Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada içki içtiğini görmek ne anlama gelir

  1 ziyaretçi

  rüyada içki içtiğini görmek ne anlama gelir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada İçki Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Alkol İçmek Nedir?

  Rüyada İçki İçmek Ne Demek? Rüyada İlk Defa Bilmeden Alkol Almak Ne Anlama Gelir? - Rüya Tabirleri

  Rüyada İçki İçmek Ne Anlama Gelir? Rüyada İlk Defa Alkol İçmek Ve Pişman Olmak, Sarhoş Olmamak Anlamı ve Tabiri

  Rüyada içki içmek ne anlama gelir? Rüyada içki görmek tabiri

  Rüyada içki içmek ne anlama gelir? Rüyada içki görmek tabiri

  Rüya içki görülmesi helal olmayan, hile ve kurnazlıkla kazanılmış olan mala yahut kazanca yorumlanır.

  Rüyada İçki İçmek

  Rüyada içki içtiğini gören rüya sahibinin hak yolundan ayrılmış olduğuna işaret eder. Rüyasında içkiyi sıklıkla ve güzel bir içki bardağından içtiğini gören rüya sahibi hakkı olmayan bir mala yahut paraya sahip olacak anlamını taşır.

  Rüyada İçki İçmek Tabiri

  Rüyada içkiyi su ile karıştırıp içtiğini gören rüya sahibi için bu rüya ile alakalı olarak bir kaç şekilde yorum yapılır.

  Bu rüya sahibinin helal olan malı kadar helal olmayan malının da olduğuna işaret eder. Ayrıca bu kişinin baba malı gibi üzerinde birkaç kişinin de hakkının olduğu mala yahut bir kadın vasıtasıyla ele geçen ve problemlerin yaşanmasına sebep olacak malın olacağına delalet eder. Ayrıca rüyada içki içmek kötü kadın olarak da yorumlanır.

  Rüyada İçki İçip sonra Pişman Olmak

  Rüyada içki içip sonra pişman olmak, iyi olması niyetiyle yapılacak olan bir işin, ziyaret edilecek bir yerin veya dahil olacak olan bir organizasyonun sonrasında huzursuz, memnuniyetsiz ve mutsuzluk yaşamaya işaret eder.

  Rüyada evde içki içmek ve sonrasında pişmanlık duymak, rüya sahibinin, aile büyüklerine karşı mahcup olmaya ve onların yüzüne bakamayacak hallere düşülmesine sebep olacak şeyler yapması anlamına gelir.

  Rüyada meyhanede içki içmek ve sonrasında pişmanlık duymak, rüya sahibinin karşısına çıkan bir fırsatı doğru değerlendirememesine, verilen bir sözün yahut hareketin dozunu aşmasına bir başka ifadeyle amacının dışına çıkmasına işaret eder. Yani esasında keyif alınacakken kötü durumlara düşülmesine yorumlanır.

  Rüyada İçki İçmek Ancak Sarhoş Olmamak

  Rüya sahibinin görmüş olduğu rüyada çok içki içmesi halinde sarhoş olmadığını görmesi, rüyayı gören kişinin dezavantaj olarak gördüğü bir yönü olduğuna ve kendisinin de zaman zaman bundan olumsuz etkilenmesine işaret eder.

  Rüyada bir kadeh içki içmek ve sonrasında sarhoş olmamak, tartışılmaması, büyütülmemesi ve dert edilerek üzülmemeyi gerektiren bir durumla karşı karşıya kalmak manasına gelir.

  Rüya sahibinin rüyada hafif içki içtiğini ve sarhoş olmadığını görmesi, bir amacını gerçekleştirmek için gerekli olandan daha az çaba harcamak ve bundan dolayı hedefe ulaşamamak manasını taşır. Rüyada sert içki içmek ve buna rağmen sarhoş olmamak, elinden geleni yaptıktan sonra elde edilemeyecek olan bir mal yahut işe dalalet eder.

  Rüyada İçki İçmek İstemek

  Rüya sahibinin içki içmeyi istediğini görmesi ancak içki bulamaması, mecburi yahut hayati olmayan yalnızca eğlencelik ve keyfi bir imkandan yoksun kalmaya dalalet eder. Bir başka ifadeyle yokluğunda hastalık, zorluk, zahmet yahut sefalet getirmeyecek olan bir imkandan fayda sağlayamamak anlamına gelir.

  Rüyada camide içki içmeyi istemek, hiç olmadık bir yerde söylenecek olan her sözden dolayı rüya sahibinin başını belaya sokmasına, güvenliğini tehlikeye atmasına ve suçlu duruma düşmesine işaret eder. Rüyada evde içki içmeyi istemek, kişiye hak olan bir hakkını kullanmak isteyeceği manasına gelir.

  Rüyada Hamileyken İçki İçmek

  Rüya sahibinin rüyada hamileyken içki içmesi, neticesinin kötü olacağını bilerek iradesine yenik düşüp bir iş yaparak kendisine ve sevdiklerine zarar verme olasılığını önemsememesine yorumlanır. Rüya sahibinin rüyada hamileyken hastanede içki içtiğini görmesi, bir kuralı yahut yasağı çiğnemeden atacağı bir adıma yorumlanır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Rüyada alkol içmek ne anlama gelir? Rüyada alkol içmek ne demektir? Rüyada sarhoş olmak ne demek?

  Rüyada İçki İçmek Görmek

  Rüyada İçki İçmek Görmek

  Rüyada içki içmek görmek; rüya sahibinin hak yoldan ayrılacağı, kötü işlerle anılacağı, ailesini utandıracak hatalar yapacağı manasına gelir. Rüya sahibinin hakkı olmayan haram kazanca sahip olacağına delalet eder.

  (Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: İçmek,Sarhoşluk Veren Şeyler)

  Rüyada İçki İçtiğini Görmek

  Rüyada içki içtiğini görmek, rüya sahibinin helal olmayan yolla veyahut hile ile haram bir kazanç elde edeceğine, zorluklar çekeceğine ve doğru yoldan sapacağına işaret eder.

  Bir başka bir rivayete göre rüyada içki içtiğini görmek; kötü arkadaşlar edinmeye, bu kötü arkadaşların rüya sahibinin başına büyük belalar getireceğine ve kötü yollara sapacak olmaya yorulmaktadır.

  Rüyada rakı, konyak vs. içkileri içmek haram mala işaret eder.  Viski görmek zenginliğe işaret edilir.

  Rüyada şarap içmek, haylazlığa; güzel bir bahçede şarap içmek, dünyada kuvvet ve iktidara, ahirette ise kevser şarabı içmeye delalet eder. 

  Rüyada İçki Şişesi Görmek

  Rüyada içki şişesi görmek rüya sahibinin kısa süre içerisinde büyük kazançlar elde edeceğine fakat bu kazançların haram yoldan elde edileceğine, rüya sahibinin Allah katında günahkar durumunda olacağına delalet eder. (Bkz. Şişe)

  Rüyada İçki İçmemek

  Rüyada içki içmemek rüya sahibinin çok istediği, çabaladığı bir işin onun için hayırlı olmadığını ve rüya sahibinin o işten vazgeçmesi gerektiğine delalet eder.

  Bir başka rivayete göre rüyada içki içmemek, rüya sahibinin arkadaşları tarafından kötü bir yola sürükleneceği durumda; rüya sahibinin aklını başına alması ve bu yoldan vazgeçmesi manasına gelir.

  Rüyada İçki Masası Görmek

  Rüyada içki masası görmek rüya sahibinin geçim sıkıntısı yaşamayacağına, bol kazançlar elde edeceğine, küslük yaşadığı kişilerle barışacağına ve hayırlı evlat sahibi olacağına işaret eder. (Bkz. Masa)

  Rüyada İçki İçen Adam Görmek

  Rüyada içki içen adam görmekrüya sahibinin çevresinde bulunan ve rüya sahibinin kötü yola sürükleyen insanlardan kurtulacağına, rüya sahibinin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğine delalet eder.

  Rüyada İçki İçen Kadın Görmek

  Rüyada içki içen kadın görmek rüya sahibinin yaşadığı sıkıntılı, zor günlerin biteceğine, hayatına hayırlı ve iyi insanların gireceğine, yakın zamanda hayırlı bir hayat arkadaşı bulacağına, kendisine nazar eden insanlardan uzak duracağına delalet eder.

  Rüyada Ramazan Ayında İçki İçmek

  Rüyada Ramazan ayında içki içmek rüya sahibinin sıkıntılı günler geçireceğine, yanlış kararlar vereceğine, büyük günahlar işleyeceğine ve bu yaptıklarından pişman olup tövbe edeceğine işaret eder.

  Rüyada Oğlunun İçki İçtiğini Görmek

  Rüyada oğlunun içki içtiğini görmek rüya sahibinin ailevi ilişkilerinin sıkıntıya düşeceğine, oğlu ile arasında anlaşmazlıklar çıkacağına, aile huzurunun bozulacağına ve rüya sahibinin umutsuzluk yaşayacağına delalet eder.

  Rüyada Rakı İçmek

  Rüyada rakı içmek rüya sahibinin düşüncesiz hareketler yapacağına, pişman olacağı günahlar işleyeceğine, yanlış yollara sapacağına ve rüya sahibinin haram yollardan kazançlar elde edeceğine işaret eder.

  Rüyada Bira İçmek

  Rüyada bira içmek heyecan arayışı, dinlenme ve sorunlardan uzaklaşma isteğine delalet eder. Yakın zamanda gerçekleşmesini istediğiniz hayallerden dolayı gireceğiniz buhrana çözüm arayışında olduğunuza ve çıkış kapısı aradığınıza dair uyarıdır. Bu dönemde doğru kararlar almalı ve akıbetinizi kendiniz belirlemelisiniz. Aksi halde hüsrana uğrayabilir, olmadık sorunlar veya kişilerle yüz yüze gelebilirsiniz. 

  Rüyada Şarap İçmek

  Rüyada şarap içmek, rüya sahibinin çok yakında kötü bir haber alacağına ve derin bir üzüntü duyacağına yorulur. Aynı zamanda işlerinin bozulacağına veyahut kötü bir kadınla arkadaşlık kuracağına delalet eder. Ahiret ve dünya işlerini yok sayma ve gam, keder, hastalık alameti olarak görülür.

  Rüyada İçki Satın Almak

  Rüyada içki satın almak rüya sahibinin Allah yolundan sapacağına, kötü ve hayırsız işler yapacağına, rüya sahibinin bir yerden büyük miktarda haram kazanç elde edeceğine delalet eder.

  Rüyada İçki Almak Ama İçmemek

  Rüyada içki almak ama içmemek rüya sahibinin yapacağı büyük bir yanlıştan son andan vazgeçeceğine ve sağlıklı, hayırlı bir ömür süreceğine işaret eder.

  Rüyada Eşini İçki İçerken Görmek

  Rüyada eşini içki içerken görmek rüya sahibinin eşi ile arasının açılacağına ve eşi ile kavga edeceğine işaret eder.

  Rüyada İçki Satmak

  Rüyada içki satmak rüya sahibinin haksız kazanç elde edeceğine yorumlanır. (Bkz. Ayyaş)

  Rüyada İçki Doldurmak

  Rüyada içki doldurmak rüya sahibinin arkadaşları yüzünden kötü bir işe ortak olacağı manasına gelir.

  İçki İçmek

  Yazı kaynağı : www.ruyatabirleri.gen.tr

  Rüyada İçki Görmek

  Rüyada İçki Görmek

  Rüyada serbet, surup gibi ickiler daima hayirli sayilirlar. berrak ve güzel renkli olmalari kosuluyla iyidir. buna karsilik icinde alkol olanlar iyiye yorulmazlar

  rüyada icki görmek, mesakkatsiz meydana gelen haram maldir, icki ictigini gören kimse büyük günah isler ve genis rizka kavusur, icki kadehi ile icki ictigini gören kimsenin eline haram mal gecer. bazilari helal mal gecer demistir. icki akan bir nehri görse, o kimseye dünyada bir fitne isabet eder. icki nehrine girdigini görse, o nehirden nail oldugu miktarca bir fitneye düser. evlenmeyi ve ortakligi arzu eden kimsenin rüyada icki görmesi, iyi gecinmeye dair olan anlasmadir. memurun rüyada icki icmesi, isinden alinmasidir. rüyada su ile kanstirilmis icki icmek, bazisi helal, bazisi haram maldir. bazi tabirciler, bu ortaklik malidir, bazilari da, bir kadindan mal alir ve bu mal ile fitneye düser, dediler. bir kimse icki yapmak icin üzüm siktigini görse, devlet hizmetinde büyük islerde bulunur. meze bulunan icki meclisine davet edildigini gören kimse, cihada ve sehitlik rütbesini kazanmaya davet edilir. rüyada görülen icki, fitne, ser, düsmanlik ve kizginliga, bazen dert ve hastaliktan sifa bulmaya, bazen de, delilik ve kendisini hissetmek ve düsünmekten alikoyan bir üzüntü ve keder sebebiyle aklin gitmesine isaret eder. icki ictigini gören kimse issiz ise bir hizmette istihdam edilir. yahut fakir ise zengin olur. bekar ise evlenir. hasta ise hastaligindan kurtulur. icki, yalan, hezeyan, makbul olmayan söz, sirri ifsa ve zinaya isaret eder. bazen de icki, zina eden kadina isaret eder. rüyada icki görmek anne babaya asi olmaya veya emlaktan bir sey satmaya yahut borclanmaya yahut mal ve mülkün gitmesine isaret eder. rüyada icki icmek, icenin ahmaklik ve cehaletine isaret eder. Ölmüs salih bir kimsenin rüyada icki ictigi görülse, o ölü ahirette nimet icerisindedir. ancak, hayatta iken icki icen bir ölünün rüyada icki icmesi hayirli degildir. o ölünün günahkar ve azap icinde bulunduguna isaret eder. icki görmek, evlenmek isteyen kimse icin hayra delildir.

  Bir olaydan dolayı çok büyük vicdan azabı çekeceğinize, hangi işe el atsanız o işi kurutacağınıza ve sıkıntılar içinde geçicek bir ömre işarettir.

  Bakınız; İçki İçmek.

  Rüyada alko veya tuvalet ispirtosu sağlığın daha iyi olacağına işarettir.

  Rüyada alkol ve alkollü içecekler görmek, keder ve üzüntüye, hayir umulan islerden hayir gelmesine, huzursuz ve sikintili bir ömür sürmeye isaret eder.

  Rüyada bir gazinoda içki içtiginizi görmek yeni islerinizde basarili olacaginiza; sarhos oldugunuzu görmek, fazla açilip israfa girmemeniz gerektigine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada içki görmek, mesakkatsiz meydana gelen haram maldir, içki içtigini gören kimse büyük günah isler ve genis rizka kavusur, içki kadehi ile içki Içtigini gören kimsenin eline haram mal geçer. Bazilari helal mal geçer demistir. içki akan bir nehri görse, o kimseye dünyada bir fitne isabet eder. içki nehrine girdigini görse, o nehirden nail oldugu miktarca bir fitneye düser. Evlenmeyi ve ortakligi arzu eden kimsenin rüyada içki görmesi, iyi geçinmeye dair olan anlasmadir. Memurun rüyada içki içmesi, isinden alinmasidir. Rüyada su ile kanstinimis içki içmek, bazisi helal, bazisi haram maldir. Bazi tabirciler, bu ortaklik malidir bazilari da, bir kadindan mal alir ve bu mal ile fitneye düser, dediler. Bir kimse içki yapmak için üzüm siktigini görse, devlet hizmetinde büyük islerde bulunur. Meze bulunan içki meclisine davet edildigini gören kimse, cihada ve sehitlik rütbesini kazanmaya davet edilir. Rüyada görülen içki, fitne, ser, düsmanlik ve kizginliga, bazen dert ve hastaliktan sifa bulmaya, Bazen de, delilik ve kendisini hissetmek ve düsünmekten alikoyan bir üzüntü ve keder sebebiyle aklin gitmesine isaret eder içki içtigini gören kimse issiz ise bir hizmette istihdam edilir. Yahut fakir ise zengin olur. Bekar ise evlenir. Hasta ise hastaligindan kurtulur. içki, yalan, hezeyan, makbul olmayan söz, sim ifsa ve zinaya isaret eder. Bazen de içki, zina eden kadina isaret eder. Rüyada içki görmek anne babaya asi olmaya veya emlaktan bir sey satmaya yahut borçlanmaya yahut mal ve mülkün gitmesine isaret eder. Rüyada içki içmek, içenin ahmaklik ve cehaletine isaret eder. ölmüs salih bir kimsenin rüyada içki içtigi görülse, o ölü ahirette nimet içerisindedir. Ancak, hayatta iken içki içen bir ölünün rüyada içki içmesi hayirli degildir. O ölünün günahkar ve azap içinde bulunduguna isaret eder. içki görmek, evlenmek isteyen kimse için hayra delildir.

  Şarap vs. gibi içkileri , onları içmeden sadece görmek , asil bir kadına delalet eder.

  Rüyada şerbet, şurup gibi alkolsüz içkiler genel olarak hayra yorumlanır. Ancak alkollü içkiler iyiye yorulmazlar.

  Alkolsüz içkiler berrak ve temizse daima neşe, sevinç, mutluluk ve huzurdur.

  Rüyada şerbet, şurup gibi içkiler daima hayırlı sayılırlar. Berrak ve güzel renkli olmaları koşuluyla iyidir. Buna karşılık içinde alkol olanlar iyiye yorulmazlar.

  Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap