Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  postane cumartesi açık mı

  1 ziyaretçi

  postane cumartesi açık mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  PTT cumartesi açık mı, kaça kadar açık? Hafta içi ve hafta sonu PTT çalışma saatleri 2022

  PTT cumartesi açık mı, kaça kadar açık? Hafta içi ve hafta sonu PTT çalışma saatleri 2022

  PTT HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU ÇALIŞMA SAATLERİ 2022

  Hafta içi: 08:30- 17:30

  Öğle arası: 12:30- 13:30

  Cumartesi: 08:30- 13:30 (PTT Merkez şubeler)

  Pazar: Kapalı

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  PTT cumartesi pazar açık mı? PTT hafta sonu kaça kadar çalışıyor? 2022 PTT çalışma günleri

  PTT cumartesi pazar açık mı? PTT hafta sonu kaça kadar çalışıyor? 2022 PTT çalışma günleri

  Posta Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünün çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırma konusu olmaya devam ediyor. Özellikle büyükşehirlerde yoğun iş temposu nedeniyle PTT şubelerindeki işlemlerine zaman ayıramayan vatandaşlar PTT şubeleri hafta sonu açık mı? Cumartesi-Pazar PTT şubeleri hizmet veriyor mu sorularına yanıt arıyor. Peki PTT hafta sonu hizmet veriyor mu?

  PTT HAFTA SONU CUMARTESİ-PAZAR AÇIK MI?

  PTT şubeleri belirli merkezlerdeki şubeler dışında hafta sonları kapalıdır. Hafta sonu açık olan PTT Şubeleri ise saat 13.30’da kadar hizmet vermektedir. PTT şubeleri sadece Cumartesi günleri sabahtan öğleye kadar hizmet veriyor

  PTT 2022 ÇALIŞMA SAATLERİ

  PTT şubeleri haftanın beş günü sabah 08:30'da mesaiye başlıyor. 12:30'da 1 saatlik öğle molasının ardından 13:30'da mesaiye başlayan PTT çalışanları 17:00'da mesaiyi sonlandırıyor. Bazı şubeler dışında PTT cumartesi-pazar günler ise hizmet vermiyor.

  PTT TARİHÇESİ

  İlk posta teşkilatı, Tanzimat Fermanı ile yaşanan gelişmelerin sonucu olarak Osmanlı Devleti'nin tüm halkının ve yabancıların posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Nezaret olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuştur. İlk postahane ise İstanbul'da Yeni Camii avlusunda Postahane-i Amire adı ile açılmıştır. İlk memurlar Süleyman Ağa, tahsildar Sofyalı Ağyazar Türkçe dışında yazılmış gönderilerin adreslerini tercüme etmek üzere mütercim olarak atanmışlardır. 1843 yılında telgrafın icadını müteakip 11 yıl sonra Türkiye'de de telgraf hizmeti başlamış, bu hizmeti disipline etmek üzere 1855 yılında ayrı bir Telgraf Müdürlüğü kurulmuştur.

  1871 yılında ise Posta Nazırlığı ile Telgraf Müdürlüğü birleştirilerek Posta ve Telgraf Nezaretine dönüştürülmüştür. 1876 yılında milletlerarası posta nakli şebekesi kurulmuş, 1901 yılında ise koli ve havale işleminin kabulüne başlanmıştır. 23 Mayıs 1909 tarihinde ilk manuel telefon santralının İstanbul'da hizmete verilmesinden sonra Posta ve Telgraf Nezareti, 1909 yılında Posta, Telgraf ve Telefon Nezareti haline dönüştürülmüş, 1913 yılında da Posta, Telgraf ve Telefon Umum Müdürlüğü adını almıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarında İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev yapan PTT Genel Müdürlüğü 1933 yılında katma bütçeli bir idare olarak Bayındırlık Bakanlığına, 1939'da ise Ulaştırma Bakanlığına bağlanarak hizmet vermeye devam etmiştir. 1954 yılında Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) olan PTT Genel Müdürlüğü, 1984 yılında Kamu İktisadi Devlet Teşebbüslerinin yeniden düzenlenmesi ile ilgili olarak çıkarılan 233 sayılı KHK ile Kamu İktisadi Kuruluşu (KİK) statüsüne geçirilmiştir.

  18 Haziran 1994 tarih ve 4000 sayılı Kanun ile PTT İşletmesi Genel Müdürlüğünün, T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi şeklinde yeniden yapılanması öngörülmüş olup, 24 Nisan 1995 tarihinden itibaren T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü müstakilen çalışmaya başlamıştır. 29 Ocak 2000 tarih ve 23948 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 4502 sayılı kanunun 24. maddesi ile "T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü" olan Kuruluşumuzun adı "T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü" (PTT) olarak değiştirilmiştir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Cumartesi günleri PTT çalışıyor mu? Postane çalışma saatleri…

  Cumartesi günleri PTT çalışıyor mu? Postane çalışma saatleri…

  Cumartesi günleri PTT çalışıyor mu? Postane çalışma saatleri…

  PTT gündelik hayatın akışında birçok konu için vatandaşların ihiyaç duyduğu bir kurum. Mektup ve posta gönderimi, taahhütlü gönderiler gibi pek çok türde gönderi teslimi yanı sıra e-devlet şifresi alma, para çekme, emekli maaşı çekme gibi işlemler de yapılabilen PTT ne zaman açılıyor, ne zaman kapanıyor vatandaşlar tarafından merak ediliyor. PTT hangi saatlerde çalışıyor sorusunun cevabı haberimizde…

  “PTT ne zaman açılıyor, ne zaman kapanıyor?” gibi sorular postanelerde işi olan vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. İletişim alanında büyük önemi olan PTT ne zaman açılıyor, ne zaman kapanıyor? PTT hafta sonları, cumartesi günü çalışıyor mu? İşte Türkiye’nin en köklü kurumlarından olan PTT’nin çalışma saatleri…

  PTT SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

  PTT şubeleri hafta içi her gün mesaiye sabah saat 08:30'da başlar ve öğlen 12:30'a kadar devam eder. 12:30'da öğle molası veren PTT öğleden sonra saat 13:30'da tekrar mesaiye başlar ve akşam kapanış saati olan 17:00'a kadar mesaiye devam eder.

  PTT HAFTA SONU ÇALIŞIYOR MU?

  Merkez PTT şubeleri dışında tüm PTT şubeleri cumartesi ve pazar günleri kapalıdır. Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri cumartesi günü 13.30 kadar hizmet vermektedir. Açık PTT şubelerini aşağıdaki numaradan öğrenebilirsiniz.

  PTT İletişim Numarası: 444 1 788

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap