Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  perihan savasin kac cocugu var

  1 ziyaretçi

  perihan savasin kac cocugu var bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Perihan Savaş kaç yaşında kaç kere evlendi? Perihan Savaş evlilikleri

  Perihan Savaş kaç yaşında kaç kere evlendi? Perihan Savaş evlilikleri

  Yeşilcam'ın star isimlerinden biri olan usta oyuncu Perihan Savaş geçtiğimiz günlerde duygusal bir paylaşım yaptı ve vefat eden 2. eşi Yılmaz Zafer'i çok özlediğini söyledi. Bu paylaşım sonrası Perihan Savaş'ın hayatı merak konusu oldu. Peki 62 yaşındaki Perihan Savaş kaç kere evlendi, kaç tane çocuğu var?

  Usta oyuncu Perihan Savaş'tan geçtiğimiz gün duygusal bir paylaşım geldi. Başarılı oyuncu 2. eşi Yılmaz Zafer'in fotoğrafını paylaşarak Çok özledim adamın notunu yazdı. Bu duygusal paylaşımın ardından Perihan Savaş'ın hayatı ve evlilikleri merak konusu oldu. Perihan Savaş şu an 62 yaşında ve iki kez evlilik yaptı. İlk evliliğini türkücü İbrahim Tatlıses ile 1979 yılında yaptı. Bu evlilikten Melek Zübeyde adında bir kızı oldu. Daha sonra 2. evliliğini Yılmaz Zafer ile yaptı. Zafer Yılmaz'dan Savaş Zafer adında bir oğlu oldu. Zafer Yılmaz 1995 yılında vefat etti.

  56 yaşındayken Perihan Savaş, 2011 yılında işadamı ve Galatasaray'ın eski yönetim kurulu üyesi Derya Taşdelenler ile evlenme kararı almışlardı ne olduysa son anda vazgeçtiler.

   

  Perihan Savaş, 1995 yılında hayatını kaybeden eşi Yılmaz Zafer ile nikah fotoğrafını paylaştı. Savaş, fotoğrafın altına "1 Haziran 1987 hayatımıza imza attık...Çooook özledim adamım" notunu düştü.

  Perihan Savaş kimdir: Gerçek adı Şerife Perihan Savaş olan Perihan Savaş ,İstanbul'un Fatih ilçesi Aksaray semtinde 1 Ocak 1955 de doğmuştur. Perihan Savaş ortaokul mezunu olup, eğitimini ortaokul bitiminde sonlandırmıştır. Beş yaşındayken İstanbul Şehir Tiyatrosu çocuk bölümünde ilk rolünü oynadı. 1970 yılına kadar tiyatro çalışmaları yaparak, "Küçük Prenses, Romeo-Jüliyet, Kibarlık Budalası" gibi bir çok oyunda yer aldı.

                             Perihan Savaş'ın oğlu Savaş Zafer

  1971'de "Şehzade Simbad Kaf Dağında" adlı filmde ufak bir rol aldı. 1972'de "Korkusuz Beşler" filmiyle başrole yükselerek sinemaya geçti. 121 civarında filmde rol aldı. Sinemanın yanı sıra sahneye çıkarak, bir dönev aldıktan sonra sahnelere "bye bye" dedi. Dizilerde de rol alan sanatçı, ayrıca televizyon programları yapmıştır.

  1968 yılında Perihan Savaş, on üç yaşındayken, askeri okulda okuyan yirmi iki yaşındaki bir gençle nişanlanmış, 6-7 ay süren bir evlilik döneminden sonra eşinden ayrılmış ve boşandığında bekaret raporu almış. Daha sonra ,önce İbrahim Tatlıses'le beraber yaşadı, sonra 1 Haziran 1987 yılında Yılmaz Zafer'le evlenerek, her ikisinden de birer çocuk sahibi oldu. İbrahim Tatlıses ile olan birlikteliğinden Melek Zübeyde adında bir kızı oldu. Yılmaz Zafer'le yaptığı evlilikten de Savaş Zafer adında oğlu oldu. Eşi Yılmaz Zafer'le birlikte "Yönetim Film ve Reklamcılık Şirketi"'ni kurdular. İlki 1994 nisan ayında iki kalp krizi geçirerek uzun süre bakıma muhtaç şekilde yaşayan eşi Yılmaz Zafer'e, öldüğü 9 Kasım 1995 gününe kadar hastalığı süresince iyi bakarak örnek bir davranış sergilemiştir.

  İbrahim Tatlıses ile 1979 yılında Kara Yazma filminde tanıştı ve birliktelikleri başladı. 9 Ağustos 1984 tarihli gazetelerde yer alan haberlere göre Tatlısesin Perihan Savaş'ı dövmesinden dolayı karakolluk olmuşlar ve bu ilişkisini bitirmiştir.

  Perihan Savaş;13 yaşında henüz çocuk neden evlendiğini de "nişanlısının askeri okuldan çıkıp sivile geçebilmesi için nikah gerektiğini bu nedenle de nikahlarının yapıldığını ancak düğün yapılmadığını ve ailesiyle oturmaya devam ettiklerini" bir reportajında söyleyerek izah etmiştir. Savaş, evlendiği kişinin doktor olduğunu ve Almanya'ya gitmeyi planladıklarını anlatarak "Ben de Almanya'da tiyatro okuluna gidecektim. Fakat nikah olduktan sonra bana 'Tiyatrodan ayrılacaksın' dedi. Bu lafı duyduktan sonra benim için bitti" diyerek ayrıldıklarını ifade etti.

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında, kiminle evli? İyilik dizisiyle ekranlarda...

  Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında, kiminle evli? İyilik dizisiyle ekranlarda...

  FOX TV’nin yeni dizisi İyilik dizisinde Şahika karakterine hayat veren Perihan Savaş ile ilgili bilgiler merak konusu oldu.

  Son olarak Çukur dizisinde rol alan Perihan Savaş, ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra ekran kariyerine başladı.

  İstanbul Fatih doğumlu olan Perihan Savaş dizileri kadar özel hayatıyla da gündeme geldi.

  İbrahim Tatlıses ve Yılmaz Zafer ile evlilik yapan Perihan Şavaş'ın Savaş Zafer ve Melek Zübeyde adında 2 çocuğu bulunuyor.

  Peki Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Perihan Savaş'ın hayatı ve kariyerine dair bilgiler...

  Asıl adı Şerife Perihan Savaş olan usta oyuncu,1 Ocak 1955 de doğmuştur. Perihan Savaş, 2022 yılı itibarıyla 64 yaşındadır.

  Perihan Savaş ortaokul mezunu olup, eğitimini ortaokul bitiminde sonlandırmıştır.

  Beş yaşındayken İstanbul Şehir Tiyatrosu çocuk bölümünde ilk rolünü oynadı. 1970 yılına kadar tiyatro çalışmaları yaparak, "Küçük Prenses, Romeo-Jüliyet, Kibarlık Budalası" gibi bir çok oyunda yer aldı.

  1971'de "Şehzade Simbad Kaf Dağında" adlı filmde ufak bir rol aldı. 1972'de "Korkusuz Beşler" filmiyle başrole yükselerek sinemaya geçti.

  1986 yılında "Su" filmini çevirirken dizanteriye yakalandı.

  Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında, kiminle evli? İyilik dizisiyle ekranlarda...

  1968 yılında Perihan Savaş, on üç yaşındayken, askeri okulda okuyan yirmi iki yaşındaki bir gençle nişanlandı ve 6-7 ay süren bir evlilik döneminden sonra eşinden ayrıldı.

  Savaş, evlendiği kişinin doktor olduğunu ve Almanya'ya gitmeyi planladıklarını anlatarak "Ben de Almanya'da tiyatro okuluna gidecektim. Fakat nikah olduktan sonra bana 'Tiyatrodan ayrılacaksın' dedi. Bu lafı duyduktan sonra benim için bitti" diyerek ayrıldıklarını ifade etti.

  Daha sonra ,önce İbrahim Tatlıses'le beraber yaşadı, sonra 1 Haziran 1987 yılında Yılmaz Zafer'le evlenerek, her ikisinden de birer çocuk sahibi oldu.

  İbrahim Tatlıses ile olan birlikteliğinden Melek Zübeyde adında bir kızı oldu.

  Yılmaz Zafer'le yaptığı evlilikten de Savaş Zafer adında oğlu oldu.

  Eşi Yılmaz Zafer'le birlikte "Yönetim Film ve Reklamcılık Şirketi"'ni kurdular.

  1994 nisan ayında iki kalp krizi geçirerek uzun süre bakıma muhtaç şekilde yaşayan eşi Yılmaz Zafer'in, öldüğü 9 Kasım 1995 gününe kadar hastalığı süresince yanında oldu.

  İbrahim Tatlıses ile 1979 yılında Kara Yazma filminde tanıştı ve birliktelikleri başladı. 9 Ağustos 1984 tarihli gazetelerde yer alan haberlere göre Tatlısesin Perihan Savaş'ı dövmesinden dolayı karakolluk olmuşlar ve bu ilişkisini bitirmiştir.

  56 yaşındayken Perihan Savaş, 2011 yılında işadamı ve Galatasaray'ın eski yönetim kurulu üyesi Derya Taşdelenler ile evlenme kararı almışlardı ancak son anda vazgeçti.

  Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında, kiminle evli? İyilik dizisiyle ekranlarda...

  Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında, kiminle evli? İyilik dizisiyle ekranlarda...

  Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında, kiminle evli? İyilik dizisiyle ekranlarda...

  Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında, kiminle evli? İyilik dizisiyle ekranlarda...

  Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında, kiminle evli? İyilik dizisiyle ekranlarda...

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Ünlülerin bilinmeyen çocukları

  Perihan Savaş kimdir? Perihan Savaş kaç yaşında ve nereli? Perihan Savaş'ın gençliği...

  Perihan Savaş kimdir? Perihan Savaş kaç yaşında ve nereli? Perihan Savaş'ın gençliği...

  Perihan Savaş, 14 Haziran 1957'de İstanbul'un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Tam adı Şerife Perihan'dır.  Aslen Trabzon Sürmeneli'dir. Çocukluk dönemini İstanbul'da geçirdi. 

  İlk öğrenimin ardından ortaokuldan mezun oldu. Daha sonra eğitim hayatına devam etmedi. 5 yaşında başladığı tiyatro, onun okulu olmuştu. 

  OYUNCULUĞUNUN İLK YILLARI

  Çok küçük yaşlardan itibaren yeteneği ile dikkatleri üzerine çeken Perihan savaş, 5 yaşında tiyatro oyunlarında rol aldı. İstanbul Şehir Tiyatrosu Çocuk Bölümünde boy gösteren oyuncu, uzun yıllar boyunca tiyatronun içinde yer aldı. 

  13 YAŞINDA EVLENDİ

  Perihan Savaş, henüz 13 yaşındayken bir evlilik yaptı. Kendisinden 9 yaş büyük olan ve askeri okulda öğrenciliğe devam ettiği eşi ile evlilik fazla devam etmedi. Yaklaşık 7 ayın ardından evliliği son buldu. 

  Perihan Savaş bu evliliğini, annesinin kendisini kısıtladığı şeylere kavuşmak amacıyla yaptığını söylemiştir. 

  Gülşen Bubikoğlu kimdir, aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? Gülşen Bubikoğlu son hali...

  Perihan Savaş

  SİNEMA KARİYERİ

  1963'te başladığı tiyatroya uzun yıllar boyunca devam eden Perihan Savaş, çok sayıda önemli oyunda boy gösterdi. 10 yılın ardından kamera karşısına geçen Savaş, Yeşilçam'ın sevilen oyuncular arasında yer aldı.

  PERİHAN SAVAŞ'IN İLK FİLMİ

  Kamera karşısındaki ilk oyunculuk deneyimini 1971'de vizyona giren, Şehzade Simbad Kaf Dağında isimli filmde rol aldı. Bu filminin ardından 2000'e kadar yaklaşık 100 filmde oyunculuk performansı sergiledi. 

  Bugüne dek yaklaşık 120 filmde rol alan usta sanatçı, 30'a yakın dizide de oynadı. Hız kesmeden mesleğine devam eden Perihan Savaş, 2015'ten tamamen dizi sektöründe boy göstermektedir. 

  PERİHAN SAVAŞ FİLMLERİ

   Yaklaşık 120 filmde boy gösteren oyuncunun, rol aldığı filmlerin başlıca olanları şunlar:

  Oyuncu Perihan Savaş

  Filiz Akın kimdir ve sağlık durumu nasıl? Filiz Akın'ın hayatı ve son hali

  SUNUCULUK YAPTI

  Oynadığı filmlerle kendini tanıtmayı başaran Perihan Savaş, 1993'te Gerçek Kesit isimli programın sunuculuğunu yaptı. Uzun yıllar boyunca sunuculuk kariyerine ara veren savaş, 2012'de Çay ve Sempati, 2013'te ise Sağlıcakla isimli programı sundu.

  Savaş, en son 2015'te Perihan'la Sağlıklı Ramazanlar programının sunuculuğunu üstlendi. 

  ÇOK SAYIDA ÖDÜL ALDI

  Bugüne kadar 160'tan fazla projede yer alan oyuncu Perihan Savaş, başarılarından ötürü çok sayıda ödül aldı. İşte onlardan bazıları:

  Cüneyt Arkın kimdir, gerçek adı nedir? Cüneyt Arkın'ın asıl mesleği neydi ve kaç evlilik yaptı?

  PERİHAN SAVAŞ KAÇ EVLİLİK YAPTI

  Perihan Savaş bugüne dek 3 evlilik yaptı. İlk evliliğini 1970'te bir askeri lise öğrencisi ile yaptı. Bu velilik aynı yılın içinde sona erdi. 

  1987'de Yılmaz Zafer ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden bir oğlu oldu. Bu beraberlik 1995'te son buldu.

  Perihan savaş, 3'üncü evliliğini iste usta sanatçı İbrahim Tatlıses ile 1979'da gerçekleştirdi. Bir oğlunun da olduğu evliliği 3 seneden sonra boşanma ile neticelendi. 

  PERİHAN SAVAŞ GENÇLİĞİ

  Şuan, 64 yaşında olan Perihan Savaş'ın gençlik halleri şöyle...

  Perihan Savaş gençliğiPerihan Savaş ilk yıllarıOyuncu Perihan Savaş'ın gençliğiPerihan Savaş (eski hali)

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap