Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  pi sayısında doğum günü bulma

  1 ziyaretçi

  pi sayısında doğum günü bulma bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Pi Sayısında Doğum Günü Bulma

  Pi Sayısında Doğum Günü Bulma

  Bildiğiniz gibi pi sayısı bir irrasyonel sayıdır yani virgülden (3,14…….) sonraki basamağın sınırı yoktur.

  Sınırı olmayan bu sayı dizisi kendini hiç bir zaman tekrar etmediğinden, sayılar hep farklı şekilde dizile gelmiştir. İşte bu noktada pi sayısında doğum tarihinizin gizlenmiş olabileceğini biliyor muydunuz?

  Tabi pi sayısında tarih arama işleminde sadece doğum gününüz ile de sınırlı değilsiniz. Örneğin sitemizin kuruluş tarihi 25 11 2009 ilk olarak pi sayısının virgülden sonraki  141.146.081’inci basamağından başlayarak sıralanmış.

  Pi sayısının virgülden sonraki ilk bir milyon basamağında doğum gününüzü veya başka bir tarihi aşağıdaki programımız ile arayabilirsiniz.

  İlk bir milyon basamakta aradığınızı bulamadıysanız yüz milyon basamakta arama yapabileceğiniz siteye buradan ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.matematikciler.com

  Pi Sayısında Doğum Gününü Bul!

  Pi Sayısında Doğum Gününü Bul!

  Pi sayısı sonsuz bir sayı. Bu sayıyı kutsal görenler içinde gizemler arayanlar da çok sayıda. Şimdi sizi eğlendirecek bir şey anlatacağım. Doğum gününüzü PI sayısı içinde bulmak ister misiniz? π

  Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfasına girip doğum gününüzü istediğiniz şekilde yazmak.

  https://www.mypiday.com/index.html

  Çıkan sonucu Facebook veya Twitter ile de paylaşabiliyorsunuz.

  Yazı kaynağı : www.gunesintamicinde.com

  Pi Sayısında Doğum Günü

  π(pi) sayısının içinde herhangi bir insanın doğum günü veya herhangi bir şiirin kodlanmış olduğunu düşünmek doğru mudur?

  π(pi) sayısının içinde herhangi bir insanın doğum günü veya herhangi bir şiirin kodlanmış olduğunu düşünmek doğru mudur?

  önce pi sayısı nedir ondan bahsediyim

  bi çember düşün çapı R olsun bu çemberin çevresi de A olsun bu çemberin çevresinin çapına oranı yani A/R bize değeri yaklaşık 3,1415926... olan pi sayısını verir. bu sayı irrasyoneldir. yani payı ve paydası birer tam sayı olan kesir şeklinde ifade edilemeyen bir sayıdır (tıpkı e sayısı ve 2 nin kare kökü gibi) pi sayısının basamakları teknik olarak sonsuzdur 0.9999 devreden sayısı nasıl sonsuz ise pi de sonsuzdur (biz bunu lisede bi formülle yuvarlarız o tamamen kolaylık olsun diye yoksa bu sayı hem bire eşit hemde birden küçüktür) neticede bir sayı sonsuza kadar bölünebilir.(pire paradoksu)

  şimdi bu sayıda bir şeler kodlanmışmıdır diye soruyordun bi kere şuna kodlanmış dersek yanlış olur kodlanma yok insan yapımı birşey değil bu bunu denk gelmiş midir diye algılıyorum ve devam ediyorum öncelikle tabiki denk gelebilir bu günkü bilgisayarlarla pi sayısının yüz milyonlarca basamağını bulabiliyoruz bu karmaşık sayı dizilerinin içinde telefon numaranı bulman bile olası ama olası

  (burda olasılığa girmek zorundayım hilesiz bir paranın yazı ya da tura gelme olasılığı teknik olarak 1/2 dir ama bu demek değil ki iki atıştan biri yazı biri tura. bi oyun oynadığını farz et yazı gelirse oyun biter tura gelirse oyun devam eder şimdi kendine bi sor bu oyunun birinci atışta bitme olasılığı nedir yada oyunun hiç bitmeme olasılığı varmıdır ?

  şöyle söyliyim oyun sen ölene kadar bitmeyede bilir ilk atışta da bitebilir bunun asla bi tanımını yapamayız bu arada bi paranın asla hileli olup olmadığını deneme yoluyla anlayamayız çünkü aynı şeyler hilesiz paradada olabilir dedik ya hep yazı gelebilir işte olasılık üstten anlatımıyla bu şekilde )

  şimdi o zaman bu sayı satırlarında senin adının harflerinin alfabedeki sıra sayıları dizilmiş olabilir atıyorum 43857342 sayısı olabilir ama olabilir anlatmaya çalıştığım bu olabilir ama olmayada bilir sonuçta 43857342 sayısı olmadanda sonsuz bi dizi elde edebilirsin ve şiiri nasıl kodloyacak bunu belirtmelisin

  Yazı kaynağı : evrimagaci.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap