Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada karıncanın üzerinde gezdiğini görmek

  1 ziyaretçi

  rüyada karıncanın üzerinde gezdiğini görmek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada karınca görmek ne anlama gelir? Rüyada karınca yuvası ve sürüsü görmenin anlamı

  Rüyada karınca görmek ne anlama gelir? Rüyada karınca yuvası ve sürüsü görmenin anlamı

  Rüya içerisinde karınca görmenin anlamı; insan topluluğu şeklinde yorumlanır. Karınca yaşamın uzunluğu, güç ve kuvvete, hane halkına işaret etmektir. Rüya içerisinde bir şehre, kasabaya veya ülkeye karıncaların bastığını görmek, oraya gücün ve kuvvetin gireceğine işaret eder. Rüyada birinin evine karınca bastığını görmek ve yatak üzerinde karıncaların olduğunu görmek; çok sayıda çocuğa işaret etmektedir. Bunun tam tersi şekilde, karıncaların ev içerisinden gittiğini görmek, ailenin bireylerinde eksilme olacağı manasına gelir. Rüya içerisinde karınca görmek; kazancın, bereketin ve rızkın sembolüdür. Rüyası içerisinde karıncayı gören bireyin ekmeği ve kazancı bol olur. Eğer mühim bir sağlık problemiyle savaşan kişi, rüyasında vücudunda karınca gezdiğini görür ise, bu durum o kişinin ölmesi anlamına gelir.

  Rüyada Karınca Sürüsünün Görülmesi

  Rüyada karınca sürüsü görmenin anlamı; ilerleyen zamanlara önemli bir mevkiye ulaşmaya, zorluk ve sıkıntı çekmeden para elde edilmesine işaret eder. Yine bu rüyayı görmek; yeteneği olan kişilere, birçok kişinin imrenip bakacağı bir kuvvete ulaşmaya, hep arzu edilen bir birliktelik anlamına gelir. Kimi tabirciler karınca sürüsünü; sıkıntılı günlere, güçlük çekmeye, iş yaşamındaki problemler şeklinde yorumlamaktadır. Sıkıntının sonunda erilecek ferahlığın, üzüntü sonrasında elde edilen başarıya delalet edebilir.

  Rüyada Karınca Öldürmek

  Rüyada karınca öldürmenin anlamı; iyiye işaret etmez. Kişinin hanesine gelecek bolluk ve bereketin elinin tersiyle itileceğine, iş yaşamında sunulan avantajların kaçırılmasına tabirdir. Rüyada karınca öldürmek; aynı şekilde kaygı duyulan, çok hoş olmayan vaziyetlere hatta kimi zaman duyulacak acı haber şeklinde de yorumlanır. Rüyada karıncaların yuvasının ezilmesi, gerçek yaşamda bireyin başına gelecek olan felaketlerin habercisidir.

  Rüyada Karınca Beslemek

  Rüyada karınca beslemenin anlamı; haneye girecek olan nasibin, paranın ve malın artmasına işaret eder. Kişinin rüyasında karıncaları evinde beslediğini görmesi; hanesinde rızkın çoğalacağına, aile bireyleri içerisinde huzurun, saygının, düzenin hiç eksilmeyeceği şeklinde yorumlanır. Aynı şekilde rüya içerisinde karınca beslemek; hasta bireyin hastalıklardan kurtulmasına, sağlıklı ve uzun bir yaşam süreceğine delalet eder.

  Rüya İçerisinde Uçan Karınca Görmek

  Rüyada uçan karınca görmek; hane bireylerinden veya yakın akrabalarından birisinin gurbete gideceğinin habercisidir. Hane içerisinde askerlik çağına gelen bireylerin yakın zaman içerisinde askere gideceğinin işareti olarak da tanımlanabilir. Rüya içerisinde uçan karınca, maddi manada yükü olan bir bireyden kurtulmaya tabir edilir. Uçan karıncanın görülmesi, hasta bireyin ölümünün yaklaşması şeklinde de yorumlanır.

  Rüya İçerisinde Evden Karınca Çıkması

  Rüyada bireyin yaşadığı evden karıncaların çıkmasının görülmesi, bireyin elinden çıkacak olan paraya, evinden çıkacak olan eşyaya yorumlanır. Karıncaların evden bir şey taşıdığını görmenin anlamı; iyi yorumlanmaz. Evde bulunan değerli eşyaların ve ziynetin çıkacağı şeklinde yorumlanır. Bazı rüya yorumcularına göre, bu rüyanın görülmesi hırsıza işaret eder.

  Rüyada Karıncanın Isırmasını Görmek

  Rüyada karınca ısırmasını görmenin anlamı, oldukça zayıf düşmana sahip olunmasının habercisidir. Bu düşmandan zarar görülmeyecektir. Rüya sahibinin karınca tarafından ısırıldığını görmesi, oldukça ufak yatırımları yapıp oldukça büyük paralar kazanacağı manasına gelir. Maddi bakımdan şansın çoğalacağı bir döneme, borçların küçük küçük ödeneceğine işarettir. Bundan sonra bireyin refaha kavuşması şeklinde yorumlanan bu rüya aynı zamanda egosunun yüksek olduğu biriyle tanışmak anlamına da gelir.

  Rüyada Çok Karınca Görmek

  Rüya içerisinde çok sayıda karınca görmenin anlamı, rüyayı gören bireyin soyunun artmasına ve devamına işaret etmektedir.

  Rüyada Kişinin Vücudunda Karınca Görmesi

  Rüyada kişinin vücudunda karınca görmesinin anlamı; kişi hastaysa bu o bireyin ya rahatsızlığının çok fazla ilerlemesi anlamına veya o kişinin öleceğine işarettir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Rüyada Karıncanın Üzerinde Gezdiğini Görmek

  Rüyada Karınca Görmek

  Rüyada Karınca Görmek

  Rüyada karınca sürüsü görmek, zayıf ve hırslı insanlara, asker ve ordunun varlığına işarettir. Rüyada görülen karıncalar aileye, rüya sahibinin yaşayacağı uzun ömür anlamına gelir. Karınca ayrıca ucuzluk, bolluk ve rızık demektir. Bilirsiniz ki karıncalar, rızık olan yerlerde bulunur ve durmadan çalışırlar. Rüya içerisinde karınca görmek; kazancın, bereketin ve rızkın göstergesidir. Rüyasında karınca gören gören kişinin ekmeği ve kazancı bol olur. Cafer-i Sâdık'ın (r.a.) söylediğine göre rüyada karınca görmek, dört şekilde tabir edilir. Bunlar;

  Rüyada Karınca Sürüsü Görmek

  Kişinin rüyasında karınca sürüsü görmesi, sevinç dolu haber alacağı demektir. Karınca sürüsü konulara çabuk intibak eden, çözüm üretmekte ve iş bitirmekte usta olan bir kimseye işaret eder. Rüyada karınca sürüsü görmek şansın döneceğine işarettir. Rüyasında karınca sürüsü gören yoksulsa zengin olur. Zenginse mutlu bir haber alır. Kazancı artar. Helal mal kazanır.

  Rüyada vücudunda karınca sürüsü görmek ise beklenen bir haberin geleceğine delildir. kimi zaman da doğumu gösterir. Bazen de, kısa bir yolculuğu gösterir. Kişinin rüyasında vücudunun bir bölümde karıncalar görmesi rüya sahibinin alacağı müjdeli bir haberi ifade eder.

  Rüyada Karınca Görmenin Anlamı ve Yorumu

  Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın belirtisidir. Rüyada görülen karınca uzun ömre yorulur. Karınca para, bolluk ve berekettir. Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı bir kişi olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın da belirtisidir. Karınca görmek, halkla yorumlanır. Evinde birçok karınca görenin çocukları artar.

  Rüyada çok karınca orduya, kalabalık insan topluluklarına yahut mal ve nimete, Karıncalar Allah'ın C.C. askerlerine, çok mala yahut uzun ömre işarettir. Bilirsiniz ki karıncalar, rızık olan yerlerde bulunur ve durmadan didinir. Rüyada karıncanın dilini bilmek ve anlamak, Süleyman (a.s.)'ın kıssasına binaen velayete delâlet eder.

  Rüyada karınca görmek çalışkan başarılı kişi demektir. Yaptınız işlerde başarılı olacağınıza ve yakın çevrenizin arkadaş ve dostlarınızdan yardım alacağınıza da işaret eder.

  Rüyada karınca öldürmek; Rüyada bir karıncayı öldürdüğünü gören kimse, bir takım zayıf insanlardan dolayı bir günah işlemeye tabir edilir. Bunun için dikkatli olması gerekir.

  Rüyada Karıncayla Konuşmak; Rüyada karıncanın dilini bilmek ve anlamak, Süleyman (a.s.)'ın kıssasına binaen velayete delâlet eder. Rüyada memur olmak isteyen bir kişi karıncanın konuşmasını işitse, bu rüya, onun memur olacağına delâlet eder.

  Rüyada Evde Karınca Görmek; Rüyada karıncayı ağzında yiyecek ile eve girdiğini görmek, o evin hayır ve bereketine delâlet eder. Evinden karıncaların çıktığını görmek, o evden taşınacaklarına işarettir. Rüyada karıncayı ağzında yiyecek ile eve girdiğini görmek, o evin hayır ve bereketle dolacağı anlamına gelir. Rüyada evi karınca basması, rızık ve nimettir. Ağzından burnundan karıncaların çıktığını görmek ise, sıkıntıya delâlet eder. Rüyada evi karınca basması , ev halkına, akrabalara, yolculuğa çıkmaya, ayrılığa veya mala işaret eder.

  Rüyasında evinden karıncaların bir şey taşıdıklarını görmek hayır değildir; aksine getirdiğini görmek hayırlıdır. Bir kimsenin rüyada yatağı üzerinde karınca bulunduğunu görmesi, çok evladı olacağına işarettir. Cabir ül Magribi ye göre; çok karınca görmek, zayıf bir düşmanla kıyaslanır. Evinde zararlı olmayan birçok karınca görmek, çocuklarının çoğalacağına işarettir.

  Rüyada küçük ve kırmızı karınca görmek, zayıf insanlara, iri ve siyah karınca görmek de akraba ve hane halkına delalet eder. Bir gıda maddesine karıncaların üşüştüğünü görmek, o şeyin pahalılaşmasına işarettir. Karıncaların eve bir şey getirmesi, nimetin bereketlenmesine ve diğer hayırlara; evden bir şeyler götürmeleri, zarar ve ziyana, üzüntü ve kedere işarettir.

  Karıncanın eve bir şey getirmesi hayra ve nimetin bereketlenmesine, götürmesi ise hırsızlığa yahut bir vesileyle görülecek zarara, Atlıkarınca konulara çabuk intibak eden, çözüm üretmekle ve iş becermekte mahir olan bir kimseye yahut sevinç dolu haber ve gelişmelere,

  Rüyada karınca yemek; Rüyada karınca yemek veya kendi evine girdiğini görmek evin hayır ve bereketinin çokluğuna yorumlanır. Yine rüyada karınca yediğini görenin evine refahın geleceğine işaret eder.

  Rüyada karıncanın uçtuğunu görmek; Evinden karıncaların uçarak çıktıklarını görmek, çocuklarından bir kaçının evden ayrılarak, gurbete gideceklerine delildir. Ebu Sait El Vaiz e göre; çok karınca görmek, askerle kıyaslanır.

  Rüyada Karınca Yuvası Görmek; Karınca yuvası finansal külfeti bulunan dosttan kurtulmaya, rüyayı görenin sevineceğine, güvenli hissetmeye, ulaşılan kuvvete ulaşmaya, verdiği sözü yerine getireceğine yorumlanır. Rüyada görülen karınca yuvası, isteklerin gerçekleşeceğine, sağlığa, ticari kazancı yüksek atılımlar içinde bulunacağına tabir edilir. Rüyada karınca yuvası görmek hünerli bir kimseye, gelir elde edileceğine, gelecek berekete, aşk hayatında başarıya işarettir. Karınca yuvası köye yahut işbölümü yaparak uyumlu çalışmaktır. Evde görülen karınca yuvası aile ve eş dost çevresinin genişlemesine delalet eder.

  Rüyasında karıncanın bir köye girdiğini görmesi, o köye askerin gireceğine işarettir. Yemek veya yiyecekler üzerinde karıncaların üşüşmüş olması, o şeyin fiyatının artacağına veya o yıl o ürünün az olacağına delalet eder. Kirmani ye göre; çok karınca görmek mal ve nimetle yorumlanır. Bir rivayete göre, karınca görmek, hırsızların gireceğine delalet eder. Rüyada çok karınca görmek, orduya, kalabalık insan topluluklarına, çok mal ve nimete işarettir.

  İsmail El As AS'a göre; küçük ve kırmızı karınca, zayıf insanlardır. İyi ve siyah karıncalar da akraba ve ev halkı ile tabir edilirler. Karınca bulunması gerekmeyen bir yerde birçok karınca olduğunu görmek, orada oturanlar için iyi değildir. Bir rivayete göre, orası askerler tarafından işgal olunur.

  Bir başka rivayete görede: Rüyada, görülen Karınca. Zayıf ve hırslı bir kavimdir. Karınca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Bir kimse rüyada Karıncanın bir köye girdiğini görse, oraya asker girer. Yatağı üzerinde Karınca bulunduğunu gören kimsenin, evlat çok olur.

  Bazı tabirciler, bir kimse rüyada, karıncanın yuvasından çiktigini görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder. Bir kimse rüyada bir evde veya bir mahallede çokça Karınca olduğunu görse, o yer halkının nesli çoğalır. Rüyada Karıncanın dilini bilmek ve anlamak Süleyman (A.S.) in kıssasına binaen velayete işarettir.

  Bir kimse rüyada Karıncayı ağzında yiyecek olduğu halde evine girdiğinle görse, o evin hayır ve bereketi çok olur. Karıncanın, ağzında yiyecek olduğu halde evinden çiktigini gören kimse fakir olur. Memur olmak isteyen birisi karıncanın konuşmasını işitse, memuriyete nail olur. Büyük bir karınca muhariplerin öldürülmesine, hastaların ölmesine ve yolculuk yapmak arzusunda bulunanların da, ölüm haberlerine ve zarar etmelerine işarettir. Bazen rüyada çok karınca görmek, Allah'ın (c.c) görünmez ordularına veya uzun ömre işaret eder.

  Rüyada, görülen karınca, zayıf ve hırslı bir kavimdir. Karınca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Bir kimse rüyada karıncanın bir köye girdiğini görse, oraya asker girer. Yatağı üzerinde karınca bulunduğunu gören kimsenin, evladı çok olur. Karınca, ucuzluk, bolluk ve rızka delildir. Bir kimse rüyada bir evde veya bir mahallede çokça karınca olduğunu görse, o yer halkının nesli çoğalır.

  Rüyada Küçük Karınca Görmek; Rüyada küçük karıncaları saydığını veya onları aldığını görmek, zulüm, düşmanlık ve fitneye delalet eder. Rüyada görülen küçük karıncalar, sayıda zürriyete, ordu ve askere, mala ve uzun hayata delalet eder. Küçük karıncalar halkın zayıflarına delalet eder. Bazı tabirciler, küçük karıncalar, Allahin (C.C.) askerlerinden bir askerdir, demişlerdir. Rüyada küçük karıncaların adet edinmedikleri bir yere girmeleri, İlme ve sayılamayacak kadar mala delalet eder.

  Rüyada karınca ısırması, bolluk ve berekettir. Rüyada karınca ısırması görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın işaretidir. Yine rüyada karınca ısırması ev sahibinin rahat edeceği bir yıla işarettir. Ayrıca Rüyada karıncanın ısırması hanesine bir rızık ve nimet olarak yorumlanır.

  Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

  Rüyada Karınca Görmek Ne Demek? Karınca Sürüsü Görmek Ve Öldürmek Ne Anlama Gelir? - Rüya Tabirleri

  Rüyada Karınca Görmek Ne Demek? Karınca Sürüsü Görmek Ve Öldürmek Ne Anlama Gelir? - Rüya Tabirleri

  Rüyada pek çok farklı hayvan görülebilir. Bu hayvanlar arasında karınca çok sık karşılaşılan ve görülen rüyalardan biridir. İnsanlar gördükleri rüya üzerinden merak ettikleri yorumları internet üzerinden bulmaya çalışıyor. Peki, rüyada karınca görmek ne demek? Karınca sürüsü görmek ve öldürmek ne anlama gelir? İşte rüya alimlerinin okunması gereken yorumları.

  Gerçek hayatta koordineli şekilde çalışan de beraber işlerini gerçekleştiren karıncalar konusunda, gördün rüya üzerinden ne anlama geldiği pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bunu ne anlam taşıdığına dair farklı yorumları okuyabilir ve ona göre gelecek üzerinden tahminler yürütebilirsiniz.

  Rüyada Karınca Görmek

  Rüyada karınca görmek önemli durumların simgesi olarak öne çıkıyor. Özellikle kolluk kuvvetleri ve askeri üzerinden yaşanacak bazı durumları anlatabilmektedir. Ayrıca görülen bu rüyanın mekan açısından da yorumları farklılık yaratır. Mesela karıncaların evi ya da ülke ve benzeri farklı yerlere sarması kolluk kuvvetlerinin harekete geçeceği üzerine yorulur. Aynı zamanda bu rüya bazı olumlu yorumlar üzerinden de ele alınır. Özellikle rüya sahibinin maddi konularda ve iş konusunda başarılı bir dönem geçireceğine delalet eder.

  Rüyada Karınca Sürüsü Görmek

  Rüyada karınca sürüsü görmek rüya sahibinin ileriki hayatında iyi bir mevki sahibi olacağına işaret eder. Zorluk ve sıkıntıların üstesinden gelineceği, ayrıca maddi açıdan iyi bir kazanç sağlanacağına işaret eder. Ayrıca rüya sahibinin yetenekli olduğu bazı kısımları konusunda ön plana çıkacağına rivayet eder.

  Rüyada Karınca Öldürmek

  Rüyada karınca öldürmek rüya sahibinin birinin aklına uyarak hatalı kararlar vereceği üzerine yorulur. Vereceği bu kararlar açısından aile ve sosyal yaşamı sekteye uğrayacağını, iş konusunda ciddi maddi kayıplar yaşayacağına delalet eder.

  Rüyada Karınca Yuvası Görmek

  Rüyada karınca yuvası görmek dayanışmaya, yardımlaşmaya ve kolektif çalışmaya işarettir. Aynı zamanda insanların imece usulü üzerinden birbirlerine karşı yardım göstereceği üzerine işaret eder. Bu yardım ve desteklerin maddi ve manevi açıdan kişiyi olumlu yönde etkileyeceğine delalet etmektedir.

  Rüyada Karınca Isırması

  Rüyada karınca ısırması rüya sahibinin çok zayıf bir düşmana sahip olduğunu anlatır. Bu düşmandan zarar görmeyeceği ve kolay şekilde mücadele edeceği üzerine rivayet edilir. Eğer bir karınca rüyasında rüya sahibini ısırırsa, o zaman kişi küçük yatırımlar üzerinde büyük kazançlar elde edeceğine işarettir. Ufak ufak borçlarını ödeyeceğini ve tamamını kapatacağını delalet eder. Aynı zamanda rüya sahibinin kendisini dev aynasında gördüğünü ve egosunun çok yüksek olduğunu da anlatmaktadır.

  Rüyada Karınca Yemek

  Rüyada karınca yemek hayırlı işlere rivayet eder. Özellikle rüya sahibinin hanesine bolluk, bereket ve iyi bir kazanç gireceği üzerine işaret etmektedir. Mutlu ve refah dolu bir yaşam süreceği ve bunu ailesiyle beraber hayat boyu devam edeceğini anlatmaktadır. Diğer yandan rüyada karınca yemek ile beraber rüyada eve karınca girmesi aynı şekilde yorumlanmaktadır.

  Rüyada Vücutta Karınca Görmek

  Rüyada vücutta karınca görmek eğer rüya sahibinin bir hastalığı var ise bu hastalığın daha da ilerleyeceği üzerine yorulur. Hatta bu hastalığın sonunda kişiyi öldürebileceği üzerine rivayet edilmektedir.

  Rüyada Vücuttan Karıncaların Çıktığını Görmek

  Rüyada vücuttan karıncaların çıktığını görmek özellikle hasta bir kişinin durumunun iyiye gitmediğini anlatır. Aynı zamanda ölümünün yakın olduğuna dair rivayet edilir. Bazı rüya alimlerine göre ise olumlu şekilde yorumlanır. Eğer rüya sahibi evli ise o zaman yakın zamanda çocuk sahibi olmak adına müjdeli bir haber alacağı üzerine işaret eder. Eğer kişi bekar ise o zaman yakın zamanda karşına kısmet çıkacağını anlatmaktadır.

  Rüyada Sofrada Karınca Görmek

  Rüyada sofrada karınca görmek iki farklı şekilde yorumlanır. Birincisi rüya sahibinin çevresindeki asalak ve ayrıca hırsız kişilere yorulmaktadır. Bazı rüya yorumlarına göre ise rızkın artacağı üzerine delalet eder. Berekete yorumlanır ve iş açısından iyi bir kazanç ile beraber tarım karşısında yüksek bir mahsul üzerinden rivayet eder. Rüya sahibinin kötü durumlara karşı çok dikkat etmesi gerektiğini anlatan bir uyarıdır.

  Rüyada Karınca Görmek ile ilgili diğer yorumlar

  Rüyada karınca görmek, istek ve arzuların gerçekleşeceğine ve düşmanlarına da galip geleceğine işaret eder. Rüyada karınca görmek, uzun ömür ile tabir olunur. Helal mal ile de yorumlanmıştır. Kirmani'nin yorumu: Rüyada karınca görmek, bol nimet ve mala işaretle yorumlanır demiştir. Rüyasında karıncaların evine bir şeyler taşıdığını görmek, hayırla yorumlanır. Evden bir şeyler alıp dışarıya çıkardıklarını (dışa taşıdıklarını) görmek ise iyi sayılmaz. Rüyasında ağzından ve burnundan karınca çıktığını görmek iyi değildir. Rüya sahibinin ölümüne işarettir demiştir. Bir başka yoruma göre, bu rüya, hırsızlığa işaret eder. Eve karınca girmesi, hırsıza işaret eder demişlerdir. Çünkü karıncalar da evden bir şeyler aşırmakta ve bir şeyler götürmektedir hırsızın misali. Cafer-i Sadık (r.a.)'ın yorumu: Karınca rüyasını Cafer-i Sadık (r.a.) şu cihetlere işaretle yorumlanır demiştir: Ev halkına işaretle, Akrabaya işaretle, Sefere (yolculuğa) işaretle, Ayrılığa işaretle, Mala işaretle, yorumlanır demiştir. Ebu Said'il Vaiz'in yorumu: Kişinin rüyada birçok sayıda karınca görmesi, askere işaretle yorumlanır demiştir. Bir kimsenin rüyada karıncanın bulunması mümkün olmayan bir yerde çok sayıda karınca görmesi, pek iyi sayılmaz. O bölge halkı için hayra işaret değildir. Hatta bir yoruma göre, o bölge askerlerce işgale uğraşacağına işaretle yorumlanmıştır. Bir kimsenin rüyada kendi yatağı üzerinde karınca olduğunu görmesi, çok evladı olacağına işaretle yorumlanmıştır. Kişinin rüyada karıncaların kanatlandığını görmesi, birçok askerin şehit olmasına işaret eder denilmiştir. Memur olmak isteyen bir kimsenin rüyada karıncanın konuştuğunu işitmiş olduğunu görmesi, onun isteğinin yerine gelmesine, yani memur olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyada karıncaların bir yere girdiğini görmesi, o yere asker geleceğine, işarettir denilmiştir. Rüyada karınca görmek, uzun ömre, helal mala ve sizin çok çalışkan bir kimse olduğunuza, evinizde çok karınca olduğunu görmek, evlat ve aile fertlerinizin artacağına işarettir. Rüyada karınca görmek, zayıf ve hırslı kavim, asker ve ordu, aile, uzun ömür, ucuzluk, bolluk ve rızık ile tabir olunur. Bir kimse rüyasında karıncanın bir köye girdiğini görse, oraya asker gireceğine işarettir. Bir kimsenin rüyada yatağı üzerinde karınca bulunduğunu görmesi, çok evladı olacağına işarettir. Karıncanın evinden dışarı çıktığını gören kimsenin, aile halkının azalacağına işarettir. Yine hasta bir kimsenin rüyada vücudunda karınca dolaştığını görmesi, onun ecelinin yaklaşmış olabileceğine işarettir. Bir kimsenin rüyada karıncanın yuvasından çıktığını görmesi, o kimseye üzüntü ve keder isabet edeceğine işarettir. Bir kimse rüyada bir evde veya bir mahallede çokça karınca olduğunu görse, o yer halkının neslinin çoğalacağına işarettir. Karıncanın bir ev veya mahalleden çıktığını görmek, o ev veya mahalle halkının ölüm veya nakil ile azalabileceğine işarettir. Rüyada karıncanın kanatlandığını görmek, birçok askerin ölebileceğine işaret eder. Rüyada karıncanın dilini bilmek ve anlamak, Süleyman aleyhis selâm'ın kıssasına binaen velayete işaret eder. Rüyada karıncanın hanesine bir şey getirdiğini görmek, rızık ve nimettir. Rüyada karıncayı ağzında yiyecek ile eve girdiğini görmek, o evin hayır ve bereketine işaret eder. Karıncanın, ağzında yiyecek olduğu halde evinden çıktığını görmesi, gören kimsenin fakir olacağına işarettir. Rüyada bir karıncayı öldürdüğünü görmek, bir takım zayıf insanlardan dolayı bir günah işleyeceğine işaret eder. Büyük bir karınca, muhariplerin öldürül, meşine, hastaların ölebileceğine ve yolculuk yapma arzusunda bulunanların da, ölüm haberlerine ve zarar etmelerine işarettir. Rüyada küçük ve kırmızı karınca görmek zayıf insanlara, iri ve siyah karınca görmek de akraba ve hane halkına işaret eder. Rüyada küçük karınca görmek, zürriyete, ordu ve askere, mala ve uzun ömre işaret eder. Bazen de küçük karıncalar, halkın zayıflarına işarettir. Rüyada küçük karıncalarını saydığını görmek, düşmanlık, fitne ve zulme işaret eder. Bazı kere de küçük karıncalar, Allah Teâlâ'nın askerlerinden bir askerdir. Rüyada küçük karıncaların adet edinmedikleri bir yere girdiklerini görmek, ilme, mala, servete ve geniş rızka işaret eder. Ağzından burnundan karıncaların çıktığını görmek ise, ömrün bittiğine işâret eder. Bir kimse rüyada sevinçli olduğu halde, burun, kulak veya bunlar gibi azalanından karıncanın çıkması, o kişinin şehit olarak vefat edeceğine işaret eder. Eğer kendisi mahzun bir halde idyse, onun tövbe etmeden ölebileceğine işarettir. nbsp

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap