Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  pasaport harcı kredi kartı ile ödeme

  1 ziyaretçi

  pasaport harcı kredi kartı ile ödeme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Pasaport, Kimlik Kartı, Ehliyet Harçlarını Kredi Kartı İle Ödeme

  Pasaport, Kimlik Kartı, Ehliyet Harçlarını Kredi Kartı İle Ödeme

  Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

  Yazı kaynağı : www.hangikredi.com

  Pasaport Ödemeleri

  Pasaport Harcı Nereye ve Nasıl Ödenir? Pasaport Harcı Ödemesi Kredi Kartı ile Yapılır?

  Pasaport Harcı Nereye ve Nasıl Ödenir? Pasaport Harcı Ödemesi Kredi Kartı ile Yapılır?

  Her yıl değişen fiyatlara sahip olan pasaport harcı ücretleri insanlar tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Enflasyona bağlı bir şekilde pasaport harcı ücretinde değişiklik yaşandığı için her yıl artan ya da azalan ücretler elbette merak ediliyor. Pasaport harcı ücreti pasaport başvurusunda talep edilmiş olan geçerlilik süresine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Pasaport defter ücreti ise her pasaportta aynı seyir gösteriyor. Pasaport harcı hakkındaki tüm bilgiler bu yazıda toplandı. Peki pasaport harcı nasıl yatırılır? Öğrenciler pasaport harcını ne kadar ödüyor? Tüm cevaplar bu yazıda...

  Pasaport Harcı Ne Kadar?

  Pasaport harç ücreti her yıl değişir ve pasaportun geçerlilik süresine göre çoğalır ya da azalır. Pasaport harcı ücreti güncel olarak şu şekildedir:

  Pasaport Harcı Kredi Kartı ile Ödemek

  Pasaport harcı ödemeleri genellikle nakit ile yapılsa da bazı kişiler bu ödemenin kredi kartı ile de yapılabileceğini düşünmekteler. Pasaport harcı ücretleri her yıl değişen bir yapıya sahiptir. Her yıl enflasyona bağlı bir şekilde değişen bu ödemeyi kredi kartı ile yapmak da mevcuttur. Üstelik pasaport harcı ödemeleri banka kartı ve GİB üzerinden de ödenebilmektedir. Pasaport harcı ücreti bankaya yatırılarak da ödenebilmektedir. Pasaport harcı ödemesi yapabilmek oldukça kolaydır ve ödemenin yapılabileceği birçok alan bulunmaktadır.

  Pasaport Harcı Nasıl Ödenir?

  Pasaport harcı ödemeleri her yıl değişir. Pasaport başvurusu sırasında pasaportun geçerlilik süresine göre bir ücrete tabii olur. Pasaport ücreti ödemeleri ise çeşitli yollarla yapılabilir. En yaygın olan ödeme yolu nakit parayı bankaya yatırmaktır. Oldukça kolay şekillerde ödeme yapılabilmektedir. Pasaport harcı ödemeleri kredi kartından yapılabilir. Aynı zamanda banka kartı ile de ödeme yapılabilir. Pasaport harcı ödemeleri bazı internet siteleri üzerinden de zahmetsiz bir şekilde yapılabilir.

  Pasaport Harcı Nereye Ödenir?

  Pasaport harcı ödenmesi her yıl en çok araştırılan konulardan birisi haline gelmiştir. Her yıl artış gösterdiği bilinen pasaport harcı ücreti ve pasaport harcı ödemesi hakkında insanların aklında pek çok soru vardır. Pasaport harcı ücreti her geçen yılda enflasyona bağlı olarak değişmektedir. Sürekli değişen pasaport harçları ise her zaman aynı yere ödenmektedir. Birçok ödenme yolu bulunmaktadır. Oldukça kolay bir şekilde ödenmesi gerçekleşen pasaport harçları belli başlı bazı yerlere ödenmektedir. Pasaport harcının ödenebileceği yerler ise şuralardır:

  Pasaport Harcı Ödeme Öğrenci

  Pasaport alınırken geçerlilik süresine bağlı olarak istenen belli başlı pasaport harcı ödemeleri vardır. Pasaport harcı ücretleri ise her yıl değişmektedir. Pasaport harcı ücretleri enflasyona bağlıdır. Pasaport harcı ödemeleri öğrencilerde ortadan kalkabilir. Peki harçsız öğrenci pasaportu nasıl alınır? Harçsız pasaport alabilmek için 25 yaşın altında ve öğrenci olmak mecburidir. Bu şekilde yurt dışına çıkmak isteyen öğrenciler pasaport alırken pasaport harcı ödemesi yapmak zorunda kalmazlar. Harç ödemeden pasaport alan ancak 18 yaşından küçük olan kişiler ise defter ücreti ödemek zorundalardır. 18 yaşından büyük öğrencilerin harçsız pasaport almaları mümkündür. Ancak bu konuda da belli bir yaş kısıtlaması vardır. Örneğin 19 yaşında bir öğrenci 6 yıllık harçsız pasaport alsa da 24 yaşında bir öğrenci sadece 1 yıllık harçsız pasaport sahibi olabilir. Harçsız pasaport sahibi olmak ise oldukça kolaydır. İstenen belgelerin temininden sonra harçsız öğrenci pasaportu alınabilir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Vergi Ödemeleri

  Kredi Kartı ile Yapılabilecek Ödemeler | Enpara.com

  Pasaport Harcını Kredi Kartı İle Ödeme

  Pasaport Harcını Kredi Kartı İle Ödeme

  Cüzdanımızın neredeyse bir numaralı ödeme aracı haline gelen Kredi Kartları ile resmi harç ödemelerimizi de internet üzerinden kredi kartlarımız ile gerçekleştirebiliyoruz. Peki yurt dışına çıkışlarımızda kullandığımız pasaport harçlarını kredi kartı ile ödeyebiliyor muyuz? Buna kısaca cevap vermek gerekirse artık bu da mümkün. Harcınızı oturduğunuz yerden sahip olduğunuz kartlar ile ödeme imkanına sahipsiniz.

  Pasaport Harcı Kredi Kartıyla Nasıl Yatırılır?

  Pasaport harcınızı kredi kartı ile ödemek istiyorsanız ziyaret edeceğiniz sayfa İnteraktif Vergi Dairesi Olacaktır. Buradan harç ve değerli kağıt bedeli ödeme menüsüne giriş yapılarak ilgili kısımların doldurulması gerekir. İlgili kısımlardan kastımız, TC  Kimlik No, Adı Soyadı, İl, Vergi Dairesi, Pasaport Süresi ve harç bedeli ile ödeme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. 

  Yurt dışına çıkışta anlaşmalı olmayan ülkeler için öncelikle pasaport ihtiyacınızı gidermeniz gerekiyor. Pasaport başvuru ve alım işlemleri Emniyet müdürlüklerince yapılırken yeni düzenleme sonrası artık Nüfus Müdürlükleri üzerinden verilecek. Burada talep edilen pasaport ile birlikte pasaporta ait defter bedeli, pasaportunuzun harcı, ve yurt dışına çıkarken ödemeniz gereken yurt dışı çıkış harcını artık kredi kartlarınız üzerinden yatırabiliyorsunuz. Bunun için aracılık eden bir bankaya ait bir kredi kartı sahip olmanız gerekiyor ki,  bütün bu işlemleri yerine getirin. Fakat buradaki bir ayrıntı ilk kez pasaport alan kişilerin masraf kesintileri ve harç tutarlarının yatırıldığına dair belgeler Nüfus Müdürlüklerinden talep edilmesi muhtemel olduğu için banka şubelerinden gerçekleştirilmesi daha doğru olabilir. Mantıken resmi kurum ve kuruluşlar işlemleri TC kimlik numaraları üzerinden gerçekleştirdiği için böyle bir belgenin arz edilmesinin istenmesi ne kadar doğru bilinmez.

  Sizden talep edilen pasaport harç tutarının bankanızın kredi kartından ödenebilmesi için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık ürününü kullanıyor olmanız yeterli. Dijital bankacılık yöntemiyle bankanızın ilgili menüsünden istediğiniz harç tutarını yatırmanız mümkün hale geldi. Fakat özellikle belirtmek istediğimiz burada harç ve masraflar yatırılırken mutlaka TC kimlik numaranızı işlenmesini, işlenen numaranızın da doğru olması gerekiyor ki, sorunsuz pasaport sahibi olabilin.

  Pasaport Harçları Ne Kadar?

  Yeni yıla girmemiz ile birlikte bir çok iş ve işlemin fiyatlarında güncelleme yapılırken pasaport harçları da bu güncellenemeden nasibini aldı. Ocak ay’ından itibaren pasaport harçları 6 aylık 132.7 Lira, yıllık ise 194 lira, 3 yıl ve üzeri süreli pasaport kullanmak isteyen kişilerde sahip oldukları pasaportları için ödeyeceği harç tutarı 633 lira olarak belirlendi. Pasaport ve dahilindeki masraflara ait tutarlar ve harç miktarı 492 Sayılı Kanun gereği Maliye Bakanlığı tarafından yıllık olarak belirleniyor ve yeni tutarlar Resmi Gazete’de yayımlanıyor.

  Hangi Bankalar Pasaport Harcını Tahsil Ediyor

  Pasaport harçlarını ve masraflarını tahsil eden başlıca bankalar devlet bankaları olan Ziraat bankası ile Halkbank’ın yanı sıra İş bankası, Finansbank, Garanti Bankası, İng Bank, Şekerbank olarak sıralayabiliriz. Finans kuruluşları dışında da bu harç tutarlarını yatırabileceğiniz başlıca kurumlar Defterdarlıklar bünyesindeki Vergi Daireleri ile Kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösteren Malmüdürlükleri üzerinden yapılabiliyor. Diğer Bankalarda şu şekilde;

  Akbank, Aktifbank, Albaraka Türk, Anadolubank, Alternatifbank, Citibank, HSBC, TEB, Yapı Kredi Bankası, Arap Türk Bankası, Alternatif Bank.

  Yazı kaynağı : www.webkredi.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap