Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada mastürmasyon yaptığını görmek psikolojik

  1 ziyaretçi

  rüyada mastürmasyon yaptığını görmek psikolojik bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada Mastürmasyon Yaptığını Görmek Günah Mı Görmek , Rüyada Mastürmasyon Yaptığını Görmek Günah Mı Görmek ne demek, Rüyada Mastürmasyon Yaptığını Görmek Günah Mı Görmek ne anlama gelir? Mastürmasyon Yaptığını Görmek Günah Mı Görmek ile ilgili rüya tabirleri diyanet

  Rüyada Masturmasyon Yapmak görmek, Rüyada Masturmasyon Yapmak ne demek, Rüyada Masturmasyon Yapmak ne anlama gelir? Masturmasyon Yapmak ile ilgili rüya tabirleri diyanet

  Cinsel içerikli rüya görmenin sebepleri

  Cinsel içerikli rüya görmenin sebepleri

  Cinsel içerikli rüyalar toplumda pek iyiye yorumlanmaz, çok yanlış bir şekilde tatsızlıklara, sıkıntılara ve dedikodulara işaret eder.

  Rüyaların görüldüğü REM uykusuna etkili moleküller arasında; asetilkolin, dopamin, dimetiltriptamin veya seks hormonları olarak bilinen östrojen ve testosteron vardır.

  Cinsellik hormonlarının düzeyleri, FSH ve LH adlı moleküller tarafından kontrol edilir. LH hormonu, erkeklerde testosteron sentezini artırır. Rüyaların cinsel içeriği ve erkeklerde görülen cinsel organ sertleşmesi bu mekanizma ile meydana gelir.

  Cinsel içerikli rüyalar, genellikle cinsel isteklerin uzun süreli karşılanamamasına bağlı görülebilir.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  Cinsel içerikli +18 rüyaların sebepleri ve anlamları ne?

  Cinsel içerikli +18 rüyaların sebepleri ve anlamları ne?

  Cinsel içerikli rüyaların nedeni ne? Ne anlama geliyor? Uzmanlar cinsel içerikli rüyalar için ne diyor? Uykuda orgazm nedir? sorularının yanıtlarını Formsanté arşivinden (Ocak 2016) derledik:

  Cinsel hayatı olsun olmasın, mutlu ya da mutsuz herkes yaşamının bir döneminde erotik rüya görüyor. Bu uzmanlarca normal kabul edilse de cinselliğin tabu olduğu ülkemizde kadınlar rüyalarında dahi özgür kalamıyor!  Kan ter içinde uykudan uyandığınızı düşünün. Hayır, kabus değildi gördüğünüz… Düşünüzde en sevdiğiniz dizinin başrol oyuncusuyla ya da her sabah iş yerinde rastlaştığınız uzun boylu, esmer yakışıklıyla pek sıkı fıkıydınız, hatta belki de biraz daha fazlası…

  Böyle bir durumda ne hissedersiniz? Neden ben diye kendinize sorar mısınız? Ayıp, günah diyerek aklınızdan bu fikirleri çıkarmak mı istersiniz? Siz gelin bunlardan utanıp, sıkılmayı bir tarafa bırakın. “Erotik rüyalar görmek son derece sağlıklı” diyen Psikiyatri Uzmanı Dr. Ceyda Güvenç’in sözlerine kulak verin… 

  CİNSEL HAYATIN HAYAL ALEMİNE YANSIMASI NASIL OLUYOR? BU DURUMUN KİŞİNİN FANTEZİ DÜNYASIYLA BİR İLGİSİ VAR MI? 

  Cinsel hayatın hayal alemine yansımasından değil de cinsellikle ilgili hayal kurabilmenin buna olumlu katkısından söz edilebilir. Fantezilerin varlığı, aktif ve doyumlu bir cinselliğin göstergesi kabul ediliyor. Cinsel fanteziler, cinsel uyarılmayı artırmada, cinselliğin sıradanlaşmasını önlemede, seks hayatını renklendirmede kuşkusuz ki önemli öğeler. Ancak “fantezi” kavramı çoğunlukla yanlış anlaşılarak, düşünülenlerin hayata geçirilmesi olarak algılanıyor. Fantezi içeriklerinin bir kısmının sıra dışı cinsel eylemler olabilmesi de kabulü zorlaştırıyor. Dolayısıyla fanteziler “ayıp, suç, sapkınlık” kavramlarıyla birlikte anılıyor. Oysa fantezinin kelime anlamı “düşlem”. Fantezilerin hayaldeki kurgular olduğu, istenirse hayata geçirilebileceği, paylaşılabileceği, istenmezse paylaşılmayacağı konusunda kadına güven vermek ise dirençlerini kırma konusunda yardımcı olabiliyor.

  “Gündüz düşü” diye de adlandırılan her tür fantezinin doğal ve normal olduğunun, partnerle yaşanan cinsellikte de fantezi kurmanın olağan olduğunun altını çizmek gerekiyor.

  Fantezilerin partnerli cinsellikte hayata geçirilmesi ise bunun bireylerce kabul görmesi, hoşa gitmesi durumunda mümkün olabiliyor.

  Fanteziler gündüz düşü olarak kabul edilirken, gece de düş gördüğümüzün unutulmaması gerekiyor. Uykuda orgazm, çoğu araştırmacı tarafından bedenin bilinçsiz bir işlevi olarak kabul ediliyor. Bu tanım, genellikle erotik rüya kavramıyla birlikte anılıyor. Kadınlarda ihmal edilmiş uykuda orgazm, son yıllara kadar yok sayılıyordu. Bu durum gece kirlenmesi, uykuda bel gelmesi, gece boşalması, düş azması, ıslak rüya gibi isimlerle de anılıyor. Kadınlarda çoğunlukla farkındalık ve isimlendirme olmuyor. Çünkü cinsel eğitim de taraflı… Erkeklere “gece boşalması” anlatılıyor, oysa kadının yaşadığının adı bile yok. Uykuda orgazm bedenin doğal işlevi olmakla birlikte, bilinçli cinsel etkinliğin karşılığı olmuyor.

  EROTİK RÜYA GÖRMEK, CİNSİYETE GÖRE DEĞİŞİYOR MU?

  Evet, erkeklerin ve kadınların erotik rüyaları arasında farklar olduğu biliniyor. Araştırmalar, kadınların fantezilerinde ve rüyalarında bile pasif ve edilgen konumda olduklarını gösteriyor. Yaşam boyu erotik rüya görme oranı erkeklerde yüzde 100’e yakın iken bu sayı kadınlarda yüzde 40-70’te kalıyor.

  Erkekler ergenlikte çok sık erotik rüya görüyor. Partnerli cinselliğe geçişle bu oran azalabiliyor. Kadınlarda ise erotik rüyalar ve uykuda orgazma ileri yaşta rastlanıyor. Hele de mastürbasyon yapmayan kadınlarda, sıklıkla ilk partnerle yakınlaşmalardan sonra ortaya çıkan cinselliğin keşfiyle başlıyor.

  Erkek ve kadın cinselliğinin anatomisi, fizyolojisi, psikolojisi, sosyolojisi, kültürel kabulleri; fanteziyi ve rüyayı üreten bölge ile erkek ve kadın beyni farklı. Kadın cinselliğinin birçok faktör tarafından kontrol edildiği, erkeklere göre kompleks olduğu kabul ediliyor. Fanteziler ve rüyaların önemi, ilk cinsellik araştırmalarını yapan Kinsey’nin raporlarında belirtilmiş, daha sonra yapılan araştırmalarla da benzer sonuçlar alınmıştı. Daha da önemlisi bunlar danışanların öykülerinden doğrulanmıştı.

  İDEAL SEKS HAKKINDA HER ŞEY

  Erkeklerde genellikle tanınan, ünlü ve çekici biriyle sıra dışı cinsel eylemleri ve mutlaka birleşmeyi içeren kısa erotik rüyaları olduğu bildiriliyor. Kadınlar ise daha önceden partnerleriyle yaşadıkları cinsel eylemleri hayal etmeyi tercih ettiği için, rüyalar da bu şekilde oluyor. Sevdikleri biriyle romantik yakınlaşmaları içeren uzun rüyalar da görülebiliyor. Erkekler rüyalarında sıklıkla tanınmış biriyle hızlıca cinsel birleşmeyi içeren durumları aktarırken; kadınlar yüzde 90 önceden tanınan, hoşlanılan karşı cinsle, sıklıkla dokunmalarla sınırlı, nadiren de cinsel birleşmeyi içeren rüyalar bildiriyor.

  Bu yönden bakarsak, aslında kadınların hayalleri bile kısıtlı. Birleşme dışı cinsel davranışların senaryolaştırılması daha yaygın. Rüyalarda bile duyguyla öpüşmeye evet ama birleşmek nadiren oluyor. Kadınlar gerek gündüz, gerekse gece düşlerini açıklamaktan da sıkılıyor. Çünkü geleneksel kadın rolüyle bağdaşan hareket biçimi “sıkılmak.” Sonuçta; fantezi kurmanın, erotik rüya görmenin bile suç, ahlaksızlık, günah, ayıp sayıldığı, kadınların cinselliği evlendiği erkeklerden öğrendiği, cinselliğini erkeğin izin verdiğince yaşadığı, üstelik renkli yaşamadığı ve yaşatmadığı için suçlandığı bir toplumda yaşıyoruz.

  ERKEKLERİN YAPTIĞI 10 SEKS HATASI

  Aslında keyifli rüyalar olarak kodlanıp, olumsuz etkilememesi gerekiyor ama çoğu kişide alışılmamış rüya içeriği nedeniyle suçluluğa yol açarak, olumsuzluk yaratabiliyor. Cinsel terapistler içinse aktif cinsel yaşamı olamayan insanlar açısından cinsel isteğin var olduğu ve en azından cinsel istek bozukluğu bulunmadığı yolunda bir gösterge şeklinde kabul ediliyor. Toplumumuzda cinsel rüya ve orgazm gusül abdesti zorunluğunu doğuracağından, sabahları banyo yapma gençler ve yaşlılar açısından problem olarak görülüyor. Bunun üzerine “Evdekiler anlarsa!” sorunsalı da durumu pekiştirerek, sıkıntıya yol açabiliyor.

  CİNSEL DOYUMSUZLUĞUN BUNDA ETKİSİ VAR MI? YOKSA SAĞLIKLI VE DÜZENLİ BIR CİNSEL İLİŞKİSİ OLAN KİŞİLER DE BU TÜR RÜYALAR GÖREBİLİR Mİ?

  Uzun yıllar, bilinçliyken cinsellik yaşamayan kişilerin uykuda orgazmla doğal bir çözüm üretip, gereksinimlerini karşıladıkları düşünüldü. Erkekler için bu kısmen doğru olabilir. Aktif cinsel yaşam, mastürbasyon ve partnerli cinsellik yaşanmadığında erkeklerde erotik rüyalar artabiliyor. Oysa Kinsey ve sonraki araştırmacılar kadınlar açısından buna karşı çıkıyor. Uykuda orgazm, kadınların uyanıklıkta orgazm olabilirlikleriyle doğru orantılı oluyor. Uyanıklıkta seksüel perhizler, uykuda orgazm sıklığını artırmıyor. Aksine kadınlarda cinsel rüya ve istem dışı orgazmlar, uyanıklıktaki istemli orgazm sayısı çoğalınca fazlalaşabiliyor.

  EVLİ YA DA SÜREN BIR İLİŞKİSİ OLAN KADINLARIN RÜYALARINDA FARKLI ERKEKLERİ GÖRMESİ NEYE IŞARET EDİYOR? BU DURUM KADINDA SUÇLULUK DUYGUSU YARATIYOR MU?

  Aslında hiçbir şey anlatmıyor. Aynı durum erkekler için de geçerli! Bu durum eşin daha az çekici olması anlamına da gelmiyor. Uyku, yasaklar ve özdenetimden arındırılmış bir ortam. Rüya içeriği farklı partnerleri kapsayabileceği gibi, alışılmamış ve yasaklanmış davranışları da barındırabiliyor ve bu olağan kabul ediliyor. Ama çoğunlukla kadınlar uyku ve fantezideki partneri “kuma” gibi düşünüp, eşleri için bunu yok sayarak, kabullenmiyor. Hal böyle olunca, kendi cinsel rüyalarıyla ilgili de suçluluk duyuyor.

  SEKS BAĞIMLISI BİR EŞLE NASIL BAŞA ÇIKILIR?

  İNTERNET, FİLMLER VE KİTAPLAR GİBİ ÇEVRESEL FAKTÖRLER EROTİK İÇERİKLİ RÜYALARIN GÖRÜLMESİNDE ETKİLİ Mİ?

  Uyanıklıktaki uyarılma durumu açısından dünyadaki ve ülkemizdeki medya organları incelendiğinde, televizyon, internet ve gazetede cinsel obje olarak kadın bedeninin çok daha sık kullanıldığı görülüyor. Dolayısıyla heteroseksüel erkekler ve eşcinsel kadınlar, cinsel fantezileri tetikleyen dış uyaranlarla daha çok karşılaşıyor. Heteroseksüel kadınların ise daha çok dış etken olarak yakınlarında hoşlandıkları birilerinin olması durumunda cinsel rüyaları artıyor.

  PEKİ SONUÇ OLARAK EROTİK RÜYA GÖRMENIN SAĞLIKLI OLDUĞU SÖYLENEBİLİR Mİ?

  Kesinlikle evet!

  SÜREKLİ HALE GELİRSE BİR UZMANA DANIŞMAK GEREKİR Mİ?

  Çoğunlukla hayır. Aktif cinsel yaşam da süreklilik arz eder ve uzmana danışmak gerekmez. Nadiren, özellikle yaşlılarda spontan uyarılma bozukluğu olarak adlandırılan hastalığın bir komponenti olarak ortaya çıktığında ise uzman yardımı almak gerekiyor. Bu durumda uyanıklıkta da durup dururken, istemli bir cinsel uyarı olmaksızın istemsiz orgazm olabiliyor. Artmış cinsel rüyalar da buna eşlik ediyor. Söz konusu hastalık halinde altta yatan tıbbi nedenin araştırılması, epileptik bozukluklar ya da ilaçların yan etkileri gibi birtakım durumların ayrıştırılması önem taşıyor.

  SEKS HAYATINIZI TEST EDİN

  Rüyalar yasaksız ve özdenetimden uzak olduğu için yaşananlar da kimi zaman fütursuz ve kontrolsüz gerçekleşebiliyor. Örneğin heteroseksüel bir kadın, rüyasında lezbiyen bir ilişki yaşayabiliyor. Uyandığında suçluluk duymak bir yana, bundan keyif almak da mümkün olabiliyor. Bu tür bir durumun nasıl yorumlanabileceğini sorduğumuz Dr. Ceyda Güvenç, rüyada yaşananların bir anlam ifade edemeyeceğini belirterek, “Bu olabilir ve kişinin eşcinsel arzuları olduğu anlamına gelmez. Lezbiyen bir kadın da rüyasında heteroseksüel bir ilişki içinde olabilir. Örneğin rüyada Angelina Jolie’yi görmek, onunla birlikte olmak isteğini göstermiyor. Ancak genel itibarıyla insanlar cinsel yönelimleri doğrultusunda fantezi kurup, rüya görüyor. Arada sırada cinsel yönelime denk düşmeyen rüyalar görmek ise olağan kabul ediliyor” diyor.

  Formsante 2016 – Ocak sayısı
  Ayşegül Uyanık Örnekal

  Yazı kaynağı : www.formsante.com.tr

  İşte cinsel içerikli rüyalar görmenizin sebebi

  R�yalar Ve Cinsellik,Sigmund Freud Ve R�yalar�n Cinsel Yorumlar� Analizleri R�ya Ve Kabuslar,R�ya Tabirleri,yorumcu

   
   

  R�yalar Ve Cinsellik
   

  Asl�nda r�yalar uyku s�ras�nda olu�an bir t�r metal aktivitedir. Bu aktivite, �ok basit d���nce veya imajdan �ok canl� g�r�nt�lerin, yo�un fiziksel aktivitelerin i�erdi�i hikayelere kadar de�i�kenlik g�sterebilir. R�ya g�rme aktivitesi gece boyunca devam edebilir. Uzun y�llard�r, r�ya g�rmenin sadece REM d�nemi (her 90 dakikada bir olu�an bir uyku evresi olup h�zl� g�z hareketlerinin yo�un beyin aktivitelerinin ve fizyolojik aktivasyonundan olu�an bir uyku evresidir) oldu�u d���n�lmekteydi. G�n�m�zde ise r�ya g�rmenin uykunun b�t�n evrelerinde olabilece�ini sadece r�yalar�n yo�unlu�unun ve canl�l���n de�i�ebilece�ini bilmekteyiz. �rne�in r�yalar uykunun ba�lang�c�nda veya k�sa �ekerlemelerde de olabilmektedir. Fakat �zellikle uykunun ileri d�nemlerinde, h�zl� g�z hareketlerinin oldu�u zaman daha detayl� ve fazla aktivitenin oldu�u bilinmektedir.
  R�yalar konusunda en s�k sorulanlar ise;Halk dilinde r�yalar ne anlama geliyor? Psikologlar r�yalar� nas�l yorumluyor? Farkl� psikiyatri ekollerinn yakla��m� nas�l? Psikiyatrik tedavide r�yalar nas�l kullan�l�yor? �slam dini r�yalara nas�l bak�yor?

  R�ya Hat�rlama Nedir?

  Bir�ok insan r�yalar�n� hat�rlamaz. Laboratuar �al��malar� da g�stermi�tir ki,hemen hemen herkes r�ya g�r�r fakat bir�ok ki�i uyand�ktan sonra r�yalar�n� hat�rlamazlar. Baz� basit y�ntemlerle r�ya hat�rlama geli�tirilebilir. �rne�in uyanma saatimizi de�i�tirerek,kalkar kalkmaz g�rd���m�z r�yay� hat�rlamaya �al��arak,g�rd���m�z r�yalar� yazarak veya bir arkada��m�za anlatarak olabilir. Sadece g�remedi�imiz r�yay� hat�rlamaya �al��mak bile r�yalar�m�z�n hat�rlamay� kolayla�t�ran bir y�ntemdir.

  R�yalar�n Kayna�� Nedir?

  Uyku ve r�ya ara�t�rmac�lar� i�in r�yalar halen ��z�lememi� bir konudur. R�yalar genel olarak g�nl�k ya�ad�klar�m�z �zerine kuruludur. Ger�ekte tipik olarak r�yalar daha �ok bir g�n �nce ya�ad���m�z olaylarla ilgili,birbiriyle ba�lant�l� olmayan olaylar zinciridir. Son zamanlarda,ara�t�rmalar g�stermektedir ki,ya�l� ki�ilerde 50-60 y�l �nce ya�anan olaylarla ilgili olabilmektedir. Ya�,cinsiyet,k�lt�r ve sosyal fakt�rler dahi farkl�l�klar r�yalar�m�z� etkileyebilir. �rne�in k���k �ocuklar�n r�yalar�nda daha �ok hayvan fig�rleri yer almaktad�r. Kad�nlar r�yalar�nda daha �ok s�zel ileti�im kurarlarken erkeklerde ise daha fiziksel agresyon ve k�zg�nl�k hisli r�yalar� daha sonra devam edebilir. Fakat r�yalar�n iki �zelli�i bu ara�t�rmay� k�s�tlamaktad�r.

  R�yalar Faydal� M�d�r? Ne Gibi Sak�ncalar� Vard�r?

  R�ya g�rmek do�al bir olay olup onlar� hat�rlaman�n hi�bir sak�ncas� yoktur. Ger�ekte, r�yalarda g�rd���m�z de�i�ik,tuhaf imaj ve g�r�nt�ler yararl� olabilir. Bazen bu imajlar sayesinde yarat�c� fikirler �retebiliriz. Bir�ok sanat�� ve yazar r�yalar�nda g�rd�kleri imajlar� ve hikayeleri �al��malar�nda kullanmaktad�rlar. Gene bir�ok bilim adam� da r�yalar�ndaki fikirleri �al��ma hayatlar�nda kullanabilir. R�yalar�m�za dikkat etmek ayn� zamanda kendi bilincimizin geli�mesinde de faydal� olmaktad�r. Fakat,belli sembollerin belli anlamlara geldi�ini yazan r�ya ile ilgili kitaplar tamamen bilimsel olmayan spek�lasyonlard�r. Her ki�i, kendine �zg� r�ya yorumuna sahiptir.

  R�yalar Psikiyatride Nas�l Kullan�lmaktad�r?

  R�yalar, biyolojik psikiyatrinin bu derece geli�imine de�in psikiyatride �nemli yer i�gal ediyordu. Her bir r�ya tek tek ele al�n�yor, bilin� alt� ile ili�kisi aran�yordu. Oysa g�ncel olaylar da r�yalarda i�leniyor. R�yalar� anlamak i�in geli�tirilen evrensel bir dil var. Ancak ki�i i�in nas�l bir anlam ta��d��� �nemli.Psikiyatristlerin b�y�k bir b�l�m� r�yalar� sorgulamaz, bunu psikanalistlerin i�i olarak g�r�rler. Ki�i tekrarlayan r�yalar�n� dile getirdi�inde ya da travmatik olay ya�am��lar�n r�yalar�na dikkatimizi y�neltti�imiz do�ru. Bazen de uyku bozukluklar� ile ili�kili olarak r�yalar teknik anlamda sorgulan�r.

  Sigmund  Freud �a  G�re R�yalar Ve Cinsellik, R�yalar�n Yorumu;

  Psikoanalizin kurucusu Sigmund Freud r�yalar� bilin�alt�na giden bir kral yolu olarak tan�mlar. Ona g�re toplumsal bask�yla bilin�alt�na itti�imiz t�m duygu ve d���nceler uyku s�ras�nda ortaya ��kar. Psikiyatrist Carl Gustav Yung ise, r�yalar�n sadece ki�isel bilin�alt� de�il, kollektif ortak bir bilin�alt�n�n sonucu oldu�unu savunur. Ona g�re binlerce y�l �nce ya�am�� atalar�m�z�n korku, istek ve ihtiya�lar� da bug�n r�yam�za girebiliyor. Y�ksekten d��me r�yas�n�n temeli, asl�nda y�zy�llar �nce vah�i hayvanlardan ka�arken u�urumdan d��me endi�esi ya�ayan atalar�m�z�n ya�ad��� korku. Freud�un r�yalara getirdi�i cinsel yorumlardan baz�lar� ise;
  A�a�: Sabit fikirlilik. A�a� g�vdesi erke�i, dallar� kad�n� simgeliyor.
  Ata binmek: At cinsel iste�i, ata binmek kar�� cinse dokunma iste�i.
  B�cek: Bilin�alt� cinsel istek.
  �anta: G�zelse ruhsal rahatl�k ve cinsel doyum.
  �i�ek: Bekaret, bekaretle ilgili problemler.
  Da�: Korunma, rahatlama arzusu.
  Di�: Kad�n g�r�yorsa �ocuk arzusu. Di�ler d�k�l�yorsa bilin�alt� kendini cezaland�rma.
  D��mek: Moral bozuklu�u.
  Eski sevgili: Eskiye �zlem.
  Ev: Korunma iste�i, s�cakl�k.
  Hava: Havan�n durumu ruh halimizi yans�t�r.
  H�rs�z: Korku
  Kedi K�pek: Kedi kad�n�, k�pek erke�i simgeler. K�pek yavrusu ise �ocu�u.
  Ku�: Erkek cinselli�i.
  Manzara: Sevilen ki�iye �zlem.
  Mezar: Ge�mi�e, kaybetiklerimize duyulan �zlem.
  Otomobil: Cinsel istek; otomobil duruyorsa, benzini bitmi�se cinsel isteksizlik.
  �lmek: Ba�kalar�na kar�� su�luluk duygusu.
  Para: Her konuda g��l�l�k.
  Seyahat: Evden ayr�l�p, kendi ayaklar� �zerinde durma iste�i.
  S�nav: Eski g�nlerin �zlemi.
  Silah: K�zg�nl�k.
  Su: Suya girmek, y�zmek ana rahmindeki suyla ba�lant�l�. Ki�inin geriye d�nme iste�i, annesinin yan�nda g�vende olma arzusu.
  �eytan: Kad�n i�in cinsel istek.
  Tren: Aile temsili.
  Tuvalet: Cinselli�i �irkin g�renlerin g�rd��� r�ya.
  U�ak: Erkek cinselli�i.
  U�mak: Gen�ler g�r�yorsa cinsel istek duymas�.
  Y�lan: Cinsel ya�amda mutsuzluk.
   

  Sigmund  Freud �a  G�re R�yalar�n Cinsel Objelerdeki Kar��l�klar� Ve Yorumlar�

                                                           Geri 


  Kad�nlarda Ve Erkeklerde Masturbasyon
  Merak Edilen Cinsellik
  Uykusuzluk Ve Kabuslar
  Cinsel Sapk�nl�klar, Hastal�klar  Yazı kaynağı : doktornevra.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap