Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  pazar günü kurulan pazarlar

  1 ziyaretçi

  pazar günü kurulan pazarlar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İstanbul'da-Pazar Günü Kurulan Semt Pazarları | İstanbul Pazarcılar Odası

  İstanbul En İyi Semt Pazarları Rehberi (Pazar Günleri + Tavsiyeler)

  Son Güncelleme 8 Ağustos 2021

  İstanbul dahilinde pratik ve hesaplı alışveriş denildiğinde en çok rağbet gören yerlerden birisi de şüphesiz semt pazarları. Haftanın belirli günlerinde belirli semtte kurulan semt pazarlarında yiyecekten, taze meyve ve sebzeden giyim kuşama ve elektronik ürünlere kadar ihtiyacınız olan her şeyi uygun fiyata bulmak mümkün.

  İstanbul’un semt pazarları arasında en popüler olanlar arasında başta gelenler:

  Ayrıca, aşağıda İstanbul’da kurulan popüler semt pazarlarının günlerini bulabilrisiniz.

  İstanbul En İyi Semt Pazarları

  1. Tarihi Kadıköy Salı Pazarı

  İstanbul En İyi Semt Pazarları Rehberi (Pazar Günleri + Tavsiyeler)

  Tarihi Salı Pazarı olarak da bilinen Kadıköy semt pazarı, taze meyve ve sebzeden ev tekstili, kumaş ve kıyafete kadar her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yer konumunda. Her hafta Salı günü kuruluyor. Anadolu yakasının en popüler semt pazarı.

  Halen Merdivenköy’de hizmet veren pazar, Hasanpaşa’da yapılan yeni pazar alanının tamamlanmasıyla birlikte buraya taşınacak.

  Adres: Rasimpaşa, Karakolhane Cd. 42/A, Kadıköy

  2. Yeşilköy Çarşamba Sosyete Pazarı 

  İstanbul En İyi Semt Pazarları Rehberi (Pazar Günleri + Tavsiyeler)

  İstanbul’da sosyete pazarlarının en ünlüsü olan Yeşilköy sosyete pazarı, Yeşilköy ile Florya arasında bulunan Çiroz mevkiinde her hafta Çarşamba günleri kuruluyor.

  Burada ünlü markaları uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Ayrıca ev tekstili ve kozmetik ürünleri de satılıyor.

  Adres: Çiroz mevkii, Yeşilköy

  3. Ortaköy Perşembe Sosyete Pazarı 

  Eskiden Ulus pazarı olarak bilinen Ortaköy sosyete pazarı, İstanbul’un popüler sosyete pazarları arasında öne çıkanlardan. Her hafta Perşembe günü kuruluyor. Burada markaları uygun fiyata bulabiliyorsunuz.

  Ayrıca ev tekstili ve kozmetik ürünleri de satılmakta. Beşiktaş Belediye tarafından Akmerkez, Zincirlikuyu ve Kuruçeşme’den gidiş dönüş ücretsiz servis yapılıyor.

  Adres: Ortaköy

  4. Beşiktaş Cumartesi Pazarı

  İstanbul En İyi Semt Pazarları Rehberi (Pazar Günleri + Tavsiyeler)

  Beşiktaş Nüzhetiye caddesi üzerinden kurulan ve oldukça geniş bir alana yayılan Beşiktaş semt pazarı, bölgenin en popülerlerinden. Her hafta Cumartesi günü kuruluyor.

  Burada taze meyve ve sebzeden ev tekstili, kumaş ve kıyafete kadar her türlü ihtiyacınızı çok uygun fiyatlarla karşılamanız mümkün. Beşiktaş Belediye tarafından çevre semtlerden ücretsiz servis hizmeti bulunuyor.

  Adres: Türkali, Nüzhetiye Cd. No:66, Beşiktaş

  5. Bakırköy Cumartesi Pazarı

  Bakırköy metro durağının yakınlarında her hafta Cumartesi günü kurulan Bakırköy semt pazarı da, yine İstanbul’un popülerlerinden. Aynı zamanda sosyete pazarı olarak da hizmet veriyor.

  Burada markaları uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Ayrıca ev tekstili ve kozmetik ürünleri de satılıyor.

  Adres: Bakırköy metro istasyonu arkası

  6. Feriköy Cumartesi Organik Pazarı

  İstanbul En İyi Semt Pazarları Rehberi (Pazar Günleri + Tavsiyeler)

  Buğday Derneği ve Şişli Belediyesi’nin katkılarıyla hizmet veren Feriköy Organik pazarı, Şişli’de her hafta Cumartesi günleri kuruluyor.

  Burada sertifikalı ve kontrollü olarak organik meyve ve sebzeden kurutulmuş ürünler, bal, reçel ve hatta kozmetik ürünlere kadar çok geniş bir yelpazede ürün bulabiliyorsunuz.

  Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Bomonti, Şişli

  7. Tarihi İnebolu Pazar Köy Pazarı

  İstanbul En İyi Semt Pazarları Rehberi (Pazar Günleri + Tavsiyeler)

  Kasımpaşa’da her hafta Pazar günü kurulan Tarihi İnebolu Köy Pazarı, bir gün önce Kastamonu’nun İnebolu ilçesinden tazecik yüklenerek getirilen organik ürünlerin satıldığı popüler bir pazar yeri. Burada mevsimin en taze ve organik ürünlerini bulmanız mümkün.

  Adres: Küçük Piyale, Donanma Cd., Kasımpaşa

  Yazı kaynağı : istanbeautiful.com

  İstanbul Semt Pazarları (Tam Liste)

  İstanbul semt pazarları listemizle karşınızdayız. Pazarlarda alışveriş hem ekonomik hem keyifli. Şimdi karşınızda gün ve lokasyon bazında İstanbul’da kurulan semt pazarları!

  Büyük şehirlerde yaşayan insanlar için doğal sebze meyveye ulaşmak daha zor. Hem kaliteli ve temiz gıdaya ulaşmak hem de yerel satıcılardan alışveriş yapmak istiyorsak semt pazarları hepimizin ilk tercihi! Büyük şehirler dışında küçük yerleşim yerlerinin de vazgeçilmezi semt pazarları. Ancak biz bu yazımızda İstanbul’daki semt pazarlarından bahsedeceğiz. Çünkü İstanbul kenti bu konuda bir hayli zengin.

  İstanbul’da hemen hemen her semtte pazarlar kuruluyor. İsteyen kişi, haftanın her günü gidip gezeceği, alışveriş yapacağı bir semt pazarı bulabilir. Üstelik aynı semtte gidebileceği başka pazarlar da bulabilir. Yani, seçenek oldukça bol! İstanbul’da yaşayıp semt pazarlarından alışveriş yapmak hesaplı ve oldukça pratik. Günün yorgunluğunu, stresini unutabileceğiniz eğlenceli bir aktivite.

  Semt pazarlarından alışveriş yapmak isteyenler, farklı kategorilerde ürünlere de rahatlıkla ulaşıyor. Pazarlarda taze meyve sebzeden mutfak gereçlerine, ev eşyalarından tekstil ürünlerine ihtiyaç duyulan her şey mevcut. Ayrıca neşeli atmosferi, doğal insanlarıyla tercih edilesi yerler. Biz de sizin için İstanbul’da kurulan semt pazarları hakkında kapsamlı bir yazı yazdık. Gelin hangi semtte, hangi gün, hangi pazar var birlikte bakalım!

  istanbul semt pazarları, pazarcı, meyve, sebze, manav

  İstanbul Semt Pazarları Listesi

  Tasarruf etmek, gezmek ve eğlenmek isteyenler için İstanbul semt pazarlarını sıraladık!

  Anadolu Yakasında Bulunan Semt Pazarları

  Anadolu Yakası‘nda oturan İstanbulluların en çok ilgi gösterdiği semt pazarlarını, sizin için kuruldukları günlere göre şöyle listeledik:

  Pazartesi Günü İstanbul Anadolu Yakasında Kurulan Semt Pazarları

  Özgürlük Parkı’na çok yakın ve caddenin hemen üstünde bulunuyor. Pazar, Pazaryolu isimli sokakta her pazartesi günü kuruluyor. Üstelik çarşamba günleri de aynı yerde bir organik pazar var.

  Maltepe semt pazarı, Başıbüyük’te Göksel Sokak isimli alanda, pazartesi günleri kuruluyor. Meyve, sebze, tekstil gibi birçok farklı seçenek mevcut.

  Üsküdar pazarının eskiden kalma “ucuzluk pazarı” diye anılan bir şöhreti var. Her pazartesi Çengelköy Mahallesinde kuruluyor. Oldukça kalabalık ve biraz karışık bir pazar ama ucuz!

  istanbul semt pazarları

  Salı Günü İstanbul Anadolu Yakasında Kurulan Semt Pazarları

  Kadıköy’ün meşhur “salı pazarı” oldukça rağbet görüyor. Önceden farklı bir alanda kurulan bu pazar, şimdi Hasanpaşa’nın Uzunçayır Caddesinde kuruluyor. İstanbul’un en eski semt pazarlarından biridir, haliyle epey kalabalık oluyor. Ayrıca salı günü kurulduğu gibi cuma günleri de aynı alanda pazar var. Taze meyve sebze almak isteyenler genelde salı gününü tercih ediyor. Tekstil ürünleri ve giyim için genellikle cuma günü kurulan kısım, ziyaretçi topluyor. Çünkü ünlü markaların ihraç fazlası ürünlerini bu pazarda bulabilirsiniz. Eğer Kadıköy’e yolunuz düşerse muhakkak uğrayın, eliniz boş dönmezsiniz!

  Anadolu Hisarı’nda Papatya Sokakta salı günleri kurulan bu pazar, Beykoz’un tek kapalı pazarı. Mutfak alışverişi ve sebze, meyve almak isteyenler için çok uygun.

  Çarşamba Günü İstanbul Anadolu Yakasında Kurulan Semt Pazarları

  Üsküdar Selimiye’de çarşamba günleri kurulan bu pazar, genelde çok kalabalık oluyor. Taze meyve, sebze seçeneklerinin yanında peynir çeşitleriyle biliniyor. Bununla birlikte fiyat yönünden uygun bir semt pazarı olduğundan tercih ediliyor.

  istanbul semt pazarında balık satan balıkçı

  Perşembe Günü İstanbul Anadolu Yakasında Kurulan Semt Pazarları

  Bu semt pazarı, Erenköy’ün Ethem Efendi Caddesinde her perşembe günü kuruluyor. Erenköy perşembe pazarı, küçük sosyete pazarı olarak da biliniyor. Erenköy ve Suadiye arasındaki minibüs yoluna kurulduğundan çok rağbet görüyor. Özellikle tekstil ürünleri, çanta ve ayakkabı alışverişi yapmak isteyenlerin radarında olması gereken bir pazar. Çok uygun fiyata oldukça güzel ve kaliteli ürünler bulabilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya ve dekorasyon ürünleri satan tezgahlar da var.

  Cumartesi Günü İstanbul Anadolu Yakasında Kurulan Semt Pazarları

  Pazar her cumartesi, Pendik’te Eski Ankara isimli caddede kuruluyor. Aslında tekstil ürünleri, giyim konusunda çok fazla çeşide sahip. Ama pek bilinmiyor. Bu nedenle oldukça sakin bir pazar.

  İstanbul Araç Kiralamalarınızda Yolcu360 Yanınızda!

  Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

  istanbul semt pazarları, alışveriş

  Avrupa Yakasında Bulunan Semt Pazarları

  İstanbul semt pazarları bakımından oldukça zengin. Biz de Avrupa Yakası’nda oturan İstanbulluların en çok tercih ettiği semt pazarlarını, kuruldukları günlere göre sizin için şöyle sıraladık:

  Pazartesi Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Semt Pazarları

  Beylikdüzü – Avcılar bölgesinde oturanlar için iyi bir tercih Firuzköy semt pazarı. Her pazartesi günü, Karay Sokakta kuruluyor. Kapalı bir semt pazarı olması nedeniyle kış aylarında çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Meyve sebze alışverişi için ideal bir pazar.

  Fatih semtinde yaşayanlar ve bu bölge civarında çalışanlar için oldukça iyi bir seçenek. Her pazartesi, Yavuz Sultan Mahallesinde kurulan bu pazar, taze meyve sebze alışverişi ve balık tezgahlarıyla biliniyor.

  Salı Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Pazarlar

  Arnavutköy ilçesinin Taşoluk Mahallesinde kurulan semt pazarı, meyve sebze alışverişi için ideal. Pazarda sera üretimi sebze meyve tezgahları da bulunuyor.

  Çarşamba Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Pazarlar

  Pazar, Fatih Camii’nden başlayarak ara sokaklara uzanan İstanbul’un en büyük semt pazarlarından biri. Herkese, her keseye hitap ediyor. Bu nedenle oldukça kalabalık oluyor. Mutfak alışverişinden tekstile aradığınız çoğu ürünü bulabilirsiniz.

  Yeşilköy pazarı, Florya ve Yeşilköy semtleri arasında yer alıyor. Her çarşamba günü kurulan bu pazar, sosyete pazarı olarak da biliniyor. Uygun fiyatlı tekstil ürünleri, aksesuarlar, çanta ve ayakkabılar oldukça rağbet görüyor. Eğer keyifli, sakin bir alışveriş yapmak istiyorsanız Yeşilköy semt pazarına erken saatlerde gidebilirsiniz. Çünkü pazar ilerleyen saatlerde çok kalabalıklaşıyor. Kendi bedeninize uygun kıyafet bulmakta sorun yaşayabilirsiniz.

  Perşembe Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Semt Pazarları

  Ortaköy Sosyete Pazarı, Eski Ulus Pazarı

  Levazım Mahallesinde kurulan bu semt pazarı, eski ulus pazarı olarak biliniyor. Genelde seçkin markaların ihraç fazlası ürünlerinin satıldığı pazarda, makyaj malzemeleri satan tezgahlar da var. Bazı haftalar “ne alırsan 1 lira” tezgahları oluyor. Ortaköy semt pazarı, ucuza şık kıyafetler arayanlar için çok makul bir tercih.

  Cuma Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Pazarlar

  Organik pazar diyince ilk akla gelen pazar Bakırköy semt pazarı. İçerisinde ekolojik sertifikası olmayan ürün bulmanız neredeyse imkansız. Her cuma, Airport Alışveriş Merkezi’nin hemen arkasındaki alanda kuruluyor.

  Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi önünden başlayıp ara sokaklara yayılan bu pazar, sosyete pazarı olarak biliniyor. Kolay ulaşımı ve birçok ürünü bir arada bulundurması nedeniyle tercih edilesi bir pazar.

  Cumartesi Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Pazarlar

  beşiktaş pazarı

  Beşiktaş evlendirme dairesinin hemen arkasında kurulan bu pazar, ürün çeşitliliği bakımından oldukça zengin. Deyim yerindeyse pazarda yok yok! Cumartesi günü Beşiktaş’a yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız.

  Pazar Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Semt Pazarları

  Pazar, Adnan Kahveci Mahallesinde her pazar günü kuruluyor. Hafta sonuna denk geldiği için oldukça kalabalık oluyor. Uygun fiyata kaliteli ürünler almak istiyorsanız Beylikdüzü semt pazarını gezebilirsiniz.

  Pazar günleri Şişli Bomonti’de kurulan semt pazarında antikalar satılıyor. Her hafta çok sayıda nostalji tutkunu bu pazarda buluşuyor. Pazarın bulunduğu yerde pazartesi ve perşembe günlerinde halk pazarı, cumartesi ise büyük bir organik pazar kuruluyor.

  Yazı kaynağı : yolcu360.com

  PAZAR YERLERİ

  PAZAR YERLERİ

  1Temmuz 2021 Tarihinden İtibaren Pazar Alanlarımız Normal Kurulum Günlerinde Kurulacaktır

  Pazar Yerleri Açılış Kapanış Saatleri

  Üstü Açık Pazar Yerleri 07.00 - 20.00 

  Üstü Kapalı Pazar Yerleri 07.00 - 21.00

  Üstü Açık Pazar Yeleri 07.00 - 19.00

  Üstü Kapalı Pazar Yerleri 07.00 - 20.00

  Pazar Yeri Tahsis İşlemlerinde İstenen Belgeler

  Yazı kaynağı : www.cankaya.bel.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap