Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada mavi renk görmek diyanet

  1 ziyaretçi

  rüyada mavi renk görmek diyanet bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada Mavi Renk Görmek Ne Anlama Gelir?

  Rüyada Mavi Renk Görmek Ne Anlama Gelir?

   Rüyada mavi renk görmek, rüyada sarı renk görmek gibi durumlar insanların en çok karşılaştıkları rüyalardan biridir. Birçok farklı alim rüyada mavi renk görmenin anlamını açıklamıştır.

   Rüyada Mavi Renk Görmek

   Mavi renk, alimler tarafından bolluk ve bereket olarak tanımlanmaktadır. Bu sebepten dolayı Rüyada mavi renk görmek, bolluk ve bereketin habercisi olarak yorumlanmıştır. Ayrıyeten rüyada mavi renk görmek, aile hayatında da huzurlu günlerin sizleri beklediğinin göstergesidir.

   Rüyada Açık Mavi Renk Görmek

   Rüyada açık mavi renk görmek, başkalarının çalışması sonucu yüksek paralar kazanacağınıza ve hayatınızda bolluğun, bereketin artacağını simgelemektedir. Mavi, dinimizde bolluk rengidir. Rüyada görülen mavi rengin her türü, bolluğun habercisidir.

   Rüyada Mavi Deniz Görmek

   Rüyada mavi deniz görmenin anlamı, rahatlık ve ferahlığınızın artacağını sizlere anlatmaktadır. Mavi rengin oluşturduğu rüyalar, alimler tarafından kötü yorumlanmamaktadır. Bu nedenden dolayı rüyada mavi rengi görmenin birçok rahatlatıcı ve güzel etkisi bulunmaktadır.

   Bolluğu, bereketi, rahatlığı, ailevi huzuru ve birçok farklı anlamda daha çok iyi anlamlar içermekte olan rüyada mavi rengi görmek yorumu, birçok farklı alim tarafından da benzer olarak açıklanmaktadır. Mavinin her tonu alimler tarafından hayırlı olarak yorumlanmıştır. Koyu mavi rengin de insanların yaptıkları bazı hatalardan döneceğini, doğru yolu bulacağını ve dini açıdan daha doğru işler yapacağını vurgulamaktadır.

   Rüyada mavi rengi gördüyseniz, gelecek zamanlar içerisinde bolluk, bereket, huzur, rahatlık, ferahlık yaşayacaksınız demektir. Rüyada mavi rengi görmek çok büyük bir hayra yorumlanmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Rüyada Mavi Renk Görmek Nedir? Açık Ve Koyu Mavi Renkler Görmek Ne Demek? - Rüya Tabirleri

  Rüyada Mavi Renk Görmek Nedir? Açık Ve Koyu Mavi Renkler Görmek Ne Demek? - Rüya Tabirleri

  Mavi renk birçok farklı renk ile uyumlu olan ve en sevilen tonlar içerisinde yer almaktadır. Hem giysilerde hem de birçok farklı eşyada yaygın kullanılan bir renk olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda mavi renk değişik rüyalarda yer almaktadır. Peki, rüyada mavi renk görmek nedir? Açık ve koyu mavi renkler görmek ne demek? İşte görmüş olduğunuz bu rüya üzerinden farklı yorumlar.

  Değişik renk tonları ile birçok farklı alanda kullanılan mavi, özellikle rüyalarda çok sık görülen renkler içerisinde yer almaktadır. Böyle durumlarda rüyanı ne manaya geldiği konusunda birçok insan rüya alimlerinin yorumlarını okumaya çalışıyor. Siz de rüyanızın anlamını öğrenebilmek için yorumları okuyarak ayrıca gelecek üzerine tahminleri elde edebilirsiniz.

  Rüyada Mavi Renk Görmek

  Rüyada mavi renk görmek genelde olumlu şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin ailesi ve Yakın dostları ile akrabası tarafından sevildiğine işaret eder. Ayrıca maddi anlamda zorluk çekmeyeceğini, İş yaşantısında önemli başarılar elde edeceğini ve hayırlı bir kısmet ile evleneceği üzerine delalet eder. Ayrıca bir işin patronu olacağı ya da önemli bir makama gelerek yüksek maaş elde edeceğine işaret eder. Bu şekilde en hayırlı ve mutlu anlamlar sunan renkler içerisinde yer almaktadır.

  Rüyada Açık Mavi Renkler Görmek

  Rüyada açık mavi renkler görmek rüya sahibinin kısmetinin açık olduğunu anlatır. Özellikle aşk hayatında önemli gelişmeler yaşanacağını, hayırlı bir kısmet ile beraberlik yaşayacağını ve evleneceği üzerine delalet eder. Hayırlı evlatlar yetiştireceğine, maddi anlamda sorun yaşamadan sağlıklı bir yaşam süreceğine işarettir.

  Rüyada Koyu Mavi Renkler Görmek

  Rüyada koyu mavi renkler görmek rüya sahibinin başına bazı kötü olaylar geleceğine, ancak bu olaylardan kendi mücadelesiyle kurtulacağına yorulur. Kısa bir süre bazı sıkıntı ve zorluklar yaşamak ile beraber, bu zorluklardan göstereceği çaba ile kurtulmak anlamında yorumlanmaktadır. Maddi anlamda yeniden düze çıkacağı, uzun ömürlü bir yaşam süreceği ve ciddi bir sağlık sorunu getirmeyeceğine delalet eder.

  Rüyada Mavi Renk Elbise Giymek

  Rüyada mavi renk elbise giymek rüya sahibinin umut ve dileklerini anlatır. Özellikle kişinin saf ve iyi niyetli umutları ve dilekleri olduğunu göstermektedir. Bu saf ve iyi niyet ile beraber hayatında önemli başarılar elde edeceği, bu başarılar eşliğinde yüksek kazanç sağlayacağına delalet eder. Maddi ve manevi anlamda zorluk yaşamayacağına, yalnız kalmayacağını ve ailesi ile mutlu bir yaşam süreci üzerine işarettir.

  Rüyada Mavi Renk Gömlek Giymek

  Rüyada mavi renk gömlek giymek resmiyet anlamına gelir. Rüya sahibinin özellikle devlet kapısında iş bulabileceği ya da bir devlet insanı olabileceğine yorumlanır. Farklı rüya alimlerine göre ise kişinin çalıştığı iş hayatında rütbe veya mertebe atlayacağını delalet eder. Böylece maaşının artacağına ve iyi bir kazanç ile maddi sorun yaşamayacağına yorulur.

  Rüyada Mavi Renk Gözler Görmek

  Rüyada mavi renk gözler görmek hayırlı ve kısmetli işler için yorulur. Özellikle bu aşkı sembolize ettiğini söylemek mümkündür. Rüya sahibinin karşına çıkacak hayırlı bir kısmet ile mutlu bir beraberlik yaşayacağına delalet eder. Bu güzel gönül ilişkisinin nikahla son bulacağına ve evleneceği üzerine yorulur. Hayat böyle mutlu bir beraberlik ile hayırlı evlat sahibi olacağına delalet eder.

  Rüyada Mavi Renk Oda Görmek

  Rüyada mavi renk oda görmek başarı ve mutluluk ile beraber rüya sahibinin güzel bir aşk yaşayacağına delalet eder. Aynı zamanda ruh ve beden zenginliği ile rahat bir yaşamı anlatır. Kişinin güzel ve hoş duygular içerisinde olduğuna, kalbinin temiz olduğunu ve bu yüzden mutlu bir hayat süreceğine işaret eder.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Rüyada Mavi Renk Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Koyu Ve Açık Mavi Renk Göz, Oda, Gömlek Görmenin Anlamı ve Hayırlı Rüya Tabiri

  Rüyada Mavi Görmek

  Rüyada mavi renk görmek ne demek? Rüyada mavi renk kıyafet görmek...

  Rüyada mavi renk görmek ne anlama gelir? Rüyada mavi renk duvar görmek neye işarettir? Rüyada mavi kıyafet görmek hayırlı mıdır?

  Rüyada Mavi Renkli Bir Şey Görmek | Rüya Tabirleri Sözlüğü

  Rüyada Mavi Görmek

  Rüyada mavi görmek, diyanet ve islami rüya tabirleri perspektifiyle incelendiğinde; Bilincin ve yetkin bir zihnin kendini anlama ve ifade etme gücü, rü­yalarda mavinin egemen olduğu temalar ve ortamlarla kendini or­taya koyar. Mavi, derinliktir; engin denizlerin rengi olarak zihnimizin ve bilincimizin sahip olduğu nitelikleri ve iç dünyamızın zenginliğini ortaya koyar. Aynı zamanda mavi, uçsuz bucaksız ve kuşatıcıdır; gökyüzünün yaşadığımız dış dünyayı büyük bir kubbe gibi kaplama­sına benzer biçimde düşünce ve bilincimizin açıklığını, sınırsızlığını vurgular. Son olarak mavi, saydamlık, şeffaflıktır; duru ve net görüş yeteneğini, açıklığı ve ışıltıyı gözlerimizin önüne serer.

  Rüyada Mavi Görmek Ne Demektir?

  Rüyada görülen mavi renk, arzu edilen şeylerin yerine gelmesine işarettir. Mavi su görmek, bir deniz yolculuğuna yorumlanır. Mavi boncuk gibi uğur saydığımız bir şeyi görmek, yeni bir mal sahibi olacağımıza, eski bir îile dostumuzun yardımı ile taksitle bir ev sahibi elma arzumuzun nihayet gerçek olacağına işaret sayılır. Rüyada mavi renk görmek, genel anlamda mutluluk, bağlılık ve serinkanlı olmak anlamına gelir. 

  Mavi renkli herhangi bir şeyi rüyada görmek, aile bireyleriniz arasında sevgi ve bağlılık ve dolayısıyla mutluluk bulunacağına, talih listesinde de mavi renk en şanslı olan kırmızının hemen altında yer aldığına göre, mavi renkli bir şeyi rüyada görmek, şans açıklığına, aşkta sadakate, masumiyete ve sıkı bağlılığa alamettir. Mavi gök, saadet ve bağlılık ifade eder. Mavi cisimler, etrafınızın dostlarla çevrileceğini gösterir.

  Rüyada Mavi Elbise Görmek veya Giymek | Diyanet Rüya Tabirleri

  Rüyada görülen mavi kumaş veya elbise, kötü geçecek bir yolculuğa işaret eder. Bir başka alime göre mavi renkli kumaş; hayırlı bir müjdeye delalettir. Rüyada görülen mavi renkli elbise, arzu edilen şeylerin yerine gelmesine işarettir. Rüyada mavi renkli bir kuşak görmek büyük bir vazifeye geçmek ve şöhrete erişmek anlamına gelir. Rüyada mavi elbise giymek veya mavi renkli kumaş görmek veya giymek alacağınız müjdeli habere delalettir.

  Rüyada Mavi Görmenin Bilimsel Açıklaması

  Duygusal süreçler açısından da mavi, tipik ve sık rastlanan bir renk­tir ve tonlarına, koyuluğuna göre, farklı ruh hallerine gönderme ya­par. Rüyanızda egemen olan mavi, güneşli günlerdeki gökyüzünün rengi gibi pırıl pırıl bir açık maviyse, bunun mutlu ve keyifli bir ruh haline karşılık geldiğini söyleyebiliriz. Giderek koyulaşan ve çivite, laciverte doğru yaklaşan mavi tonlarınınsa genellikle sıkıntılı ve hü­zünlü ruh hallerini ifade ettiğini söyleyebiliriz: Tıpkı hüznü ifade eden İngilizcedeki “blues” sözcüğü ve adını ondan alan müzik türü gibi.

  Rüyada Mavi Gözlü Bebek Görmek

  Rüyada mavi gözlü bebek görmek, rüyayı gören kişi erkek ise, eşinden bir yardım göreceğine ve menfaat bulacağına; kadın ise, kocasının kendisine güzel bir hediye alacağına delâlet eder.

  Rüyada Mavi Araba Görmek

  Rüyada mavi renkli araba görmek, eşinin veya sevgilisinin kendisini çok sevdiğine ve ona sadık olduğuna delâlet eder. Rüyada mavi renkli araba görmek iyiye yorumlanır. Mavi araba görmek iş hayatınızda başarı ve kariyer yapacağınıza delalettir.

  Mavinin olumsuz potansiyeli, çoğunlukla sözünü ettiğimiz bu sıkın­tılı ruh haliyle bağlantılıdır. Düşlerde koyu mavi tonlarında obje ve mekânların dikkat çekmesi, maviye atfedilen bu “depresif” ruh ha­liyle bağlantılıdır. Olumsuz potansiyeli sezmek ve ayırt etmek kolay­dır; çünkü genellikle düşün izlediği seyir boyunca benzeri bir ruh hali ve sıkıntı yaratır üzerimizde. Sözgelimi, düşünüzde kendinizi si­zi rahatsız eden, bedeninize uymamış ya da modelini beğenmediği­niz mavi giysilerle görebilir ya da duvarları mavi boyalı bir odada te­dirginlik içinde oturduğunuzu fark edebilirsiniz.

  Rüyada Mavi Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

  Rüyalarda mavimsi berrak bir deniz görmek; aşk veya iş hayatınızda başarılı olacağınıza, genç bir kimse için deniz seyahati aşk hayatının macerali geçeceğine işarettir. Rüyada içi masmavi sularla dolu bir havuz görmek, yakında elinize geçecek büyük bir para sayesinde güzel bir hayat geçireceğinize, bu havuzda yıkandığınızı görmek, bekâr olan kimseler için, evlenecekleri kız veya erkeğin aile içine girmelerine karşın çıkmalarına, rüyayı gören evli ise, eşinin başka biri ile aşk hayatı yaşadığına yorumlanır.

  Rüyada Mavi Taş Görmek

  Rüyada mavi taşlı herhangi bir yüzük, bilezik ve sair ziynet eşyası görmek, aşık bir kimse için çok hayırlıdır. Bu rüya çiftleri teşkil eden kimselerin karşılıklı mutluluklarına, birbirlerine bağlılıklarına, sevgilerinin ölünceye kadar devam edeceğine işarettir. Bu rüyayı evli bir kadının görmesi, kocasının onu çok sevdiğine, kendisine her bakımdan güvenebileceğine, dul bir kadın için ise, yakın bir gelecekte anlaşabileceği bir kimse ile evleneceğine işaret eder.

  Rüyada Mavi Rengin Psikolojik Anlamı

  Uzmanlar düş analizlerinde mavinin üstlendiği olumlu potansiyeli, çoğunlukla bu saydığımız nitelikler uzantısında, bilinçli seçilen yollar, alınan kararlar ve “kişisel doğrular”ın yerinde olmasıyla açıklarlar. Burada dikkatimizi çeken nokta, sarının simgelediği sezgi ve içgüdü­lerden farklı olarak, bilincin ışığında, bilerek ve düşünerek verilmiş kararlardır.

  Çoğumuzun, bilgi ve deneyimlerimizden yola çıkarak yıl­lar içinde biçimlendirdiğimiz “yaşam ilkeleri”miz ve genel tavırları­mız vardır. Bunlar, yürüdüğümüz yolu seçme, seçenekler arasında en doğru olanı belirleme gibi kritik aşamalara gelindiğinde, karar ver­memize yardımcı olurlar. İşte mavi, bilinçli alınan bu kararların ve bi­zi o kararları almaya yönlendiren birikim ve kapasitenin simgesidir.

  Olumlu potansiyeli, söz konusu niteliğimizle, basit ama ilk bakışta kolay görünmeyen doğru çözüme ulaşacağımızı vurgulamasıdır. Do­layısıyla, sarının “kalbimizin sesini” dinlemeyi tavsiye etmesi gibi, ma­vi de bizi “bilinç ve yetilerimizin sesini” dinlemeye yönlendirir; ken­dimiz için en iyi ve en doğru olan karara bu yolla ulaşacağımızı an­latır. Mavi renkten herhangi bir şey gören kimse, sevinç ve mutluluğa düçâr olur. Bazen mavi renk, üzüntü, keder ve musibete delâlet eder.

  Yazı kaynağı : 1001ruyatabiri.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap