Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada ağlamak ne anlama geliyor

  1 ziyaretçi

  rüyada ağlamak ne anlama geliyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada Ağlamak Nedir? - Rüyada Çok Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir? - Rüya Tabirleri

  Rüyada Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Ağladığını Görmenin Anlamı ve Tabiri

  Rüyada Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Hüngür Hüngür Ağlamak Nasıl Yorumlanır?

  Rüyada Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Hüngür Hüngür Ağlamak Nasıl Yorumlanır?

  Rüyada Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Hüngür Hüngür Ağlamak Nasıl Yorumlanır?

  Çok sık rüyalara giren durumlardan biri rüyada ağlamaktır. Gerçek yaşamda ağlamanın öne çıktığı rivayet ile beraber, aynı zamanda rüyada ağlamanın da bazı anlamları bulunur. Özellikle gelecek hakkında bazı durumları anlayabilmek için, rüya tabircilerinin yorumlarını incelemek yeterlidir. Görmüş olduğunuz rüyaya göre farklı yorumları okuyabilirsiniz.

   Rüyada Ağladığını Görmek

   Rüyada ağladığını görmek aksine gerçek yaşamda üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelmektedir. Özellikle yakın zamanda güzel gelişmelerin yaşanacağı, mutlu ve huzurlu bir döneme gireceğine delalet eder. Müjdeli bir haber almak ile beraber bu haberin maddi ve manevi önemli getirileri olacağına yorulur. Rüya sahibinin gerçekleştirmek istediği bazı hayallerini yapabileceği bir durum elde edeceğine delalet eder.

   Rüyada Hüngür Hüngür Ağlamak

   Rüyada hüngür hüngür ağlamak sevinç ve mutluluğun habercisi olarak öne çıkar. Özellikle rüya sahibinin tüm istediklerine ve arzularına kavuşacağına yönelik delalet eder. Bu dünyadaki birçok zevki tadacağına, maddi ve manevi tüm sorunlarından kurtulacağı üzerine işaret eder. Mutlu ve güzel bir yaşam elde edeceğine yönelik işaret etmektedir.

   Rüyada Hıçkıra Hıçkıra Ağlamak

   Rüyada hıçkıra hıçkıra ağlamak rüya sahibinin önceden işlediği suçları ve günahları hatırlayarak, bundan pişmanlık duyacağı yönünde yorumlanır. Başka rüya alimlerine göre ise kişinin zor bir durum içerisine girebileceği ancak bundan yakın zamanda kurtulacağına işaret eder. Savurganlık konusunda kişinin dikkat etmesi gerektiğine yönelik bir uyarı niteliği taşıyan rüyalardan biridir.

   Rüyada Birine Sarılıp Ağlamak

   Rüyada birine sarılıp ağlamak rüya sahibinin gerçek yaşamda bir desteğe ihtiyacı olacağı üzerine yorumlanır. Özellikle yaşamında meydana gelebilecek bazı sıkıntı ve sorunlara karşı yardım alması gerekeceğine delalet eder. Böyle durumlarda yakın çevresinden destek görebileceği üzerine rivayet edilmektedir. Bu sayede yaşadığı birçok sıkıntı ve sorundan kurtulabileceği üzerine yorulur.

   Rüyada Sevinçten Ağlamak

   Rüyada sevinçten ağlamak rüya sahibini yakın bir zamanda müjdeli bir haber alacağına üzerine yorumlanır. Aynı zamanda bu kişinin sözünün eri olduğu veya olacağı yönünde işaret eder. Hayattaki sıkıntıların son bulacağına ve her şeyin yoluna gireceği üzerine rivayet etmektedir. Kişinin çevresinde dürüst ve güvenilir insanlar olduğu ya da olacağı yönünde yorumlanır.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Rüyada Ağlamak, Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir? | Diyadinnet

  Rüyada Ağlamak, Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir? | Diyadinnet

  Rüyada ağlamak birkaç şekilde tabir edilmektedir. Ağlamayı, bazen sevince, bazen de kedere tabir etmişlerdir. Genel anlamda, ağlamak sevince, hüzün ve kederden kurtulmak ve sevinçli güzel haber demektir. Eğer rüyanızda Allah korkusundan ağlıyorsanız kederin gitmesine ve ferahlığa alamettir. Ağlayıp ta gözlerinden yaş akmıyorsa hayal kırıklığına tabir edilir. Bir kimse Rüyada çığlık atmadan ağladığını görürse, bu, rüya sahibinin uzun ömürlü olduğunu gösterir.

  Rüyada ağlamak bulunmaz sermayedir. Sevinç, feraha, helal mal, paraya yorumlanır. Rüyada ağladığını gören kimse Allah'ın rahmetine nail olur. Sıcak gözyaşı kedere, soğuk göz yaşı gam, kederden kurtulmak demektir. Bazı tabirciler, sessiz sakin ağlamak; ferah ve sevinçtir demişlerdir. Bu defalarca tecrübe edilmiş bir rüyadır. Arkası mutlaka hayırdır.

  Ağlamak, duruma göre sevinç yada kedere işarettir. Rüyada sessizce ağlamak keder, üzüntülerin bitmesine, rüyada ağlarken gözlerden yaş akması murada ermeye, sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulmaktır. Rüyada ağlamak; sevinçli bir habere, hüzün ve kederden kurtulmaya delalettir.

  İmam-ı Nablusî şöyle der: Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur'an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin alması ile yorumlanır. Ağlamak, Allah'tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç kimseler için yağmur yağmasına işaret eder.

  Kirmani: Ağlayan kişinin çok sevineceğine, ağlamaktan dolayı gözlerinin yaşla dolu olması helalinden mal kazanacağına işarettir.

  Kirmanı şöyle der: "Bir kimsenin kendisini rüyasında ağladığını görmesi; o kimsenin çok sevineceğine, eğer ağlama bağırarak ah vah şeklinde ise bir musibete uğrayacağına, ağlamaktan dolayı gözlerinin yaşla dolu olduğunu ve fakat dışarıya çıkmadığını görmesi; helalinden mal kazanacağına işaret eder. Gözlerinden akan yaşın sıcak olması; keder ve üzüntüye, sıcak olmaması ise üzüntülerin yerini sevincin alacağına delalet eder.

  Yüksek sesle bağırarak, feryad ederek, elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, yakasını paçasını yırtarak ağlamak, uyandığında da bu şekilde ağlamamasyla tabir edilir.

  Rüyada Allah Korkusundan Ağlamak

  Rüyada Allah korkusundan ağlamak, sevince, feraha, iyi bir gelecek demektir. Rüyada ağlamak üzülmek, yüce Allah'tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için de yağmura tabirdir. Çünkü gözyaşı olan yere rahmet iner.

  Ebu Saîd el-Vâiz şöyle der: "Bir kimsenin rüyasında, tanıdığı bir kimsenin öldüğünü ve bundan dolayı da ağladığını görmesi; o rüyanın görüldüğü gibi çıkmasına, ölüm yönünden musibete ve üzüntülerin husulü ile tabir olunur. İnsanların vefat eden bir vali için feryat edip ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmeleri; öldüğü görülen valinin insanlara zulüm yapacağına işarettir.

  Vefat Eden, Ölen Birine Ağlamak
  Ebu Said El-Vâiz demiştir ki: Rüyada tanıdığı bir insanın vefat ettiğini, buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, keder, hüzne işaret eder. Ağlamadığı halde gözlerinden iplik iplik yaşlar aktığını görmek, murada ermeye, sevinç demektir.

  Nablusi: Rüyada yüksek sesle bağırarak, yahut elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırtarak ağlaması, uyanıkken bu şekilde ağlaması ile tabir edilir. Eğer ağlaması Allah korkusundan, Kur'ân dinlemek veya günahlarını hatırlamak pişmanlığından dolayı ise, rüya sahibinin ferah ve sevinçli olması, hüzün ve kederinin gitmesi ile tabir edilir. Ağlamak, Allah'tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delâlet eder.

  Rüyada Yüksek Sesle ağladığını görmek: Rüyada yüksek sesle ağladığını görmek uyandığında da ağlayacağına tabirdir. Rüyada sessiz ağladığını gören kişi berekete yorumlanır.

  Rüyada yüksek sesle, üstünü başını yırtarak ağlamak, rüya sahibinin uyanıkken, ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur, berekete, rahmete, Allah korkusuna, sevinç, sürura işarettir. Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir. Rüyada Ağlamak sevince, rüyada gözyaşı yanağı yakıyorsa sevineceğinize, üşütüyorsa üzüleceğinize, rüyada bağırmadan ağlamak dert, gam, kederden kurtulmak demektir.

  Bağırarak ağlamak: Rüyada Bağırarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradına ermektir. Rüyada Ağladığını fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği, ümit ettiği şey eline geçmez. Ağladığını gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna, günahlarından tövbe etmesi gerekir.

  Tanıdığı Birinin Ölümüne Ağlamak

  Ebu Sait El Vaiz: Rüyada tanıdığı bir insanın vefat ederek buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkın suçlamasına delildir.

  Halkın bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırtıklarını görmek, o kisinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada ölüp, cenazenin arkasından ağlandığını görmek, sevince yorumlanır.

  Seyyid Süleyman: Rüyasında sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulur. Bağırarak ağlamak; o mahalde oturanlar için iyi değildir. Musibet (felaket) habercisidir. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gören, muradına erer. Ağladığını fakat, gözlerinden yaş gelmediğini gören, ümit ettiği şeyde hayal kırıklığına uğrar. Ağladığı sırada gözlerinden yaş yerine kan geldiğini gören, elinden kaçırdığı fırsat yüzünden pişman olur. Günahlarına tövbe eder.

  Kirmani: Rüyada ağlamak, büyük bir rahata çıkıp sevinir. Fakat, bağırarak, inleyerek ağlayan felakete uğrar. Gözlerine dolan yaşın, dışarıya akmadığını gören; helal mal kazanır. Soğuk gözyaşı; üzüntüden feraha çıkmaya, sıcak gözyaşı; keder demektir.

  Eğer Allahu Teala korkusundan, günahını hatırlayıp pişman olmaktan ya da Kuran dinlemekten ötürü ağlanıyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine işaret eder.

  Sessiz Ağlamak
  Allahu Tealadan korkmaya, Allahu Teala tarafından rahmetin inmesine , muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delalet eder. İmam-ı Nablusî şöyle der: "Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur'an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin almasına işaret eder.

  Rüyada Ağlayarak Uyanmak
  Rüyada ağlayarak uyanan kimse genelde tez zamanda sevinecek, mutluluğa ulaşacaktır. Yani çok sevineceği bir haber alır ve uzun süredir istediği bir dileğine kavuşur.

  Ağlamak Bağırmak
  Rüyasında Feryat etmek sevinçle yorumlanır. Eger korkup da feryat etmişse, bu uyanıkken yapmış olduğu bir kötülükten ileri gelmektedir.

  Birisinin kendisine bir fenalık yapacağından çekinerek imdat istemek için feryat etmişse, yaptığı bir kötülükten dolayı kanun uygulaması ile bir ceza göreceğine delalettir. Sonuç olarak:Rüyada ağlamak sevinçli bir habere, hüzün ve kederden kurtulmaya yorumlanır.

  Rüyada Babaya Sarılıp Ağladığını Görmek; umutsuzluk ve üzüntüden kurtularak daha huzurlu bir hayata ve kendini iyi hissedeceğin anlamındadır. Babaya sarılıp ağlamak yahut aile bireylerinden birine sarılarak ağlayan kişilerin hayatlarında sadık dostları olur ve sevecen, vefalı insanlarla dost olurlar.

  Rüyada Başkası İçin Ağlamak; Rüyada başkası için ağladığını görmek rahat ve sevince ve kısmetin açılacağına delalet eder. Rüyada başkasının ağlaması bir iyi niyet göstergesidir. Başkası için ağlıyorsanız; bu durum sevineceğinize işarettir. Başka birine ağlanması hayırlı kimselere, iyilik meclisine, ibadet ve hayra delalet eder.

  Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

  Rüyada ağlamak ne anlama gelir? Rüyada çok, hıçkırarak, bağırarak ve birine sarılarak ağlamak tabiri

  Rüyada ağlamak ne anlama gelir? Rüyada çok, hıçkırarak, bağırarak ve birine sarılarak ağlamak tabiri

  Rüyada ağlamanın ne anlama geldiği sorusunun cevabı merak edilen sorular arasında yer alırken konu hakkında bir çok sorunun cevabı internette merakla takip ediliyor. Peki Rüyada ağlamanın manası nedir ve ne anlama gelir? İşte rüyada ağladığını görmenin anlamı

  Rüyada Ağlamak ne anlama gelir?

  Rüyada ağlamak, kimine göre ferahlık ve sevinç anlamını işaret eder. Ağlamanın tarzına göre rüya tabiri değişmektedir. Eğer rüyada çırpına çırpına ağlanır ise, bu rüya hayırlı şekilde yorumlanmaz. Gerçek yaşamda da ağlanıp üzüleceğine, belalı bir sorun olacağına işaret eder. Gözyaşlarının yüzünde olduğunu gören birey, yaşlar sıcak ise üzüntüye, soğuk ise sevinç şeklinde yorumlanır. Rüyada ağlamak üzüntüden kurtulma şeklinde yorumlanır.

  Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

  Rüyada hıçkırarak ağlamak tabiri ise gören kişinin, tersini yaşayacağı üzerine yorumlanır. Yani rüyada hıçkırarak ağlamak, rüya sahibinin mutluluğa kavuşması ve sıkıntılarından kurtulması demektir. Kişi; hayallerine kavuşacağına, faydalı işler yapacağına, gönül ilişkilerine, mevki ve makam sahibi olacağına işaret eder. Bir diğer tabirle, bu biçimde ağlamak, sıkıntıya, üzüntüye, rahatsızlığa delalet etmektedir. Hıçkırarak ağlayan birey umduğuna nail olarak, arzu ettiğine kavuşur.

  Rüyada Sarılıp Ağlamak

  Rüya içinde sarılıp ağlamanın anlamı; yardıma gereksinim duyulacak bir döneme girildiğinin haberini verir. Rüyayı gören kişinin yardımıyla zor vaziyetlerle daha basit biçimde başa çıkılacağını, işteki bozulmalar yüzünden can sıkıntısı yaşansa da görülecek iyilikler sayesinde ayakta durulmaya devam edileceğine tabir edilmektedir.

  Birine sarılıp ağlayan bireylerin yaşamlarında her zaman vefakar dostları olur. Bu kişiler, merhametli bireylerle tanışırlar. İyi şans anlamına da gelen bu rüya; yolunda gitmeyen işlerin halledilmesi, maddi endişeler ile geçen günlerin geride bırakılması ve bireyi bunaltan ne kadar şey var ise hepsinin eskide kalacağının habercisidir. Bereketli bir yılın geçeceğinin ve tarım ile uğraşanların hasat açısından hiçbir problem yaşamayacaklarının yorumlandığı gibi, her çeşit sorunların, anlaşmazlığın geride kalmasına, istenilen gücün sağlanmasına yorulur.

  Rüyada Bağırıp Ağlamak

  Rüyada bağırıp ağlamak, pekiyi bir şekilde yorumlanmaz. Rüyanın günah işlemeye ya da yanlışlar yapmaya işaret olduğu belirtilebilir. Rüyasında bağırıp ağlayan birey, gerçek yaşamında da birtakım problemler içerisinde kalır ya da yaptığı yanlışlar ile insanların kötü hissetmesine sebep olur. Bu rüyayı gören bireyin, bilerek ya da isteyerek günah işlemesine, doğru bilinen kimi hareketlerin aslında yanlış olmasına kimi zaman da dedikoduya delalet ettiği söylenebilir.

  Rüyada Sevinçten Ağlamak

  Rüyada sevinçten ağlamanın anlamı; bireyin vermiş olduğu sözlerin harfi harfine yerine getirilmesine ve etrafında güven sağlanmasına işaret edildiği gibi ayrıca güzel ve sevindiren haberlere işaret eder. Sevinçten ağladığını gören bireyin özel yaşamı istediği şekilde gider ve sevildiği gibi sevilir. Aile yaşamında da her zaman huzur ve anlayış olur. Bu rüyanın helal yollardan kazanılacak kazanca, gönülden istenen ne var ise gerçekleşeceğine ve biteyi gelecekte, çok daha iyi bir yaşam beklediğine delalet eder. Kederlerin ve üzüntülerin uzaklaşacağı şeklinde de yorumlanır. Mal veya gayrimenkul manasında da mühim yatırımlar yaşanacağına da yorulur.

  Rüyada Kadının Bağırıp Ağlaması

  Rüya içerisinde bağırıp ağlayan kadın eğer tanıdık birisi ise, o bireyin başına yakın zamanda gelecek bir bela şeklinde yorumlanır. Kimi zaman o kişiden zarar görmeye, iş yaşamındaki başarısızlıklara, insanların bilinçsiz bir şekilde hareket etmesine, aile içerisinde kimi sorunlara, kedere ve sıkıntılara işaret edebilir.

  Rüyada Erkeğin Bağırıp Ağlaması

  Rüyada bağırarak ağlayan erkeğin görülmesi; iş hayatında bazı başarısızlıklara boğulur ya da bu birey kimi aksilikler ile karşılaşır. Bu rüyanın pek iyiye yorumlandığı söylenemez. Genel anlamda sıkıntılar ve üzüntüdür. Kimi zaman da o bireyin yanlış yaparak günah işlemesi ve mutsuz olması şeklinde de yorumlanır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap