Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  polis olmak için boy kilo kadın

  1 ziyaretçi

  polis olmak için boy kilo kadın bilgi90'dan bulabilirsiniz

  PMYO NED�R?

  Bayan Polis Olmak İçin Boy – Kilo Şartı Nedir?

  Bayan Polis Olmak İçin Boy – Kilo Şartı Nedir?

  Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Bayan Polis Kaç Kilo Olmalı? Bayan Polis Olmak İçin Boy Kilo Şartı Nedir?” Bayan Polislerin Boyu Ne Olmalıdır?” sorularına kısaca cevap vereceğiz.

  Polis Akademisi, POMEM, PMYO ve PAEM alımlarında bayan adaylara kontenjan vermektedir. Tüm bu alımlarda geçerli olan boy – kilo ise aşağıdaki gibi olmalıdır.

  Bayan Polis Adayları İçin Boy: Bayanlar için 162 cm ve üzerinde olmalıdır. Boyu; 162 cm altı olan bayan adaylar elenmektedir.

  Bayan Polis Adayları İçin Kilo: Bayan polis adayı alımlarında kilo için beden kitle indeksine bakılarak seçimler yapılmaktadır. Buna göre; beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olması gerekmektedir. Beden kitle indeksini hesaplamanız için aşağıdaki linke tıklayın.

  Beden Kitle İndeksi Hesaplamak İçin: Tıkla

  Beden kitle indeksi, kişinin kilosunun ağırlığına oranla ölçülmesi olarak tanımlanabilir. Farklı bir deyişle kişinin kilogram cinsinden ağırlığının, metre cinsinden uzunluğunun karesine bölünmesiyle elde edilir.

  Örneğin; Kilonuz 60 kg, boyunuz ise 1,65 m olsun.

  Beden Kitle İndeksi = Kilo/(Boy)2 şeklinde hesaplanır. Yani 60/1,652 = 22.04 çıkar ve beden kitle indeksiniz 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olduğunu için boy-kilonuz sorun olmayacaktır.

  Sonuç Olarak; Polis olmak için, boy ölçüsü, beden kitle indeksi ve sağlık yönünden sağlık yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor. (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, kadın öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.) (Polis Okullarına alınacak erkek ve kadın öğrencilerin 18.00-27.00 aralığında Beden Kitle İndeksi olacaktır.)

  Yazı kaynağı : www.tech-worm.com

  Kadın Polis Olmak İçin Boy Ve Kilo Şartı Nedir? Bayan Polis Olma Şartları!

  Vücut Kitle Endeksi Hesaplama / Boy-Kilo Hesaplama

  POMEM - PMYO BOY - KİLO HESAPLAMA

  Polis amirleri eğitim merkezi, polis meslek eğitim merkezi ve polis meslek yüksek okulları sınavlarında aynı ölçü istenmektedir.
  Bu ölçü tüm okullar için 
  18 - 27 arasında olmalıdır.
  Bayanlarda Boy Sınırı 162 cm Erkeklerde 167 cm' den Aşağı Olmamalıdır.

  - PARKUR HAZIRLIK KURSLARI

  - SÖZLÜ MÜLAKAT SORULARI

  - PARKUR VİDEOLARI

  - BİLİNMESİ GEREKENLER

  Yazı kaynağı : www.pomemkurslari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap