Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada namaz kılan kadın görmek

  1 ziyaretçi

  rüyada namaz kılan kadın görmek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada namaz kılan birini görmek

  Rüyada namaz kılan birini görmek ne anlama gelir? Rüyada namaz kılan kadın görmek hayırlı mıdır? Rüyada namaz kılanları görmek...

  Rüyada namaz kılan birini görmek ne anlama gelir? Rüyada namaz kılan kadın görmek hayırlı mıdır? Rüyada namaz kılanları görmek...

  RÜYADA BİR ERKEĞİN NAMAZ KILDIĞINI GÖRMEK

  Tanımadığın bir erkeği namaz kılarken rüyada görmek, rüya sahiplerinin uzun yıllardır arzulamakta oldukları hayallerini gerçekleştirme fırsatlarını elde edecek olmalarına yorumlanmıştır. Gördüğü erkekle beraber kendi de namaz kılmaya başladığını görmüş rüya sahipleri, her geçen gün bir hayaline daha da yaklaştığını fark edecektir.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Rüyada Namaz Kılan Birini Görmek Nedir? Kıbleye Ters Namaz Kılınması Ne Demek? - Rüya Tabirleri

  Rüyada Namaz Kılan Bir Kadın Görmek, Rüyada Namaz Kılan Bir Kadın Görmek ne demek, Rüyada Namaz Kılan Bir Kadın Görmek ne anlama gelir? Namaz Kılan Bir Kadın Görmek ile ilgili rüya tabirleri diyanet

  Rüyada namaz kılan birini görmek ne anlama gelir? Rüyada yanlış, kıbleye ters ve camide namaz kılan birini görmek

  Rüyada Namaz Kılan Birini Görmek

  Rüyada Namaz kılmak, Namaz kıldığını görmek ne anlama gelir?

  Rüyada Namaz kılmak, Namaz kıldığını görmek ne anlama gelir?

  Namazla alakalı tabirler oldukça çoktur. Rüyada namaz kılmak; günahlardan temizlenmeğe, kalp sefasına, sözünde sâdık olmaya, rahmet ve mağfiret anlamına gelir. Rüyada namaz kıldığını görmek keder ve üzüntüden halâs olmaya, küstüğü biriyle barışmaya, sermayesi olmadan mal kazanacağına çıkar. Rüyada namaz, nebilerle haşrolmaya, rüya sahibinin sıdk ve doğruluğuna, duaların kabulüne, dünya ve ahiret nimetleri anlamına gelmektedir.

  Dikkat: Hemen hemen herkes rüyasında namaz kıldığını görür. Bütün ayrıntılarıyla namaz hakkındaki tabirleri kaydedeceğiz. Rüyada görülen namazları; farz namazı, cuma, nafile ve bayram namazları olarak ayrı ayrı tabir edilir.

  Rüyada farz namazı kılmak

  Büyük memuriyete, reisliğe, emaneti yerine getirmeye, Allah'ın farz kıldığı şeyleri yerine getirmeye, korku ve endişelerden emin olmaya işarettir. Abdestli olarak normal şartlarına riayet ederek, rükû ve secdelerim tam yerine getirerek kıbleye dönmek suretiyle farz namaz kıldığını gören kimse Allah'ın farzlarından birini yerine getirir. Zulümle birisinden aldığı malı veya birisine olan borcu öder. Aynı zamanda yaramaz ve çirkin işlerden de sakınır.

  Bazı tabirciler, farz namazı kıldığını gören kimse, sözünde durur, küs olduğu birisi varsa onunla da barışır dediler. İmam olan birisi rüyada farz namaz kıldığını görse, borçlanır veya tazminat öder. Rüyada dört rekâtlı farz namazını iki rekât olarak kılan kimse yolculuğa çıkar.

  Rüyada öğle namazı kılmak

  Rüyasında öğle namazı kıldığını ve onu bitirdiğini gören kimse maksadına nail olur. Dünyevi ve uhrevi islerinde kendine yardım edilir. Çünkü rüyada namazı tamamlamak arzu ettiği şeyin tahakkukuna işaret sayılmıştır. Bu rüyayı gören borcundan dolayı hapis ise, başkası onun borcunu öder. O da hapislikten kurtulur.

  Bir kimse bulutsuz berrak bir havada öğle namazını kıldığını gören kimse, kendisini de sevinçli hissederse, yapacağı işlerde kendisine yardım edilir. Fakat bulutlu havada öğle namazını kıldığını gören kimse, üzüntülü bir iş yapar. Rüyada dört rekâtlı farz namazını iki rekât kılan kadın, o gün haiz olur.

  Rüyada ögle ezaninin okundugunu ve namazi kaçirmamak için acele ile abdest aldiginizi görmek, bu rüyanin aksine olarak ibadetini ihmal ettiginize yorumlanir. Bir cami veya mescitte ögle namazi kilanlari görmeniz, hareketlerinizde halkin adetlerinde daha ayri bazi davranislarda bulundugunuza ve bundan dolayi herkesin dikkatini üzerinize çektiginize yorumlanir.

  Rüyada ikindi namazı kılmak

  İkindi namazını kıldığını gören insan, kendisi veya başkası için yemin eder; arzu ettiği bir kısım işler güçlükle meydana gelir, ikindi namazını rüyada kılıp da tamamlayamayan insanın isleri oldukça güçleşir.

  Rüyada ikindi namazını kılmak yardım ve başarıya ulaşmaya bazen de, hidayet, hayır ve korumaya işarettir. Rüyada ikindi namazını kıldığını gören kimse, güçlükten sonra kolaylığa erişir.

  Rüyada akşam namazı kılmak

  Rüyada akşam namazının kılınması, yapılması gereken islerin bitirilmesi ile tabir edilir. Yatsı namazını kıldığını gören insan, aile halkının geçimi hususunda ihtimam gösterir. Akşam namazı, islerinden kurtulmaya, yorgun için dinlenmeye işarettir. Rüyada akşam namazını kılan kimse, sonuçlanmış bir şeyin tekrar meydana gelmesine arzu eder ve ona yakın zamanda kavuşur.

  Bazen de öğle namazı, tövbeye veya isten çıkarılmaya işarettir. Çünkü öğle namazında kıble, Kudüs ten çevrilmiştir. Bazen de öğle namazı, şeytan ve düşmanla savaşmaya işarettir. Öğle zamanı, şiddetli sıcak ve uyku vaktidir.

  Rüyada yatsı namazı kılmak

  Yatsı namazını ilk vaktinde kıldığını gören insan, çoluk çocuğunu memnun edecek güzel bir işte bulunur. Bir kimse rüyada yatsı namazını kıldığını görse, yolculuk, evlenmek veya bir yerden diğer bir yere gitmek için hazırlanmasına işarettir. Bazen de yatsı namazı, gözde olan perdeye ve gözlerinin zayıf görmesine işarettir.

  Rüyada sabah namazını kılmak

  Sabah namazını kıldığını gören kimse, yeme içme ve giyim kuşam gibi kendisine zaruri olan şeyleri hazırlamaya işarettir. Bir kimsenin rüyada sabah namazını kıldığını görmesi, onun yapacağı yemine işarettir.

  Rüyada cenaze namazı kılmak

  Rüyada cenaze namazı kılmak, namazı kılınan kimseye şefaat etmeye işarettir. Rüyada ölü üzerine namaz kıldığını gören kimse, onun için çok dua ve istiğfar eder. Namazı tam kılarsa duayı da tam yapar. Cenaze namazına imam olan kimse, münafık bir amir etrafından vali tayin edilir. "Allah (C.C.) filan kimseye rahmet etsin" dediğini gören kimsenin günahları affedilir, imamın arkasında cenaze namazı kıldığını gören kimse, ölüler için dua edilen bir mecliste hazır bulunur. Cenaze namazı kıldığını gören kimse, dini bozuk bir kimse hakkında aracılık eder.

  Rüyada vitir namazı kılmak: Vitir namazı, isleri gizlemeye işarettir.

  Rüyada nafile namazı kılmak: Rüyada nafile namaz kıldığını gören kimse, dininin kemale ermesine ve Sünnet i Saniyeye uymasına işarettir. Nafile namaz kıldığını gören kimse, ahirette kendisine lazım olacak şeyleri yapmaya muvaffak olur. Rüyada Allah rızası için nafile namaz kıldığını gören kimse, fakirse zengin olur ve hayra erişir.

  Rüyada cuma namazı kılmak

  Rüyada cuma namazı kıldığını gören kimsenin Muradi hâsıl olur ve arzu ettiği şeye kavuşur. Rüyada kılınan cuma namazı, ferahlık ve sevince, bayram ve mevsimleri görmeye, hacca gitmeye ve borcunu azaltmaya işarettir.

  Rüyada bayram namazı kılmak

  Rüyada ramazan bayramı namazını kılmak, borcu ödemeye, hastanın iyi olmasına, sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Kurban bayramı namazı, hayır isleri üzerine olmaya, yapılan vasiyeti tutmaya ve adaklarını yerine getirmeye işarettir. Bazen de ramazan ve kurban bayram namazları, düşmanla karşılaşmaya işarettir.

  Rüyada sünnet namazı kılmak Rüyada sünnet namazı kıldığını gören kimse, Resülullah (S.A.V.) in sünnetine uyar, necasetten temizlenir ve güzel huylu olur.

  Rüyada teravih namazı kılmak: Bir kimse rüyada bir takım insanlarla beraber teravih namazı kıldığını görse, o kimselerin akrabaları hakkında gereken iyiliği yaptıklarını görse, o kimselerin akrabaları hakkında gereken iyiliği yaptıklarına, onlardan vahşetin gittiğine ve kalplerinin ferahlamasına işarettir.

  Rüyada kuşluk namazı kılmak: Rüyada kuşluk namazı, Allah'a şirk koşmamaya ve yerine getirilen yemine işarettir. Bazen de kuşluk namazı, sevinç yahut keder ve yemin etmeye işarettir.

  Rüyada kaza namazı kılmak, borç ödemeye veya günahkâr bir kimse için tövbe etmeye işarettir. Bazen de kaza namazı kılmak, kâfirin Müslüman olmasına, adağını yerine getirmeye ve taahhüt ettiği bir şeyi yapmaya işarettir.

  Rüyada arkasını kıbleye dönerek namaz kılmak

  Bu şekilde namaz kıldığını gören kimse, İslam dinini tahkir eder. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada cemaatin kıbleden başka bir yöne doğru namaz kıldığını görse, onların valileri veya hâkimleri görevlerinden alınır, dediler.

  Rüyada âlim bir kimseyi kıbleden başka bir yöne doğru namaz kıldığını veya ehli sünnetin hilafına bir amelde bulunduğunu gören kimse, nefsani arzularına uyar ve şeriata muhalif bir harekette bulunur.

  Rüyada kıbleden başka bir yöne namaz kılmak, caiz olmayan bir şeyi yapmakla Allah (C.C.) a yaklaşmayı ve insanların kalplerini kazanmayı kastetmeye işarettir veya rüyada yöneldiği tarata doğru yolculuğa çıkar. Rüyada doğu tarafta namaz kıldığını gören kimsenin, kötü yolda olduğuna, halka çokça iftira eden ve günah islemeye cüretkâr olduğuna işarettir.

  Rüyada kıbleyi bilmediğini veya kıbleyi araştırdığını ve hangi tarafta olduğunu bilmediğini gören kimsenin, dininde hayret içinde olduğuna işarettir. Kıbleden başka bir yöne beyaz bir elbise ile namaz kıldığını ve Kur'an'ı hatasız okuduğunu gören kimse, hacca gider.

  Rüyada bir namazını vaktinin geçmekte olduğunu ve o namazı kılacak bir yer bulamadığını gören kimsenin, din veya dünyaca arzu ettiği isteği güçleşir. Rüyada namazı, kasten ve faraziyesini inkâr ederek terk ettiğini, tamamiyetti hafife alır. Namazın farz olduğunu kabul ederek terk ettiğini gören kimse için de tabir aynıdır.

  Oturarak namaz kıldığını gören kimse, konuşma ve isinde tereddüt eder. İki vakit namazı bir vakitte kılmak, yolculuğa işarettir. Bazen de bu rüya, düşman tarafından çıkacak fitneye işarettir. Namazı avret yeri açık olduğu halde kılsa, oruçlu iken fuhsiyatta bulunmaya yahut haram olan bir şeyi sadaka olarak vermeye işarettir. Ya da bidat olan bir şeye uyduğu halde doğru yolda olduğuna işarettir.

  Korku namazı kıldığını görmek, şirket kurmaya, hayrete düşmeğe, dağınık olmaya veya hasta ile çekişmeye işarettir.

  Rüyada namazda konuşmak, hibe ettiği veya sükût ya da tasdik ettiği şeyden dönmeye işarettir. Rüyada, namazda aşikâr okunacak yerde aşikâr okuduğunu gören kimse, eğer hâkimse, zulümle hükmeder, hâkim değilse, bildiği bir hakikati veya bir mali inkâr eder.

  Rüyada imamdan önce rükû ve secde yaptığını gören kimse, ana ve babasına veya itaat etmesi icabetten kimseye muhalefet etmesine işarettir. Rüyada teravih namazı kılmak, meşakkate düşmeye, borç ödemeye ve hidayete ermeye işarettir.

  Yağmur namazı kılmak, korkuya, çoluk çocuğunun nafakasını eksiltmeye, pahalılığa geçimdeki durgunluğa, ziraat, mal ve tarla hususunda sıkıntıya düşmeye işarettir.

  Rüyada güneş ve ay tutulduğu vakit kılınan husuf ve küsuf namazını kıldığını görmek, Güneş ve Ay in işaret ettiği sahsın rahatlığa kavuşturulması için gayret etmeye işarettir. Bazen bu rüya, fa sık bir kimsenin tövbe etmesine ve kâfirin Müslüman olmasına, işarettir. Husuf ve küsuf namazını kıldığını görmek, bir âlimin ölümüne işarettir.

  Rüyada korku namazı kılmak, ülfete, ittifak etmeye, sözlerin bir araya gelmesine ve korkudan emin olmaya işarettir.

  Bir kimse rüyada cemaatle namaz kıldığını ve safın düzgün olduğunu görse, o cemaatin çokça teşbih okuyan bir kavim olduğuna işarettir. Rüyada teveccüh namazı kıldığını gören kimse yüksek bir rütbeye nail olur.

  Rüyada Regaip namazı kılmak, mevsimlere ve vaadim yerine getirmeye işarettir.

  Rüyada oturarak namaz kılmak, acizliğe, korkaklığa ve cüzi bir rızka kanaat etmeye işarettir. Otururken namaz kılmak, bazen babasının veya hocasının, ya da üzerinde ilim hakki bulunan bir kimsenin hastalığı ile korkutulmaya işarettir.

  Rüyada tövbe namazı kılmak, günahların af olmasına işarettir. Eğer tövbe namazını bütün halk kılacak olsa, yağmur yağmasına işarettir. Rüyayı gören fakir ise, zengin olur, çocuğu olmuyorsa, erkek bir çocuğu olur.

  Rüyada teşbih namazı kılmak, hediyeye, bahşişe, hayra ve iyi bir şekilde geçindiğine işarettir.

  Rüyada istihare namazı kılmak, rüya sahibinin uyanıkken arzu ettiği bir şeyde hayret ederek şaşırıp kalmasına işarettir. Rüyada istihare namazı kılmak, rüya sahibinin yapmaya karar verdiği şeyin sonucunun güzel olmasına işarettir, istihare namazı kılan tarikat ehlinden ise ve onun tarikatça eksikliğine işarettir.

  Rüyada kabre karşı namaz kılmak, caiz olmayan bir şeyi hediye etmeye, bazen de bu rüya, fakire, verilmeye layık olan kimseye ve hapiste bulunana sadaka vermeye işarettir.

  Rüyada tahiyyetül mescit namazı kılmak, akraba ve fakirlere sadaka vermeye ve zalimlerden iyilik istemeye işarettir.

  Rüyada gündüzün veya gece namaz kıldığını gören kimse, Salih amel islemekle Allah (C.C.) a yaklaşır.

  Rüyada namazda görüldüğünü gören kimse, oyunla meşgul olmak suretiyle namazdan gaflet eder.

  Rüyada sarhoş olduğu halde namaz kıldığını gören kimse, yalan yere şahitlik eder.

  Cünüp olduğu halde namaz kıldığını görmek, gören kimsenin dini bozuk olur. Doğu ve batı tarafına namaz kıldığını gören kimse, İslam dininden dönerek şeriata muhalif bir harekette bulunur.

  Rüyada namaz içerisinde saga sola baktigini gören kimse, dünyanin mal ve zinetine ragbet edip, ahiret nimetlerinden yüz çevirir. Bu rüya kisinin netsinin istek ve arzularina uymasma isarettir.

  Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

  Rüyada Başkasının Namaz Kıldığını Görmek

  Rüyada Başkasının Namaz Kıldığını Görmek

  Ayrıca bkz: Akşam Namazı Kılmak, Abdest

  Sıkıntı çekileceğine, sabır edilerek sıkıntıların üstesinden gelineceğine, kişinin günah ortamına illa ki düşeceğine ve içindeki arzuya göre günahtan kurtulmasının mümkün olduğuna delalet olan bir rüyadır.

  Rüyasında tanıdığı bir kişinin namaz kıldığını gördüğünüz zaman, kafanızdan ve gönlünüzden geçenler olacağına, arzularınıza ve isteklerinize göre hareket ederek kişilerin manevi açıdan başarılı olacakları şeklinde yorumlanmaktadır.

  Rüyasında namaz kılan kişiyi tanımıyorsa, manevi açıdan sıkıntı içerisinde olduğuna, dini ibadetlerine dikkat etmediğine ya da dikkat etmeyeceğine ve kişiye yapılan bir uyarı olarak algılanması gerekli olan bir rüyadır. Kişilerin farklı kişilerce uyarılmasına gerek kalmadan kişilerin kendi ibadetlerindeki ve dini açıdan oluşan hayatındaki eksikliği hissetmesine neden olan durumların meydana geleceği ve kişinin kendisine çeki düzen vererek tövbe edeceğine ve dini açıdan istikrarlı bir hayat kurmaya çalışılacağı ya da çalışılması gerektiği şeklinde rivayet edilmektedir.

  Rüyada Başkasının Dua Ettiğini Görmek

  Rüyasında tanımadığı birisinin dua ettiğini gören kişi, sıkıntı içerisine düşeceğine ve sıkıntılarından yakın zaman içerisinde kurtulacağına delalettir. Rüyayı gören kişilerin dünyevi istekleri olacağına, kişilerin isteklerinin belirli standartlar içerisinde yer alacağına ve standartlarına uygun olarak hareket edilmemesinden dolayı kişinin isteklerine erişmesi çok uzun süreceğine fakat isteklere ulaşma gayesinde olanların eninde ve sonunda isteklere ulaşacağı şeklinde rivayet edilmektedir. Kişi dünyevi sıkıntılara çekeceğine, isteklerinden birisinin dünyevi sıkıntılardan kurtulmak olduğuna, zaman içerisinde insanın içinin ferahlaması ile büyük yatırım planları içerisine girileceği şeklinde yorumlanmaktadır.

  Rüyasında tanıdığı birisinin dua ettiğini gören kişi, dünya için çok çabalayacağına, dünyanın rengine kanarak çok büyük hatalar yapacağına ve ahiret için çalışmayacağına delalettir. Rüyayı gören kişiler dünyanın güzelliklerine ve rengine kanacağına, hayattan isteklerinin hep fani olan dünya için olacağına, kişilerin dünya için istekleri dünyevi arzuları eninde ya da sonunda kabul olacağına istediği yaşantıya erişeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kişilerin elde edecekleri dünyevi arzular kişinin mutlu olmasına neden olacak olup, kişinin ahiret için hiçbir şey yapmayacağına, dini açıdan çok kötü bir yaşam sürüleceğine ve bunlara dikkat edilmemesi durumunda kişinin cehennemlik bir yaşantısının olacağı şeklinde rivayet edilmektedir.

  Rüyasında annesinin dua ettiğini gören kişi, hem dünya için hem ahiret için çalışarak çok başarılı bir yaşantısı olacağına delalettir. Rüyayı gören kişiler genel olarak hayatlarında iki taraflı yaşayacaklarına, iki taraflı derken hem dünya için hem ahiret için yatırım içerisine gireceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kişilerin yaşamlarında başarı ikonu çok yüksek olacağına, kişilerin başarılara erişmek için takva yapacağına, kişilerin takvaları sonucu çok çalışacaklarına ve dua ettikleri bir yaşantı içerisine girerek, çok ılımlı ayrıca çok başarılı bunun yanında maddi olarak çok kuvvetli bir kişi haline dönüşeceği şeklinde rivayet edilmektedir.

  Rüyasında arkadaşının dua ettiğini gören kişi, güzel bir gelecek için çok çabalayacağına ve elde edeceğine delalettir. Rüyayı gören kişilerin gelecek kaygıları olduğuna, kişilerin gelecekten çok beklentileri olduğuna fakat beklentilerine karşı dik durarak elde edecekleri bir takım olaylar olacağına ve kişilerin gelecek kaygısının ortadan kalkacak gelişmeler meydana geleceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kişilerin elde edecekleri gelecek kişinin çok dua etmesi ve çok çalışarak başarıyı arzu etmesi durumundan dolayı ortaya çıkacağına ve kişinin iç güzelliğinden dolayı meydana gelebileceği şeklinde rivayet edilmektedir.

  Rüyasında başkasının sesli dua ettiğini gören kişi, gösterişe önem vereceğine ve maddi durumunun yerinde olacağına delalettir. Rüyayı gören kişilerin bolluk ve bereket gibi duaları olacağına, kişilerin hayatlarını dualarına göre şekillendirmek isteme gayesinden dolayı çalışacaklarına işarettir. Kişilerin bereketli bir yaşamlarının olacağına, şanslarının da yanında olması ile kişilerde maddi yeterlilik boy göstereceği şeklinde bir rivayet mevcuttur.

  Rüyada Başkasının İbadet Etmesi

  Rüyasında Allah’a ibadet ettiğini gören kimse, hayra yorması gerekli olup, dünyevi işlere kapılmadan hem ahiret için hem dünya için çalışacağına delalettir. Rüyayı gören kişilerin ilmi bilgilerinin çok olacağına, İslamiyet’in bir derya olduğunu kabul ederek onu öğrenmek adına girişimlerde bulunacağına ve ahirette verilecek olan nimetlere kendisini kaptırarak güzellikler yakalayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişi, Allah’a yakaracağına, sürekli zikredeceğine ve namaz, oruç gibi ibadetlerden birisini yaparak her daim İslami saygı içerisinde olacağı şeklinde rivayet edilmektedir. Kişi dünya içerisinde sıkıntı çekmeyeceğine ya da çok sıkıntı çekmeyeceğine ayrıca ahirette elde edeceği nimetlerin çok olacağına vurgu yapılmaktadır.

  Rüyasında Allah dışında varlığa ibadet ettiğini gören kimse,  sapıklığa ve gaflete düşeceğine delalettir. Kişinin her ne platformda her ne şekilde olursa olsun Allah dışında bir objeye, cisme veya varlığa ibadet etmesi kişinin sapıklığa ve sapkınlığa düşeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kişilerin yoldan çıkabileceklerine, hayatlarında ve yaşantılarında sorun olduğuna kişilerin acil olarak kendilerini değerlendirerek girdikleri sapkınlıktan kurtulmaları gerektiği şeklinde rivayet edilmektedir. Kişilerin girdikleri zor durumlar çok uçuk noktalar olduğuna ya da olacağına dair bir rivayet mevcuttur.

  Rüyada Namazı Bozduğunu Görmek

  Dünyevi işlere kapılarak günah işleneceğine ve günah işleyenlerin büyük hatalar yapacağına delalettir.

  Rüyasında namaz bozduğunu gören kimse, günah işleyeceği ortamlara gireceğine, günaha meyil edeceğine, günah işlememek için çaba sarf etmeden kötü ortamlar içerisine gireceğine ve hatalar yaparak sonrasında pişman olabileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kişilerin dini açıdan eksiklikleri olacağına, yapı olarak çok kötü olmayacaklarına fakat dini açıdan bilgi eksikliği içerisine girileceğine ve bilgi eksikliği kişiye hata yaptıracağına ve dini açıdan günah sayılacak durumlar içerisine girileceği şeklinde rivayet edilmektedir.

  Rüyayı gören kişinin hayattan beklentileri olduğuna ya da olacağına kişilerin beklentilerinin gerçekleşmediğine ve zaman içerisinde beklemeye geçileceğine fakat asla gerçekleşmeyeceğine, beklentilerin gerçekleşmemesi kişi için daha hayırlı olacağından ötürü hayırlara yorulan bir rüya olarak ifade edilmektedir.

  Rüyada Namaza Durduğunu Görmek

  Rüyasında annesinin namaza durduğunu gören kişi, sapkınlık içerisinde olacağına ve eninde sonunda doğru yola erişeceğine delalettir. Rüyayı gören kişinin ailesinde ve kendisinde bir sapkınlık olacağına, kişilerin zaman içerisinde doğru yolu bulacağına, doğru yolu bularak ibadet edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kişi ve ailesi zaman içerisinde yaşam standartlarında ve yaşantısının ortamında değişiklik olacağına ve doğru yola erişmek için adımlar kendiliğinde atılacağı şeklinde rivayet edilmektedir.

  Rüyasında tanımadığı birisinin namaza durduğunu gören kişi, dünya hayatında kendisini koruyabilmesi ve günaha batmamasına delalettir. Rüyayı gören kişilerin yaşantısında günahtan sakınma, ibadetlerini aksatmama ve dünyevi işlere kendini adamadan maneviyatı yükseltme gayesi ve yaşantısına bunu vurgulama mantığı var olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Kişi günah işlemekten kaçacağına, günahlardan kaçarak kendi kafasında kurduğu bir hayatı yaşamaya çalışacağı şeklinde rivayet edilmektedir. Kişi manevi açıdan her geçen gün kendisini geliştirmek için çalışacağına ve manevi rütbe atlayarak yaşamına devam edeceği şeklinde rivayet edilmektedir.

  Rüyasında namaz kılmayan birisinin namaza durduğunu gören kişi, çok başarılı olacağınız bir işinizin olmasına delalettir. Rüyayı gören kişilerin iş hayatında başarılı olacağına başarılı olmak için çabalayacağına, kimsenin yardımını almadan kendi arzusu, isteği ve başarısı ile konum sahibi olduğuna veya olacağına kişilerin elde edecekleri başarılar sayesinde maddi sorunlarının olmayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişiler maddi açıdan çok kuvvetli olacaklarına, sıkıntı çektikleri günlere inat rahatlayacakları ve ferahlayacakları şeklinde yorumlanmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.ruyatabirleri.gen.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap