Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  proctolog krem kullanıcı yorumları

  1 ziyaretçi

  proctolog krem kullanıcı yorumları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Proctolog Krem Kullananlar Yorumları

  Kızlaarr Proctolog kullanan var mı aranızda?

  Proctolog Krem Nasıl Bir Şeydir, Faydaları Nelerdir, Kullanıcı Yorumları? | Kızlara Moda

  Proctolog Krem Nasıl Bir Şeydir, Faydaları Nelerdir, Kullanıcı Yorumları? | Kızlara Moda

  Makat bölgesinde oluşan hastalıklar birçok kişide can sıkar ve kişiyi zorlar. İşte bu özel bölge sorunlarına karşı üretilmiş proctolog isimli ilaç şifa oluyor. Proctolog krem son dönemde çok yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı bunun en önemli sebebi de hemoroid(basur) hastalığıdır. Hemoroid(basur), makat çatlağı, makatta kaşıntı, anal bölgede şişlik ve ağrı gibi birçok hastalıkta fayda sağlayan kremdir. Bu ilacın tam adı proctolog rektal krem olarak geçmektedir. Bu isimli karşılaşırsanız farklı bir üründen bahsedildiğini zannetmeyin aynısıdır. Piyasaya satışa sunuluş şekli 3o gramlık tüpler şeklinde olmaktadır. Sadece eczanelerden alacağınız bu ilaç yan etkisinin az olması yönüyle de dikkat çekiyor.

  Procotolog Rektal Krem Nasıl Bir Şeydir?

  Bu kremin ne olduğunu net bir şekilde açıklayalım. Proctolog krem nedir başta hemoroid sorunu olmak üzere anal bölgedeki tüm rahatsızlıklara karşı güvenle kullanılan harici bir üründür. Dıştan sürerek kullanıma uygun bir formdadır. Bu kremin asıl formülünü elinde bulunduran Pfizer ilaç sanayidir, bu firma adına üretim yapan ise Türkiye’de Abdi İbrahim ilaç sanayidir. Üretim yeri ülkemizde İstanbul’dur. Piyasaya kırmızı beyaz kaplarda sürülüp satışı yapılmaktadır. Bu detayın ardından diğer detaylara da göz atalım.

  İçeriğinde Hangi Maddeler Bulunmaktadır?

  Hangi maddelerin karışımından oluşan bir ilaç buna da bakalım. Etken temel maddesi 2 tanedir bunlar  ruskogenin ve trimebutindir. 100 gramlık kremde ortalama olarak 6.3 gramlık bir etken madde vardır. Ruskogenin çok daha az bulunurken trimebutin ise çok daha fazla miktardadır. Yardımcı maddeler ise saf su,bal mumu,setostearil alkol, propilen glikol, izopropil miristat,gliserol monostearat, metil parahidroksibenzoat, propil parahidroksibenzoattan oluşmaktadır. Genel olarak yoğun ve güçlü bir bileşimdir. Tüm cilt tipleri rahatlıkla kullansın diye de düşünülmüş.

  Hangi Hastalıklarda Kullanılmaktadır?

  Her ilacın etki sağladığı hastalıklar vardır, bu noktada proctolog krem ne işe yarar dediğinizi işitiyoruz. Kullanım noktalarını tek tek sıraladık bunları aşağıda saydık. Bu sorunlarda kullandığınızda müthiş faydalar sağlayacaksınız.

  Kullanım Şekli İle İlgili Detaylar

  Proctolog rektal krem nasıl kullanılır doğru bir şekilde uygulamak sonuç alma açısından önemlidir. Ayrıca düzenli ve yeterli miktar kullanım da şarttır.

  -Dermatoloğunuz size bir kullanım şekli önerdi ise o şekilde kullanın.

  -Kullanımla ilgili dermatoluğunuz size bir şey önermedi ise bir gün içinde 1 ya 2 kez sorunlu bölgeye sürmek yeterli olacaktır.

  -Çok fazla miktarda almadan dış bölgeye ve iç bölgeye sürülmek suretiyle uygulanır. Bu şekilde düzenli kullandığınızda faydalarını kısa sürede göreceksiniz.

  Bu İlaç Hakkında Önemli Detaylar

  1.Hamileler ve emziren kişiler kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan bu kremi kullanmaya başlamamalıdır.

  2.Bu kremi kullanmak için 18 yaşından büyük olmalısınız.

  3.İçinde bulunan maddelerden birine karşı alerji riskiniz var ise uygulamayın.

  4.Anal bölgede başka tedavi uygulanıyorsa aynı anda bu ilacı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  5.Bu ilacın içerisinde bulunan propilen glikol deride tahriş yapabilmektedir. Özellikle gereğinden fazla kullanıldığında tahrişler ortaya çıkabilir.

  6.Kullanmaya başladıktan sonra hiç fayda göremezseniz kullanımı bırakın ve doktorunuza görünün.

  Yan Etkileri Nelerdir?

  Proctolog krem yan etkileri neler bunlara da göz atalım. Yan etki konusunda endişe duymayın son derece minimal olma durumu ortaya çıkabilir.

  -Bayılma durumun ortaya çıkması

  -Baş bölgesinde dönme

  -Kızarıklık

  -Normal göre daha hassas bir deri yapısının ortaya çıkması

  Proctolog Krem 2020 Fiyat Bilgisi

  Proctolog krem fiyat 19.33 TL‘den eczanede satılıyor. İlaç olduğu için satış yeri sadece eczanelerdir. Reçeteli olarak ya ya da reçetesiz olarak eczaneden alınabiliyor. Alım yaparken kendi kutusunda ve kutunun yırtık olmamasına dikkat edin.

  İlginizi Çekebilir: Hipokort Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

  Muadilleri Var Mıdır?

  Proctolog krem muadilleri vardır bunları da kullanabilirsiniz. Bu ilacı çeşitli nedenlerden dolayı bulamazsanız aşağıdakilerden birini alıp aynı faydaları görebilirsiniz.

  -Pruzon krem

  -Anestol pomad

  -Procto-glyvenol krem

  -Bepanthol

  -Politoc glyvenol krem

  Hangi Koşullarda Muhafaza Edilmelidir?

  Çocukların görmediği bir yerde saklanmalıdır. Ayrıca çok rutubetli bir yerde kesinlikle muhafaza etmeyin. Bunun yanında son kullanma tarihi geçenleri de kullanmadan atın. Kendi kutusunda ve ambalajında saklamaya da özen gösterin.

  İlginizi Çekebilir: Zinco Damla Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydası Nedir?

  Bu Konu Hakkında Merak Edilenler

  Soru 1: Hamilelikte kullanılır mı?

  Cevap 1: Doktorunuz vereceğe karara göre kullanılabilir, onun haricinde alıp kendi başınıza kullanamazsınız.

  Soru 2:Yüze sürülür mü, bu konuda bilgi verir misiniz?

  Cevap 2: Kullanım bölgesi makattır bundan dolayı yüzde kullanılmaz.

  Cevap 3: Hızlı bir şekilde etki gösterir, ilk etkileri 21 gün içerisinde alacaksınız. Ortalama 1.5 ay içinde de sonuçlar ortaya çıkacaktır.

  Soru 4: İshal yapar mı, böyle bir etkisi var mıdır?

  Cevap 4: İshal yapma gibi bir durumu yoktur,.

  Soru 5:Cilt bakımı için kullansam olur mu?

  Cevap 5: Cilt bakımı için yüzde kullanılacak bir ilaç değildir.

  Soru 6:Sivilce(akne) için kullansam olur mu?

  Cevap 6:Sivilce için kullanılacak bir krem değildir, makat bölgesi kullanımına uygundur.

  Soru 7:Kortizon içeriyor mu?

  Cevap 7 : Kortizon içeren bir ilaç değildir.

  Soru 8: Nereye sürülür?

  Cevap 8: Makat bölgesine sürülerek kullanılır.

  Soru 9: Reçetesiz eczaneden alabilir miyim?

  Cevap 9: Reçetesiz olarak da eczaneden alınabilmektedir.

  Soru 10: Herhangi bir zararı yok mu?

  Cevap 10: Bir zararı mevcut  değil kesinlikle.

  Kullanıcılar Bu Krem Hakkında Ne Diyor?

  Proctolog krem kullananlar bu konuda hakkında yaşadıklarını aşağıda paylaştılar. Bu paylaşımları isimleri gizleyerek sizlere sunuyoruz.

  A.V diyor ki: Anal bölgede sürekli kaşıntı oluyordu doktora gittim bu kremi yazdı. Bende düzenli kullandım ve kaşıntı felan kalmadı çok şükür. Kaşıntı için öneririm.

  S.Ç diyor ki: Bir dönem kullandım ve basur için faydalar sağlamıştı, aklımda bu şekildeki kaldı bu ilaç. Bir deneyin derim ben.

  P.Ş diyor ki: Ben kullandım ama pek etkili olmadı bende artık karar siziz. Şikayete göre etkisi değişebilmektedir.

  H.A diyor ki: Makat bölgesi için üretilmiş bir ürün bu bölgedeki sorunlarda işe yarıyor. Arkadaşımda vardı ve çok işe yarıyor diyordu ondan hatırlıyorum

  R.E diyor ki: Kullanım şekli biraz zor olsa da ciddi bir rahatlama ve iyileştirme sağlıyor. Kesinlikle öneririm kullanın derim.

  S.A diyor ki: Etki ediyor ama tam istediğim faydaları göremedim ben yine de denemeden etki edip etmeyeceği bilinmiyor.

  Yazı kaynağı : kizlaramoda.com

  Proctolog Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları – Güzellik Trendleri

  Proctolog Krem Fiyatı 2022 ,Ne İşe Yarar,Proctolog Krem Kullananlar ve Yorumları

  Proctolog Krem Fiyatı 2022 ,Ne İşe Yarar,Proctolog Krem Kullananlar ve Yorumları

  Proctolog Rektal Krem Nedir?

  Proctolog Rektal Krem, günümüzde özellikle yanlış beslenme alışkanlıkları, az su tüketimi ya da hareketsizlik gibi sebeplerden dolayı oluşabilen Hemoroid hastalığının (halk arasında basur olarak bilinir) tedavisinde kullanılmaktadır.

  Proctolog Rektal Kremin etken maddesi Trimebutin ve Ruskogebin’dir.  Proctolog Rektal Krem ‘in içinde bulunan yardımcı maddeler ise, metil parahidroksibenzoat ve propil parahidroksibenzoat’tır. Bu maddeler bazen alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. 30 gramlık alüminyum tüplerde ve sadece eczanelerde satılan Proctolog Rektal Krem, çok uzun süreli kullanıma uygun değildir.

  Google üzerinde genellikle Hemoroid , Bağsur Kremi Olarak Kullanılan Proctolog Rektal Krem Fiyatı Nedir, Proctolog Rektal Krem Ne Kadar, Proctolog Rektal Krem Ne İşe Yarar, Proctolog Rektal Krem İşe Yarıyor mu, Proctolog Rektal Krem Ne İçin Kullanılır, Proctolog Rektal Krem Kullananlar ve Yorumları, Proctolog Rektal Krem Sgk Karşılıyor mu? Gibi Bir çok soru mevcut. Proctolog Rektal Krem ile ilgili tüm detayları sizin için hazırladık.

  proctolog-krem-fiyati-2021

  Anal bölgedeki yani makattaki iç ve dış hemoroid (basur), anal fissür (makat çatlakları),  ağrı, kaşıntı ve şişkinlik hissi olan anal bölge hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bu krem bağırsak anormal hareketlerini normalleştirmeye çalışmaktadır. Proctolog Rektal Krem, yumuşatıcı ve koruyucu bir tedavidir. Proctolog Rektal Krem, anal bölgede tedavi edilecek alanı tamamen onarır ve tahrişi yok eder. Ayrıca bu bölgenin yenilenmesini de sağlayarak, yanma hissini hafifletmektedir.

  Ayrıca karın ağrıları, bağırsak hareketleri, bağırsak cerrahisi, ishal, anal bölgede kanama, yanma, zorlanma, tahriş kaşıntı ya da karıncalanma gibi semptomların tedavisinde ve kontrol altına alınmasında da kullanılmaktadır. Proctolog Rektal Krem, vücuttaki iltihabı azaltan bir steroid ilacıdır. Rektum, anüs ve hemoroidlerin enflemetuar durumlarının neden olduğu şişlik ve kaşıntı gibi etkileri azaltmak için kullanılmaktadır.

  Proctolog Rektal Krem Nasıl Kullanılır?

  Proctolog Rektal Krem Yan Etkileri

  proctolog-krem-yorumlari

  Proctolog Rektal Krem Fiyatı 2022

  Özellikle anal hastalıkların tedavisinde kullanılan ve oldukça etkili bir ilaç olan Proctolog Rektal Krem, eczanelerden reçeteli ya da reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Proctolog Rektal Krem fiyatı, reçetesiz alındığında 19.33 TL’dir. Eğer Proctolog Rektal Kremi doktorunuza reçete ettirirseniz ücret ödemenize gerek yoktur. Proctolog Rektal Krem ücreti SGK tarafından karşılanmaktadır.

  Proctolog Rektal Krem Kullananların Yorumları

  Proctolog Rektal Krem Anal çatlak ve Bağsur sorunlarında en çok doktorlar tarafından yazılan kremlerden biridir. Kullananlarda son derece memnun olduğu yorumlar incelediğinde görülmekte. Ayrıca makat ile ilgili bir çok sorunda da ilk kullanılan kremler arasındadır. Hızlı bir şekilde bölgede rahatlama ve iyileşme sağlamaktadır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : korkmazhaber.com

  Basur Kremi: Kullanım Alanları, Etkin Maddeleri ve Fiyatları

  Basur kremi ile ilgili arama yaparken, Google arama sonuçlarında birçok İnternet sitesinin; T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından erişime engel getirildiğini gördüm. Nedenlerine baktığımda ise basur kremi olarak satılan ürünlerin tanıtım ve reklamında kullandıkları kelimeler olarak: “1-2 haftalık kullanım sonunda hastalığın iyileştiği ve sorunun tamamen ortadan kalktığını” belirtmeleri nedeniyledir. (1).

  Reklamda belirtilen cümle, hastalar için oldukça cezbedici fakat gerçekle bağdaşmamaktadır. Hiç bir basur kreminin tek başına, hastalığı ortadan kaldırıcı özelliği yoktur. Sadece şikayetlerin azaltılmasına yönelik etkileri bulunmaktadır.

  Basur Ağrısı Nasıl Anlaşılır?

  Yaşadığınız ağrı, kaşıntı ya da kanamanın basur kaynaklı olduğuna emin misiniz? Makatta görülen ağrı, kanama ve kaşıntının birçok nedeni bulunmakta, örnek vermek gerekirse: Anal fissür (makat çatlağı) kondilom, apse, fistül ve travmalar ağrıya sebebiyet verebilir. Bu nedenle ilk olarak ağrıya sebebiyet veren hususu tespit etmek gerekir. Mutlaka bir genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız. (2).

  Basur için hangi bölüme gidilir? Makatta ağrı, meme, kanama, akıntı, kaşıntı gibi problemleriniz varsa mutlaka bir genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız. İmkanınız varsa proktoloji (makat hastalıkları) teşhis ve tedavisinde daha deneyim sahibi olan doktorları tercih etmelisiniz. (3).

  IDEA Klinik proktoloji uzmanları: İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da size en yakın uzmanı görmek, sorularınızı sormak ve bilgi almak için WhatsApp hattımızı kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan butona tıklayarak, hemen yazmaya başlayın.

  Basur Kremi Ne İşe Yarar?

  Topikal uygulamalarda kullanılan basur kremleri: Lokal anestezikler (bölgesel uyuşturucu, ağrı giderici) Antienflamatuar (iltihap, şişlik, ödem azaltıcı) ve antiseptik etkileri bulunmaktadır. İçeriğindeki etkin maddeye göre etkilerini aşağıda liste halinde göreceksiniz;

  En İyi Hemoroid Kremi Hangisi?

  Ağrı, kanama ve kaşıntı problemini ortadan kaldıran tüm hemoroid kremleri etkilidir. Krem kullanmanın amacı, bu tür şikayetlerin azaltılması ya da tamamen ortadan kaldırılmasına yöneliktir. Bu kapsamda kullanabileceğiniz birçok basur kremi markası bulunmaktadır. Bunların bir bölümü sadece ağrının azaltılmasına yönelik iken, birçoğu ise kanamanın durdurulmasına yöneliktir. Ayrıca sadece kaşıntı şikayetinin ortadan kaldırılmasına yönelik ürünlerde bulunmaktadır.

  Yazının devamında basur kremi isimleri, üreticiler ve etkin maddelerini ile nasıl kullanılması gerektiğine dair bilgiler vereceğiz. İlk olarak ağrı kesici ve kaşıntı önleyici kremler ile başlamak istiyorum. (4).

  Anestol Pomad

  Etkin maddesi: %5 Lidokain olan Anestol Pomad, hemoroid hastalarında; ağrı şikayetinin ortadan kaldırılmasına yönelik olarak geliştirilmiştir. Sandoz İlaç firması tarafından geliştirilen ürün, 30 g tüp şeklinde satılmaktadır. Lokal anestezik yönü ile ağrıyı hafifletirken, antipruritikler özelliği ile de kaşıntı probleminin önüne geçmektedir. Anestol Pomad yan etkileri arasında: Uzun süre kullanıma bağlı olarak, kullanılan alanda tahriş, kızarıklık ve kaşıntı görülebilir. (5).

  Anestol Pomad Fiyatı: 81,08 TL

  Anuflex Pomad

  Bitkisel içeriği ile dikkat keşen Anuflex: Anal fissür (makat çatlağı) tedavisine yönelik geliştirilmiş olmasına karşın, hemoroid hastalarında görülen ağrı; kanama ve kaşıntı gibi şikayetlerin azaltılması ya da tamamen ortadan kaldırılması yönünde etkisi bulunmaktadır. Ruhsat sahibi: Defnil Pharma olann ürün 30 g tüp şeklinde reçetesiz olarak satılmaktadır.

  Anuflex içeriğine baktığımızda: Bitkisel özlerden oluşan birçok madde karşımıza çıkmaktadır. Hemoroid ile ilgili kısımları aktarmak istiyorum. Karanfil yağı: (Eugenia Caryophyllus Bud Oil) bitkisel uyuşturucu özelliği ile basur ağrısının ortadan kaldırılmasına yöneliktir. Uygulandığı alanda 2-3 dakika gibi kısa sürede etki etmektedir.

  Meyan kökü ekstraktı: (Glycyrrhiza Glabra Root Extract,) antienflamatuar özelliği ile ödem, şişlik, yanma ve kaşıntı şikayetinin rahatlatılmasına yönelik etki etmektedir.

  At kestanesi özü: (Aesculus Chinensis Extract) ile de kanamanın önüne geçmektedir. İç basur hastalarında sık görülen kanama şikayetinde çözüm: Bölgede bulunan damarların daraltılması ile sağlanır. Anuflex içerisinde yer alan at kestanesi özü, bu amaca hizmet vermektedir.

  Sarı kantaron yağı: (Hypericum Perforatum Oil) ise bölgede oluşan tahriş, yara ve pişik probleminin iyileştirilmesine yönelik olarak, bitkisel antiseptik özelliği içermektedir.

  Anuflex yan etkileri var mı? Etkin maddeleri: Tamamen bitkisel özlerden oluşması nedeniyle herhangi bir yan etkisi olmadığı belirtilmiştir. (6).

  Anuflex Fiyatı: 64,90 TL

  Pruzon Pomad

  Kaşıntı şikayetinin önlenmesine yönelik geliştirilen Pruzon’da tercih edebileceğiniz merhemlerden biridir. Hair Pharma tarafından geliştirilen ürün 40 g tüp yanı sıra 20×2 gram tek kullanımlık paketler halinde takdim edilmektedir. Yazının giriş kısmında da belirttiği gibi kaşıntı probleminin önlenmesine yöneliktir.

  Bitkisel kortizon olarak tabir edilen: Meyan kökü özütü (Glycyrrhiza Glabra) ile kaşıntının önlenmesi yanı sıra çinko oksit ile dokuda koruyucu etki oluşturmaktadır. (7). Böylece kaşıntı probleminin uzun süreli çözümünü hedeflemektedir. Pruzon merhem ile ilgili daha fazla bilgiye aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/pruzon-krem-ne-ise-yarar.html

  Pruzon Fiyatı: 49,90 TL

  Procto-Glyvenol

  Basur ağrısı ve kaşıntısına iyi gelen bir diğer krem ise Procto-Glyvenol olarak yıllardır kullanılmaktadır. %2 Lidokain yanı sıra %5 oranında Tribenosid içermektedir. Tribenosid ile ağrıya neden olan etkenlerin önüne geçerken, Lidokain ile ortaya çıkan ağrı ve kaşıntının hafifletilmesini sağlamaktadır. İlk olarak 2011 yılında Recordati ilaç firması tarafından ruhsatlandırılmıştır. (8).

  Kortos Krem

  Hemoroid ve anal fissür yanı sıra kaşıntı probleminin çözümü içinde kullanabileceğiniz bir diğer ürün ise Kortos krem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kortos kremin etkin maddeleri: Bizmut Subgallat, Benzokain, Benzalkonyum Klorür ve Hidrokortizon Asetat içermektedir.

  Kortos Kremde muadilleri gibi 30 g tüp şeklinde takdim edilmektedir. Üretim için ilk başvuru 1997 yılında gerçekleşmiştir. Ruhsat sahibi: Exeltis İlaç firması şeklindedir. Etkin maddeleri arasında kortizon olması nedeniyle dikkatli olmalı ve belirtilen kullanım süresini aşmamalısınız.

  Kortos Krem Fiyatı: 23,18 TL

  Proctolog Rektal Krem

  Ürünün ismi biraz garip gelebilir. Proctolog: Genel cerrahi uzmanları arasında alt branş olup, makat bölgesi hastalıkları teşhis ve tedavisi ile ilgilenmektedir. Türkiye’de Proktoloji uzmanları şeklinde tabir edilir. Ürün tanımına dönecek oolursak, Proctolog Rektal Krem; etkin maddeleri arasında ruskogenin ve trimebutin yer almaktadır. Hemoroid ağrısı ve kaşıntılar yanı sıra makat çatlağı içinde kullanabileceği belirtilmektedir. Diğer kremler gibi Proctolog kremde 30 g tüm şeklindedir. Üretici ve ruhsat sahibi olarak Pfizer firması görülmektedir.

  Proctolog Krem Fiyatı: 23,17 TL

  Redekain Pomad

  Anestol benzeri bir ürün olup, her ikisinin de etken maddesi %5 oranında Lidokain olarak görülmektedir. Lokal anestezik etkisi ile ağrı ve kaşıntı probleminde etkilidir. RDC İlaç Araştırma ve Geliştirme San. A.Ş. tarafından 30 g tüp şeklinde takdim edilen ürünün ruhsat tarihi 2016 olduğu görülmektedir.

  Redekain Pomad Fiyatı: 6,97 TL

  Recbutin Krem

  İçeriği diğer ürünlere göre daha farklı olan Recbutin etkin madde olarak: Trimebutin baz ve Ruskogenin (Proctolog krem içeriğinde de bulunmakta,) içermektedir. Yine ünlü ilaç şirketlerinden biri olan Abdi İbrahim tarafından geliştirilmiştir. Hemoroid ve anal fissür hastalarında görülen şikayetlerin azaltılması ve tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik geliştirilmiştir.

  Recbutin Krem Fiyatı: 23,17 TL

  Ultraproct

  Etkin maddesinde: Fluokortolon’un öne çıktığı Ultraproct krem aynı zamanda Dibukain hidroklorür içermektedir. Hemoroid, anal fissür ve proktit gibi şikayetlerde kullanımı uygundur. Ruhsat sahibi Danimarka’nın ünlü ilaç firmalarından biri olan LEO Pharma A/S olup, ilaç üretimi ise Abdi İlaç Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A.Ş. tarafından üretilmektedir. (9).

  Recbutin Krem Fiyatı: 23,17 TL

  Lokalen Merhem

  Üst paragrafta tanıma imkanı bulduğumuz Redekain Pomad gibi %5 Lidokain içermektedir. Ağrı ve kaşıntı şikayetlerinin azaltılmasına yönelik olarak geliştirildi. Ruhsat sahibi olarak: Toprak İlaç Ve Kimyevi Mad. San. Ve Tic. A.Ş. görülmektedir. İlk ruhsat tarihi ise 1992 yılı olarak görülmektedir.

  Lokalen Merhem Fiyatı: 9,74 TL

  Doloproct Krem

  Türkiye İlaç ve Cihaz Kurumu onaylı ürünlere burada yer vermeye devam ediyoruz. Sırada ise Almanya’nın ünlü ilaç firması aynı zamanda, Türkiye’de 70 yıla yakın zamandır hizmet veren Bayer ile devam edeceğiz. Doloproct krem adını verdiği 2 farklı ürünü bulunmaktadır. Doloproct krem etkin maddelerine baktığımızda: Lidokain hidroklorür (susuz) ve Fluokortolon-21-privalat içerdiğini görüyoruz.

  Doloproct krem kısa ürün bilgi sayfasında hemoroid ağrıları yanı sıra anüs bölgesinde iltihaba neden olan proktitler içinde etkili olduğu belirtilmektedir. Aynı zamanda kaşıntı anal bölge egzama içinde önerilmektedir.

  Yazının geri kalan kısmında yer alan ürünlerin büyük bir bölümü TİTCK (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu) tarafından onaylanmış, ruhsatlı ürünlerden oluşmaktadır. Bunlara ek olarak E-ticaret sitelerinde satılan birçok hemoroid kremi bulabilirsiniz. Örnek olması için aşağıda bir ürün listesi oluşturdum.

  İnternet Sitelerinde Satışı Yapılan Hemoroid Kremleri;

  SIK SORULAN SORULAR?

  Hemoroid Kremi Reçetesiz Alınabilir mi?

  Evet, alabilirsiniz. Doktor muayenesi sonucunda hemoroid olarak olarak teşhis konan hastalar alabilir. Henüz teşhis edilmiş hemoroidiniz yoksa, reçetesiz almak yerine mutlaka bir proktoloji uzmanına muayene olmalısınız. Hemoroid olarak düşündüğünüz problem farklı bir sorun olabilir.

  Basur Kremi Nasıl Kullanılır?

  İlaç ya da bu tür kremleri doktor muayenesi sonucuna göre, doktor önerisi ile kullanmalısınız. Yaşadığınız sorunun basur olduğuna emin olmadan lütfen kendi kendinize kullanmayınız. Basur kremi nasıl kullanılır? Sorusuna yanıt vermek için her ürünün kısa ürün bilgisi yanı sıra kullanma talimatlarını içeren butonlar yer almaktadır.

  Ürünlerin her biri farklı içeriklere sahip olması nedeniyle kullanım dozları ve sürelerinde farklılık gösterebilir. Bu nedenle ürünlerin altlarında yer alan kullanım ile ilgili detaylara göz atabilirsiniz.

  Birçok basur kremi içerisinde kanül dediğimiz bir aparat bulunmakta, kanül ile anüs iç kısmına kremin ulaştırılması daha kolay hale gelmektedir. Kremi kullanma talimatı ya da doktorunuzun belirttiği şekilde, hemoroid memesi üzerine uygulamalısınız. Sağlıklı dokuda herhangi bir etkisi olmayacaktır.

  Basur Kremi Yüze Sürülür mü?

  Kremlerin büyük bir bölümü ağrıyı hafifletmek için kullanılan anestezikler içermektedir. Yüzünüze bu maddenin yararlı bir etkisi olacağını düşünmüyorum. O nedenle cildiye uzmanına danışmadan kullanmamalısınız.

  Basur Memesini Kurutan Krem Var mı?

  Hayır, ürünlerin tanıtım kısmında her birinin ağrı, kanama ve kaşıntı şikayetinin kısmen ya da tamamen ortadan kaldırılması dışında herhangi bir etkisi olmadığını belirttim. Hemoroid evreniz 2 ve üzeri ise cerrahi müdahale gerekmektedir. Doktorunuz ameliyatsız tedavi yöntemleri yanı sıra 4. evde için gelişmiş ameliyatlar önerecektir.

  Tek başına kremler yetmez. Ağızdan alınacak bazı dolaşımı düzenleyen flavonoid grubu ilaçlar ve ağrıyı hafifletmek için sıcak su oturma banyosu ile birlikte pomatlar kullanılmalıdır.

  Paranızı ve Sağlığınızı Riske Atmayın
  Evet arkadaşlar bazı hastalıklar yapısal bozukluk olması nedeniyle çözümü yani tedavisi sadece cerrahi müdahale ile yapılmaktadır. Bazıları ise ameliyat gerektirdiği için haliyle insanlarda korku ve endişeye neden oluyor. Bunu fırsat bilen paragözler ise işe yaramayan ürünleri iddialı kelimeler ile süsleyerek sizlerin sağlığı ile oynamaktadır.

  Size önerim kesinlikle paranızı ve sağlığınızı riske atmayın. 3. Dereceye kadar ameliyatsız yapılmakta olup,  4. Derece ise basit bir uygulama ile yine 10-30 dakika içinde tedavi edilmektedir. Ciddi bir ameliyat olmayıp, hastanede 1 gün kontrol altında kaldıktan sonra evinize, işinize dönebilirsiniz. Ameliyatsız yöntemler ise 10 dakikada klinik ortamında yapılmaktadır.

  Akut tromboze hemoroidal atakta pıhtıyı boşaltma dışında hemoroid tedavisi amacıyla yapılacak müdahaleler yapılmamalıdır. Çünkü müdahale sonrası kanama, darlık gibi komplikasyonlar artar

  Evet arkadaşlar bir çok ürünü tanıtma imkanı bulduk hiç birisinin hastalığı ortadan kaldırma imkanı olmadığını gördük, o nedenle kremlerle zaman kaybetmek yerine mutlaka bir doktora muayene olarak uygun tedavi ile sağlığınıza kavuşmanızı öneririm.

  REFERANSLAR

  2. Bayrak, S., Güneş, M. E., Okur, S. Ç., Bozkurt, M. A., Okuturlar, Y., & Vural, M. (2018). Koksidini Şikayeti ile Başvuran Hastalarda Hemoroidin Değerlendirilmesi. Medical Journal of Bakirkoy, 14(1).

  3. Ekçi, B., Tanrıöver, Ö., İzbırak, G., & Gökçe, Ö. (2009). Birinci basamakta hemoroid hastalığına pratik yaklaşım. Türkiye Aile Hekimliği Dergisi, 13(2), 87-92.

  4. ERSAN, Y., YAVUZ, N., ERGÜNEY, S., & KUŞASLAN, R. (2003). Hemoroidlerin medikal tedavisi. Cerrahpaşa Tıp Dergisi, 35(4).

  5. Aksoy, H. M., Aksoy, B., & Öç, B. (2017). Topikal lidokainin bilateral otoplasti sütür alınması klinik modelinde ağrıyı azaltmada etkinliğinin değerlendirilmesi. Genel Tip Dergisi, 27(4).

  6. YAYLI, N. Uçucu Yağlar ve Tıbbi Kullanımları.

  7. ARLI, M., KAYABAŞI, N., & KIZIL, S. (2002). Meyan (Glycyrrhiza glabra L.) kökünden elde edilen renkler ve bu renklerin bazı haslık değerleri üzerine bir araştırma.

  8. İli, P. (2012). Origanum hypericifolium’un deride ultraviyole radyasyonu hasarları üzerindeki sitolojik ve histokimyasal etkilerinin araştırılması.

  9. Geyik, S. (2018). ANAL FİSSÜR, BPH, PENİL AĞRI, DİZÜRİ BİRLİKTELİĞİ. İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Dergisi, 6(2), 9-13.

  Yazı kaynağı : www.ideaklinik.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap