Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  plüton kova burcunda burçlara etkisi

  1 ziyaretçi

  plüton kova burcunda burçlara etkisi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Plüton-Kova dönemi başlarken...

  Plüton-Kova dönemi başlarken...

  Güneş sisteminin bize en uzak gezegeni Plüton 23 Mart-11 Haziran arasında Kova burcuna kısa bir ziyarette bulunacak. 21 Ocak 2024’teyse bu burçtaki 20 yıllık kesintisiz seyahatine başlayacak.

  Plüton-Kova dönemi başlarken...

  Plüton, genel olarak güç demek. Güç elde etme, yıkım, değişim, dönüşüm, yeni bir düzenin doğuşu, eskinin bitişi, ölüm, yeraltı dünyası, mafya ilişkileri, altın, petrol, depremler, kanalizasyonlar, karanlık ortamlar, karanlık kişilerle sembolize edilir. Etkisi kalıcı ve çok büyüktür.

  Plüton bir burçta ortalama 12-30 yıl kalır. 2008 yılından beri Oğlak burcunda seyahat ediyordu . Ve o zamandan beri Oğlak burcunun sembolize ettiği ekonomi, yöneticiler, inşaat sektörü, kurallar, disiplin gibi konularda çok değişim ve yıkım yaşadık. İnşaatla başlayan, teknolojiyle süren ekonomik krizlerin yanı sıra, dünyada sert ve acımasız ülke yöneticileriyle karşılaştık. COVID-19 ile birlikte yaşamlarımıza bir süre sıkı disiplinler uyguladık, yalnız kaldık, korktuk...

  Şimdi Plüton’un Kova burcuna geçişiyle bu burcun sembolize ettiği konularda olaylar ve dönüşümler bizleri bekliyor.

  Kova burcu astrolojide; özgürlük, azınlıklar, marjinal olaylar ve kişiler, toplumsal konular, kitlesel olaylar, teknolojik, bilimsel gelişmeler, uzay, birleşmeler, havayolları ve isyanlarla ilgilidir.

  Öncelikle bu dönem insanlığa faydalı olan bir teknolojik değişim ve dönüşümden bahsedebiliriz.

  Plüton’un Kova burcundaki bu seyahati ülkelerarası sınırların yeniden düzenlenebileceği bir zamana da işaret edebilir.
  En son Plüton, Aslan burcundayken
  2. Dünya Savaşı başlamıştı. Plüton’un seyahatlerinin yansımalarına baktığımızda düzeni değiştiren isyanlar da görüyoruz. Kova burcundaki seyahatini; azınlıkların, ötekileştirilenlerin oluşturabileceği yeni bir düzen olarak da düşünebiliriz.

  Düşünce özgürlüğü...

  Kova sembolizmindeki su döken figür, ilk çıktığında bir kadındı, sonra erkek olarak değişti. O yüzden özellikle bu dönem kadınların ve feminist grupların çok güçleneceği bir dönem olabilir.

  Gücün tek bir kişi veya zümre üzerinde toplanma süreci de sona eriyor. 2008’den bu yana dünyada otokratik yöneticileri gördük. Artık halkın iradesine saygılı, eşitlikçi, insana ve toplumun önceliklerine değer veren, insan haklarını ön planda tutan, düşünce özgürlüğüne önem veren liderler dönemi başlayacak.

  Plüton, toplumlarda zehirli ve artık ihtiyaç duyulmayan şeyleri temizler. Kova burcundaki Plüton da başlangıçta toplumumuzda neyin artık işlemediğini ortaya çıkaracaktır. İlk geçiş çok tatlı olmayacaktır. Çünkü Plüton bir burca ilk geçtiği anda önce krizleri tetikler. Örneğin, Oğlak burcuna girdiğinde küresel bir ekonomik kriz başlamıştı. Şimdiyse Kova burcuna geçişiyle teknolojik ve toplumsal krizler etkisini göstermeye başlayacaktır.

  Ve artık özgürlük ve eşitlik çığlığının tüm dünyada yankılanacağı bir döneme giriyoruz. Yine Kova burcundaki Plüton, fosil yakıtlar rafa kaldırılır ve yeşil ekonomi sürdürülebilir uygulamaların büyümesini desteklerken, sosyal yapılarımızın temellerini sarsmaya hazırlanıyor. Yoksulluk ve eşitsizliğe karşı bir protesto dalgası yaratabilir. Ayrıca Kova’nın sembolündeki testiden akan su da çok önemli. Çünkü suyun artık bir güç aracı olarak kullanılacağı bir dönem başlıyor. Hatta belki su savaşlarını tetikleyebilir.

  Elbette Kova burcunun temsil ettiği uzayla ilgili de devrim niteliğinde gelişmeler olmasını bekleyebiliriz. İnsan DNA’sıyla oynanarak bambaşka insan modelleri de ortaya çıkabilir.

  Kova’nın yetki alanına giren, solunum ve solunum sistemi, tiroit sorunları, metabolik ve hormon sorunları, radyasyona maruz kalma, dehidrasyon ve üreme yeteneğimizle ilgili daha yaygın sağlık sorunları görebiliriz. Kısırlık bir Kova arketipidir. Günümüz iletişim teknolojilerinin fiziksel sağlığımız üzerindeki etkisi önümüzdeki yıllarda daha da belirginleşecektir.

  Evlerimizi ısıtmak ve aydınlatmak, yemeklerimizi pişirmek, iletişimde kalmak ve eğlenmek için yeni enerji kaynakları kullanabiliriz. Teknolojik bir sanayi devriminin eşiğinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Kripto ya da dijital paralar sistemde aradıkları yeri rahatça bulabilecek, gelecek onların dönemi olarak karşımıza çıkabilir.

  ABD haritası da ilginç etkiler alıyor bu süreçte, 2024 yılında Biden’ı yönetim koltuğunda göremeyebiliriz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Pl�ton Kova'da - Dr. �enay Devi - Ak�am Gazetesi

  Pl�ton Kova'da - Dr. �enay Devi - Ak�am Gazetesi

  Plüton'un Kova burcuna girişi, yılın açık ara en önemli geçişidir ve Kova burcunda gezegenleriniz veya açılarınız varsa, hayatınızın en önemli geçişlerinden biridir. Plüton ortalama 20 yılda bir burç değiştirir, dolayısıyla farklı bir burca geçtiğinde haritanızın tamamen farklı bir alanını harekete geçirmeye başlar. Etkisi oldukça dramatik olacaktır. Plüton 2023'te Kova burcunda sadece 3 ay geçirecek ama bu, hayatımızın sonraki 20 yılında bizi bekleyenlerin önemli ipuçları ile karşı karşıya bırakacak bizleri. Plüto, tam ve eksiksiz dönüşümün gezegenidir. Dış gezegenler - Uranüs, Neptün ve Plüton hareket ettiren ve sarsanlardır, ancak hayatımızı tamamen değiştiren Plüton'dur. Dünya sistemik bir değişimden geçerken, bireyler olarak bizlerin de baştan sona değişmemiz isteniyor. Sıradan bir düzeyde, Plüton toplumumuz için devrim yaratacak. Kova, insan gruplarının burcudur ve Oğlak ile birlikte toplumu bir bütün olarak temsil eder. Plüton, Mart 2023'te Kova burcuna geçiyor ve bu aynı zamanda Satürn'ün Kova burcundan ayrılıp Balık burcuna geçtiği zamandır. Bu iki eşzamanlı giriş, Satürn'ün artık Kova görevini Plüton'a devrettiğini ve döngünün bir sonraki Balık burcuna geçtiğini gösteriyor.

  KOÇ: Bu hafta iş hayatınızda tartışmalar söz konusu olabilir. Özellikle ortak bir projenin sorumluluğu yöneten Koç'lar bu sure içinde öfkenizi kontrol altında tutmalı, fevri davranışlar içinde olmamaya her zamankinden daha fazla önem göstermelisiniz. İsteklerinize ulaşmak için her zamankinden daha fazla çaba göstermeniz gerekecek ve kendi içsel dönüşümünüzü gerçekleştirdiğiniz oranda başarı elde edebileceksiniz. İş hayatınızda her şey beklediğinizden daha iyi olabilir gayretli ve sabırlı olduğunuz takdirde. Giderlerinizi yönetmek için akıllı çözümler düşünmelisiniz. Özel yaşamınızda uzun bir süredir devam eden karabulutların dağılmasına gerçekçi davranarak hatalarınızın ve size yapılan yanlışların adil bir şekilde farkına varmanızı sağlayacak.

  BOĞA: İş hayatınızda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Geçmişte engellendiğiniz haksızlığa uğradığınız konularda öylesine önemli etkili gelişmeler yaşanabilir ki herkesin cennetinin de cehenneminin de bu dünyada yaşandığına şahitlik edebilirsiniz. Öğrenci Boğa'lar sizlerde eğitim hayatınıza gereken önemi vererek hareket ederseniz başarısız olduğunuz pek çok konuda önemli bir çıkış yeni bir başlangıç gerçekleştirebilirsiniz. Evli Boğa'lar sizlerde bugünlerde eşinizin aşırı eleştirel en ufak hareketinizden nerede ise rahatsızlık duyarak tepki verdiği davranışları karşısında ona nasıl davranacağınızı belirlemekte zorlanabilirsiniz. Sakin kalın ve onun sakinleşmesini bekledikten sonra iyi bir uyarı ile kendisine gelmesini sağlayın. Sabrınız ilişkinizin en güzel keyifli zamanlarının kapılarını aralayacak sizlere

  İKİZLER: İş hayatınızda zarar ettiğiniz konularda zekanızı ve olgunluğunuzu konuşturarak yeni fırsatlar, yeni imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Finansal konularda bu enerjiyi çok iyi değerlendirmelisiniz. Karlı yatırımlar gerçekleştirebilir uzun vadede nakit akışı sağlayacak ek işler yapabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise sürpriz gelişmeler söz konusu aşk yüreğinizi taçlandırabilir...

  YENGEÇ: Bu hafta iş ve özel hayatınızda ilişkilerinizi güçlendirecek daha doğrusu güçlü bağlarınız daha da kuvvetlenecek ve size değer veren kişilerden gelecek şanslar yakalayacaksınız. Haklı olmak için haksız davranışlar içinde olmadığınız sürece! İş hayatınızda ise sorumluluklarınızın ağırlığı strese girmenize ve tartışmaya hazır bir ruh hali içinde olmanıza sebep olabilir. Dikkatli olun özellikle yönetici pozisyonunda olan insanlarla ilişkilerinizin bozulmaması için hassas olmalı iş hayatınıza duygularınızı yansıtmadan hareket etmelisiniz. Özel yaşamınızda bekar Yengeç'ler yeni tanışmalar aşk hayatınızın rotasını değiştirebilir.

  ASLAN: İş hayatınızda yeni imkanlar yeni projeler için sürpriz tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Yenilikçi davranmalı, her türlü işbirliğine yeni fikir ve projeye açık olmalısınız. Size bu teklifleri getiren insanlar sizin neleri başarıp başaramayacağınızın bilinciyle size geliyorlar, bunun farkına varmalı yeteneklerinize de kendinize de güvenerek kararlar almalısınız. Özel yaşamınızda ise evli Aslan'lar sizler için oldukça hassas ve seçimlerinizin fazlasıyla önem taşıdığı günler. Sorunlarınız varsa ve aşmakta zorlanıyorsanız, Olayları tek taraflı düşünmemeli biraz anlayışın ilişkinizi güçlendireceğini bilerek hareket etmelisiniz ilişkiniz ile ilgili sonucu ise sizin tercihleriniz belirleyecek.

  BAŞAK: İş ve özel yaşamınızda haftanın ilk iki günü hiç kimse ile tartışmamaya özen gösterin. Kontrolünüz dışında gerçekleşecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Akışa ayak uydurun ve değiştiremeyeceğiniz gerçekleri kabullenerek hareket edin. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizle aranızda ki tutku ve heyecan artarken aynı zamanda tartışmalar ve zıtlaşmaları da beraberinde gelecektir. Aynı şeyler üzerinde farklı düşünülebileceğini kabullenerek hareket ederseniz sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Eş ya da sevgiliniz le üstünlük çabası içine girerseniz duygularınızı hırsa kurban edersiniz dikkatli davranın.

  TERAZİ: Bu hafta iş değişikliği düşünüyorsanız gerçekleştirebilir yeni bir iş ya da projenin başına geçebilir, iş hayatınızda kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz imkanlarla karşılaşacağınız yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise evli Terazi'ler öfkeyle kararlar almadan önce son derece iyi düşünmeli kaybedeceğiniz ve kazanacaklarınızın manevi dengesini hesaplayarak hareket etmelisiniz. Eğitim hayatı devam eden Terazi'ler arzu ettiğiniz eğitim programı ile ilgili beklediğiniz haberleri alabilir belki de kazanacağınız burs haberi ile eğitim hayatınıza bambaşka bir yön çizebilirsiniz. Bekar Terazi'ler sizlerde aşka küskün ruhunuzu kırılmış kalbinizi aşkın mucizevi gücü ile iyileştirecek o özel insanla karşılaşabilirsiniz.

  AKREP: Bu hafta duygusal konularda zorlukları ve geciktirilmiş olsa da kaçınılmaz ayrılıkları beraberinde getirebilir sizlere. Sürekli tekrar eden problemlerinize yeni bir tanesinin daha eklenmesiyle birlikte olduğunuz insanın aşağılayıcı suçlayıcı davranışlarla karşılaşabilirsiniz. İş hayatınızda ise resmi kurumlarda çalışan Akrep'ler bürokratik engeller ile gerginlikler yaşayabilirsiniz mücadeleci olmalı ve zorlukların üzerine gitmelisiniz. Özel yaşamınızda ki sorunları sonlandırdığınız takdirde sakinleşen zihninizle iş hayatınızda ki zorlukları atlatabilecek enerjiyi kendinizde bulabileceksiniz.

  YAY: İş ve aile hayatınıza yansıtmalı ve son derece mücadeleci ve girişimci davranmalısınız. Öfkeden aynı tekrarlardan her konuda uzak durmalı, kendinizi geliştirmeli ve iş hayatınızda iş birliklerine de güç birliklerine de açık olmalısınız. Özel yaşamınızda ise beraberliğinde ani bitişler yaşamış olan Yay'lar, geçmişte kaçırdığınız şansları tekrar önünüze getirecek. Sizin hatalarınız ya da yeterli çabayı gösteremediğiniz için biten ilişkinizle ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Maddi manevi olumlu enerjiler sizinle birlikte ilerlerken aldığınız her nefesi daha anlamlı hale getirmek sizin iradenizde. Şimdi geç olmadan iradenize güvenin ve hayatın güzelliklerine güzellik katın.

  OĞLAK: İşle ilgili konularda yeni insanlar tanıyabilir, yeni girişimlerde bulunarak kısa sürede başarılı işlerin altına imza atarak maddi manevi kazançlı çıkacağınız işlere yönelebilirsiniz. Fikirlerinizin kazanıma döneceği bu günleri iyi değerlendirmeli mesleki konularda hiçbir çalışma ve görüşmeyi ertelemeden hareket etmelisiniz. Kazanımlarınız artmaya başlarken para düşkünü simsar yakınlarınıza ve sözde arkadaşlara da dikkat etmelisiniz. Özel yaşamınızda ise kendi yakınlarınızla ilgili konularda hayal kırıklıkları yaşayabilir, arkanızdan çevrilen çirkin oyunları fark ederek bu kadarını nasıl yapabildiklerini anlamakta zorlanabilirsiniz. Bu güçlü enerjiyi doğru şekilde kullanmalı ve bu kişilerle aranıza deyim yerinde ise aşılması güç taş duvarlar örüp arkanızda bırakmalısınız. Aşk hayatınıza eş ya da sevgilinize minnet ve sevginizi göstermeli bu kişilerin etkisi altında kalarak aşka yaptığınız haksızlıkları telafi etmek için çaba göstermelisiniz.

  KOVA: Aşk en saf en tutkulu en güzel hali ile gelip kalbinize ansızın okunu atabilir. Heyecanı yüksek kalıcı bir birlikteliğe adım atabilirsiniz. İş hayatınızda gizli saklı olayların içine çekilmek istenebilir buna bağlı yanılgılar yaşayabilirsiniz. Size güvenen insanların sırlarını ifşa etmekten uzak durmalı öfkenize yenilerek size güvenen kişileri yarı yolda bırakmamalısınız. İşinizle ilgili konularda kimsenin sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Yine bu dönemde akrabalarınızla ilişkilerinizde gerginlikler yaşayabilirsiniz. Uzun zamandır kronikleşmiş bir sağlık sorununuz varsa yada geçmişte ciddi bir sağlık sorunu yaşadıysanız mutlaka bir doktora görünmeli ve ciddi sorunlar çıkmasının önüne geçmelisiniz. Finansal konularda ise şans sizden yana beklenmedik ek gelirler söz konusu olabilir.

  BALIK: Bu hafta Evli Balık'lar ilişkinizde sorunlar durmaksızın aynı tekrarlarla sizi yoruyor ve artık bu duruma dayanamıyorsanız ya noktayı koyacak ya da birlikte olduğunuz insanın duygularınızla oynamasına izin vermeye devam edecek ve tek taraflı kendinizi bu ilişkiye feda edeceksiniz. Değişmeyeceğini bildiğiniz gerçekleri hayallere tercih etmek istiyorsanız seçim sizin. Arkadaşlık ilişkilerinizde ve özel yaşamınızda kendinize her zamankinden daha fazla değer verecek bulunduğunuz şartları farklı bakış açıları ile değerlendirerek doğru kararlar alabileceksiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken konu ilişkileriniz ister iş ister aileniz olsun tüm ilişkilerinizde dikkatli olmalı ve tek taraflı düşünmeden hareket etmelisiniz. Hepimiz aynı yöne bakıyor farklı yönleriyle değerlendirmelerde bulunuyoruz bunu aklınızdan çıkarmayın. İşinizle ilgili konularda da rakiplerinizin önüne geçebilir önemli bir terfi alabilir kendi işinizin sahibiyseniz önemli bir çıkış yakalayarak maddi manevi üst seviyelere çıkabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.aksam.com.tr

  2023 PLÜTON KOVA BURCUNDA

  “Twitburc- Zeynep Turan” ASTROLOJİ UYGULAMASI ÜYELERİNİN
  KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN
  AYDINLATMA VE RIZA METNİ

  İşbu ‘’Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası Hakkında Aydınlatma ve Rıza Metni’’ 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (‘’KVKK’’)  kapsamında “Veri Sorumlusu” sıfatıyla “Twitburc- Zeynep Turan Astroloji Uygulaması” (“twitburc”) adlı internet uygulaması kapsamında elde edilen verilerin toplanması, saklanması, aktarılması da dâhil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmaksızın işlenmesi, sebebi, yöntemi ve amacı ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) hükümleri gereği bizimle paylaşmış olduğunuz, kimliğinizi belirli veya belirlenebilir kılan her türlü bilginiz, özel nitelikli kişisel verileriniz, uygulama içi ödeme yöntemi bilgileriniz de dâhil olmak üzere, Kişisel Veri olarak aşağıdaki kapsamda, Veri Sorumlusu sıfatıyla “twitburc” tarafından işlenecektir. “twitburc’’, Veri Sorumlusu olarak, kişisel verilerin işleme amaçlarının ve vasıtalarının belirlenmesinden, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumludur.

  Kişisel verilerinizin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri:

  “Kişisel Verilerinizin işlenmesi”  bu verilerin elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi ifade etmektedir. Bizimle paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz uygulamanın amaçları ve 6698 Sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları doğrultusunda işlenmektedir.

  “twitburc” uygulamasının içeriğinde; “burç yorumları, astroloji gündemi ve aşk uyumu gibi her astroloji meraklısının ilgisini çekecek içeriklerin yanı sıra; kişiye özel doğum haritası, ilişki analizi ve özel sorularınızın yanıtlanması gibi kişisel hizmetler” yer almakta olup;

  ·    Genel olarak kullanıcıların burçlarını yorumlama ve diğer kişisel hizmet faaliyetlerine ilişkin işlemlerin gerçekleştirilmesi için kişisel verilerinin alınması,

  ·    Uygulama tarafından sunulan hizmetlerden  kullanıcıları faydalandırmak ve bilgilendirmek amacıyla gerekli uygulama içi çalışmaların yapılması,

  ·    Uygulama içinde yer alan kampanyalar hakkında kullanıcılar ile pazarlama amacıyla irtibata geçmek,

  ·    Kullanıcı üye bilgilerini güncel tutmak, yönetmek ve sürdürmek,

  ·    “twitburc’’  tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin üyelerin beğeni ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerek olan aktivitelerin icrası,

  ·    Bilgi güvenliği süreçlerinin planlanması, denetlenmesi ve yerine getirilmesi,

  ·   “twitburc” ile iş ilişkisi içerisinde olan iş ortaklarının ticari, teknik ve hukuki iş güvenliğinin yerine getirilmesi,

  ·   “twitburc” uygulaması denetim ve iyileştirme faaliyetlerinin planlanması ve icrası,

  ·    Yetkili kurum ve kuruluşlara ilgili kanunlar ve mevzuat kapsamında bilgi verilmesi.

  Kişisel verilerinizin aktarılması:

  Uygulamamız tarafından işlenen kişisel verileriniz; İlgili Kanun’da öngörülen temel ilkelere ve Kanun’un 8. ve 9. Maddelerinde belirtilen şartlara uygun olarak, yalnızca aşağıdaki amaçlar dahilinde olmak üzere iş ortaklarımıza, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına, yetkili özel kişilere hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde aktarılabilecektir.

  ·         Finansal ve muhasebesel operasyonların yürütülmesi,

  ·         uygulama içi operasyonların yürütülmesi,

  ·         Kullanıcılarımızla ilgili faaliyetlerin yürütülmesi,

  ·         Hukuksal, teknik ve idari faaliyetlerin yürütülmesi,

  ·         Veri güvenliğinin sağlanması

  Kişisel verilerinizin toplanma yöntemi:

  “twitburc” uygulaması üzerinden üye olmak suretiyle kısmen veya tamamen otomatik olan veya olmayan yollarla temelde uygulamanın konusu ve amacı gereğince gerekli olan tüm veriler, sözleşmesel veya mevzuat çerçevesinde belirlenen diğer sebeplerle toplanmaktadır.

  Kişisel verilerinize ilişkin haklarınız ve başvurabileceğiniz veri sorumlusu:

  KVKK’nın 11. maddesi gereği bize şahsen, kimliğinizi ispat etmeniz kaydıyla, kişisel verileriniz ile ilgili;

  ·     Uygulamanın hakkınızda kişisel veri işleyip işlemediğini öğrenmek, eğer işlemişse, buna ilişkin bilgi talep etmek,

  ·       Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı öğrenmek,

  ·       Kişisel verilerin yurtiçi veya yurtdışına aktarılıp aktarılmadığı ve kimlere aktarıldığını öğrenmek haklarına sahipsiniz.

  ·       Ayrıca, Uygulamadan yanlış ve eksik kişisel verilerinizin düzeltilmesini ve verilerinin aktarıldığı veya aktarılmış olabileceği alıcıların bilgilendirilmesini talep etme hakkınız vardır.

  ·     KVKK madde 7’de öngörülen şartlar çerçevesinde verilerinizin imha edilmesini (silinmesini, yok edilmesini veya anonim hale getirilmesini) Şirket’ ten talep edebilirsiniz.

  ·     Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep edebilirsiniz.

  Veri sahipleri olarak yukarıda sayılan haklarınıza ilişkin taleplerinizi uygulama içeriğinde yer alan “iletişim” kısmından  ya da … e-posta adresinden mail aracılığıyla tarafımıza iletebilirsiniz. Talebin niteliğine göre söz konusu talebi en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde olarak sonuçlandırarak tarafınızı bilgilendirecektir. Ancak, işlemin Şirket için ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de belirlenen tarifedeki ücret alınabilir. Kanun, Tebliğ ve sair mevzuata uygun olarak işleme faaliyeti gerçekleştirilmesine rağmen işbu metinde belirtilen işleme amaçlarının sona ermesi halinde kişisel verileriniz ilgili mevzuata uygun olarak re’sen veya talebiniz üzerine silinecek, yok edilecek ya da anonim hale getirilecektir.

  “twitburc- Zeynep Turan” uygulaması ile paylaştığım kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin bilgilendirmeleri içeren “Twitburc- Zeynep Turan Astroloji Uygulaması Üyelerinin Kişisel Verilerinin İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Rıza Metni”nin incelenmek üzere tarafımla paylaşılmış ve tarafımca incelenmiş olduğunu, tarafıma gerekli aydınlatmanın yapıldığını, metni okuduğumu ve anladığımı, herhangi bir etki altında kalmaksızın kişisel verilerimin işlenmesine açık bir şekilde rızamı verdiğimi kabul, beyan ve taahhüt ederim.

  Yazı kaynağı : twitburc.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap