Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  prens george alexander mecklenburg

  1 ziyaretçi

  prens george alexander mecklenburg bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mecklenburg Veliaht Prens George Alexander kimdir, kaç yaşında? Hande Macit’in eşi Prens George Alexander…

  Mecklenburg Veliaht Prens George Alexander kimdir, kaç yaşında? Hande Macit’in eşi Prens George Alexander…

  Mersin Tarsuslu olan gurbetçi Hande Macit, Avrupa’nın en eski hanedanlıklarından biri olan Almanya’daki Mecklenburg Dükalığı’nın Veliaht Prensi Georg Alexander’la evlendi.

  Mecklenburg Veliaht Prens George Alexander kimdir, kaç yaşında?

  Mersin Tarsuslu Hande Macit, Avrupa'nın en eski hanedanlarından biri olan Mecklenburg Dükalığı'nın Veliaht Prensi Georg Alexander Mecklenburg (31) ile masal gibi bir düğünle evlendi. 

  Mersin’in Tarsus ilçesinde doğup büyüyen ve Tarsus Amerikan Koleji’ni bitiren Hande Macit (29), üniversite eğitimi için 12 yıl önce Hollanda'ya taşındı.

  Ağabeyi ile Hollanda'da "Luwia Yoghurt" adlı bir şirket kuran Macit, 2019 yılında bir arkadaşının eğlencesinde Almanya’daki Mecklenburg Dükalığı’nın Veliaht Prensi Georg Alexander (31) ile tanıştı.

  Geçen yıl nişanlanan çift, geçtiğimiz haziran ayında ise sarayda nikah kıydı.

  Türk kızı ile Alman Prens'in düğünü ise bu hafta yapıldı.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Hande Macit eşi kim? Prens Georg Alexander kimdir?

  Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında? Mecklenburg düşeşi Hande hakkında merak edilenler… - Yeni Şafak

  Türk düşesin en mutlu günü

  Mersinli Hande Macit, Kral Charles'e akraba oldu! İşte Almanya'nın ilk Türk düşesi

  Mersinli Hande Macit, Kral Charles'e akraba oldu! İşte Almanya'nın ilk Türk düşesi

  İngiltere tahtına oturan Kral 3. Charles'in bir de Türk akrabası oldu. Mersin Tarsuslu Hande Macit, Avrupa'nın en eski hanedanlarından biri olan Mecklenburg Dükalığı'nın Veliaht Prensi Georg Alexander Mecklenburg (31) ile masal gibi bir düğünle evlendi.

  Almanya'nın kuzeyindeki Mecklenburg Dükalığı'nın sarayının bulunduğu Neustrelitz kasabasında yapılan düğüne 200'ü özel davetli ve Avrupa jet sosyetesinden 500 kişi katıldı.

  Mecklenburg Düşesi unvanını alan Hande Macit (29) antika bir düğün aracıyla getirildiği nikah salonuna babası Suphi Macit'in kolunda girdi.

  KRAL CHARLES'İN AKRABASI

   Çiftin nikahında İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in ölümü nedeniyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Düğünden sonra davetlilere yemek verilirken, kasaba halkı da düğüne büyük ilgi gösterdi.

  Prens Georg Alexander Mecklenburg ile İngiltere Kralı III. Charles ise 7. göbekten akraba.

  Alman haber ajansı DPA'nın düğünle ilgili verdiği Hande'den "Hollandalı gelin" diye bahsetmesi dikkat çekti. Mersinli Hande'nin Hollanda'nın Rotterdam kentinde eğitim gördüğü biliniyor. 

  NASIL TANIŞTILAR?

  Macklenburg Dükalığı'nda "Düşes" unvanını alan Hande Macit tanışma hikayelerini şöyle anlattı: 2019'da bir arkadaş eğlencesine son anda katıldım. Alexander'i de hiç tanımıyordum. İrlanda'da yaşıyormuş ve kardeşini ziyarete gelmiş. Eğlencede yanıma geldi, selam vererek konuşmaya başladı. Sohbet sonrası telefon numaramı aldı.

  Bir hafta sonra bu kez Almanya'dan Hollanda'ya geldi, sohbetimiz ilerledi, ziyaretler arttı. Veliaht prens olduğunu iki hafta sonra öğrendim. Alexander, korona sürecinde Rotterdam'a taşındı. Ben eğitime odaklanmıştım.

  Sonra bir işe girdim, ardından abim ile butik yoğurt üretimine basladık. Sonra Alexander ortak oldu. Hollanda'ya gelmek isteyen Türk şirketlerine danışmanlık hizmeti de veriyordum.

   17 Haziran'da nikâh masasına oturduktan sonra üzerime temsil görevi de yüklendi. Aileyi ve Türkiye'yi temsil sorumluluğu üzerimde. Bulunmamız gereken etkinlikler var. Hayatımda çok büyük değişim olmadı. Ben Türk'üm ve ülkemi çok seviyorum. Türkiye'nin tarihini etkileyen bir olayda yer aldığım için ve Alexander ile evlendiğim için çok mutluyum.

  HANDE'Yİ GÖRÜNCE HAYAT DURDU

  Veliaht Prens Georg Alexander ise ilişkilerinin nasıl başladığını şöyle anlattı: "Hande'yi gördüğüm an sanki hayat durdu. Hande'yi görene kadar ilk görüşte aşka inanmazdım. Hande ile tanışmadan önce Türkler ve Türk kültürünü bilmiyordum. Daha önce Türkiye'ye gitmedim."

  "Türkler çok sıcakkanlı insanlar ve aileye çok önem veriyorlar. Bizim aile yapımız da böyle. Hande ile Tarsus'a gittim ve çok beğendim. Türkiye'nin her noktası tarih."

  "Türk yemeklerine bayıldım. Sadece yemek için bile Türkiye'ye gidebilirim. Hande'yi ailem de çok sevdi. İleride Macklenburg'a taşınacağız. Dükalığımızda 108 yıl sonra ilk kez düğün gerçekleşti. Çok heyecan verici." 

  Yazı kaynağı : www.ortadogugazetesi.com

  Mersin'den yola çıktı şimdi ise düşes oldu!

  Mersin'den yola çıktı şimdi ise düşes oldu!

  Sosyal medya Mersinli Hande Macit'in Hollanda'da tanışıp evlendiği Mecklenburg Veliaht Prensi Georg Alexander ile birlikteliğini konuşuyor. Arkadaş eğlencesinde tanıştığı sırada Alexander'ın kim olduğundan haberi olmayan Macit, yıllar sonra Veliaht Prens ile evlenerek Almanya'da "düşes" unvanını aldı. Macit'in ulaştığı bu mutlu sona giden süreçteki detaylar dikkat çekti.

  Mersin'den yola çıkıp Almanya'da "düşes" oldu! Veliaht prens Georg Alexander ile evlenen Hande Macit'in hikayesi gündem oldu
  Hayata gözlerini Mersin'de açan Hande Macit, bundan 12 yıl önce kaderini belirleyecek bir karara imza attı ve üniversite öğrenimi için Hollanda'ya gitti. Rotterdam kentinde eğitim alan Macit, geçtiğimiz yıllarda bir arkadaş eğlencesine katıldı. Macit'in burada tanıştığı kişi ileride hayat arkadaşı olacaktı.

  Almanya Mecklenburg Veliaht Prensi Georg Alexander ve Mersinli Hande Macit bu eğlencede başlattıkları ilişkiyi ilerletti. İkili geçtiğimiz günlerde dünya evine girdi.

  Veliaht prens ile hayatını birleştiren Hande Macit, böylece Mecklenburg Düklüğünde "düşes" unvanı aldı.

  Bu birliktelik sosyal medyada da ilgi odağı haline geldi.

  Macit, son anda katıldığı arkadaş eğlencesinde tanıştığı veliaht prensle hikayesini Sabah'a anlatırken çok mutlu olduğunu söyledi.

  Eğlencede başlayan sohbetin telefon iletişimiyle devam ettiğini dile getiren Macit, Alexander ile iş birlikteliği yaptıklarını anlattı.

  Macit "Hayatımda çok büyük bir değişim olmadı" diyor ve "Türkiye'nin tarihini etkileyen bir olayda yer aldığım için ve Alexander ile evlendiğim için çok mutluyum" sözleriyle coşkusunu paylaşıyor.


  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap