Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  pehlivanköy geri gönderme merkezi

  1 ziyaretçi

  pehlivanköy geri gönderme merkezi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kırklareli İl Göç İdaresi

  Kırklareli İl Göç İdaresi İletişim Bilgileri;

  Müdür Vekili : Muhsin ÖZER

  Adresi:  Demirtaş Mahallesi Yayla Caddesi No:9 Merkez / KIRKLARELI

  Web Sitesi:  http://kirklareli.goc.gov.tr

  E-posta Adresi:  [email protected]

  Telefon Numarası:   0288 214 00 84 (santral)

  Fax Numarası: 288 212 00 73

  Kırklareli Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren İl Göç İdaresi Müdürlüğü, bilgi edinme taleplerinin değerlendirildiği, göçle ilgili iş ve işlemlerin takip edildiği resmi bir kurumdur. Kırklareli Göç idaresinden, geçici koruma kapsamındaki Suriye vatandaşları yabancı kimlik numaralarını çıkartabilirler. Yabancı ikamet kartları ve yabancı kimlik numaraları online olarak sorgulanma imkanı vardır.

   Kırklareli İl Göç İdaresi Bilgi Edinme Başvurusu, T.C. Kırklareli Valiliği, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün resmi web sitesinden online olarak tamamlanmakta veya gerçek ve tüzel kişiler için ayrı ayrı oluşturulmuş formlar eksiksiz doldurularak ilgili birime teslim edilmektedir. Kırklareli İl Göç İdaresi Müdürlüğü bilgi edinme hakkı yasası kapsamında başvurular kamu kurumlarına yönetmeliğe uygun, okunaklı ve anlaşılır şekilde hazırlanmış dilekçe ile yapılabilir.

  E- ikamet izni müracaatları sırasında yanlış beyanda bulunduğu anlaşılan yabancılar için 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 206’ncı maddesi uyarınca cezai işlem yapılarak, ikamet izni başvuruları reddedilmekte ve kişi sınır dışı edilmektedir.

  Kırklareli İl Göç İdaresi Oturum İzni Randevu Alınması

  Kırklareli için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi resmi web sitesi üzerinden online olarak başvuru yapılırken, diğer iller için yapılacak müracaatlar yabancı vatandaş tarafından tercih edilen gün ve saate uygun olarak randevu sistemiyle tamamlanmaktadır.  Türkiye vizesinin veya karşılıklı vize muafiyet anlaşması olan ülke vatandaşlarının Türkiye’de kalma süresi 180 gün içinde en fazla 90  gün olabilir. Söz konusu süreyi tamamlamış yabancıların Türkiye’ye girişinde yasal olarak başka bir engel yoksa kişi “Oturum İzni Şartlı Giriş Bilgi Formu”nu doldurarak ülkeye şartlı giriş yapabilir. Başvuru sahibi ülkeye giriş yaptığı tarihe müteakip on (10) gün içerisinde, Kırklareli’nde ikamet ediyorsa, Kırklareli Göç idaresine Türkiye Oturum İzni için başvuruda bulunmalıdır.

  Yabancılar talep edecekleri oturum iznine göre, aşağıda başlıklar halinde sıralanmış formlardan kendileri için uygun olanı doldurarak, önceden aldıkları randevu gün ve saatinde Kırklareli Göç İdaresi Müdürlüğünde evraklarını teslim edip başvurularını tamamlamaları gerekir.

  Türkiye E-ikamet İzni Başvurusu

  T.C. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yabancıların ikamet izni başvurularını daha seri hale getirmek, ikamet izinlerinin internet üzerinden pratik olarak uzatılabilmesi amacıyla geliştirilen  “e-ikamet” isimli Türkiye oturum izni online başvuru sistemi 2015 yılından itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye e-ikamet sisteminde yabancıların oturum izni başvuru  işlemleri İl Göç İdaresi web adresinden, online olarak başlatılabilmektedir. Söz konusu sistem Türkiye ikamet izni başvurusunda bulunan kişiye randevu vermektedir. Başvuru sahibi online sistemin kendisine verdiği randevu gün ve saatinde bağlı bulunduğu ilin Göç İdaresi Müdürlüğüne gidip, istenen evrakları teslim ederek başvurusunu tamamlaması gerekmektedir.

  Kırklareli İl Göç İdaresinden Türkiye Oturum İzni Başvurusu Yapmak

  Kırklareli Valiliği Göç İdaresi’ne yaptığı başvuruda temin ettiği, Türkiye Oturum İzni başvuru belgesiyle yabancı, başvurusu sonuçlanana kadar Türkiye’de kalabilir.  Söz konusu belgeyle yabancı, Türkiye oturum izni başvurusunun sonucunu beklemeksizin ikamet harçlarını ödediğini belgelemek ve talep ettiği oturum izni süresi dahilinde olmak kaydıyla Türkiye’den çıkış yapabilir. Ayrıca başvuru belgesiyle yabancı, on beş (15) gün içerisinde ülkeye tekrar giriş yaptığı takdirde vize muafiyetinden faydalanabilir.

  Kırklareli Göç İdaresinden Türkiye Oturum İznini Uzatmak

  Kırklareli’nde ikamet eden yabancılar YUKK (Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu) kanunun 22 inci ve 24 üncü maddeleri uyarınca Türkiye Oturum İznini uzatma talebinde bulunabilir. Türkiye oturum izinlerinin uzatılması online olarak yapılmaktadır.  Yabancı; adını, soyadını, vatandaşı olduğu ülkeyi, yabancı kimlik numarasını, T.C. ikamet izni kart seri numarasını, T.C. ikamet izni kart numarasını ve iletişim bilgilerini girerek Türkiye oturum iznini uzatma talebinde bulunabilmektedir. 

  Kırklareli Göç İdare Geri Gönderme Merkezi

  Kırklareli ili sınırları içinde, yasadışı göçle gelen yabancılar, işlemleri tamamlanıncaya kadar Kırklareli Göç idaresi Geri Gönderme merkezinde barındırılmaktadırlar. Kırklareli İl Göç İdaresi bünyesinde kurulan Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi uluslararası standartlara göre hazırlanmış olup insani yaşam koşullarını sağlaması açısından periyodik olarak denetlenmektedir. Bu merkezde yabancılar, aileler, kadınlar ve erkekler olarak ayrılmış bölümlerde kalmaktadırlar. Kırklareli Göç İdaresi geri gönderme merkezinde yabancılara günde üç öğün yemek verilmekte, temizlik ve sağlık ihtiyaçları karşılanmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.gocidareleri.com

  KIRKLARELİ GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ - KABUL VE BARINMA MERKEZİ

  Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap