Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ptt 18 26 yaş yardım başvurusu

  1 ziyaretçi

  ptt 18 26 yaş yardım başvurusu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Gençler bu ödemeyle şenlendi! PTT'den 18-26 yaş arasındaki gençlere yardım yapılacak! Doğum tarihini gösteren hemen alır!

  Gençler bu ödemeyle şenlendi! PTT'den 18-26 yaş arasındaki gençlere yardım yapılacak! Doğum tarihini gösteren hemen alır!

  Gençlik bakanlığı tarafından PTT ile iş birliği yapılarak 18-26 yaş arası gençlere yardım yapılacağı belirtildi. PTT üzerinden başvuru yapan gençlere imkan verilirken herhangi bir şarta gerekmeden kimlere ve nasıl ödeme yapılacağı bilgisi verildi. PTT 2.215 TL ödemeler kimlere verilir, şartlar nelerdir?

  PTT YENİ YARDIM DESTEK PAKETİ

  PTT üzerinden yapılacak olan ödemelerde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklık yapılarak acil nakit ihtiyacı olanların başvuru yapabileceği bu ödemeler için geçinmekte zorluk çekenlere yardım kalemi başlatıldı. PTT üzerinden 2.215 TL sosyal destek 18-26 yaş aralığındaki herkes yararlanabilecek. Ödeme başvuru şartları bakanlık tarafından açıklandı. TC vatandaşı olmak ise başlıca şartlar arasında.

  PTT 2.215 TL BAŞVURU ŞARTLARI

  -TC vatandaşı olmak

  -İkametgah adresinin Türkiye sınırları içinde olmalıdır.

  -Yardım alacak kişiler 18-26 yaş aralığında olmak.

  -Kamu çalışanı ya da özel sandıklara mensup çalışan olmaması gerekir.

  -Devlet yurtlarında yer alan yaşayanlar, çocuk bakımevlerindekiler ve askerler bu ödemelerden faydalanabilir.

  -Hane içinde kişi başına düşen gelirin üçte birinden az tutarın düşmesi gerekir.

  PTT destek ödemeleri

  BAŞVURU NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

  Yardım ödemeleri gençlik bakanlığı tarafından gerçekleşirken ödemeler resmi internet sitesi üzerinden detaylı bilgiler yer verildi. Gençler başvuru işlemleri e devlet üzerinden yapılırken TC kimlik numarası üzerinden son başvuru tarihi 31 Ocak 2023 tarihi olarak belirlendi.

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  PTT bu yaş aralığındaki gençlere 2215 TL yardım ödüyor! Bakanlık duyurdu, kimlik numarasına göre veriliyor

  PTT'den gençlere 2215 TL yardım veriliyor! Yaşa göre kimlik kartıyla alabilirsiniz

  PTT'den gençlere 2215 TL yardım veriliyor! Yaşa göre kimlik kartıyla alabilirsiniz

  PTT, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere her ay düzenli yardım ödemesi yapıyor. 2023’te geçim zorluğu çeken gençler başvuru yapmaları durumunda 2215 TL’ye varan ödeme alabiliyor. Doğrudan PTT hesabınızdan kimlik kartı ile birlikte ödemeden yararlanabilirsiniz. Başvuru şartları ve ödeme tarihleri belli oldu.

  Gençlik bakanlığı ve PTT işbirliğiyle 18-26 yaş arası gençlere yardım veriliyor. Ödemeler PTT den başvuru yapan gençlere sağlanıyor. Kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine gitmek ödeme almak için yeterli oluyor. Herhangi bir şart yok sadece o en yakın PTT şubesine giderek başvuru yapmanız yeterli. Peki, başvuru şartları neler? Kimler PTT den yardım alabilir? PTT 2215 TL destek ile ilgili merak edilenler haberimizde…

  ptt-genclere-odeme-1.jpg

  PTT YENİ YARDIM KALEMİ AÇTI

  PTT bu defa da gençlik ve Spor bakanlığı ile işbirliği yaptı. Acil nakit ihtiyacı olan yardıma muhtaç olan ve geçinmekte güçlük çeken gençlere yönelik yeni bir yardım kalemi açıldı. Başvuru koşullarına uygun olan 18 ila 26 yaş arası gençler başvuru yapmaları halinde PTT eden 2215 TL sosyal destek ödemesi alabiliyor. Bu ödeme tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz yapılıyor. Ödeme için başvuru şartları da bakanlık tarafından açıklandı. Türk Vatandaşı olan gençler sadece bu ödemeden faydalanabiliyor.

  ptt-genclere-odeme-2.jpg

  PTT SOSYAL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI

  Gençlik bakanlığı ve PTT aracılığıyla yapılacak olan 2215 TL’lik sosyal yardım ödemesi için şartlar açıklandı. Ödeme almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken şartlar şu şekilde:

  Öncelikle yardım alacak kişi Türk vatandaşı olmalıdır. Aksi takdirde Türk vatandaşı olmayanlar, ya da ikinci bir devlet uyruğu olan gençler bu yardımdan faydalanamazlar.

  İkamet adresleri Türkiye sınırları içinde olmalıdırlar.

  Yardım alacak olan gencin 18 ve 26 yaş aralığında olmalı.

  Aynı zamanda aynı evde yaşayan kamu çalışanı veya özel sandıklara mensup çalışan olursa bu kişi yardım parasından faydalanamamaktadır.

  Aynı zamanda devlet yurtlarında yaşayanlar, çocuk bakımevlerinde yaşayanlar askerler bu yardım parasından faydalanamazlar.

  Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması.

  ptt-genclere-odeme-3.jpg

  BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

  Söz konusu yardım ödemesi ile ilgili olarak gençlik Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden detaylı bilgilendirme yapıldı. Gençler başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden yaparak ödeme alabiliyor. Başvurular T.C kimlik numarasına göre kabul ediliyor. Son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2023 olarak belirlendi.

  Yazı kaynağı : www.tum-haberler.com

  Gençlik Bakanlığı’ndan gençlere para yardımı! Başvuru kimleri kapsıyor?

  Gençlik Bakanlığı’ndan gençlere para yardımı! Başvuru kimleri kapsıyor?

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 18-25 yaş arasındaki gençlere karşılıksız 2 bin 215 TL sosyal yardım yapılacak. Bakanlık ve PTT arasında yapılan işbirliği kapsamında geçinmekte zorluk çeken gençlere acil nakit yardımı yapılacak.

  BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

  Söz konusu acil nakitle ilgili yapılacak sosyal yardım için başvurular e- devlet üzerinden yapılacak. Başvuru bitiş süresi ise 31 Ocak 2023 olarak belirlendi.

  KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  T.C. vatandaşı olmak

  Türkiye sınırları içerisinde bulunan bir ikametgah adresinde oturmak.

  18-26 yaş aralığında olmak.

  Kamu çalışanı veya özel sektörde çalışmıyor olmak.

  Devlet yurtlarında, çocuk bakımevlerinde ve askerlik görevinde bulunanlar da bu sosyal yardıma başvuru yapabilecek.

  Hane içinde kişi başına düşen tutarın asgari ücretin üçte birinden az olmak gibi şartları taşımak gerekiyor.

  UrfaPusula

  Yazı kaynağı : www.urfapusula.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap