Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  portal veri katmani oturumu acilirken hata olustu.

  1 ziyaretçi

  portal veri katmani oturumu acilirken hata olustu. bilgi90'dan bulabilirsiniz

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2021 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Uyap Portal Girişte Java Block Hatasının Giderilmesi Hk.

  Uyap Portal Girişte Java Block Hatasının Giderilmesi Hk.

  Uyap girişte alınan java block hatasındaki problemin giderilmesi için aşağıdaki adımları uygulamamız gerekmektedir.

  Başlat menüsünden Denetim Masasında bulunan java uygulamasını açınız.

  Java Control Panel açılır daha sonra Security butonu seçilir.

  Edit Site List seçeneği seçilir.

  Add butonuna tıklanır https://vatandas.uyap.gov.tr linki ilgili alana eklenir.

  Ok Butonu ile uygulamayı sonlandıra bilirsiniz.

  Uyap Giriş uygulamasını baştan başlatıp Run butonuna basıp giriş yapabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : helpdesk.e-tugra.com.tr

  uyap avukat portal

  UYAP avukat portal sıkça sorulan sorular çözüm yöntemleri | Antalya Barosu

  Editör: Uyap Doküman Editörü

  Portal: Uyap Avukat Portalı

  Çözüm: Kanuni zorunluluktan dolayı özetleme algoritmaları değiştirilmiştir. Uyap döküman editörünün yeni sertifikanızı tanır hale getirilmesi için programın yeniden yüklenmesi gerekmektedir. Uyap Doküman Editör Programının yeni sürümünü buradan indirip kurabilirsiniz.

  Çözüm1:  Yardım belgesini indirmek için burayı tıklayınız ve lütfen bekleyiniz, internet hızınıza bağlı olarak ON DAKİKA içinde yüklenecektir. (pdf formatında 20MB).

  Çözüm2:  Yardım videosunu izlemek  için burayı tıklayınız ve lütfen bekleyiniz internet hızınıza bağlı olarak ON DAKİKA içinde yüklenecek ve kendiliğinden çalışacaktır. (swf formatında 1440 x 900 boyutunda 24MB)

  Çözüm: Doküman editörünüzde sertifika seçimini otomatik olmaktan çıkartıp sertifikanızı elle seçiniz. Seçiminiz editör tarafından her zaman hatırlanacaktır. Editörü güncellediğinizde aynı ayarı yapmanız olasıdır.

  Çözüm: Resim göstericisinin tif formatlı belgeler için özel sayfa geçişi tuşunu araştırınız. Tiff formatlı resimler için uygun açıcı kullanınız.http://www.irfanview.com/ programını indirip kullanabilirsiniz.

  Çözüm.http://www.irfanview.com/ programını indirip kullanabilirsiniz.

  Çözüm: Java(TM) Platform SE 6 U için sağ taraftaki açılır kutudan "İzin ver ve hatırla"  seçeneğini işaretleyip "Tamam" tuşuna basınız. Firefox bir dahaki güncelleme ihtiyacına kadar aynı izni istemeyecektir.

  Çözüm: depo.kamusm.gov.tr adresine erişiminizi denetleyiniz. İnternet servis sağlayıcınızla görüşünüz.

  Çözüm: İnternet bağlantınızı kontrol ediniz.

  Çözüm: Java'nın kurulumunu denetleyiniz,  Tarayıcınızın güvenlik ayarlarını denetleyiniz.

  Çözüm2- Başlat>ayarlar>denetim masası>general>settings>delete files adımlarını takip ederek javanın geçmişini temizleyiniz. Tarayıcınızın geçmişini temizleyiniz.

  Çözüm3- ...AppData\LocalLow\Sun\Java\ adresinde bulunan deployment klasörünü siliniz. (bu işlem sadece uzman kullanıcılar tarafından yedekleme akabinde yapılmalıdır.)

  Uyap Doküman Editör Programını buradan indirebilirsiniz

  Portal ve editör için gerekli java programını buradan indirebilirsiniz.

  Uyap e-takip programını buradan indebilirsiniz.

  Uyap e-takip programı için gerekli java programı (aynı anda iki java sürümünü çalıştırmak için diğer makalalere bakınız)

  Çözüm:

  - Tarayıcınızda çoklu sayfa destekli *.tif(tiff) formatını kullanınız. Bu tür belgeler uyap tarafından herhangi ön işlem gerekmeksizin kabul edilmektedir ve kolaylıkla metne ve diğer dosya türlerine dönüştürülebilmektedir.  
  - Usulen zorunlu olmadıkça her bir sayfa için ayrı dosya oluşturmayınız. Birden çok sayfa içeren çok az sayıda mümkünse tek bir dosya oluşturunuz. Tekil belgeler UYAP'a daha kolay yüklenebilmektedir.
  - Resim çözünürlülüğünü 300DPI olarak ayarlayınız. Bu seçenek tüm tarayıcılar tarafından desteklenir.
  - Tek bir belgenizdeki sayfaların sayısı kırkın üzerindeyse; belgenizi bölmeyi veya tarama çözünürlülüğü 150-200DPI aralığına çekmeyi deneyebilirsiniz.
  - Renk derinliğini bir bit veya siyah beyaz olarak ayarlayınız. Bu seçenek bir kısım eski yazıcılarda B/W olarak ifade edilir.
  - Tiff sıkıştırma kullanınız. CCITT Group 4 FAX, CCITT Group 3 FAX, LZW, jepg  sıkıştırma yöntemlerinden önce yazan önceliklidir. Gri tonlama ve renkli sayfalar için CCITT Group x FAX sıkıştırmaları desteklenmez. Bazı tarayıcı yazılımlarında sıkıştırma özelliği desteklemez. Bu durumda 3. parti yazılımlar kullanabilirsiniz.
  - Silik belgeler yukarıdaki ayarlar ile taranamazlar(tarandıklarında okunamazlar.) Bu tür belgeler için gri tonlama (8bit) renk derinliği ve  150-200DPI çözünürlülük ayarını kullanınız.
  Çağdaş tarayıcı ara yüzleri ayarlarınızı isimlendirerek daha sonra kullanmak üzere kaydetme özelliğini desteklerler.  Bu özelliği kullanmanız durumunda tekrar tekrar tarayıcı ayarı yapmak zorunda kalmazsınız.
  Bu halde belgeniz  (40KB ila 100KB x sayfa sayısı)  boyutu aralığında olmalıdır. Belgeniz bu aralık dışındaysa yukarıdaki adımları özellikle sıkıştırma ayarını kontrol ediniz.
  UYAP birkaç sayfa içeren belgenizi beş ila on saniye içerisinde teslim almıyorsa belgeniz boyutunu kontrol ediniz. 

  Çözüm: PDFCreator yazılımını buradan indiriniz. Yazılımla gelen EK YAZILIMLARI İNDİRMEYİNİZ ve KURMAYINIZ. Programı çalıştırınız, otomatik kaydetme özelliğini aktif hale getiriniz. Otomatik dosya kaydetme türünü tiff olarak ayarlayınız Çözünürlülüğü 300DPI, olarak ayarlayınız. Sıkıştırmayı CCITT Group 4 FAX olarak ayarlayınız. Renk derinliğini 1 bit olarak ayarlayınız. Otomatik kaydetme yolunu "Resimlerim" olarak ayarlayınız.

  Yazıcı modelli resim işleme yazılımı kendisini sisteme yazıcı olarak tanıtacağınızdan, işlem yapmak istediğiniz belgeleri işletim sisteminizin yazdırma bölümünden yazdır komutu vererek ve yazıcı olarak da PDFCreator'u gösterdiğinizde belgeleriniz tek bir belge haline otomatik olarak getirilecektir.

  Bu modeli çoklu sayfalı resim ve belgelerden bazı sayfaları ayırarak başka belge topluluğu oluşturmakta da kullanabilirsiniz.

  Sayfa sayısı 40'ı aşıyor ise otomatik kaydetme DPI ayarını 300'den 150'ye kadar düşürebilir, Okunması zor belgeler için 8 bit renk derinliğini kullanabilirsiniz.

  Çözüm: Portal Java 1.6 sürümünü kullanmaktayken, Uyap e-takip programı 1.5 sürümü kullanmaktadır. Adalet Bakanlığı Uyap E-takip programını güncellemeyeceğini bildirmiş ve bu linkteyer alan makaleyi yayınlamıştır. İnternette editör, portal ve e-takip programının aynı bilgisayarda aynı anda çalıştığı iddia edilen makaleler bulunmaktadır. Bunları araştırabilir, makalelerde anlatılan çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

  Çözüm: Bu Uyap doküman editörünün işletim sistemi panosuyla tam olarak uyumlu olmamasından kaynaklanmaktadır. Uyap Doküman Editörü dilekçe şablonunu buradan indirebilirsiniz. Üst bilgiyi düzenlemek için çift tıklayınız. Şablonu kullanacağınız zaman boş kopyasını alarak yeniden isimlendirmenizi öneririz. İhtiyaç olmayan satırları siliniz. Üzerine kayıt yaparak kullanmayınız.Altı çizgili ile başlayan satırlar ve devamında enter tuşu kullanmayınız, aşağı yukarı ok tuşunu kullanınız. Enter biçimi devam ettirirken ok tuşları biçimi devam ettirmez.

  Çözüm: Bu sorun UDF dosyalarını UYAP sistemi tarafından HTML kodlarına tam olarak çevrilememesinden kaynaklanmaktadır. Belgeyi UDF olarak indirip açtığınızda belgenin UYAP sistemine gönderdiğiniz şeklini muhafaza ettiğini görebilirsiniz.

  Çözüm: Editör içinden varsayılan kayıt klasörü ayarı yapılamamaktadır. Bir uzmandan destek alarak “C:\Users\kullaniciadiniz\.uki\tercihler.xml” dosyası  uygun editör ile açılarak ...  ile başlayan bölümün devamında yer alan varsayılan kayıt yeri“C:\Users\kullaniciadiniz\documents” şeklinde değiştirilebilir. Dosyayı değiştirmeden önce yedeğini alınız.

  Çözüm: Buradan indirebilirsiniz.

  Çözüm: "Hata 500: Ayar okurken beklenmedik bir durumla karşılaşıldı" Sorun UYAP sunucusundan kaynaklanmaktadır. Geçici bir arıza olduğu değerlendirilmektedir.

  Çözüm: E-Devlet veya Ubapüzerinden bağlanmayı da deneyebilirsiniz.

  Çözüm: 1- chrome://plugins/ bölümünde Java(TM) "her zaman izinli" kutucuğu işaretliyse kaldırınız

  Çözüm: 2- avukat.uyap.gov.tr chrome ile açınız ve adres satının hemen solundaki kilit işaretine fareyle tıklayarak eklentilerin çalışma izinlerini "genel ayarları kullan(izinli)" ingilizce ise Plugins"use global default(allow)"haline getiriniz. Sayfayı tazeleyiniz ve e-imza linkini tıklayınız. Daha sonra "bu seferlik çalıştır" tıklayınız.  "her zaman bu sitede çalıştır" tıklamayınız. Çözüm yöntemi sürümlere göre farklılık gösterebilir.

  Alternatif geçici çözüm: Güncelleme Java'ya bağlı bakanlık yazılımlarını kararsız hale getirebilir.    E-Devlet veya Ubapüzerinden bağlanmayı da deneyebilirsiniz.

  Çözüm: Uyap Doküman Editör Programının yeni sürümünü buradan indirebilirsiniz. Kartınızın kütüphanesi yeni sürümde yoksa daha yen ibir sürümün yayınlanmasını bekleyiniz.

  -İmza Başvuru İşlemleri (Barobirlik)

  Üç yıl süreli elektronik imza 2013 yılı için KDV dahil 99,00 TL fiyat ile sunulmaktadır. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından üç gün içinde de teslim edilmektedir.


  Bu linki tıklayınız ve açılan sayfada “Hemen Başvur!”  seçeneğini seçiniz.  T.C. Kimlik numaranızı giriniz. “Detay Bilgileri” kısmında bulunan “Başvuru Sahibi Bilgileri” formunu eksiksiz doldurunuz. Devamında “Teslimat ve Ödeme” seçeneğini seçerek buradaki “Ödeme Şekli” seçeneğinden size uygun olan birini seçerek “Başvurumu Tamamla” butonu ile ödemeyi ve başvurunuzu tamamlayınız. Otomatik olarak oluşan başvuru formu ve taahhütnameyi Antalya Barosu Başkanlığı’na teslim ettiğinizde başvuru işlemleriniz tamamlanmış olmakla imzanız üç gün içinde size teslim edilecektir.

  - İmza Yenileme İşlemleri (Barobirlik)


  Türkiye Barolar Birliği’nden alınan elektronik imzanın yenilenmesi için, mevcut elektronik imzanızın süresi dolmadan müracaat etmelisiniz. Süresi geçmiş imza yenilenmeyeceğinden yukarıdaki adımları takip ederek yeni bir elektronik imza almalısınız.


  Elektronik imzanın üç yıl süreyle yenilenmesi, 2013 yılı için KDV dahil 99,00 TL fiyat ile sunulmaktadır. Bu linki tıklayınız“Hemen Başvur!” seçeceğini seçiniz. “Detay Bilgileri” kısmında bulunan “Teslimat Ve Ödeme”  seçeneğini seçerek buradaki “Ödeme Şekli” seçeneğinden size uygun olan birini seçip “Başvurumu Tamamla” butonu ile doğrudan ödeme yapınız. “Detay Bilgileri” kısmında bulunan “Başvuru Sahibi Bilgileri” formunu doldurmayınız. Ödeme yaptıktan sonra, ödeme dekontunu ve yenilenmesini istediğiniz elektronik imzanızın bilgilerini [email protected] adresine e-posta gönderiniz. Elektronik imzanız üç gün içinde yenilenecektir.

  Çözüm: Akıllı kartınızı kart okuyucusuna tekrar takınız. Sair detay için imza sağlayıcınız ile görüşünüz.

  Çözüm: 32 bit kullanılmalıdır.

  Çözüm: Biri hariç olası hedef klasörleri "c:\windows\system32\" dir. Bu dosyalar meraklısı içindir. Lütfen sistem klasörlerine müdahale etmeden önce dikkatli düşünüp, karar veriniz. smartcard.dll, pkcs11wrapper.dll, esyajni.dll, akisp11.dllAkisMd.dll

  Sorularınız/Sorunlarınız için bize yazarak çözümlerden diğer meslektaşların yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : eski.antalyabarosu.org.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap