamına gelir.

  Denilmiştir ki (İmam Nablusi) Rüyada pırasa yemek, zulüm ve hırsızlığa bir mal yemeye işarettir. Eğer yenilen pırasa pişmiş ise o kimse tövbe eder ve haram olan maldan geri döner. Rüyada pırasa görmek; dedikoduya, yalan dolana, pırasa yemek; haram mal ve paraya, pırasa satmak veya vermek; birinin arkasından dedikodu yapmaya işarettir.

  Genel anlamda pırasa görmek, zulüm ve haksızlıkla para kazanmaya veya pişman olacağı bir söz söylemeye işarettir. Bazen pırasa görmek, sağır bir kimse tarafından gelecek mala işaret eder.

  Rüyada pişmiş pırasa yediğini görmek, tövbe etmeye, yanlış kazanç yollarını bırakmaya, bazen de, üzülüp ağlamaya işaret eder. Rüyada pırasanın tohumu, haram mala işarettir.

  Rüyanızda pırasa ekmek ve toplamak kimi tabircilere göre, kötü söze çağrışım yapar. Bazen dedikoduya, haram mala, hırsızlığa işaret sayılır. Bazen da sağır bir kimse tarafından arta kalan mala yorumlanır.

  Rüyanızda birine pırasa vermek kimi zaman kötülükten sakınmaya, tövbe etmeye işaret eder. Pırasa yemeği veya böreği görmek ise, akrabalar tarafından gelecek yardım olarak tanımlanır. Ayrıca şifa, sevinç veya zenginliğe işarettir.

  Rüyada pırasa görmek, kör ve sağır birisi tarafında gelecek olan rızka; kendisinin pırasa yediğini görmesi, kişinin hırsızlıktan gelecek haram malı yiyeceğine işarettir

  Mevsim harici görülen pırasa ise gelecek bir musibete yorumlanır. Bekâr bir kimse için ise mutluluk getirmeyen bir evliliğe işaret eder. Bazen da iki kişinin arasını bozmaya çalışan hain bir kimse olarak tanımlanır.

  Rüyada pırasa görmek, bir sakattan gelecek iyilik demektir. kendisinin pırasa yediğini görmesi, kimsenin haram malı yiyeceğine yorumlanır.

  Taze, yeşil pırasa paradır. Pörsümüş pırasa ise para kaybıdır. Rüyada pırasa görmek sarımsak görmek gibi yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Pırasa rüyası sağır bir kimse tarafından kazanılan mala işarettir. Bazı tabirciler, rüyasında pırasa yediğini gören kimse zulüm veya hırsızlıkla kötü bir mal yer.

  Eğer pırasa pismiş olursa o kimse tövbe eder ve haram olan maldan geri döner. Rüyasında pırasa aldığını gören kimse pişman olacağı bir söz söyler.

  Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

  Rüyada pırasa görmek ne anlama gelir? Rüyada pırasa yemek ve almak ne demek?

  Rüyada pırasa görmek ne anlama gelir? Rüyada pırasa yemek ve almak ne demek?

  Rüya yorumcuları ve rüya alimleri, rüyada pırasa görmeyi hayırsız ve kötü bir rüya olarak yorumlar. Kişilerin uyku halinde gördükleri bu rüyalar kimi zaman gerçek hayatta gerçekleşecek olayları yansıtırken kimi zaman da anlamlandırılamaz. Bu yüzden kişiler tarafından oldukça merak edilen bir konu olarak görülür. Rüyada görülen pırasanın ne anlama geldiği de rüya sahiplerinin öğrenmek istediği bir rüya tabiri olarak karşımıza çıkar.

  RÜYADA PIRASA GÖRMEK

  Rüyada pırasa görmek, rüya sahibinin hayatında rakipleri ve onu kıskanan kişilerin olduğuna işarettir. Bu rüyayı gören kişinin hem iş hem de özel hayatında kıskanılacağı ve aksilikler ile karşı karşıya kalabileceği şeklinde yorumlar yapılır. Bu yüzden rüya sahibinin gerçek hayatta karşılaştığı durumlarda sakin ve soğukkanlı hareket etmesi önerilir.

  RÜYADA PIRASA YEMEĞİ GÖRMEK

  Rüyada pırasa yemeği görmek, kişiye bir miras kalacağının habercisi olabilir. Rüyada pırasa yemek ise eğer çiğ olarak gerçekleşirse haksız kazanca, pişmiş olarak yenirse tövbe kapısına gidileceğine işaret eder.

  RÜYADA PIRASA ALMAK

  Rüyada pırasa almak, rüya sahibinin gerçekleştirdiği hatalardan kısa süreden dönerek doğru yola gireceğine işaret eder. Bunun yanı sıra rüya sahibi hatalarını düzeltmek içi efor sarf etmelidir. Bu rüyayı gören kişinin etrafında olan tanıdık ve yabancı kişilerden olumsuz tepkiler alacağı şeklinde yorumlar da yapılır. Rüyada pırasa almak aynı zamanda maddi kazancın artacağına da delalettir.

  RÜYADA PIRASA DOĞRADIĞINI GÖRMEK

  Rüyada pırasa doğradığını görmek kişinin bir ortaklığa imza atacağına işaret eder. Bunun yanı sıra mal ve mülk açısından elinin bollaşacağına ve kazancının da hızlı bir şekilde artacağına delalettir. Rüyada pırasa görmek kişinin mal varlığının aile arasında adaletli bir şekilde bölüneceğine de işaret eder.

  RÜYADA PIRASA TOPLAMAK

  Rüyada pırasa toplandığının görülmesi, rüya yorumcuları tarafından hayırsız bir rüya olarak ele alınır. Kişini başının dert ve sıkıntı ile meşgul olacağı ve bu sıkıntılardan dolayı zor günlerle karşı karşıya olacağı da ifade edilir.

  RÜYADA PIRASA TEMİZLEMEK

  Rüyada pırasa temizlemek sakin ve zararsız bir hayatın sürüldüğüne işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin gerçek hayatında da olaylara karşı tepkisiz kaldığına dikkat çekilir.

  RÜYADA PIRASA PİŞİRMEK

  Rüyada pırasa pişirmek kişinin hayatında planlı ve planlı olması gerektiğine dikkat çeker. Bu rüyayı gören kişinin hayatında aldığı kararlar doğrultusunda ferah, mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğine işaret edilir. Rüyada pırasa pişirmek aynı zamanda kişiler için sağlıklı bir ömre de işaret eder.

  RÜYADA PIRASA TARLASI GÖRMEK

  Rüyada pırasa tarlası görmek rüya yorumcuları için güzel bir rüya olarak görülür. Rüyasında kendisini pırasa tarlasında gören kişinin gerçek hayatında çevresindeki kişilere hayır yapması ve bu yaptığı iyiliklerden dolayı takdir göreceğine delalet eder. Rüyada pırasa tarlası görmek bazı rüya yorumcuları tarafından ise kişinin maddi açıdan borçlarının artarak maddi sıkıntılar yaşayacağı şeklinde yorumlanır.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap