Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada gülmek ne anlama gelir

  1 ziyaretçi

  rüyada gülmek ne anlama gelir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada Gülmek Ne Demek? Kahkaha Atarak Gülmek Ne Anlama Gelir? - Rüya Tabirleri

  Rüyada Gülmek Ne Demek? Kahkaha Atarak Gülmek Ne Anlama Gelir? - Rüya Tabirleri

  Rüyada gülmek rüyanın gidişatı ve durumuna göre değişiklik göstermektedir. Rüya yorumcuları durumlara ve görüş şekline göre rüyada görmeyi farklı olarak yorumlamaktadır. Rüyada gülmek mutluluk, huzur ve saadet anlamına gelmektedir. Fakat kişinin yaşamına göre bu anlamlar değişiklik gösterebilir. Sizler için rüyada gülmek, rüyada kahkaha atmanın anlamını derledik.

  Rüyada alaycı bir şekilde size gülünmesi, hastalığa ve üzüntüye işaret etmektedir. Rüyada kişinin kahkaha atarak gülmesi ise dostluğa ve mutluluğa delalet eder.

  Rüyada Gülmek

  Rüyada gülmek sevince, büyük bir mutluluğa ve berekete işaret etmektedir. Rüya içerisinde kişinin bol bol gülmesi ise sevinçli bir haber alacağını ifade eder. Farklı sebeplerle rüyada gülmek mümkündür ve buna göre rüyada gülmenin anlamı değişiklik gösterebilir. Rüyada şakadan dolayı kahkahalarla gülmek, kişinin kötü bir çevrede olduğuna işaret etmektedir.

  Rüyada Kahkaha Atarak Gülmek

  Rüyada kahkaha atarak gülmek kişilerin yakın dostlarıyla tez vakitte bulaşacağına işaret etmektedir. Bu rüya aynı zamanda da kişinin sosyal hayatında ve iş hayatında büyük bir mutluluk yaşayacağına delalet eder. Rüyada kahkahalarla gülmek, kişinin yeni arkadaşlıklar edeceğine ve iyi vakit geçireceğine işaret etmektedir. Bununla beraber kişinin yeni başlayacağı işlerde ve girişimlerde mutlu bir dönem geçireceğini ifade etmektedir.

  Rüyada Sık Sık Gülmek

  Rüyada sık bir şekilde sürekli gülmek olumlu gelişmeler olacağına işaret eder. Bununla beraber kişinin hayırlı işler içerisinde yer alacağına ve daha iyi bir yaşam süreceğine delalet eder. Rüya içerisinde bol bol gülen kişinin yeni dostluklar edeceğine, mutlu olacağına ve sevineceğini ifade eder. Rüyada bol bol gülmek genel olarak kişilere ağlamayı ifade etmektedir ancak rüyada bir erkek çocuğunun bol bol gülmesi ise kişinin mucize gibi bir gün yaşayacağına işaret eder.

  Rüyada Sessiz Bir Şekilde Gülmek

  Rüyada sessiz bir şekilde kahkaha atmadan gülmek kişinin sevinçli günler yaşayacağına işaret etmektedir. Bununla beraber rüya içerisinde kahkaha atmadan gülen kişinin iş hayatında başarılı olacağına yorumlanır. Rüyada kahkahasız gülmek, sevinçli günler geleceğine ve kişinin yakın zamanda fizik olarak, ruhen iyileşeceğine işaret eder.

  Rüyada Ağlayarak Gülmek

  Rüyada ağlayarak güldüğünü gören biri, yakın bir tanıdığının duasını alacağına ve bol bir sevap kazanacağına işaret eder. Aynı zamanda da rüyada ağlayarak güldüğünü görmek, kişinin ailesinde büyük bir iyilik olacağına sevinçli günler yaşayacağına işaret etmektedir. Rüyada gülmekten ağlamak ise kişinin sevinçli günler yaşayacağına işaret etmektedir.

  Rüyada Gülerek Uykudan Uyandığını Görmek

  Rüyada uykudan gülerek uyandığını görmek, kişinin bol bereketli işler içerisine gireceğine delalet eder. Rüyada kişinin gülerek uyandığını görmesi zor günlerden kurtulacağına ve daha huzurlu bir hayat yaşayacağına işaret etmektedir. Rüyada gülerek uyanmak, kişinin fiziksel rahatsızlıklarından kurtulacağına işaret etmektedir.

  Rüyada Eşin Güldüğünü Görmek

  Rüyada bir kişinin eşinin veya sevgilisini güldüğünü görmesi dertlerinden kurtulacağı anlamına gelmektedir. Bununla beraber rüyada eşin güldüğünü görmek, mevcut olan sıkıntılardan kurtulacağına işaret etmektedir. Rüyada eşin ve sevgilin güldüğünü görmek aynı zamanda da bol kazançlara işaret etmektedir.

  Rüyada Sesli Gülmek

  Rüyada sesli gülmek genel olarak, olumsuz olarak yorumlanır. Bununla beraber rüya içerisinde sesli gülmek kişinin iş ve özel hayatında mutsuz olaylarla karşılanacağına fakat sonrasında büyük bir olumsuzlukla baş başa kalacağına delalet eder.

  BİR BAŞKA YORUM

  Rüyada tebessüm halinde gülmek, ferahlık ve sevince; kahkaha ile gülmek ise, ağlamaya işâret eder. Rüyada kahkaha ile güldüğünü görmek, gam ve kederin daha da şiddetli olmasına işâret eder. Rüyada yapılan bir şakadan dolayı güldü­ğünü görmek, şaka yapan kimsenin uyanıkken insaniyetsizliğine işâret eder. Rüyada bir şeyi taklit etmekten dolayı gül­düğünü görmek de, taklit eden kimsenin uyanıkken insanyetsizliğine işâret eder. Bazen rüyada gülmek, üzüntü ve kedere işâret eder. Bir kimsenin rüyada güldüğünü görmesi, o kimsenin, erkek bir çocukla müjdelenmesine işâret eder. Bir kimsenin rüyada bir yerde güldüğünü görmesi, o yerde ucuzluk ve bolluk olmasına işâret eder. Bazen rüyada gülmek, hafiflik ve ahmaklı­ğa işârettir. Selâhiyetli kimselerin rüyada güldüklerini görmeleri, o kimselerin görevlerinden alınma­larına işâret eder. Rüyada ölmüş bir kimseyi gülüyor görmek, o kimsenin âhirette durumunun yi olduğuna ve saâdetine işâret eder. Rüyada güldüğünü görmek, gam ve kedere, çok gülmek çok kötüdür, tebessüm etmek hayır ve müjdedir. Rüyada güldüğünü görmek, iyi değildir. Gülmek, üzüntü ve kedere işarettir. Rüyasında güldüğünü gören kimse, üzüntü ve keder ile karşılaşır, diye tabir olunur. Bu yorum, kahkaha ile gülmeye işaret eden yorumdur. Kirmani'nin yorumu Rüyasında tebessüm ile güldüğünü gören kişi, müjdeye ve muradına erer, istekle­rine kavuşur şeklinde yorumlamıştır. Cafer-i Sadık (r.a.)'ın yorumu Bir kimsenin rüyasında tebessüm ederek güldüğünü görmesi, erkek evlada işarettir. Bu rüyayı gören kişi, eğer bekar olsa, onun evleneceğine ve iyi huylu, dindar bir hanımı olacağına işaret eden iyi ve güzel bir rüyadır demiştir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Rüyada Gülmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kahkaha İle Çok Gülmek Anlamı

  Rüyada Gülmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kahkaha İle Çok Gülmek Anlamı

  Rüyada ne şekilde gülündüğüne bağlı olarak farklı yorumlar ortaya çıkar. Örneğin eğer alaycı bir gülme söz konusu ise bu durum hastalığa işarettir. Eğer kahkahalarla bir gülüş ortaya çıkıyor ise o zaman gerçek yaşamda yeni dostluk ve arkadaşlıklar edinme durumuna adalet eder.

   Rüyada Gülmek

   Rüyada gülmek sevince ve bolluğa işaret eder. Kişinin kısa zaman içerisinde feraha kavuşacağını ve sevinçli bir haber alacağını da anlatır. Tabii farklı sebeplere ve rüyada görülen duruma bağlı olarak değişik yorumlar ortaya çıkabilir. Eğer rüyada yapılan bir şakadan dolayı gülme durum yaşanırsa, insaniyetsizliğine vurulur. Aynı zamanda rüyada gülmek rüya sahibi için yakın zamanda bir erkek çocuk müjdesi alacağını anlatmaktadır. Eğer rüyasında kişi tebessüm ederse iyilik bulacağı ve sevinçli bir haber alacağını gösterir.

   Rüyada Kahkaha ile Gülmek

   Rüyada kahkaha ile gülmek yaşamda yakın zamanda yeni arkadaşlara dalalet eder. Bu durum hem sosyal yaşamda hem de iş yaşamında geçerlidir. Eğer rüyanızda kahkahalarla güldüğünü görüyorsanız yepyeni arkadaşlıklar ve dostluklar kazanacağınızı anlayabilirsiniz. Aynı zamanda kişinin kendi hayatında elini attığı her işte başarılı olacağını anlatır. İş hayatında terfi alacağı ve iyi bir maaş elde edeceği anlamına da gelmektedir.

   Rüyada Çok Gülmek

   Rüyada çok gülmek olumlu ve hayırlı vesilelere delalet eder. Özellikle aile içerisinde mutlu bir hayat süreci anlamına gelmektedir. Aynı zamanda yepyeni arkadaşlıklar ve dostluklar kazanma durumunda anlatmaktadır. Eğer herhangi bir işe atılma durumu var ise o işte başarılı olunacağını gösterir. Rüyada çok gülmek bazı zamanlar ise ağlamayı çağrıştırmaktadır. Diğer yandan rüyada çok gülmek bir erkek çocukla kişinin müjde alacağı anlamı taşımaktadır.

   Rüyada Kahkahasız Gülmek

   Rüyada kahkahasız gülmek sevince ve feraha işaret etmektedir. Kişinin aile yaşamında mutlu olacağı ve aynı zamanda iş hayatında da sevinçli haberler alacağını gösterir. Aynı şekilde rüyada kahkahasız görmek yaşanabilecek herhangi bir sağlık sorunu için yakın zamanda iyileşme durumunu da göstermektedir.

   Rüyada Gülmekten Ağladığını Görmek

   Rüyada gülmekten ağladığını görmek yakın bir kişinin hayır duasını alacağı anlamına işaret etmektedir. Ayrıca rüyada gülmekten ağladığını gören kişi hem kendisi hem de ailesi için mutlu ve güzel bir haber alacağını anlatmaktadır. Bu durum sosyal yaşam ile beraber iş yaşamı ve aile konusunda da öne çıkar.

   Rüyada Gülerek Uyandığını Görmek

   Rüyada gülerek uyandığını görmek rüya sahibinin bol kazançlı bir iş yapacağına işaret eder. Aynı zamanda kişinin bütün dert ve sıkıntılarından kurtulacağını anlamına gelmektedir. Diğer yandan rüyada gülerek uyandığını gören kişi kendini Allah yoluna adayı anlamı da çıkmaktadır.

   Rüyada Eşin ya da Sevgilinin Güldüğünü Görmek

   Rüyada eşinin ya da sevgilinin güldüğünü görmek bütün dert ve sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada eş ya da sevgilinin güldüğünü görmek pek çok huzursuzluğun son bulacağını anlatmaktadır. Kişi rüyasında sevgilisi ya da eşinin güldüğünü gördüğü zaman girişeceği iş konusunda, proje üzerinden bol kazançlar elde edeceğine dair de yorumlanmaktadır.

   Rüyada güldüğünü gören kişi farklı durumlara bağlı olarak yorumların değişkenlik gösterdiğini bilmelidir. Bu bağlamda olumlu ya da olumsuz şekilde rüya tabircileri tarafından yorumlanabilir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Rüyada Gülmek

  Rüyada Gülmek

  Rüyada alaycı bir şekilde gülmek, hastalığın işaretidir. Rüyanızda kahkahayla güldüğünüzü görmeniz ise yeni arkadaşlıklara işaret eder. Rüyada birine güldüğünü görmek, o kimse için hayır ve iyilik murad etmeye işarettir. Bir kimsenin kendine güldüğünü görmek, o kimseden bir iyilik görmeye işarettir.

  Rüyada tebessüm ettiğini görmek, Peygamberimiz'in (s.a.v) sünnetine uymaya işarettir. Rüyada gülümsediğini görmek, sevinç ve feraha ermeye, bolluk ve berekete veya erkek çocuğa işarettir. Yersiz ve zamansız gülmek, hafiflik yapmaya veya üzüntüye işarettir.

  Rüyada kahkaha ile güldüğünü görmek, büyük bir üzüntü yaşamaya, ağlamaya ve pişmanlığa işarettir. Ölünün güldüğünü görmek, ahiret- teki durumunun iyi olduğuna işarettir. Kahkahalarla güldüğünüzü gördüyseniz, birçok yeni arkadaşlar edinecek ve elinizi attığınız her iste basari kazanacaksınız.

  Rüyada Gülmenin Anlamı ve Yorumu

  Rüyada görülen gülmek, çoğu kez ağlamayı çağrıtırır. Bazı yorumcular rüyada tebesümle gülmek, bir erkek evlada sahip olunacağına müjdedir yorumunu getirmişlerdir. Bazen da bekâr bir kimse için rüyada gülmek, o kişinin evleneceğine işaret sayılır. Şayet kişi kahkahalarla gülüyorsa, rüyayı görenin büyük bir felaketle karşılaşacağına hükmedilir. Eğer tanıdık veya komşusunun başına gelen felâketten ötürü gülünürse, aynı felaketin rüyayı görenin başına geleceğine işaret sayılır.

  Rüyada kahkahasız gülmek ferahlık ve sevince işaret eder. Kahkaha ile gülmek ise, ağlamaya işaret eder.

  Rüyada yapılan bir şakadan dolayı gülünürse, saka yapan kimsenin uyanıkken insaniyetsizliğine işaret eder.

  Bazı tabirciler, rüyada güldüğünü gören kimse, erkek bir çocukla müjdelenir, dediler. Tebessüm ettiğini görse, iyilik ve sevince işaret eder.

  Bir şeyi taklit etmekten dolayı gülmenin tabiri de böyledir. Taklit şeklinde rüyada gülmek üzüntüdür.

  Bazen de bu rüya gördüğü gibi çıkar. Bir kimse rüyada bir yerde güldüğünü görse, orada ucuzluk ve bolluk olur.

  Rüyada ölmüş bir kimseyi gülüyor görse, o kimsenin ahirette durumunun iyi olduğuna işaret eder.

  Gülmek bazen hafiflik ve ahmaklıktır. Özellikle bu rüyayı görenler, salahiyetli kimse iseler, bunların görevlerinden alınmalarına işaret eder.

  Gülmek, çoğu kez ağlamayı çağrıtırır. Bazı yorumcular rüyada tebesümle gülmek, bir erkek evlada sahip olunacağına müjdedir yorumunu getirmişlerdir.

  Bazen da bekâr bir kimse için gülmek, o kişinin evleneceğine işaret sayılır.

  Şayet kişi kahkahalarla gülüyorsa, rüyayı görenin büyük bir felaketle karşılaşacağına hükmedilir.

  Eğer tanıdık veya komşusunun başına gelen felâketten ötürü gülünürse, aynı felaketin rüyayı görenin başına geleceğine işaret sayılır.

  Abdulgani Nablusi Rüyada Gülmek

  Kahkahasız gülmek ferahlık ve sevince delâlet eder. Kahkaha ile gülmek ise, ağlamaya delâlet eder. Rüyada yapılan bir şakadan dolayı gülünürse, şaka yapan kimsenin uyanıkken insaniyetsizliğine delâlet eder. Bir şeyi taklid etmekten dolayı gülmenin tabiri de böyledir. Zira bu durum mahzurlu bir şeyi yapmaya delildir.

  Rüyada gülmek üzüntüdür. Bazı tâbirciler, rüyada güldüğünü gören kimse, erkek bir çocukla müjdelenir, dediler. Tebessüm ettiğini görse, iyilik ve sevince delâlet eder. Bazan da bu rüya gördüğü gibi çıkar.

  Bir kimse rüyada bir yerde güldüğünü görse, orada ucuzluk ve bolluk olur. Rüyada ölmüş bir kimseyi gülüyor görse, o kimsenin âhirette durumunun iyi olduğuna delâlet eder.

  Kahkaha atmaksızın gülümsemek sevinmeye, bolluğa, erkek çocuğuna, Yersiz ve zamansız gülmek hafifliğe, üzülmeye, Ölünün güldüğünü görmek, ahiretteki durumunun iyi olduğuna, Arsızca ve kahkaha ile gülmek ağlamaya, pişmanlığa ve ağırbaşlı olmamaya delalet eder. ( Gülümsemek için Bakınız; Tebessüm.)

  Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap