Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  pin kodu öğrenme turkcell

  1 ziyaretçi

  pin kodu öğrenme turkcell bilgi90'dan bulabilirsiniz

  PIN / PUK kodları nedir, nasıl öğrenebilirim?

  PIN kodum bloke oldu, ne yapabilirim?

  Turkcell Puk Kodu Sorgulama ve Öğrenme

  Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme: Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim?

  Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme: Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim?

  Yeni hat alındığında GSM operatörleri tarafından telefonlara takılması için SIM kart verilir. Telefonu açmak için müşterisi olduğunuz operatör tarafından verilen Pin kodunun girilmesi gerekir. Herkese özel olan bu kod SIM kartın arkasında yazılıdır. Pin kodunu girerek hat kullanılabilir. Ancak Pin kodu uzun süre kullanılmadığında unutulur. Bunun için yine aynı kartın arka yüzeyinde yer alan PUK koduna ihtiyaç vardır. Operatörün verdiği kodu kullanmak istemeyenler için de değiştirme imkanı bulunur.

  Pin Kodu Değiştirme

  Pin kodu değiştirme işlemi operatörlere göre farklılık göstermektedir. Operatörlerin çağrı merkezini arayarak Pin kodunuzu değiştirebilirsiniz.

  Turkcell Pin Kodu Değiştirme

  Vodafone Pin Kodu Değiştirme

  Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim?

  Pin Kodunu unutan kullanıcıların SIM kart arkasında yer alan PUK koduna ihtiyaçları vardır. Pin 1 numaranızı 3 kez arka arkaya hatalı girerseniz, sim kartınız bloke olur. Blokeyi kaldırmak için PUK 1 kodunu kullanmanız gerekir. PUK 1 kodu, bloke olan sim kartınızın yeniden kullanılabilir hale gelmesini ve blokenin kaldırılmasını sağlayan özel bir şifredir. PUK kodunuzu öğrenerek Pin kodunuzu değiştirebilirsiniz.

  Turkcell PUK Kodu Öğrenme

  Ayrıca Turkcell resmi internet adresinde şifresi bulunan ekranın sağ üst köşesinde yer alan Giriş bölümünden hesaplarına giriş yaparak PUK kodlarını öğrenebilirler. Hesabım > Ayarlar > Puk Numaram yöntemi ile PUK kodlarına ulaşabilirler. Ayrıca 532 müşteri hizmetlerini arayarak veya Turkcell İletişim Merkezlerine giderek de PUK kodu öğrenilebilir.

  Vodafone PUK Kodu Öğrenme

  Ayrıca Vodafone Yanımda Online İşlemler sayfasından internet sitesine giriş yapın. Sağ üst köşede kullanıcı ikonuna tıklayıp, Ayarlarım sekmesinden “Hat Ayarlarım”a göz atın. PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz. Vodafone uygulaması üzerinden de PUK kodunu öğrenebilirsiniz. Uygulamayı açın ve Ayarlarım bölümüne girin. Burada, “Hat ayarlarım” sekmesinde PUK kodu öğrenebilirsiniz. Vodafone PUK kodu öğrenmek için 7000’i arayabilirsiniz.

  Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme

  PUK1/PUK2 kodunuza Türk Telekom Online İşlem Merkezine giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca 444 5 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak PUK bilgileri alınabilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Pin Kodu Öğrenme Ve Değiştirme - Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim (Turkcell, Vodafone Ve Türk Telekom)

  Pin Kodu Öğrenme Ve Değiştirme - Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim (Turkcell, Vodafone Ve Türk Telekom)

  Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi operatörlerden hat alan kişiler; pin 1 ve 2, puk 1 ve 2 kodlarına sahip olmaktadırlar. Bunun yanı sıra pin kodunu unutan kişiler ya da pin kodunu yanlış girerek, pin kodunu bloke eden kişiler, Puk kodunu girip, telefonlarına erişmektedirler. Telefonun PİN kodu unutulduğu zaman panik yapmaya gerek yoktur. Bunun yanı sıra pin kodunun 3 kere hatalı girilmesi durumunda telefon, tekrardan pin kodu alabilmek adına puk koduna yönlendirecektir. 

   Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme 

   Pin kodu; operatör açısından verilen ve sim kartı üzerinde bulunan, dört haneli şifredir. Kişiler, bu kodu unutabilmektedirler. Bu durumda puk kodu kullanılır. Ancak bu kodu da bilmeyen kişiler, operatörlerinden yardım almalıdır. 

   Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim (Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom) 

   Pin kodunu unutan farklı operatör kullanıcıları için çözümler aşağıdaki gibi olacaktır; 

   - Turkcell kullanan kişiler; turkcell.com.tr üzerinden şifre ile giriş yapıp, ekranın sağ üst kısmında bulunan ''Giriş'' kısmından giriş yaparak, puk kodunu öğrenmektedirler. Bunun için; Hesabım, Ayarlar, Puk Numaram adımları izlenmelidir. Bunun dışında 532 müşteri hizmetlerini arayıp ya da Turkcell şubelerine gidip puk kodu öğrenilebilir. 

   - Vodafone kullanan kişiler ise; Vodafone Cep Merkezleri, 7000, Online Self Servis ya da 542 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, puk kodunu öğrenebilirler. Bunun yanı sıra hattın ilk alındığı zamanda kişiye verilen sim kartın üstündeki ilgili saha kazınarak da puk kodu öğrenilmektedir. 

   - Türk Telekom kullanan kişiler; Türk Telekom'un resmi sitesi olan turktelekom.com.tr sitesinden müşteri alanına erişim sağlayarak, ekranın sağ üst kısmında bulunan; online işlemler, mobil kısmına giriş yapıp, puk kodunu öğrenmektedirler. Fakat bu kısma giriş yapmak adına Online İşlemler şifrenin olması gereklidir. Kişi; başka bir Türk Telekom kullanıcısından 500'ü arayıp ya da farklı operatörlerden 444 1 500'ü arayıp, puk kodunu öğrenebilir. Puk 1 kodu; sim kartının tekrardan kullanılır hale gelmesini sağlayan 8 haneli ve değiştirilmez bir şifredir. Puk 1 kodu; 9 kereden fazla hatalı girilirse eğer, sim kartı tam anlamıyla bloke olmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Turkcell Pin Kodunu Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

  Turkcell Pin Kodunu Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

  Pin kodu; cep telefonu operatöründen aldığınız telefon numaranız için size verilen Simkart’ın üzerinde yer alan ve telefonu açmak için kullanacağınız, dört haneli bir koddur. Kullanıcının güvenliğini arttırmak için kullanılan pin kodu, bir akıllı telefona taktığınız her SİM kartında bulunmaktadır.

  Cihazınızın SİM kartı kullanmaya başlaması için, başlangıçta size verilen kartın üzerinde yazılı olan pin kodunu girmeniz gerekir. Sonrasında, kendi pin kodunuzu belirleyebilirsiniz. Ya da, akıllı telefonunuzu her açışınızda, pin kodu girmek istemiyor olabilirsiniz.

  Eğer, mevcut bir pin kodunuz varsa ve bunu unuttuysanız, sim kartınızı aktive etmeniz de mümkün olmaz. Peki, pin kodunuzu unuttuğunuzda ne yapacaksınız? Bu sorunun cevabı, farklı operatörlere göre değişiklik gösterecektir. Bu yazıda, Turkcell pin kodunu unutanlar için, bunu öğrenmenin ve pin kodunu değiştirmenin yollarından bahsedeceğiz…

  Turkcell PUK Kodu ile Pin Kodu Değiştirme

  Turkcell’den bir cep telefonu numarası aldığınızda, operatörünüz size bir SİM kart verecektir. Bu Sim kartı her zaman saklamalısınız. Cep telefonu açılışında pin kodu kullanıyorsanız ve bu pin kodunu unutacak olursanız, o SİM karta yeniden ihtiyacınız olacaktır.

  PIN 1 kodunu 3 kez yanlış girdiğinizde, yine aynı kartın üzerinde yer alan PUK 1 kodunu tuşlayarak yeni bir pin kodu belirleyebilirsiniz.

  Pin kodunu değiştirmek için; **05*PUK 1 KODU*YENİ PİN-PENİ PİN# tuşlayarak da yeni pin kodunuzu belirleyebilirsiniz.

  PUK kodunuzu bilmiyorsanız ya da SİM kartınızı bulamıyorsanız, 0532 532 00 00 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da yeni bir pin kodu belirleyebilirsiniz. Bu görüşmede, hattınıza ait PUK 1 kodu bilgileriniz verilecektir. Bu bilgiye ulaştıktan sonra, cep telefonunuzun başlangıç ekranına geri dönerek, yukarıda belirttiğimiz adımları uygulayarak yeni bir PIN 1 kodu belirleyebilirsiniz.

  Turkcell Pin Kodunu Unuttum

  Uuzn süre kullanılmadığında genelde unutulan Pin kodu bazen hatırlaması zor olabilmektedir. Eğer Pin kodunu hatırlamıyorsanız 3 kere denediğinde Pin kodu bloke olacak ve sizden Puk kodu isteyecektir. Bu noktadan sonra Pin kodu oluşturmak için mutlaka Puk 1 koduna ihtiyacınız vardır.

  Pin kartınız bloke olduğunda Pin koduna ihtiyacınız yoktur. Pin kodu yerine Puk kodu öğrenmeniz gereklidir. Puk1 kodu Pin kodunuzu yenilemek için gereklidir. Zaten Pin kodunu hatalı girdiğinizde hattınız bloke olup sizden PUK1 kodunu isteyecektir. Puk 1 kodunu 10 defa hatalı girerseniz hattınız kalıcı olarak bloke olur bu durumda sim kartınızı yenilemeniz gerekmektedir.

  Puk kodunu almak için hat sahibinin Turkcell müşteri hizmetleri araması yada internet üzerinden T.C. kimlik numarası ile almanız mümkün. Hat sahibi olmadığınızda bu bilgilere ulaşmanız mümkün değilidir.

  Pin Kodum Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

  Pin kodunuzu 3 defa yanlış girmeniz durumunda hattınız geçici olarak kullanıma kapanır ve telefonunuzdaki bilgilere asla ulaşamzsınız.

  Pin kodunu unutursanız ve sim kartınız bloke olursa mutlaka PUK kodunu kullanmanız gereklidir. Turkcell müşteri ​Turkcell.com.tr anasayfasında “Giriş” alanından Turkcell numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Üst menüden “İşlem Merkezi” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden “Ayarlarım” seçeneğine tıklayın. Burada​ “PUK NUMARAM” bölümünden PUK kodlarınızı öğrenebilirsiniz.

  Eğer şifrenizi bilmiyorsanız T.C. kimlik ve telefon numarası ile bu linkten PUK kodunu öğrenebilirsiniz. PUK kodunu hemen öğrenmek için resmi site linki ise https://www.turkcell.com.tr/yardim/yardim-araclari/puk-sorgulama

  Sim kart bloke olursa yani PİN kodu 3 defa yanlış girilirse dilerseniz 532 numarasını arayarak hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

  Turkcell sim kartımın pin kodunu unuttum diyorsanız sizlere yukarıda verdiğim yöntemler ile kolay şekilde yeni pin kodu oluşturabilirsiniz.

  Turkcell pin kodunu unuttum telefonu açamıyorum sorunu Turkcell pin kodunu yanlış girmeniz sonucu çok sık yaşanmaktadır. Sizlere bu yazımızda Turkcell pin kodunu öğrenme, sorgulama ve değiştirme hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : teknocep.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap