Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  qlairista doğum kontrol hapı fiyat

  1 ziyaretçi

  qlairista doğum kontrol hapı fiyat bilgi90'dan bulabilirsiniz

  QLAIRISTA 28 film kapl� tablet 2021 Fiyat Bilgileri

  Qlairista Fiyat 2022, Qlairista Fiyatı, 28 tablet Qlairista Fiyatı

  Doğum Kontrol Hapı İsimleri ve Fiyati 2022

  Doğum Kontrol Hapı İsimleri ve Fiyati 2022

  Doğum Kontrol Hapı İsimleri; kullanım amaçları istenmeyen gebeliklerin önlenmesi olmasa dahi kadınlardaki hormonal bozukluklar için de kullanılmaktadır. Piyasada birbirinden değişikdoğum kontrol haplarına ulaşmak mümkün olabilir.

  Hangi ilacın kullanılacağı ile ilgili olarak en doğru kararın verilebilmesi için uzman hekiminizden bilgi almanız gerekmektedir. Peki ilk kez En zararsız doğum kontrol hapı, Yeni başlayanlar için doğum kontrol hapı, En etkili doğum kontrol hapı, doğum kontrol hapı kullanımı, doğum kontrol hapı yan etkileri, doğumum kontrol hapı en iyisi, adet olmadan doğum kontrol hapına başlanır mı? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

  Yeni Başlayanlar İçin Doğum Kontrol Hapı

  Doğum kontrol hapı, hamilelik oluşmasını engellemeye yönelik hormon içeren ilaçlardır. Doğal bayanlık hormonları olan östrojen ve progesteronun sentetik formlarını bulundururlar. Yumurtlamayı durdurarak ve döl yatağı ağzından döl yatağı içine meni geçişini engel olarak gebeliği önlemektedir.

  İstenmeyen gebeliklerden korunmak için doğum kontrol hapları, aile planlamasının en önemlidir. İlk olarak 1960 senesinde tüketimine başlanan doğum kontrol hapı, günümüzde ve dünya genelinde aşağı yukarı 140 milyon bayanlar tarafınca kullanılmaktadır.

  Bu bakımdan incelendiğinde doğum kontrol hapları, istenmeyen gebeliklerin engellenmesinde büyük öneme sahiptir. Peki En etkili doğum kontrol hapı , Doğum kontrol hapı Fiyati 2022 ne kadar? Yasmin doğum kontrol hapı kaç TL?

  Doğum Kontrol Hapı İsimleri ve Doğum Kontrol Hapı Fiyati 2022

  Doğum kontrol hapı fiyatları  markadan, markaya değişiklik arz etmektedir. Ancak piyasada en ucuz doğum kontrol hapının ortalama 15-20  TL, en pahalısının 60-65 TL fiyat aralığında olduğunu ifade etmek mümkündür. Tabii ki burada mühim olan hekimin hangi doğum kontrol hapını tavsiye ettiği ve hangisinin kullanılmasını tavsiye ettiğidir.

  Doğum kontrol hapları ile ilgili olarak doğum kontrol hapları nasıl tüketilir?; Doğum kontrol hapları yan etkileri nelerdir? ve bu konu ile alakalı başka merak ettiğiniz soruların cevabını bu yazıda yer almaktadır.

  En Zararsız Doğum Kontrol Hapı (En zararsız doğum kontrol hapı)

  En zararsız doğum kontrol hapı Fiyatı 2021; İnsanlar korunmasız yapılan cinsel ilişkilerde beklenmeyen gebelikleri önlemek hedefiyle ertesi gün hapı gibi yöntemlere başvuruyorlar. En Zararsız Doğum Kontrol Hapı, Doğum kontrol hapı fiyatı 2021, ertesi gün hapı fiyatı 2021 konusu ile ilgili En iyi En İyi Doğum Kontrol Hapı İsimleri şunlardır.  Yasmin, Yazz, Qlairista, Ginera, Reginon, Microgynon, ,Leverette, Jerbera, Elleacnelle,  Belara, Cybelle gibi markaların ürünler en çok tercih edilen ilaçlar olmaktadir.

  Yasmin Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2022

  Yasmin, 21 tabletlik ve 3×21 tabletlik ambalajlarda satılmaktadır. Hamileliği  önlemek amacıyla Yasmin Doğum Kontrol Hapı kullanılmaktadır. Su tutulması, sivilce ve ciltte yağlanmadan şikayetçi bayanlarda kullanmaktadırlar.

  Bu ilacın Etken Maddesi ; Drospirenon + Ethinyl Estradiol 2022 yılı Yasmin Eczane Perakende Satış Fiyatı 60.00 TL dir.

  Yazz Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2022

  Açık pembe renkli her bir tablet, 3 mg drospirenon ve 0,02 mg etinilestradiol etken maddelerini içermektedir. Ayrica Bu tabletler; yuvarlak, iki yüzü dış bükey (bikonveks), bir yüzünde düzenli altıgen içine “DS” baskılı açılmış pembe renkli şeklindedir.  YAZZ laktoz monohidrat (sığır) içermektedir.

  Reçeteli olarak satılan bu ilacın Etken Maddesi ; Drospirenon + Ethinyl Estradiol dir.  2022 yılı için Yazz Doğum Kontrol Hapının satış fiyat listesi 61.00 TL dir.

  Qlairista Devlet Karşılıyor mu? Qlairista 2022 Fiyati?

  Bu İlaç Uygun şekilde kullanılmaları durumunda en güvenilen, daimi negatif tesir bırakmayan, etkili olan Qlairista
  doğum kontrol yöntemlerinden bir tanesidir.

  Östrojen ve progesteronun hormonlarını kombinasyonu (birlikte kullanımı) çok türlü etkiler ve etkileşimler sonucunda gebeliği engel olur. Bunların en önemlileri, kadında yumurta hücresinin açığa çıkmasının engellenmesi ve döl yatağı ağzı salgısında meydana gelen değişikliklerdir. Sonuçta erkeğin meni (tohum) hücrelerinin kadındaki yumurta hücresini döllemesi engellenmiş olmaktadir.

  Normal Reçeteli olarak satılan bu ilacın etken maddesi; Estradiol + dienogest dir. 2022 yılı için Qlairista kontrol hapı fiyat listesi 61.99 TL dir.

  Ginera Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2022

  Ginera’yı kullanmadan evvela hekiminize danışın. Öncelikle Doktorunuz değişik bir hap tarzı yahut tümden değişik bir doğum kontrol tekniği (hormonal olmayan) kullanmanızı tavsiye edilmektedir.21 tabletlik ambalajlarda bulunmaktadır. ve tabletler beyaz renktedir.

  Östrojen ve progesteron hormonlarını içeren ve ağız aracılığıyla alınan doğum kontrol
  haplarına “Kombine Oral Kontraseptif (KOK)” adı verilir. GINERA’da bu grupta bulunan bir
  ilaçtır.

  Normal Reçete ile satılan bu ilacın etken maddesi; estradiol + gestoden dir. 2021 yılı için Ginera Doğum Kontrol Hapı fiyat listesi 59.97 TL dir.

  Doğum Kontrol Hapı Yan Etkileri Nelerdir?

  Doğum kontrol hapı yan etkileri olarak;

  Doğum Kontrol Hapı Nereden Satın Alınır?

  Doğum kontrol hapı bilindiği üzere yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Yani bu isimle diğer bir yerden ilaç alabilmek muhtemel değildir.

  Yazı kaynağı : www.gncbilgi.com

  QLAIRISTA 28 FILM KAPLI TABLET

  Doğum Kontrol Hapı İsimleri ve Yan Etkileri

  Doğum Kontrol Hapı İsimleri ve Yan Etkileri

  Doğum Kontrol Hapı

  Doğum kontrol hapları, yumurtalıklarınızın yumurtlama sırasında yumurta bırakmasını önleyen hormonlar içeren ilaçlardır.

  Doğum kontrol hapları ayrıca rahim ağzından salgılanan servikal mukusun kalınlaşmasını sağlayarak sperm ile yumurta arasında bariyer görevi görmesini sağlar.

  Doğum kontrol hapı içeriğinde yer alan progesteron rahim içinde bebeğin yerleşeceği endometrium tabakasını ince ve bebek yerleşimi için elverişsiz kılar.

  Doğum kontrolü yöntemleri arasında en sık kullanılan yöntem doğum kontrol haplarıdır. Koruyuculuk oranı haplar düzenli ve doğru şekilde kullanıldığında %99.9`a ulaşmaktadır.

  Doğum kontrol hapları ile ilgili olarak doğum kontrol hapları nedir? doğum kontrol hapları nasıl kullanılır? doğum kontrol hapları yan etkileri ve diğer merak ettiğiniz soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

  Doğum kontrol hapı nedir?

  Doğum kontrol hapı, oral kontraseptiflerin 1960 larda ilk piyasaya sunulanları yüksek doz östrojen içeren, 21 gün boyunca alınan ve kutu bitiminde bir hafta ara verilen haplardı.

  Yeni jenerasyon haplar da daha düşük östrojen içermekte olup ara verilmeden kullanılan seçenekleri mevcuttur. Ara verilmeden kullanılanları 7 günlük arada plasebo denen sahte haplar yada demir hapları içerir. Plasebo yada demir hapları döneminde adet kanamasının olması beklenir.

  Doğum kontrolü etkisi sadece progesteron hormonu etkisiyle gerçekleşse de haplara etinil estradiol eklenmesi ile hem ilacın koruma etkinliği artar hemde adet düzeni sağlanır. Son 50 yılda çok sayıda progesteron çeşidi önerilmişken, doğum kontrol haplarında etinil estradiol hiç değişmeden kalmıştır.

  Doğum kontrol hapı nasıl kullanılır?

  Doğum kontrol hapının etkin olması için hapa adetin ilk 5 günü, ideal olarak ise adetin ilk günü başlanmalıdır.

  Eğer 21 günlük hap kullanılıyorsa kutu bitiminde adet görülmesi için bir hafta ara verilir. 28 günlük tabletler de ise son 7 hap ilaç içermez yada demir ilacı içerir. 28 günlük doğum kontrol hapları üzerlerinde belirtilen sıraya göre alınır.

  İlaç içermeyen yada demir içeren tabletler alınırken adet görülür. Doğum kontrol ilaçları aynı saat de alınmalıdır. İlaç alınması unutulduğu durumda doğum kontrol etkisi azalır. Ek koruma yöntemi kullanılmalıdır.

  Kullanım süresi ne kadar uzarsa risk o kadar yükselebilir. Bununla birlikte, bu riskle ilgili çelişkili çalışma sonuçları da mevcuttur. Son yapılan bazı çalışmalar meme kanseri riskinde artış göstermemekle birlikte memenin fibrokistik hastalığı riskini azalttığını bildirmektedir.

  Doğum kontrol hapının uzun süre alımının ise yumurtalık, rahim ve kolon kanser, riskini azalttığı bulunmuştur.

  Doğum Kontrol Hapı İsimleri

  Yasmin Doğum Kontrol Hapı

  Kıllanma ve kilo alma yan etkileri daha az, kullanımında bir miktar bulantı yapan, içerik olarak etinil estradiole ek olarak drospirenon ilave edilerek üretilmiş doğum kontrol hapıdır.

  Özellikle endometriozise bağlı hormonal baskılama tedavisinde, adet sancısının giderilmesinde ve adet düzenlenmesinde sıklıkla kullanılan 21 günlük kullanımı olan bir doğum kontrol hapıdır.

  Yazz Doğum Kontrol Hapı

  Yasmin (30 mikrogram) e göre daha düşük doz etinil estradiol içerir (20 mikrogram). Buna bağlı östrojenik yan etkiler daha az görülür.

  Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

  Doğum kontrol hapı kullanımında, hapı her gün aynı saatte almanız gerekir. Bir dozu atlarsanız, hamileliği önlemek için önünüzdeki yedi gün boyunca ek bir doğum kontrol yöntemi kullanmalısınız. Doğum kontrolü hapı alımı unutulduğunda lekelenme veya hafif kanama olabilir.

  Doğum kontrol hapı kullanımı düzenli alım gerektirir. Bununla birlikte cinsel birliktelik sırasında bir kesintiye neden olmadan koruma etkisini göstermesi avantajlı yönüdür.

  Doğum kontrol hapının etkinliğini göstermeye başlaması yedi gün sürebilir. Adet döneminde ilk beş gün başlanabilirse de ideali adetin ilk günü başlamaktır. İlaca geç başladıysanız ek korunma yöntemi kullandığınızdan emin olunuz.

  Doğum kontrol hapları hamileliği önlemeye yardımcı olurken cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı herhangi bir koruma sağlamaz. Cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek için prezervatif gibi ek bir doğum kontrol yöntemi kullanılması gerekir.

  Doğum kontrol hapı yan etkileri nelerdir?

  Doğum kontrol hapı yan etkileri olarak;

  Doğum kontrol hapı riskleri nelerdir?

  35 yaş üstünde ve sigara kullanıyorsanız doğum kontrol hapı sizin için ciddi risk teşkil edebilir. Doğum kontrol hapı kullanımının risk yarattığı durumları özetleyecek olursak;

  Doğum kontrol hapı kısırlığa sebep olur mu?

  Doğum kontrol hapları konusunda en çok merak edilen sorulardan biriside bu hapların kısırlık ile ilişkisidir. Yapılan çalışmalar doğum kontrol haplarının kısırlık ile ilişkisi olmadığını göstermiştir.

  Doğum Kontrol Hapı Seçimi

  Yeni jenerasyon doğum kontrol hapları düşük hormon düzeylerine ve yan etki profiline sahiptir. 35 mikrogram altında etinil estradiol içerenlerin yan etkileri minimumdur. Progesteron olarak sipropteron asetat, drospirenon, gestoden ve desogestrel içeren doğum kontrol hapları sivilce ve kıllanma durumunda tercih edilir.

  Yeni jenerasyon progesteron olarak gestoden ve desogestrel içerenler en az yan etkili olan doğum kontrol ilaçlarıdır. Doğum kontrol hapı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

  Doğum Kontrol Haplarının Kullanım Alanları

  Doğum kontrol hapları gebeliği önleyici etkilerinin dışında ek kullanım alanları vardır. Doğum kontrol haplarının kullanımının etkili olduğu diğer alanlar;

  Doğum kontrol hapları kanserden korur mu?

  Doğum kontrol hapları rahim kanseri, yumurtalık kanseri ve kalın barsak kanseri görülme riskini azaltır.

  Doğum kontrol hapları ve diğer doğum kontrol yöntemleri ile ilgili öneri ve işlemler Prof. Dr. Önder Koç tarafından Ankara Çankaya daki muayenesinde gerçekleştirilmekte, laparoskopik tüp bağlama gibi kalıcı doğum kontrol yöntemleri ise anlaşmalı olduğumuz özel hastanelerde gerçekleştirilmektedir. Randevu ve danışma için bize 505 2874333 no lu telefondan ulaşabilirsiniz.

  Doğum Kontrol Hapları İle İlgili Sık Sorulan Sorular

  1- Rahmi dinlendirmek gerekli mi?

  Halk arasında yanlış bir inanış uzun süre doğum kontrol hapı kullanıldığında rahmin dinlendirilmesi gerektiğidir.

  Doğum kontrol hapları rahmin her ay yenilenen rahim iç tabakasını normalden daha ince tutar. Bu nedenle daha az adet kanaması gerçekleşir. Haplar bırakılır bırakılmaz normal adet döngüsü ve yumurtlama normale döner. Bu nedenle rahmin dinlendirilmesi diye bir uygulamaya ihtiyaç yoktur. Rahmi dinlendirmek istenmeyen gebelik olasılığını artırır.

  2- Doğum kontrol hapı kullanımı unutulursa ne yapılmalı?

  Doğum kontrol hapı, günlük dozu unutulunca ertesi gün 2 doz alınmalıdır. Bu durumda koruyuculuk azalmaz. İlacın alınması 2 gün unutulursa ek korunma yöntemleri kullanılmaldır.

  3- İlacı aldıktan sonra 2 saat içinde kustum, ne yapmalıyım?

  İlacın içindeki estrojen bazı hastalarda bulantı ve kusma yapabilir. İlaç alımından sonra 2 saat içinde kusma gerçekleşirse ilaç etkinliği olayacağı için yeni tablet alınmalıdır.

  4- Doğum kontrol yöntemleri?

  Hap dışında çok sayı doğum kontrol yöntemi mevcuttur. Tüp ligasyonu bunlar arasında kalıcır. Spiral, Aylık ve 3 aylık iğne, barier yöntemler ve kol altı implantlar diğer doğum kontrol yöntemleridir.

  5- Doğum kontrol hapı bitmesine rağmen adet olmadım?

  Doğum kontrol hapı bitmesine rağmen adet olmadıysanız, acilen gebelik testi yapılmalıdır.

  6- Qlairista doğum kontrol hapı?

  Multifazik denen içinde farklı hormon dozları içeren preparattır.

  Doğum Kontrol Hapı - Referanslar (Kaynaklar)

  Yazı kaynağı : www.onderkoc.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap