Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  primolut nasıl kullanılır

  1 ziyaretçi

  primolut nasıl kullanılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  primolut n

  Primolut

  Primolut nedir, Primolut içeriği Noretisteron kadınlık hormonu olan progesteronun bir formudur. Noretisteron yumurtalıklardan yumurta atılımını (ovülasyonu) engelleyerek çalışır. Primolut tb ayrıca rahmin vajinaya açılan boyun kısmındaki salgılamalarda ve rahim astarında değişime sebep olur. Böylece spermlerin rahme (uterus) ulaşmasını ve de döllenmiş yumurtanın rahme tutunmasını zorlaştırır.

  Primolut niçin kullanılır, Noretisteron aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

  Adetin (regl tarihinin) öne alınması ya da ertelenmesi; normal olarak adet (regl) olagelen bir bayanın bir hastalığa ya da iç salgı bezlerine ilişkin bir bozukluğa bağlı olarak adet olamaması (sekonder amenore);   hiçbir zaman adet görememe durumu (primer amenore); adet öncesi sendromu (premenstrüel sendrom);endometriyoz;disfonksiyonel kanama; siklik mastopati.

  Primolut yan etkileri nelerdir, Primolut n hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

  Primolut ilacı doğmamış bebekte doğumsal sorunlara yol açabilir.Eğer hamileyseniz bu ilacı kullanmayınız. Etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız doktorunuza söyleyiniz.

  Primolut kullanımı için sakıncalı durumlar nedir, aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız:Primolut riskleri aşağıdaki durumlarda fazladır.

  Adet geciktirici Primolut - N , Noretisteron’a ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerji; gebelik varlığı veya gebelik şüphesi; emzirme döneminde olmak;   damarları etkileyen şeker hastalığı (diyabet hastalığı); ağır karaciğer hastalığı varlığı veya geçmişte yaşanmış olması (karaciğer fonksiyon değerleri normale dönmedikçe);    iyi ya da kötü huylu karaciğer tümörü varlığı ya da geçmişte görülmüş olması; seks steroidlerinden etkilenen kötü huylu hastalıkların varlığı ya da şüphesi;   bir damarda oluşan trombüsten kopan pıhtı parçasının başka bir bölgedeki bir damarda tıkanmaya yol açması (tromboemboli) ile ilgili durumların varlığı.

  Primolut nasıl kullanılır ne zaman almak gerekir?
  Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

  Primolut kullanım şekli dikkat etmeniz gerekenler, Tablet formdaki ilacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tabletleri parçalamayınız, çiğnemeyiniz.

  Primolut ne zaman alınmalı , adetkaç gün kala adet geciktirici primolut almak gerekir, doz ve alım zamanı kullanım amacına göre farklılık gösterir. İlacın hasta için uygun dozu ve kullanım zamanı sağlık uzmanı tarafından belirlenir. İlacınızı doktorunuzun / eczacınızın direktifleri doğrultusunda kullanınız.

  Primolut kullanımı hakkında detaylı bilgi için doktorunuz başvurunuz ve prospektüsü dikkatlice okuyunuz.

  Primolut nedir, nasıl kullanılır, adet geciktirici primolut ne zaman alınmalı, kaç gün adetigeciktirir, adeti öne almak mümkün mü, Primolut fiyatları nedir, reçetesiz alınır mı, Primolut yorumlar soru cevaplar forum sayfamızda irdeleyebilirsiniz

  Adet Geciktirme Nedir, Nasıl Yapılır

  Adet Geciktirici İlaçlar Nelerdir


   

  Yazı kaynağı : www.e-jinekolog.com

  Adet Geciktirici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Adet Geciktirici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yılda bir defa çıkılan tatilin tadını çıkarmak ya da evliliğinin en özel anlarının yaşandığı balayını rahat geçirmek isteyen kadınlar, adet görmeden konforlu bir tatil ve balayı keyfi yaşamak için adet dönemlerini geciktiren ilaçlardan destek alırlar. Adet geciktirici ilaçlar; progesteron olarak ifade edilen ve rahim içi tabakaya etki ederek kanamanın gelmesini önleyen ilaçlardır. Adet kanamasını geciktirici bu ilaçların yumurtlamaya herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

  Adet geciktirici ilaçların kullanımını alışkanlık haline getirmemek gerekir. içeriğinde progesteron hormonu bulunan adet geciktiricilere başvurur. Hap, tablet ya da iğne olmak üzere farklı yöntemlerle uygulanan adet söktürücü ilaçlar adet düzenini taklit eder ve progesteron hormonu azaldığında da kanama başlar.

  Adet kanamanın görülmemesi, adet geciktirici ilaçların etkisini gösterdiğinin belirtisidir. Aksi halde adet kanaması görülürse ilacın etkisini göstermediği anlamına gelir.

  Adet kanamasının gecikmesi için kullanılan hapları aldıktan sonra gerçekleşecek ilk adet kanaması ile birlikte vücut yeni bir döngü belirler ve bu şekilde adet döngüsü devam ediyor.

  Adet geciktirici ilaçların sanılanın aksine hamileliği engelleme bir özelliği yoktur. Gebeliği önlemek için adet geciktirici ilaçla birlikte doğum kontrol hapı kullanılmalıdır.

  Adet geciktirici ilaçlar nasıl kullanılır?

  Adet geciktirici kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

  Bazı kadınlarda adet geciktirici ilaçları kullanmaya başlamadan önce ultrasonla rahim içini ölçmek gerekebilir. Rahim içi yapısına göre östrojen veya progestoron içeriği değerlendirilir. Adet geciktirici ilaçlar genel olarak sadece progesteron içerir ancak her progesteronda hafif de olsa östrojenik aktivitesi de bulunmaktadır. Östrojenik aktivitesi fazla olanlar daha çok tercih edilmektedir. Kadında rahim içinde endometrium olarak adlandırılan dokunun kalınlığı ve yapısı kullanılacak olan adet geciktici haplar için yol gösterici olmaktadır.

  Adet geciktirici ilaç kullanırken vücutta görülen değişimler

  Adet geciktiren haplar kullanımında vücutta çok fazla bir değişim gözlemlenmez. Adet dönemi öncesi göğüslerde hissedilenin hafif dolgunluk ve vücutta hissedilen gerginlik adet geciktirici ilaçların etkisiyle biraz daha fazla olabilir. Ancak bu değişimler adet geciktiren hapları kullanan her kadında görülecek diye bir kural yoktur.

  Adeti geciktirmenin vücuda herhangi bir zararı var mı?

  Adet geciktiren haplar çok sık kullanılmadıkça herhangi bir zarar söz konusu değildir. Ancak vücudun doğal döngüsünü engellediği için adet geciktici ilaçları sık kullanmamak önerilmektedir.

  Adet geciktirici kullanırken görülebilecek yan etkiler

  Kanıtlanmış bir yan etkisi yoktur ancak:

  Adet geciktirici ilaçlar kimler için zararlıdır?

  Yazı kaynağı : aliosmankoyuncuoglu.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap