Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  pedro pascal game of thrones

  1 ziyaretçi

  pedro pascal game of thrones bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Pedro Pascal

  Pedro Pascal

  Jose Pedro Balmaceda Pascal veya bilinen adıyla Pedro Pascal (d. 2 Nisan 1975), Şili asıllı Amerikalı oyuncudur. Game Of Thrones adlı dizide Oberyn Martell'i, Netflix yapımı Narcos dizisinde Javier Peña, Disney+ dizisi The Mandalorian'da Mandalorian (Din Djarin)'ı ve bir oyun uyarlaması olan, HBO dizisi The Last of Us'ta ise Joel karakterini canlandırdı.

  Pascal ayrıca televizyon dizileri dışında, Kader Ajanları (2011), Çin Seddi (2016), Kingsman: Altın Çember (2017), The Equalizer 2 (2018), Triple Frontier (2019), Wonder Woman 1984 (2020), Yetenekli Bay Cage (2022) filmlerinde de rol aldı.

  2015 yılında şarkıcı Sia'nın Fire Meet Gasoline adlı şarkısının klibinde, Heidi Klum ile birlikte rol aldı.[1]

  Erken yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

  José Pedro Balmaceda Pascal, çocuk psikoloğu Verónica Pascal Ureta ve doğum kliniğinde doktorluk yapan José Balmaceda Riera'nın oğlu olarak 2 Nisan 1975'te Şili'nin başkenti Santiago'da dünyaya geldi.[2] Javiera adında bir ablası, Nicolás adında küçük bir erkek kardeşi ve aktris ve transseksüel aktivist olan Lux adında küçük bir kız kardeşi vardır.[3] Annesi, sosyalist Şili Devlet Başkanı Salvador Allende'nin yeğeni Andrés Pascal Allende ile kuzendi. Andrés, Augusto Pinochet'nin askeri diktatörlüğünü devirmeye adanmış bir şehir gerillası hareketi olan, Devrimci Sol Hareket'in ilk liderlerinden biriydi.[4]

  Pascal'a göre, ailesi Allende'nin radikal bir takipçileriydi ve Pinochet diktatörlüğüne karşı direniş gruplarında aktifti. Bu nedenle, doğumundan dokuz ay sonra ailesi, Santiago'daki Venezüella büyükelçiliğine sığındı ve daha sonra Danimarka'da siyasi sığınma hakkı aldı. Aile en sonunda Pascal'ın Orange County, Kaliforniya ve çocukluğunu geçireceği San Antonio'ya taşındı.

  İlk yıllarında profesyonel yüzme ile uğraşsa da, daha sonraları oyuncu olmaya karar veren Pascal, New York Üniversitesi'e başladı. Hem Balmaceda adının amerikalılar tarafından zor teleffuzu hem de 1999 yılında intihar eden annesinin [5] anısına onun soyadı olan Pascal'ı kullanmaya başladı.[6]

  Kişisel yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

  Pascal, hem İngilizce hem de İspanyolca bilmektedir. 1993'ten beri New York'ta yaşayan Pascal,  Amerikalı aktris Sarah Paulson  ve Guatemalalı-Amerikalı aktör Oscar Isaac ile yakın arkadaştır.[7]

  Pascal, LGBTQ+ haklarının açık bir savunucusudur.[8]  Kız kardeşi Lux Pascal'ın transseksüel olduğunu açıkladığında onu desteklemiştir.[9]

  Pascal kendisini agnostik ve liberal olarak tanımlıyor.  Ayrıca 2021 Şili cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sosyalist aday Gabriel Boric'i destekledi.[10]

  Filmografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Pedro Pascal, Game of Thrones'da öldürüldüğü sahneyle ilgili çok hoş anılara sahip

  Pedro Pascal, Game of Thrones'da öldürüldüğü sahneyle ilgili çok hoş anılara sahip

  Game of Thrones'daki Oberyn Martell'in ölüm sahnesi pek çok izleyici için rahatsız edici bir tecrübeydi ancak oyuncu Pedro Pascal için o kadar rahatlatıcıymış ki kendisi sette uyuyakalmış.

  Pascal'ın Game of Thrones dizisindeki karakteri Martell'in sonu Hafþór Júlíus Björnsson'ın canlandırdığı Ser Gregor Clegane, Martell'in gözlerini oyup, kafatasını parçalayıp etrafı kan gölüne çevirdiğinde gelmişti.

  Hot Ones'a konuk olan Pascal sahneden bahsederken, kullanılan yapay kanın sıcak çekim gününde onu serinletmeye yardım ettiğini söylemiş.

  "Kafamı ezdirdim. Günün en iyi kısmıydı. O sahneyi çekerken hava aşırı sıcaktı, o da benim üstümdeydi, baş parmakları gözlerimin üstünde duruyordu. Onun vücudundan gelip, kollarından uzanan borulardan soğuk sahte kan pompalanıyordu. Çok kibar davrandı. Tanıdığım en kibar adamdı. Üzerimde hiç ağırlık hissetmedim, durumun ziyadesiyle farkındaydı. Resmen üstüme binmiş olduğu halde hiç ağırlık hissetmedim."

  Son zamanlarda eksikliğini çekiyormuş!

  Cinayet sona erdikten sonra, kamera cesedinin geniş açılı bir görüntüsünü yakalarken Pascal çok hareketsiz yatmak zorunda kalmış. Ekip ayrıca oyuncunun yüzüne "dokununca serinleten" etli parçalar yerleştirmiş. Pascal, yoğun bir dövüş sahnesinin sonuna gelmenin getirdiği rahatlamayla birleşen soğuma yüzünden o kadar rahatlamış ki yattığı yerde derin bir uykuya dalmış.

  Konuyla ilgili şaka yapan oyuncu şunları ekliyor: "O ana kadarki en derin uykuma daldım. Şimdi anlıyorum ki, son zamanlarda pek iyi uyuyamamamın sebebi, et parçaları, jelatinimsi ve serin yüz eti ve kan banyosu içinde yatmadığım için. Bunu yaparsam belki güzel bir gece uykusu çekerim."

  Pedro Pascal şu aralar bir oyuncu olarak en iyi dönemini yaşıyor. Aktör HBO'nun The Last of Us ve Disney+'ın The Mandalorian dizisinde kariyerine devam ediyor.

  Daha fazlası için oyuncununMandalorian zırhı içinde göremediğinden bahsettiği anısına, Jon Favreau'nun Joel ve Mando karakterleri arasında performansı için söylediklerine ve The Last of Us'tan Troy Baker'ın Pedro Pascal'ın oyunculuğu ile ilgili yorumlarınagöz atabilirsiniz.

  Logan Plant, IGN'de serbest yazar. Burçin Aygün Türkçeleştirdi.

  Yazı kaynağı : tr.ign.com

  Pedro Pascal: 'Game of Thrones' Death Was so Relaxing He Fell Asleep

  Pedro Pascal: 'Game of Thrones' Death Was so Relaxing He Fell Asleep

  Pedro Pascal said that filming his character Oberyn Martell's death scene on "Game of Thrones" was so "relaxing" that he actually fell asleep on set. 

  Appearing on First We Feast's "Hot Ones," an interview series during which celebrities eat spicy chicken wings, the "Mandalorian" and "The Last of Us" star reflected on the graphic sequence. In the scene, which aired in 2014, Ser Gregor "The Mountain" Clegane (Hafþór Júlíus Björnsson) crushes Martell's skull, splattering blood across the stone floor. 

  Despite the gore, Pascal was having a great time.

  "There were all of these fleshy bits that they were kind of placing all over my face, and pumping blood so that it would pool, you know, and spread through the amphitheater for this good wide shot of the two of us from above," he told host Sean Evans. "And I was dead asleep."

  Pascal said it was "so hot" the day they filmed his death, but that the blood that was being pumped through tubes along Björnsson's body was comparatively cool. Björnsson himself was "the gentlest guy ever," Pascal said, to the extent that he couldn't even feel the other actor's weight as he straddled him to go in for the kill.

  In a 2014 interview with Entertainment Weekly, Pascal described the process of shooting the fight as "really intense."

  And so, as Pascal explained on "Hot Ones," knowing that he had reached the end of the shoot was a relief as well. 

  "It was very cathartic, and I went into the deepest sleep I've been in," the actor said. 

  Yazı kaynağı : www.insider.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap