Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada çok sayıda balık görmek

  1 ziyaretçi

  rüyada çok sayıda balık görmek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada Balık Görmek

  Rüyada Balık Görmek

  Rüyada balık görmek; mal, ganimetle, büyük balık, salih kimselerin mescidi, âbidlerin meclisi, küçük balık üzüntü, birarada balık görülmesi, mal, parayla tabir edilir. Rüyada balık rızık demektir. Rüyada tuzlu "balık" görmek keder, gamdır. Rüyada tuzlu balığın pişirilmiş yada kızartılmış şekilde görmek, o pişirilmiş balıklardan yemek, para kazanma, rızık, eğitim için sefere çıkmaya işaret eder.

  Rüyada balık yemek

  Balık yemek zenginlik, mutluluk, mal, para, mülk, çocuk sahibi olunacağına yorumlanır. Balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye tabir, canlı balık yediğini görmek, mülke nail olcağı anlamını taşır.

  Balığı rüyasında canlı yediğini görenin kişinin mülk sahibi olacağına, deniz veya nehirde toplanmış büyük balıkları yediğini gören, yediği miktarca menfaate, ganimet malına kavuşacağına, avladığı balığı yediğini gören kişinin sevineceğine delalettir.

  Rüyada Balık Pişirmek

  Rüyada balık pişirmek rüyayı gören kişinin yakın zamanda kendisine yüklü miktarda para kazandıracak, sıkıntılarını giderecek, uğradığı zararı karşılayacak ve çok daha fazla sorun yaşamasının önüne geçecek bir işe gireceğine ve bu iş sayesinde çok daha güzel yerlere gelerek çok büyük bir rahatlığa kavuşacağına işaret eder.

  Büyük balık görmek

  Salih kimselerin mescidi olarak yorumlanır. Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Balık rüyası altı vech ile tâbir olunur:

  Havadan kızartılmış balık

  Rüyada gökten kendisine kızartılmış balıkxx indiğini görmek, duasının kabulune, düşmanlarına karşı zafere, kadr ve kıymeti ile şanının büyüyeceğine işarettir.

  Büyük balık tutmak

  Rüyada balık tutmak, büyük kısmet olarak tabir edilir. Rüya sahibinin uzun yıllar çalışmasının ve emeğinin karşılığı olarak maddi anlamda eline rahat edeceği oranda mal ve kazanç geçeceği şeklinde ifade edilir. bazı rüya tabirleri, rüyada balık tutmayı, rüya sahibinin çalışmadan elde edeceği ama hak etmiş olduğu kazanç olarak tabir eder. Rüyada hamile kadının karnından balık çıkması, bir kız çocuğu doğuracağına işarettir.

  Balık satmak

  İsmail el-Eş'aş der ki: Rüyasında balık sattığını gören, kendisi, çoluk çocuğu ve ailesi için menfat ve hayıra yorumlanır. Yine rüyada balık satmak, rüya gören ile ailesi için hayır, rızık, fayda ve menfaatte işaret eder.

  Balık satın almak

  Rüyada bir balıkçıdan veya herhangi bir yerden balık satın aldığını gören bekarsa evleneceğine işarettir. Rüyayı gören kişi evliyse rızkının artacağına delalet eder. Bir su yolundan balık tuttuğunu gören kimse mekr ve hile ile halkın malını elinden alır. Rüyada balık satın almak, balığı satın alan kişinin yakın zamanda evleneceği anlamına gelmektedir.

  İmam Nablusi demiştir ki: Rüyada sayısı bilinen balık görmek, kadınlara, sayısı bilinmeyip çok olanlar, ise ganimetten elde edilen mala işarettir." Rüyada çok sayıda balık görmek rüyayı gören kişinin kısmetinin açılacağı ve eline bol miktarda rızık geçeceği şeklinde yorulmaktadır.

  Balık Ticareti Yapmak

  Rüyanızda taze balıklar satmak yasal para, bilgi, sır, iftiraların veya hilelerin açığa çıkması gibi anlamlara gelmektedir. Rüyanızda balık satın almak ayrıca evlilik anlamın da gelmektedir.

  Rüyada balık avlamak

  Rüyada büyük bir balık avladığını görmek, fayda ve hayra, küçük balık avladığını görmek de, zevk ve menfaatinin gitmesine delâlet eder. Rüyada suda balık avlamak sevinçli haberlere, Nehir yada derede taze balık avlamak ise hayır ve faydaya işaret eder. Rüyada büyük balık avladığını germek yine menfaat ve hayır göreceğine yorumlanır. yine Suda balık avladığını gören kişi, ferahlanacağı bir sözü işiteceğine delalletir. Rüyada derede, nehirde yada her hangi bir suda balık avlamak iç açıcı, güzel bir haber duyacağına çıkar.

  Seyyid Süleyman Demiştir ki : Balık avladığını gören, helalinden kazanır. yine balığı avlayıp yediğini görenin çok sevineceğine işaret eder. Devamlı ve hayırlı mala işarettir. Çünkü tuz, balığı kokmaktan beri kılar. Rüyada balıktan bir şey aldığını görmek, devletin askerinden bir nesneye nail olmaya işarettir.

  Yunus balığı görmek

  Rüyada Yunus balığını görmek, korkudan emin olmaya, fakirlikten zenginliğe, şiddet halinden selamete ve hayırlı bir mülke delâlet eder. Rüyada adaya benzeyen büyük bir balık görmek, salih bir kumandanın nezdinde cihada gitmeye ve ganimet malı elde etmeye alâmettir.

  Sazan Balığı görmek

  Bekâr ve evlenmeyi murad eden biri için hayra alâmettir. Bulanık su içinde balık avladığını görmek, ne türlü olursa olsun iyi değildir. Rüyada temiz ve güzel yemeği bırakıp kokmuş balık yemek, kendi hanımını bırakıp başkalarının peşine düşeceğine işarettir. Kişinin rüyada balığın karnında mühür bulması, devlet, şeref ve izette işaret eder.

  Canlı balık görmek

  Her zaman kısmet olarak yorumlanır. Rüyada canlı balık görmek, aşkta, ticarette, aile hayatında, kazancında ve işte şansının açıldığına yorumlanır.

  Rüyada Balık Görmek ile ilgili diğer Tabirler

  Rüyada Tuzlu Su Balığı Görmek

  Rüyada tuzlu su balığı görmek veya tuza bulanmış balık görmek kalıcı zenginlik anlamına gelmektedir çünkü balıklar tuz içerisinde korunur ve saklanır. Balık büyük veya küçük olsun, tuzlu içerisinde bir balık görmek yakınızdaki kardeşiniz gibi insanlar yüzünden keder ve üzüntü duyacağınız anlamına gelmektedir.

  Rüyada Cinsel Organdan Balık Çıkması

  Eğer hamile iseniz ve rüyanızda eşinizin erkeklik organından balık çıktığını görüyorsanız dünyaya bir erkek çocuk getireceğiniz anlamına gelmektedir.

  Rüyada Kızarmış Balık Görmek

  Eğer rüyanızda kızarmış bir balık gördüyseniz veya birinin balık kızarttığını gördüyseniz bu balık kızartan kişinin dualarının kabul olacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada kızarmış balık görmek yakın zamanda seyahate çıkılacağı anlamına da gelmektedir.

  Rüyada büyük veya küçük balık görmek

  Rüyada büyük balık görmek para anlamına gelmekte iken küçük balık görmek veya küçük balık tutmak zorluklar ve stres ile yüzleşeceğiniz anlamına gelmektedir çünkü küçük balıkların etten çok kılçıkları vardır aynı zamanda yemesi büyük balıklara kıyasla daha zordur.

  Rüyanızda çeşitli büyüklükte birçok balık görmek ise para ve belayı aynı zamanda bulacağınız ve aynı zamanda iyi ve kötü insanlar ile uğraşacağınız anlamına gelmektedir.

  Rüyada çürümüş, kokmuş balık görmek

  Rüyanızda çürük balık yemeniz zinadan ve yasal olmayan ilişkilerden kaçınmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

  Rüyada Tatlı Su Balığı Görmek

  Rüyada tatlı su veya havuz balığı görmek evlilik isteyen biri için pozitif bir anlama sahiptir veya kişinin yakın zamanda başarılı bir iş ortaklığına adım atacağı anlamına gelmektedir.

  Rüyada Yılan Balığı veya Benzeri Balık Görmek

  Rüyanızda yılan balığı veya yılana benzer balık görmek işlerinize kötü niyetli insanların karışacağı veya çok pişman olacağınız bir eylemde bulunacağınız anlamına gelmektedir.

  Rüyada Gölde Balık Görmek

  Rüyanızda göl içinde balık görmeniz yakın zaman içerisinde çok büyük olmasa da bazı küçük faydalar tecrübe edeceğiniz anlamına gelmektedir.

  Rüyada Ölü Balık Görmek

  Rüyada ölü balık görmek veya su üzerinde ölü balıklar görmenin uğursuz bir çağrışımı bulunmaktadır ve yaşacağınız bazı olaylardan ötürü umutsuzluğa kapılacağınız anlamına gelmektedir.

  Rüyada Sudan Balık Almak

  Rüyanızda su içerisinden balık almak ve bunları canlı bir şekilde yemek karlı bir işe girişeceğiniz veya kariyerinizde terfi edebilmeniz için uyanık olmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

  Rüyada Yatakta Balık Görmek

  Rüyanızda hasta bir adam veya bir gezgin ile birlikte yatağınızda balık bulursanız bu eklem ağrısı gibi bazı kötü rahatsızlıkların habercisidir.

  İnsana Benzer Balık Görmek

  Rüyanızda insan görünümünde bir balık görmek bir iş veya ticaret yapacağınız veya bir girişimci ile toplantı yapacağınız anlamına gelmektedir. Aynı zamanda iyi huylu insanlarla tanışacağınız anlamına da gelebilmektedir.

  Eğer gördüğünüz balığın insan yüzü güzel ise kişi, iyi arkadaşlar edinecektir. ancak kişinin gördüğü yüz çirkin ise bu durumda kötü niyetli insanlarla tanışacağı ve farkında olmadan arkadaşlık edeceği anlamına gelmektedir.

  Balık Dolu Akvaryum Görmek

  Eğer rüyanızda evinizde bir akvaryum varsa ve bu akvaryum kedi balığı, melek balığı veya benzer tipli balıklarla dolu ise hayırsever olmanız gerektiği veya yetimlere yardımcı olmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

  Denizden Balık Tutmak

  Eğer biri rüyasında kendisini denizden eli ile balık tutarken görürse mesleğinde geniş bir bilgiye sahip olacağı ve işlerinde başarıya ulaşacağı anlamına gelmektedir. Balık tutmaya çalışırken, balığı kaçırırsa bu kişinin etrafında onun işlerini bozan kimseler olduğu anlamına gelmektedir.

  Gölde Balina Yakalamak

  Eğer rüyanızda küçük bir gölette özenle balina yakalamaya çalışırsanız bu para için mücadele edeceğiniz anlamına gelmektedir ama büyük engeller ve zorluklar ile karşılaşacaksınız ve bunları aşamadığınız sürece bu parayı elinizde tutamayacaksınızdır.

  Balığın Karnında bir Şey Bulmak

  Eğer rüyanızda balığın karnından bir inci bulursanız zengin biri ile evleneceğiniz ve bulduğunuz inci miktarı kadar çocuğunuz olacağı anlamına gelmektedir.

  Eğer rüyanızda balığın karnında bir yüzük bulursanız güç ve otorite sahibi olacağınız anlamına gelmektedir. Rüyada balığın karnında yağ bulursanız birinden para alacağınız anlamına gelmektedir.

  Karada Balık Tutmak

  Rüyanızda karada balık tutmak, tutmaya çalışmak zina, günah işleyeceğiniz veya güzel haberler alacağınız anlamına gelmektedir. Eğer rüyanızda bol kılçıklı bir balık tutarsanız ödemeniz gereken borçları ödeyeceğiniz veya sahip olduğunuz varlıklar için sadaka vermeniz gerektiği anlamına gelmektedir çünkü balığınızın keyfini çıkarabilmek için onu tamamen temizlemeniz gerekmektedir.

  Balığın Yüzmesi

  Eğer rüyanızda bir tatlı su balığı denizde yüzüyorsa veya bir tuzlu su balığı tatlı suda yüzüyorsa bu ikiyüzlü, yalancı, sahtekâr ve riyakâr insanlarla uğraşmak zorunda kalacağınız anlamına gelmektedir.

  Rüyanızda suyun yüzünde balığın yüzdüğünü görürseniz sırlarınızın açığa çıkacağı, gizli geçmişinizin birileri tarafından öğrenileceği veya eski bir mirası dağıtacağınız anlamına gelmektedir.

  Rüyada Denizde Balık Tutmak

  Eğer rüyanızda denizde balık tutuyorsanız ve deniz kendi hazinelerini size sunuyorsa bu Yüce Allah'ın size yeni ruhani bilgileri sunacağı ve dinimizi anlamanız ve size rehberlik etmesi için size yardım edeceği anlamına gelmektedir.

  Eğer tutacağınız balık elinizden kaçıp, denize geri dönerse doğru insanlarla arkadaşlık edeceğiniz ve içsel ruhani bilgiler öğreneceğiniz veya çıkmaya hazırlandığınız bir yolculuk için iyi bir yol arkadaşı bulacağınız anlamına gelmektedir.

  Rüyada Balık Yemek
  Eğer rüyanızda pişirmeden veya temizlemeden balık yerseniz kendi arkadaşlarınız için kötü konuşacağınız, ortaklarınıza iftira atacağınız, zina yapacağınız, hile ve haksız kazanç ile para kazanacağınız veya tehlikeli bir hastalığa yakalayacağınız ya da bir inme yaşayacağınız anlamına gelmektedir.

  Rüyada balık yemek aynı zamanda kolay, yasal ve keyifli bir kazanç elde edebileceğiniz anlamına da gelmektedir.

  Rüyada Kıyıda Balık Görmek

  Rüyanızda suda değil de kıyıda veya karada balık görmek mesleğinizi değiştireceğiniz anlamına gelmektedir. Rüyanızda göreceğiniz değişik türdeki balıklar farklı insanları ve meslekleri temsil etmektedir.

  Rüyada Kokan Balık Görmek

  Rüyanızda kokan, ağır bir balık görmek yakın zamanda sorumluluğun altındaki birini kaybedebileceğiniz anlamına gelmektedir.

  Rüyada Balık Sayısı, Miktarı

  Rüyada gördüğünüz balıkların sayısını biliyorsanız, balıklar kadınları temsil etmektedir. ayrıca miktarı bilinen balık sayısı bir kadın ile iletişime geçeceğiniz ve bir kadınla evleneceğiniz anlamına gelmektedir. Ama eğer miktarını bilmiyorsanız şüpheli bir kaynaktan gelecek parayı veya zenginlik ya da ganimet elde etmeyi temsil etmektedir.

  Rüyada Balık Sürüsü Görmek

  Rüyada balık sürüsü görmek ise yönetici ve amir konumuna geleceğine yorumlanır. Rüyanızda balık tuttuğunuz denizin dibinde bir balık sürüsü görürseniz ve onları su yüzeyine getirip çiğ çiğ yerseniz veya bir sepette toplarsanız bu farklı girişimler ve tasarruf planları ile servetinize yatırım yapacağınız anlamına gelmektedir.

  Rüyada Yumuşak Derili Balık Görmek

  Rüyanızda yumuşak derili bir balık görmek sizi kandırmaya çalışan veya insanların parasını çalmaya çalışan birinden fayda göreceğiniz anlamına gelmektedir.

  Taze Balık Görmek

  Eğer rüyanızda gördüğünüz taze balıklar büyük ve sayısı çok ise balıklar sizin zenginliğinizi ve varlıklarınızı sembolize etmektedir. eğer balıklar küçük ve sayısı az ise keder ve üzüntüye kapılacağınız anlamına gelmektedir. eğer balıkların sayısı bir veya iki ise, o kadar miktarda kadından fayda göreceğinizi temsil etmektedir.

  Balık Filetosu Görmek

  Rüyanızda balık filetosu görmek, yemek veya kişi tarafından satın alınması birinin yardımıyla zenginlik ve varlığa kavuşacağınız anlamına gelmektedir. bu kişi büyük ihtimalle yetkili bir makam veya bir kadındır.

  Rüyada Köpekbalığı Görmek

  Rüyada köpekbalığı görmek ulu bir ruhu temsil etmektedir veya işinizde terfi edeceğiniz anlamına gelmektedir.

  Rüyada Balıkçı Görmek

  Rüyanızda balıkçı, balık lokantası görmek zorluklardan, olumsuzluklardan, kavgalardan, kötü duygulardan, stres ve depresyondan kurtulma anlamına gelmektedir.

  Rüyada Balık ile İlgili Ticaret Görmek

  Rüyanızda balık ticareti cami veya tam tersi anlamına gelmektedir çünkü insanlar ticaret yapar ve kazanır. ayrıca kimilerinin kazandığı ve kimilerinin kaybettiği bir savaş anlamına gelir.

  Kur'an-ı Kerim'de ticaret Cihad (kutsal mücadele) ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır. "Ey iman edenler! Size bu acı azaptan kurtaracak bir ticaret göstermeli miyim?" yine aynı şekilde pazaryeri, pazaryerinin büyüklüğüyle doğru orantılı olarak kişinin şansını; öğrenme durumunu; sığınması gerektiğini veya haccı ima edebilir.

  Genellikle et pazarları savaş bölgesini simgelemektedir. Mücevher ve kumaş pazarları anma törenlerini ve eğitim kurumlarını temsil etmektedir. kimi zamanlar pazar yerleri yalanları, adaletsizlikleri, endişeleri ve sefaleti temsil eder.

  Aynı zamanda büyük balığın, küçük balığı yuttuğu denizleri de ima etmektedir ve genellikle eşlerin neden olduğu zorunlu harcamalara veya evliliklere ya da yeni çocukların doğumuna delalettir.

  Nitekim her türlü pazar yerinin farklı yorumu vardır. Şunu belirtmek gerekir ki Peygamberimizin pazaryerini şeytanların meskeni olarak adlandırdığını da unutmamak gerekir. Hz. Muhammed Müslümanlara her zaman pazar yerine ilk giden ve son ayrılan kişi olmamalarını öğütlemiştir.

  Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

  Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir? (Diyanet) Büyük Pişmiş Balık ya da Denizde Canlı Balık Görmek Nedir? - Rüya Tabirleri

  Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir? (Diyanet) Büyük Pişmiş Balık ya da Denizde Canlı Balık Görmek Nedir? - Rüya Tabirleri

  Rüyada balık görmek birçok olaya delalettir. Rüya içerisinde balığın görülmesi, görülme biçimlerine göre değişebilir. Rüyada balık görmek genel manada bereketi ve bolluğu simgeler. Rüya sahibinin güzel işlerde bulunmasında rivayet edilir. İşte, rüyada balık görmek hakkında tüm rivayetler ve yorumlar.

   Rüyada balık görmek, bereketin simgesidir. Balığın kendisi bereket olduğundan, rüya tabircileri, balığın görülmesinin de bereketli olacağını ifade ederler.

   Rüyada Balık Görmek Nedir?

   Rüyasında balık gören kişinin hayalleri gerçekleşir. Mal ve mülk konusunda sıkıntıları biter. Eli dara düşmüşse, sıkıntılarını giderecek kapılar kendisine açılır. Rüyada balık gören kimsenin, hayatı disiplin içerisinde yürümeye başlar. Kazancının iyi olması hasebiyle, hayırlı işlerde daha fazla bulunabilir.

   Bu ona huzur katar. Ailesiyle iyi geçinmeye ve etrafından değer görmeye başlar. Rüyada balık görülmesi, kemale erme şeklinde rivayet edilmiştir. Kişinin istekleri ve rüyasını görme şekli, tabirleri etkiler. Balık gören kişi için tabirciler şunu söylerler. O kişi, hayatından lezzet almaya başlar. Yaptığı her işe dört elle sarılır ve kazanmaya muktedir olur.

   Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

   Rüyada balık görmek, bereketli günler görmek anlamına gelir. Sadece rüyayı gören kişi için değil, tüm yakın akrabaları için bereketin uğrayacağı yorumu yapılmıştır. Alimler rüyasında balık gören kişinin uğur getirmesinin mümkün olacağını belirtirler. Etrafına fayda sağlayan bir insana dönüşür. Rüyasında balık gören kişinin hayatı düzen içinde olur. Hayalleri gerçeğe dönüşür. Malı ve kazancı artmaya başlar.

   Rüyasında balık gören kimsenin, etrafındaki insanlar tarafından saygı görmesi muhtemeldir. Rüyada balığı elinde tutmak, kazancın kişinin elleriyle geleceğini simgeler. Yani el emeğiyle, güzel kazançlar sağlar. Rüyada kovada balık görmek, halis işlere delalet eder. Rüyasında balıkla birlikte ekmek görmek, rızkın hayrına işarettir. Kişinin haram lokmada gözü olmamasına, kazancını helal yollardan aldığına rivayet edilmiştir.

   Rüyada Balık Neye İşarettir?

   Rüyada balık, güzel kazanca delalettir. Rüya sahibinin kazandığı malın, bereketli olduğuna, daha fazla çoğalttığına işaret eder. Rüyada balık görmek, aileden birinin rızkının bol olmasına da rivayet edilir. Rüyada konuşan balık görmek, mevki ve makamda sınır tanımamaya işaret eder. Kişinin yükseleceği makam ve mevkiler çok yüksek olacaktır.

   Rüyada ağlayan balık görmek, hikmetli işlerin yaşanacağına işaret eder. Kişinin birisiyle tanışmasına, ondan feyiz almasına rivayet edilir. Rüyasında balık gören kişinin işleri yolunda gitmeye başlar. Kısmeti açılır ve hayırlı işler yapmaya başlar.

   Başkalarının yardımına koşar. Onlara yardımcı olmak için elinden gelenleri yapar. Rüyada çok sayıda balık görmek, birlikten kazanılacak başarı manasına gelir. Rüya sahibinin yakın birisiyle ortak olmasına işaret eder. Kurulan ortaklıktan gelecek kazancın iyi olacağına rivayet edilir.

   Rüyada Balık Görmek

   Rüyada balık görmenin faziletleri, çok fazladır. Tabirciler, rüyada balık görme durumunun güzel olduğunu, kişiye hayırlar getireceğini belirtirler. Rüyada balıkları birine verdiğini görmek, birisine yardım edip, onu okutmak veya iş kurmasını sağlamak manasına gelir. Rüyada balıkların kaybolduğunu görmek, alın teriyle kazanılan malın, haram yollara savrulması anlamına gelir.

   Alimler, rüyasında balık gören kişinin pek dikkatli olmasını, hayrını bol tutmasını belirtmişler. Rüyada balık öldürmek, manen kötülük yapıldığına işarettir. Kişinin zararsız bir insana sorun çıkarmasına delalet eder. Rüyada balık gören kişinin hayatı genel manada iyi olur. Çevresi tarafından çok sevildiğine delalet eder. Rüyada balık gören kişinin hayallerini gerçekleştirmesi mümkün hale gelir. Rivayetçiler, rüyasında balıkları tuttuğunu gören kişinin akıllı olduğunu söylerler.

   Rüyada Balık Tutmak

   Rüyada balık tutmak, tabir eden kişilere göre, işlerin yolunda gitmesi manası taşır. Rüyayı görenin işleri yoluna gidecek ve işleri düzenli hale gelecektir. İşlerinden geri kalmayacak, yaptıkları ona başarılar sağlayacaktır. Rüyada balık tuttuğunu görmek, güzel işler manası taşır. İnsanın şerefinin yükselmesine işaret eder. Toplum içerisinde yerinin önemli olduğunu gösterir. Rüyada balık tutmak, kazançların bereketli olmasını simgeler.

   Kişinin hayatında kazanç elde ettiği kapılar artar. Sadece bir yerden değil birkaç yerden kazanç sağlamaya başlar. Rüyada balık tutan kişinin eli dardan çıkar. Parayla mutluluk kazanmaz ama parası olduğu için huzur yerine gelir. Alimler, rüyada balık tutan kişinin akıllı olması halinde, kazancını güzel işlerde kullanacağını belirtirler. Ona gelecek olan mallar, Allah'ın hikmetidir. Onu ne kadar çok verirse, daha fazlası kendisine armağan edilir.

   Rüyada Balık Yemek

   Rüyada balık yemek üç şeye yorumlanır. İlki, kişinin evlenmesine yorulur. Bekar kişi, rüyasında balık yediğini görüyorsa, onun için evlilik yakındır. Hayatının en güzel insanıyla bu evliliği gerçekleştirir. Yani evliliği hayırlı olur. İkincisi şifadır. Rüyada balık yediğini gören kişinin kendisi ya da yakınları, şifa bulur. Hastalıklardan kurtulur. Rüyada balık yemenin üçüncü manası, paradır. Rüya sahibinin eline bilmediği yerden para geçmesine yorumlanır.

   Rüyada balığı çiğ yediğini yemek, bazı hataların yapılmış olmasına delalet eder. Yediği balığın iyi pişmiş olmasını görmek, akılla hareket etmeye rivayet edilir. Rüya sahibinin aklını kullanarak bir yerlere gelmek istediği belirtilir. Rüyasında balık yediğini gören kişinin, malı, mülkü, sefası artar. Alimler malı artan kişinin, Allah yolunda onları harcamaya dikkat edilmesi gerektiğini belirtirler.

   Rüyada Büyük Balık Görmek

   Rüyada büyük balık görmek, yüksek servete rivayet edilir. Alimler, balığın kazanç olduğunu, bereketini simgelediğini belirtirler. Dolayısıyla rüyada görülen balık ne kadar büyük olursa, kişinin elde edeceği kazanç aynı oranda büyük olur. Rüyada iri ve büyük balık görmenin diğer hikmeti, selamete kavuşmaya delalet eder. Kişinin sağlığının yerinde olmasına tabir edilir. İri balık, iyi doktora işaret eder.

   Burada kasıt edilen doktor mecazidir. Kişinin hastalığını unutacağı bir uğraş edinmesine işarettir. Rüyada büyük balık görmenin manası, kişinin etraflıca düşüneceği işe girmesi manasına gelir. Rüya sahibi girdiği bu işten hayırlı kısmet alacaktır. Rüyasında çok büyük balık görmek, sakinliğe, hareket ederken düşünmeye rivayet edilir. Rüyayı gören kişinin çok sakin olduğuna, kazandıkları bu yolla elde ettiğine hikmet edilmiştir.

   Rüyada Akvaryumda Balık Görmek

   Rüyada akvaryumda balık görmek de berekete, kazanca ve mala işaret eder. Akvaryumda görülen balığın kazanç elde etme konusundaki farklı, yeni yerlerden olmasıdır. Yani kişi kendi mevcut işinden kazanç elde etmez. Yeni fikirleriyle kazancını yükseltir. Rüyada akvaryumda balık gören kimsenin, ilk defa iş yapmasına yorumlanır. Kişi ne iş yaparsa yapsın, bunu alnının akıyla başaracaktır. Rüyada akvaryum içerisinde birden fazla balık görmek, sorumluluğun habercisidir.

   Akvaryumda görülen balıkların ren renk olması, o kişi için huzurun başlangıç zamanı olarak değerlendirilmiştir. Rüya tabircileri, rüya içerisinde akvaryum ve balığı bir arada görmenin, maksadın ulaşacağı noktaya rivayet edilir. Rüyasında akvaryum içerisinde balık gören kişinin hakikat penceresi geniş olur. Manevi manada güçlü hale gelecektir.

   Rüyada Köpek Balığı Görmek

   Rüyada köpek balığı görmek, korkulara delalet eder. Köpek balığı gören kişinin hayatı yolunda gitmeyebilir. Ancak kimi alimler, rüyada köpek balığı görmeyi, uyarı biçiminde değerlendirmiştir. Köpek balığının esasında, yırtıcı olduğunu ancak gören kişinin hatalarına hikmet ettiğini değerlendirirler. Rüyasında köpek balığı gören kişinin tövbe kapsına dayanması gerektiğini ifade ederler.

   Rüyasında köpek balığı gören kişinin, ruh sağlığı bozulabilir. Etrafında kıskan ve kendini bilmeyen insanlar olabilir. Rüyada köpek balığının kendisine saldırdığını gören kimsenin, her maksadı suya düşer. İstedikleri bir süre gerçekleşmez. Rüyada köpek balığını öldürdüğünü gören kimse için geçim sıkıntısı kapıdadır.

   Rüya rivayet edenler, rüyada köpek balığı görmenin, her açıdan kişinin sorunlar çekmesine işaret ettiğini ifade ederler. Görülen rüyanın hayırlı olması için onu gören kişinin etrafında darda olan kişilere yardım etmesi gerekir. Sadaka vermeyi ihmal etmemelidir.

   Rüyada Balık Temizlemek

   Rüyada balık temizlemek, alimler tarafından kavuşma olarak nitelendirilir. Rüyasında balık temizlediğini gören kişilerin bir kısmı istedikleri mala ve mevkiye kavuşurlar. Diğer kısmı, uzakta kalan sevdiklerine kavuşabilirler. Rüyasında balık temizlediğini gören kişi, çok istediği hayata kavuşabilir. Rüyada balık temizlediğini, daha sonra bunları yemek için pişirmek, hayallerin gerçekleşmesine rivayet edilir.

   Balık temizlemek, rüya içerisinde sıkıntılara veya dertlere yorumlanmaz. Aksine, dertten kurtulmaya, çareye kavuşmaya, ilaca erişmeye delalet eder. Rüyasında balık temizlediğini gören kişi için hayırlı olduğunu belirtmek mümkündür. Rüyada balıkları başkasının temizlediğini görmek, dar bir zamana işaret eder. Rüya sahibinin acele etmesi gerektiği işe hazır olması gerektiği yorumlanır.

   Rüyada Balık Yakalamak

   Rüyada balık yakalamak, işlerin yolunda olmasına rivayettir. Kişi kendi elleriyle balık yakalarsa, bu onun hayatı için çok fazla çalıştığına rivayettir. Doğru yolda emek veriyorsa, onun için hayırlı kapıların açılacağına hikmet edilir. Rüyada oltayla balık yakalamak, sağlık problemlerinin bitmesine işaret eder. Kişinin rüyada balık yakalaması, sağlığının hikmetli olacağına rivayettir. Rüyada balık yakaladığını gören kişinin mal ve mülkü artar.

   Hayatı yoluna girer. Rüyada başkalarıyla birlikte balık yakalamak, kişi için umut manasına gelir. Yeni ekmek kapılarının açılacağına rivayet edilir. Rüyada başkasının balık yakaladığını görmek, çok istenilen durumun yapılamaması şeklinde değerlendirilir. Rüyasında balık yakaladığını sonra onları bıraktığını görmek, kişinin merhametli yüreğinin olduğuna rivayet edilir. O kişinin hayırlı kazançlarını başkalarıyla paylaşabilir.

   Rüyada Pişmiş Balık Görmek

   Rüyada pişmiş balık görmenin anlamı, helal lokma kazanmaktır. Kişi kazancı ister az ister çok olsun helalden asla vazgeçmediğine işaret eder. Rüyada pişmiş balığın görülmesi, aynı zamanda mala ve mülke tabir edilir. Rüya sahibinin malının artacağına delalet eder. Rüyasında pişmiş balık görmek, hayırlara yorumlanır. Hayırlı işe, hayırlı kazanca, berekete ve mutluluğa tabir edilir. Rüyada pişmiş balık gören kişinin elindeki kazanç artar.

   Hayata bakış açısı bir olay yüzünden değişebilir. Alimler, rüyada görülen pişmiş balığı, doğrudan esas helal olan lokmaya yorumlarlar. Rüya sahibinin helal lokma konusunda titiz olduğunu belirtir. Pişmiş balığı yediğini görmek, zamanla bazı şeylerin değerinin anlaşılmasına işaret eder. Rüyada pişmiş balık görmenin bereketli ve huzurlu olana rivayet ettiğini belirtmekte fayda var. Kişinin rüyası son hayırlı ve bereketlidir.

   Rüyada Balık Pişirmek

   Rüyada balık pişirmek, yakında hedefe ulaşmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin yakın zaman içerisinde, kazancının artacağına rivayettir. Rüya tabircileri, rüyasında balık pişirdiğini gören kimsenin, akıl erdirilmez bazı davranışlarının olacağına işarettir. Rüyada balık pişirdiğini görmek, ekmeğini taştan çıkarmaya delalet eder.

   Kişinin ailesi için mücadele ettiği şeklinde değerlendirilir. Alimler o kişinin sabırlı olmasını, sükunetin kendisine hayırlı olacak kapılar açabileceğini belirtirler. Rüyada balık pişirdiğini görmek, maceralara delalet eder. Rüya sahibinin bilmediği bir yola girmesine işaret eder. Rüyada balık pişirdiğinde konuştuğunu gören kişinin, bazı isteklerinin yerine gelmediğine işaret edilir.

   Rüyada Balık Kılçığı Görmek

   Rüyada balık kılçığı görmek, atlanmış detaylara delalet eder. Bu nedenle, rüya sahibinin hayatında maddi veya manevi zorluklar çekebileceğine yorumlanır. Rüyasında balık kılçığı gören kişinin bazı sorunlar yaşaması mümkündür. Yaşanılması olası sorunların nedeni ise yapılan küçük hatalardır. Kişinin ufak yanlışlar yüzünden ceza almasına kadar durum ilerleyebilir. Rüyada balık kılçığı gören kişinin akıbeti sonuç olarak hayırlıdır.

   Yani kişi atladığı bu detay için elbette çok büyük zararlar görmez. Ama hatasının bedelini ödeyeceğini belirtmekte faya var. Rüyada balık kılçığının ağızdan çıktığını görmek, işlenmiş ufak hatanın, zarara dönüşmesi kesin olur. Kişinin balık kılçığının boğazına takılması, geçmiş dönemde çekilmiş olan acıya delalet eder. Rüyasında balık kılçığı gören kişinin acısı zamanla büyüyebilir. Onu başkalarıyla mutlaka paylaşmalıdır.

   Rüyada Denizde Balık Görmek

   Rüyada denizde balık görmek, tek kelimeyle bereketi simgeler. Kişinin çok zengin olacağına yorumlanır. Rüya sahibinin elinden her iş geldiğini, yaptığı işlerden hayırlara vesile olacak kazançlar elde edebildiğini işaret eder. Rüyada deniz içerisinde balık görmek, bereketin tam kendisidir. Deniz balıklarını yakalamaya çalıştığını görmek, hayatta anlam arayışına rivayet edilir.

   Rüya sahibinin çok detaycı olduğu, kafasının her ayrıntıyı alacak kapasitesi olduğu işaret edilir. Rüyasında denizde balıklar görüp onları arasına atlamak, servet için yapılacak mücadelelere delalettir. Kişinin kazandığı parayı her türlü zorluğu çekerek alacağı işaret edilir. Rüyasında denizde balık bulan kişinin amaçlarını yerine getirmesi için şans bulacağı manasına gelir.

   Rüyada Canlı Balık Görmek

   Rüyada canlı balık görmenin hikmeti, aşkta kazanmaktır. Rüya sahibinin çok sevdiği birine kavuşması anlamına gelir. Rüyada görülen canlı balığın konuştuğunu görmek, mucizeler yaşanacağına delalet eder. Alimler durumu şöyle değerlendirirler. Birbirlerini helal sınırları içerisinde seven iki kişi arasında büyük engeller varsa bunlar ortadan kalkacaktır.

   Yani çok zor olan durumun gerçekleşmesi şeklinde değerlendirilebilir. Rüyada canlı balık gören kişinin akıbeti, sevgi ve barış kazanmak olur. Hayatında gittiği yolun güzergahı, belli olur. Rüyada canlı balık görmek, akıl karı işlerin yapılmasına delalet eder. Canlı balığın rüyada yürüdüğünü görmek, şahit olunacak kazançtır. Rüyada canlı balığın hareket ettiğini görmek, evvela zor zamanların yaşanacağına rivayet edilir.

   Rüyada Balık Satın Almak

   Rüyada balık görmenin genel olarak berekete ve mala yorumlandığını söylemek mümkün. Bu yüzden rüyada balık satın almak, yine aynı şekilde, kazanca ve mala delalet eder. Rüyada satın alınan balığın türü rüyanın tabiri değiştirebilir. Rüyada hamsi balık satın aldığını görmek, ihtiyacı karşılayacak kadar kazanç elde etmek manasına gelir.

   Rüyasında somon balığı satın almak, işlerin istenildiği gibi gideceğine rivayet edilir. Rüyada ton balığı aldığını görmek, rüya sahibi için kısmet açıklığı manasındadır. Rüyada iri balık görmek, bolca elde edilecek kazanç manasına gelir. Rüyada balık satın aldığın gören kimsenin her işi rast gitmeye başlar. Elinde olduğu kadar fakirlere dağıtır.

   Rüyada Elle Balık Yakalanması

   Rüyada elle balık tutmak, hırs ve kararlığa işaret eder. Rüya tabiri yapan alimler, hırsın kişiye ve çevresine zarar vereceğini belirtirler. Ancak kararlığın onurlu olacağını belirtirler. Rüya tabir eden kişiler, elle balık tuttuğunu gören kimse için genellikle kararlı tabirini yaparlar. Rüya sahibinin kararlı olduğundan dolayı, hayatının kolaylaşacağı üzerine tabirler yapılmıştır.

   Kişinin kararlılığı sayesinde işlerini yola koyacağı manası bu rüya için geçerlidir. Rüyada elle balık tutmanın en önemli tarafı, önemli işlerin kazanımları şeklinde değerlendirilir. Rüyada elle balık tutup sonrasında onu kaçırmak, hayalin gerçekleşmek üzereyken, bir anda dağılmasına rivayettir. Rüyada elle balık tutup sonra bırakmak, işlenen amelin güzel olacağına işaret eder.

  Farklı bir rüya yorumcusuna göre;

  Rüyada balık sattığını görmek, kendi ve çoluk çocuğu için hayır ve menfaate işâret eder. Rüyada balık sattığını görmek, faydalanmak ve yararlan­mak ile yorumlanır.  Rüyada balık pişirdiğini görmek, rızık elde edileceği, kar ve kazanç elde edileceği ile tabir edilir. Rüyada miktarı ve cinsi belli balık görmek, kadına işarettir. Sayısı bilinmeyen balık görmek, fazla mala işarettir. Sahil balığı görmek, denizden çıkarmak ve yemek, balıkları paylaşmak, mala ve fazla miktarda paraya yorumlanır. Yatağında balık görmek, seyahatte olanlar ve hastalar için iyi sayılmaz, hastalığın artacağına ve tehlikeye işaret­tir. Rüyada balık görmek veya balık tuttuğunu görmek, rü­yayı gören kişinin, mal sahibi olacağına işaret eder. Küçük balıklar üzüntü ve kedere işarettir. Büyük küçük hep­sini bir arada görmek ise, bol mal ve paraya sahip oluna­cağına işaret eder şeklinde yorumlanır. Rüyasında balığın karnından inci ve sedef gibi şeyler çıkardı­ğını görmek, kadın tarafından mal elde etmeye veya erkek evladı olacağına işarettir. Rüyasında balığın karnında inci bulduğunu görmek, bir ço­cuğu olacağına işarettir şeklinde yorumlanır. Rüyasında suda balık olduğunu görmek, sevince işarettir.  Büyük bir ke­dere işarettir. Suda balık olduğunu görmek, hayır ve menfaate yorumlanır. Rüyasında elindeki balığın kurtulup tekrar denize gittiğini görmek, bir evliya (ermiş) kişiyle görüşüp konuşacağına ve ondan yardım göreceğine işarettir. Rüyasında bir kap içinde veya kavanozda iki balık görmek, iki ortağa işaret eder şeklinde yorumlanır. Balığın karnında bir başka balık bulduğunu gören kişi, bir kadınla evlenir şeklinde yorumlanır. Balığın karnında iki balık bulduğunu görmek, iki kadınla ev­leneceğine işarettir. Rüyasında bir kadının karnından balık çıkması, kız doğura­cağına, ağzından balık çıktığını görmek, kocasıyla kavga edeceğine ve üzülüp sıkıntıya düşeceğine işarettir. Rüyada havuzda balık görmek, hem iş yönünden hem de davranış yönünden kötü ve fena adama işaret eder. Rüyada bir kadın ağzından balık çıktığını görse, kız çocuğu doğuracağına işaretle yorumlanır. Rüyada kokmuş balık görmek, fahişe kadın ile tabir olunur. Rüyada sayısı belli (belli sayıda) çok balık görmek, kadınla yorumlanırken, sayısı belli olmayan çok balık (yani sayılamayacak kadar olan balık) görmek, mal zenginliğine kavuşacağına işaretle yorumlanır. Rüyada kaynak sularında görülen balık, kolayca elde edi­len hayırlı sonuçlara işaretle yorumlanır. Rüyada balık doğurduğunu görmek, rüyayı görenin evladı­nın uzun ömürlü olacağına işarettir. Rüyada balık görmek, mal ve ganîmete işâret eder. Bazen rüyada balık görmek, sucular, gemici­ler, dalgıçlar ve yüzücüler gibi geçimleri sudan olan maişet sahiplerini görmeğe işâret eder. Bazen de rüyada balık görmek, üzüntü, keder, sıkıntı, hastalık, şiddetli haberlere ve bulunduğu yerde öleceğine işâret eder. Rüyada sayısı bilinen balık görmek, kadın­lara işâret eder. Rüyada sayısı bilinmeyecek kadar çok balık görmek ise, ganîmetten elde edilen mala işâret eder. nbsp; Rüyada kaynak sularında balık görmek, kolay olan hayra işâret eder. Rüyada yatağında balık görmek, deniz yolculuğunda bulunan ve hasta olanlar için durumlarının bozulmasına işâret eder. Deniz yolculuğunda bulunan bir kimsenin yatağında balık görmesi, sıkıntıya düşmesine ve boğulmasına işâret eder. Hamile bir kadının karnından balık çıktığını görmesi, doğacak çocuğunun kız olacağına işâret eder. Hanımı hamile olan bir kimsenin rüyada cinsiyet organından balık çıktığını görmesi, hanımının bir kız çocuğu doğurmasına işâret eder. Rüyada balıkçıdan bir balık satın aldığını görmek, evlenmeye işâret eder. nbsp; Rüyada bir balığın karnında bir mühür bulduğunu görmek, devlet, izzet ve şerefe işâret eder. Rüyada balığın su üzerine çıktığının görül­mesi, işlerin kolaylaşmasına, uzak olan şeyle­rin yaklaşmasına, sırları ve gizli şeyleri çıkar­maya veya mirastan olan bir mala işâret eder. Bir kimsenin rüyada balığı karada bulması, o kimsenin deniz yolculuğundan olan kazan­cının, karada yapılacak kazanca dönmesine işâret eder. Tüccar bir kimsenin rüyada balığı karada bulması, aile ve akrabalarını bir araya topla­masına işâret eder. Bir kimsenin rüyada havuz içerisinde veya su biriken bir yerde büyük bir balık aradığını, balığın kurtularak kaçtığını görmesi, o kimse­nin borçlusunun, alacağını inkâr edeceğine ve o borcu zorla ondan alacağına işâret eder. Rüyada silahlı balık görmek, düşmana yar­dım etmeye işâret eder. Bazen de rüyada silahlı balık görmek, rü­yayı görenin şerli kimselere rast gelmesine işâret eder. Denizde Balık Görmek De­nizde ölmüş balık görmek, gerçekleşmesi mümkün olmayan bir isteğe yorumlanır. Rüyada denizde ölmüş balık görmek, kötü ve çirkin şeylere ve bilhassa bitmeyen ve mey­dana gelmeyen ümit ve arzulara işâret eder.  Bir kimsenin rüyada deniz ve nehirde top­lanmış büyük ve taze balıkları istediği gibi çıkardığını veya yediğini yahut taksim ettiğini görmesi, denizden çıkardığı balıkların miktarı kadar ganîmet malına kavuşmasına işâret eder. Denizde görülen balık, dilek ve muradının gerçekleşmesi için biraz beklemekle gerçekleşeceğine işarettir. Bir kimsenin rüyada denizin açıldığını ve oradan bir balık alarak yediğini veya bir cevher bulduğunu görmesi, rüya sahibinin Ledünnî ilme muttali olarak doğru yola girmesine ve âkıbetinin iyi olmasına işâret eder. Bir kimsenin rüyada denizin açıldığını ve oradan bir balık aldığını ve balığın onun elin­den çıkarak tekrar denize girdiğini görmesi, rüya sahibinin velilerle sohbet ve arkadaşlık edeceğine işâret eder. Rüyada tatlı deniz balığının tuzlu deniz, tuzlu deniz balığının da tatlı denize geçtikleri­ni görmek, askerler arasında çıkacak isyana veya alışılagelmiş bir zulmün veya bir bidatin çıkmasıyla bütün insanlar arasında meydana gelecek ihtilafa işâret eder. Rüyada denizin derin yerlerinden balık tuttuğunu görmek, rüya sahibinin, meslekçe şöhretinin artmasına ve faydalı bir rızığın eline geçmesine işâret eder. Taze Balık Görmek Pişmiş taze balık görmek, hayırla, mal ve elde edilecek bir iyiliğe işaretle yorumlanır. Taze balık görmek ise kadınla tabir edilir. Rüyada taze balık yediğini görmek, rüyayı görenin, muradı­na ermesi, emlak sahibi olması veya hayretle karşılayaca­ğı bir şeyler (söz) ile yorumlanır. Taze ve diri balık genç ve güzel bir kıza sahip ol­maya yorumlanır. Büyük Balık Görmek Suda büyük balık olduğunu görmek, hayır ve menfaate işa­retle yorumlanır. Rüyasında büyük bir balık tuttuğunu veya avladığını gör­mek, büyük zengin bir adamın zengin kızıyla evlenmeye işaretle yorumlanır. Rüyada büyük bir balık tuttuğunu (avladığını) gören kimse, hayır ve menfaate kavuşmasına işaretle yorumlanır. Büyük balık görmek veya tutmak, mal ve gelir elde etmek, nimete ermek ile tabir olunur. Büyük balık görmek, iyiye ve hayra yorulur. Rüyada büyük balık görmek, sâlih kimsele­rin mescidi ve âbidlerin meclisine işâret eder. Bazen rüyada büyük balık görmek, üzüntü ve şiddete, rütbenin gitmesine ve gazabın gelmesine işâret eder. Bazen de rüyada büyük balık görmek, ye­mine işâret eder. Rüyada görülen büyük balıklar, mal ve ganîmete de işâret eder. Yine rüyada büyük bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir ailenin kızı ile evlenmeye işâret eder. Rüyada büyük bir balığın tutulduğunu gör­mek, İslâmiyet'e muhalefette bulunan, isyankâr ve zâlim bir kimsenin helâk olmasına işâret eder. Büyük balık, devlet büyüklerinden birine yakınlığa, balığın çokluğu, fazla mala sahip olunacağına yorumlanır. Küçük Balık Görmek Rüyada görülen küçük balıklar, üzüntü ve kedere işâret eder. Küçük balık iyiye ve hayra yorulmuyor. Rüyada küçük balık avladığını görmek, rüya sahibinin zevk ve menfaatinin gitmesine işâret eder. Balık Tuttuğunu Görmek Rüyada suda balık avladığını (tuttuğunu) gören kimse, ken­disini ferahlatacak bir haber alacağı ile tabir olunur. Rüyada küçük balık avladığını (tuttuğunu) gören bir kimse­nin de, neşesinin ve menfaatinin gideceğine, yani keder ve sıkıntıya düşeceğine işaretle tabir olunur. Bulanık suda balık avlamak hayra işaret sayılmaz. Rüyada karada balık avladığını görmek, fuhuş işlemeye işâret eder. Rüyada kılçıklı bir balık avladığını görmek, sağlam bir yerde muhafaza edilen ve zekâtı verilmemiş gümüş veya altına işâret eder. Rüyada bulanık su içerisinde balık avladı­ğını görmek, ne türlü olursa olsun iyi değildir, bu rüyada hayır yoktur. Rüyasında bulanık suda balık tutuğunu (balık avladığını) görmek, keder, üzüntü ile veya boşa, oyalanma ve meşgu­liyet ile tabir olunur. Bir kimsenin rüyada suda balık avladığını görmesi, o kimsenin ferahlanacağı bir sözü işiteceğine işâret eder. Balık avladığını görmek, para ve mal kazanmak ve kar et­meye işaretle yorumlanır. Temiz olan bir suda balık avladığını görmek, yine rızıkla ve menfaatle yorumlanır. Karada balık avladığını görmek, fenalık ve kötülük etmekle yorumlanır. Bazen karada balık avladığını görmek, se­vinilecek bir habere işâret eder. Rüyasında balık avladığını görmek, helal yollardan rızkını ve geçimini kazanacağına işarettir. Avladığı (tutuğu) balığı yediğini görmek, büyük sevinç ve ferahlığa ermeye işarettir. Sazan Balığı Görmek Rüyasında sazan balığı gören kişi, evlenmek istiyorsa evle­neceğine veya birileriyle ortaklık kuracağına, iyiliğe ve hayra kavuşacağına işarettir. Rüyada sazan balığını görmek, bekâr ve evlenmek isteyen bir kimse için hayra işâret eder. Yine rüyada sazan balığını görmek, birisiy­le şirket kurmayı düşünen kimse için de hayra işâret eder. Yunus Balığı Görmek Rüyada yunus balığı görmek, korkan bir kimse için korku­sunun gideceğine (kendisini emniyet içinde hissedeceğine) fakir bir kimse görürse, zenginleşeceğine, endişe ve sıkıntı içinde olan kimse içinse, mala kavuşacağına, sıkıntısı­nın gideceğine işaretle yorumlanır. Rüyada yunus balığını görmek, korkudan emin olmaya; fakir için zenginliğe; şiddet ha­linde olan kimse için selamete ve hayırlı bir mülke işâret eder. Balık Yediğini Görmek Rüyada tuzlu balığın kızartılmış veya pişiril­miş olduğunu görmek ve ondan yemek, ilim ve rızık talebi için yolculuğa çıkmaya işâret eder. Tuzlu balık yemek, şiddetli bir hastalığa işarettir. Rüyada diri diri balık yemek (yani balığı diri diri yediğini) görmek, mal mülk elde etmek ve çocuk sahibi olmak ile tabir olunur. Bir kimse rüyasında kokmuş balık yediğini görse, haram mal ve para ile yorumlanır. Rüyasında tuzlu bir balığı çiğ olarak yediğini gören kişi, dü­şüncesiz hareket edeceğine ve bu nedenle üzüntü ve sı­kıntıya düşeceğine işarettir. Bir kimsenin rüyada temizlemeksizin balıktan bir şey yediğini görmesi, o kimsenin, in­sanların ırz ve namusu hakkında söz söyleme­sine, haksız olarak halkın malını almak için hile yapmasına işâret eder. Bazen de rüyada temizlemeksizin balıktan bir şey yediğini görmek, zinaya ve felç hasta­lığına işâret eder. Rüyada yanında bulunan güzel ve temiz bir yemeği bırakarak kokmuş bir balığı yediği­ni görmek, kendisine helal olan hanımını bıra­kıp başkalarının peşine düşmeye ve zina yap­maya işâret eder. Rüyada canlı olan bir balığı su veya başka bir yerden tuttuğunu ve onu yediğini görmek, menfaate kavuşmaya işâret eder. Kızarmış Balık Görmek Rüyasında kendisine gökten kızarmış balık indiğini gör­mek, makam ve mevkiinde yükseleceğine ve itibarının artacağına işarettir. Bir kimsenin rüyada kendisine gökten kı­zartılmış balık indiğini görmesi, o kimsenin duasının kabul edilmesine, müjdeye kavuşma­sına, düşmanlarına zafer bulmasına, kadr ve şanının yüce olmasına işâret eder. Kızarmış balık görmek, yolculuğa işarettir. Rüyada kızartılmış balık görmek, davete icabet etmeye işâret eder. Bazen rüyada kızartılmış balık görmek, ilim öğrenmek için yapılacak yolculuğa işâret eder. Tuzlu Balık Görmek Tuzlu balık, gam ve kedere bazı yorumculara göre de, dört tane balık kadına fazlası mirasa ve fazla mala işaret eder. Rüyada tuzlu balık görmek, kederle ve üzüntüyle yorumlanır. Rüyanızda tuzlu balık pişirmeniz, sefer ve yolculukla yo­rumlanır. Rüyada tuzlu balık görmek, hayırlı ve de­vamlı olan mala işâret eder. nbsp;

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Rüyada Bir Sürü Balık Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Bir Sürü Balık Görmenin Anlamı

  Rüyada Bir Sürü Balık Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Bir Sürü Balık Görmenin Anlamı

  Rüyada balık görmek ile alakalı olarak en başta bereketin simgesi olduğunu söyleyebiliriz. Balık, kendisi de bereket olduğu için rüya tabircileri, balık görülmesinin bereket olacağını söyler. Sadece bu açıklamalar tabii ki yeterli değildir. Konuya bağlı olarak en dikkat çeken içerikler ve önemli bilgileri yazımızda net bir şekilde bulabilirsiniz.

  Rüyada balık görmek

  Rüyada balık görmek, diğer rüyalardan farklı olarak çok fazla olaya işaret eder. Rüya içinde balık gören kişi, rüyanın görülme şekline bakış açısı üzerinden farklı şekilde yoruma açıktır. Genel olarak bolluk ve bereket anlamına geldiği bilinmektedir. Rüya sahibi güzel işlerde bulunuyor ve hayır işliyor demektir. Aynı zamanda kişinin hayali ne ise hepsi gerçekleşir.

  Rüyada balık görmek en başta hayallerin gerçekleşeceği anlamına gelmektedir. Öncelikle mal ve mülk konusunda sahip olan sıkıntılar sona erer. Kişinin dara düşmesi halinde sıkıntıların giderilmesi gereken kapılar hemen açılır.

  Rüyada balık görmek nedir?

  Rüyada balık görmek en başta bereket anlamına gelir. Rüya gören kişi ve bunun haricinde yakın akrabalar için de bu bereket söz konusudur. Alim dünyasında balık gören kişinin uğur getirmesinin söz konusu olacağı ifade edilir. Aynı zamanda fayda sağlayan bir insana dönüşür.

  Rüyada balık görmek etrafında insanlar tarafından saygı görmesi söz konusu olan bir kişi olarak dikkat çeker. Rüyada balık görmek haricinde farklı şekilde simgelenen rüyalar vardır. Hepsi ile alakalı tek tek araştırma yapılması gerekir. Bu sayede rüya tabirleri konu başlığında net bilgi almak söz konusu seviyeye gelir diyebiliriz.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap