Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  panocer ne için kullanılır

  1 ziyaretçi

  panocer ne için kullanılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Panocer 40 mg Enterik Kapl� Tablet Kullanma Talimat�

  �la� Bilgileri

  Panocer 40 mg Enterik Kapl� Tablet

  Etken Maddesi: Pantoprazol sodyum seskihidrat

  Atc Kodu: A02BC02

  Pdf olarak g�ster

  Yazı kaynağı : kt.ilacprospektusu.com

  PANOCER 40 Mg Enterik Kapl� tablet Nedir ve Ne ��in Kullan�l�r

  Panocer Nedir? Nasıl Kullanılır? | Pantoprazol

  Panocer Nedir? Nasıl Kullanılır? | Pantoprazol

  Panocer, midenin ürettiği asit miktarını azaltan Proton pompa inhibitor (PPİ) türü bir ilaçtır. Hazımsızlık, mide ekşimesi, mide yanması ve gastroözofageal-reflü hastalığı (GÖRH) için kullanılabilir. Ayrıca:

  de kullanılabilmektedir.

  Kimler Panocer kullanabilir ve kimler kullanmamalı?

  Panocer yetişkinler ve 12 yaş ve üstü çocuklar tarafından kullanılabilir. Genellikle hamilelik sırasında önerilmez.

  Bu ilacın sizin için güvenli olup olmadığından emin olmak için, doktorunuza danışmanız gereken bazı durumlar:

  Endoskopi yaptırmak için randevu aldıysanız, endoskopik işleminizden birkaç hafta önce Panocer almayı bırakıp bırakmayacağınızı doktorunuza sorun. Bunun nedeni, bu ilaç içerisindeki etken madde olan pantoprazolün yapılacak endoskopi sırasında görülebilecek bazı problemleri gizleyebilmesidir.

  Panocer nasıl ve ne zaman kullanılır?

  Genellikle sabahları bir tane kullanılır.

  Günde iki kez kullanmanız önerilirse, sabah 1 doz ve akşam 1 doz kullanabilirsiniz.

  Yemekten bir saat önce Panocer almak en iyisidir. Tabletleri bir bardak su ile yutunuz.

  Ne kadar Panocer kullanılmalı?

  Her enterik kaplı tablet 20 mg veya 40 mg pantoprazol içerir.

  Panocer, doktorunuzun önerdiği miktarda kullanılmalıdır. Panocer kullanım miktarı genellikle şöyledir:

  Dozlar çocuklar, yaşlılar ve karaciğer problemi olan kişiler için genellikle daha düşüktür.

  Tabletler ve kapsüller

  Her zaman doktorunuzun önerdiği şekilde kullanınız. Emin olmadığınız durumlarda doktorunuz veya eczacınızla konuşunuz. 

  Sıvı pantoprazol

  Sıvı pantoprazol, çocuklar veya enterik kaplı tabletleri yutamayan insanlar için reçete edilebilir. İlaç kutusunda doğru miktarda ilaç kullanmanıza yardımcı olacak şırınga veya kaşık gibi bir ölçek vardır. Ölçeğiniz yoksa, eczacınızdan bir tane isteyin. Evinizin mutfağındaki çay kaşığı, tatlı kaşığı veya yemek kaşığı yanlış dozda ilaç vermenize neden olabilir. 

  İlaç dozum artacak mı veya ilaç dozum azalacak mı?

  Doktorunuz yeterli gelmediğinde Panocer dozunu arttırabilir. Bu ilacı kullanma nedeninize bağlı olarak, doktorunuz ilk bir iki ay daha yüksek dozda Panocer kullanmanızı önerirken sonrasında bu dozu düşürebilir.

  Ne kadar süre Panocer alacağım?

  2 hafta boyunca Panocer kullandıktan sonra belirtileriniz hafiflemediyse ve kendinizi daha iyi hissetmiyorsanız doktorunuza danışın.

  Özellikle doktorunuza danışmadan (eczacınıza danışarak) Panocer kullanmaya başladıysanız ve yeterli iyileşme sağlanamadıysa, doktorunuz belirtilerinizin neden kaynaklandığını bulmak için testler isteyebilir.

  Hastalığınıza bağlı olarak sadece birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişen sürede Panocer kullanmanız gerekebilir. Bazen daha uzun süre, hatta yıllarca kullanmanız gerekebilir. 

  Bazı insanların her gün Panocer kullanması gerekmez ve sadece semptomları olduğunda Panocer kullanırlar.

  Daha iyi hissettiğinizde (genellikle birkaç gün veya hafta sonra), Panocer kullanmayı bırakabilirsiniz. Panocer’i bu şekilde kullanmak herkes için uygun değildir. Sizin için en iyi olanı doktorunuzla tartışın.

  Panocer ilacımı almayı unutursam ne olur?

  Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.

  Panocer ilacınızı mümkün olduğu kadar 24 saatlik ara ile her gün aynı saatte kullanmaya gayret edin. Eğer bir kerelik ilacınızı unutursanız:

  Panocer ilacınızı almayı unuttuğunuzda, mümkün olan en kısa zamanda kullanmayı unuttuğunuz dozu alın.

  Ancak rutin olarak Panocer kullandığınız saatin üzerinden 12 saatten fazla zaman geçtiyse, diğer bir ifade ile bir sonraki Panocer kullanmanız gereken ilaç vaktine 12 saatten az zaman kaldıysa bir kerelik kullanmayı unuttuğunuz Panocer dozunu atlayın.

  Panocer ilacınızı mümkün olduğu kadar 12 saatlik ara ile her gün aynı saatlerde kullanmaya gayret edin. Eğer bir kerelik ilacınızı unutursanız:

  Panocer ilacınızı kullanmayı unuttuğunuzda, mümkün olan en kısa zamanda kullanmayı unuttuğunuz dozu alın.

  Ancak rutin Panocer kullandığınız saatin üzerinden 8 saatten fazla zaman geçtiyse, diğer bir ifade ile bir sonraki Panocer kullanmanız gereken ilaç vaktine 4 saatten az zaman kaldıysa bir kerelik kullanmayı unuttuğunuz dozu Panocer dozunu atlayın.

  Çok fazla Panocer alırsam ne olur?

  Kazayla 1 veya 2 ekstra doz almanın herhangi bir soruna neden olması çok düşük bir ihtimaldir. Bununla birlikte, çok fazla Panocer aldıysanız ve şu belirtilerden herhangi birine sahipseniz doktorunuza danışmalısınız:

  Yan etkileri

  Panocer kullanan insanların çoğunda herhangi bir yan etki gelişmez.

  Ancak Panocer kullanımına bağlı bir yan etki gelişirse genellikle hafiftir ve bu ilacı kullanmayı bıraktığınızda genellikle bu yan etkiler kendiliğinden kaybolur.

  Sık görülen yan etkileri

  Yaygın yan etkiler, 100 kişiden 1’inde görülebilir. Aşağıdakiler dahil sizi rahatsız eden bir yan etki yaşarsanız doktorunuza veya eczacınıza danışın.

  Olası ciddi yan etkiler

  Ciddi yan etkiler nadirdir ve 1000 kişiden 1’inde görülür. Aşağıdaki durumlarda hemen bir doktora başvurun:

  Ciddi alerjik reaksiyon

  Nadir durumlarda, Panocer’e karşı ciddi bir alerjik reaksiyon (anafilaksi) gelişmesi mümkündür.

  Zaman kaybetmeden acil doktora başvurmanız gereken durumlar:

  – Kaşıntılı, kırmızı, şişmiş, kabarmış veya soyulmuş bir cilt görünümü
  – Hırıltılı nefes alma
  – Göğüste veya boğazda sıkışma hissi
  – Nefes almakta veya konuşmakta zorluk
  – Ağzınız, yüzünüz, dudaklarınız, diliniz veya boğazınızda şişme başlarsa

  Bu belirtilere sahipseniz, ciddi bir alerjik reaksiyonunuz olabilir ve hastanede derhal tedaviye ihtiyaç duyabilirsiniz.

  Bunlar Panocer’in neden olabileceği tüm yan etkiler değildir. Daha fazla bilgi için Panocer içeren ilacınızın içerisinden çıkan prospektüs bakabilirsiniz.

  Panocer’e bağlı gelişen yan etkilerle nasıl başa çıkılır?

  Neler yapılabilir?

  Baş ağrısı: İyi dinlenip bol miktarda sıvı içtiğinizden emin olun. Çok fazla alkol içmeyin. Eczacınızdan bir ağrı kesici önermesini isteyin. Baş ağrısı genellikle Panocer kullanmanın ilk haftasından sonra kaybolur. Bir haftadan uzun süren veya şiddetli olan başarısı konusunda doktorunuza danışın.

  Hasta hissetmek: Panocer kullanırken acılı, ekşi, tuzlu veya baharatlardan zengin besinler tüketmemek kendinizi daha çabuk iyi hissetmenize yardımcı olur.

  İshal veya bulantı/kusma: Sıvı kaybına bağlı gelişebilecek dehidratasyonu önlemek için sık aralarla bol su için. Normalden daha az işemek, normalden daha koyu renkte işemek ve normalden daha kötü kokulu işemek idrarın konsantre olduğuna ve vücutta suyun azaldığına yani dehidratasyona işaret eder. Bir eczacı veya doktora danışmadan ishali veya kusmayı tedavi etmek için başka ilaçlar kullanmayın.

  Mide ağrısı: Dinlenmeye ve rahatlamaya çalışın. Daha az miktarda ama daha sık yemek yemek ve yerken yavaş olmak acele etmemek mide ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olabilir. Karnınıza bir ısı yastığı veya kapalı sıcak su şişesi koymak da yardımcı olabilir. Çok acı çekiyorsanız, eczacınızla veya doktorunuzla konuşun.

  Kabızlık: Taze meyve, sebze ve tahıllar gibi diyetinize daha fazla lif katmaya çalışın. Her gün birkaç bardak su veya alkolsüz sıvı içmeye çalışın. Yapabiliyorsanız, hafif bir egzersiz yapmak da yardımcı olabilir. Kabızlık devam ederse müshil kullanmak güvenlidir. Genellikle, laktuloz en iyisidir, ancak önce bir eczacıya veya doktora danışın.

  Gaz çıkarmak: Mercimek, bezelye, fasulye ve soğan gibi gaz çıkarmaya neden olan yiyeceklerden uzak durun. Ayrıca daha küçük ve daha sık öğünler yemek, acele etmeden yavaşça yiyip içmek ve düzenli egzersiz yapmak gaz çıkarma şikayetlerinin azalmasına yardımcı olabilir. Simetikon gibi eczaneden temin edebileceğiniz bazı ilaçlar da gaz çıkarma semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

  Hamilelik ve emzirme

  Panocer genellikle hamilelik sırasında kullanılması önerilmez, çünkü güvenli olduğuna dair kesin bir kanıt yoktur.

  Hamileyseniz, mide yanması ve mide ekşimesi gibi rahatsızlıkları ilaç almadan tedavi etmek her zaman daha iyidir.

  Doktorunuz ilaç kullanmadan önce, daha sık aralıklarla ama az az besin tüketmenizi ve baharatlı yiyeceklerden kaçınmanızı önerecektir.

  Ayrıca doktorunuz, yastığınızın veya yatağınızın altına bir şey koyarak yatağınızın baş tarafını 10 ila 20 cm kadar yükseltmenizi önerebilir. Böylece boynunuz ve başınız karın kısmına göre daha yüksekte olur. Bu, mide asidinin boğazınıza doğru gitmesini (reflü) önlemeye yardımcı olur.

  Bakınız: Gebelikte Reflü ve Mide Ekşimesi

  Emziren kadınlarda kullanımı

  Panocer anne sütüne geçerbilir, ancak bebeğe zarar vermeyecek kadar küçük miktarlarda geçer. Bebeğiniz prematüre ise veya sağlık sorunları varsa, ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışın.

  Emzirirken bu ilacı kullanmanın artıları ve eksileri hakkında doktorunuza danışın.

  Doktorunuzu mutlaka haberdar edin! Eğer,

  * Gebe kalmayı planlıyorsanız
  * Gebeyseniz
  * Emziriyorsanız

  Diğer ilaçlarla birlikte kullanmak

  Bazı ilaçlar Panocer’i etkileyebilir ve yan etki gelişmesi riskini arttırabilir.

  Aşağıdakiler dahil herhangi bir ilaç alıyorsanız doktorunuza söyleyin:

  Bu ilaçlar pantoprazol ile etkileşime giren ilaçların tamamı değildir. Detaylı bilgi için ilacınızın kutusundan çıkan prospektüsa bakabilir veya doktorunuza danışabilirsiniz.

  Bitkisel ilaçlar ve takviyeler ile karıştırılması

  Bu ilacı kullanırken, depresyon için bitkisel ilaç olan sarı kantaronu (St John’s wort) almayın. Sarı kantaron (St John’s wort) Panocer içerisindeki etken madde olan pantoprazolün olması gerektiği gibi çalışmasını durdurabilir.

  Bitkisel ilaçlar, vitaminler veya takviyeler de dahil olmak üzere başka ilaçlar alıyorsanız doktorunuza veya eczacınıza belirtin.

  Eşdeğerleri

  PanthecPantpasUlsepanPandevPantoProtonexPulcetPanrefPanocer ve Protinum pantoprazol içeren ve 20 mg ile 40 mg tabletler halinde eczanelerde bulunabilinen ilaçlardır.

  Yazı kaynağı : hekimimyanimda.com

  Panocer Nedir? Ne işe Yarar?

  panocer

  Panocer 40 Mg Ne İçin Kullanılır, Fiyatı? | Kızlara Moda

  Panocer 40 Mg Ne İçin Kullanılır, Fiyatı? | Kızlara Moda

  Panocer reflü ve ülser tedavisinde kullanılan etkili bir mide ilacıdır. Panocer nedir, ne işe yarar, etken maddesi nedir, yan etkileri, muadili nedir, fiyatı nedir, özellikleri nedir, nasıl kullanılır, kullanıcı yorumları nasıldır gibi soruları alt başlıklar halinde anlattık.

  Panocer Nedir?

  Reflü (yemeklerin ve asidin mideden yemek borusuna kaçması), özofajit (yemek borusunun iltihabı), peptik ülser ((duodenal ülser ve gastrik ülser), orta ve ileri derecede özofageal reflü, Zollinger Ellison Sendromu, H.pylori (Helicobacter pylori)’nin neden olduğu duodenal ve gastrik ülserde tekrarı azaltmak, diğer patolojik hipersekresyonlu durumlarının iyi edilmesi için kullanılan güçlü bir ilaçtır. Beyaz-yeşil kutularda eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında satışı yoktur.

  Proton pompası inhibitörü olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır. Halk arasında mide ilacı olarak bilinmektedir. 14, 28 tabletler şeklinde satışa sunulmaktadır. Bu ilaç midenizde üretilen asit miktarını azaltmaktadır ve bu şekilde hastalıkları tedavi etmektedir. Tabletler  kırmızımsı siyah renkli, bikonveks, oval biçimdedir. İlacın midede çözülmesini engelleyen özel bir madde ile kaplı tabletler şeklinde satılmaktadır. Bu tablet halk arasında panocer ilaç olarak da bilinmektedir.

  Normal reçete ile satılan bir ilaçtır. Reçeteli ya da reçetesiz olarak eczaneden alınabilir. Reçete edilmesi halinde devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Aile hekimleri de bu ilacı reçete edebilirler. Bu ilacın ruhsat sahibi ve üreticisi İlko İlaç Sanayi ve A.ş’dir. Üretim yeri ise Selçuklu-Konya’dır.

  Panocer 40 Mg Enterik Kaplı Tablet İçeriği

  Etken (etkin) maddesi: Her tablet 40 mg pantoprazole eşdeğer pantoprazol sodyum seskihidratma içerir.

  Yardımcı maddeleri: Susuz sodyum karbonat, mannitol(E421), sukroz, talk, kalsiyum stearat, kolloidal silikondioksit, hidroksipropil metilselüloz, trietil sitrat, metakrilik, asit-etil akrilatko-polimer,titanyum dioksit,polietilen glikol400,kırmızı demir oksit, siyah demir oksit.

  Panocer Ne İlacı?

  Kısaca mide sorunlarını için kullanılan bir ilaç diyebiliriz. Reflü, özofajit, Zollinger Ellison Sendromu, peptik ülser sorununda kullanılan bir ilaçtır.

  Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

  Panocer Endikasyonları

  Mide sorunları için üretilmiş bir ilaçtır. Temel mantığı mide asidini azaltarak hastalıkları tedavi etmektir. Reflü, yemek borusu iltihabı, İlerlemiş reflü sorunu, duedenal ve gastrik ülser, peptik ülser, Zollinger Ellison Sendromu için kullanılan bir tablettir. Midedeki sorunlara son derece hızlı bir çözüm yetirmek için oluşturulmuştur.

  Panocer Ne İşe Yarar?

  Panocer 40 Mg Faydaları

  Panocer Nasıl Kullanılır?

  Çocuklarda kullanım durumu

  12 yaşından küçük kimselerde bu ilaç kullanılmaz.

  Yaşlılarda kullanım durumu

  Yaşlı hastalarda ve 65 yaş üzeri kişilerde normal dozlarda kullanılır.

  Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanım durumu

  Hamile(gebe) olan kişilerde ve emziren annelerde bu tablet kullanılmaz.

  Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanım durumu

  Orta ve şiddetli karaciğer yetmezliği olan kişilerde bu ilaç kullanılmaz.

  Diğer ilaçlarla birlikte kullanma durumu

  -Pantoprazol, ketokonazol mantar enfeksiyonlarını önlemeye yönelik olan ilaçlar bu ilacın emilimini azaltabilir.

  -Antasitlerle birlikte kullanıldığında bir reaksiyon görülmemektedir.

  Araç ve makine kullanma durumu

  Baş dönmesi ve görsel bozukluk yaşıyorsanız araç ve makine kullanmayın.

  Kullanım miktarından fazla kullanırsanız

  Kullanım miktarına riayet edin çünkü fazla kullanım durumu yan etki oluşturabilmektedir. Fazla kullanırsanız hastaneye gidip muayene olmalısınız.

  Kullanım dozunu unutursanız

  Unuttuğunuz da o dozu es geçin ve zamanı gelen dozla beraber devam edin.

  Yiyecek ve içecekle beraber kullanma durumu

  Yemekten önce yani aç karnına kullanılmalıdır. Bu tablet parçalanmadan ve kırılmadan yutulmalıdır.

  Panocer 40 Mg Enterik Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Panocer Enterik Kaplı Tablet Kimlerde Kullanılmaz?

  Panocer Yan Etkileri

  Tabletin içeriğindeki etken ya da yardımcı maddelerine karşı duyarlı olan kişilerde yan etkiler ortaya çıkabilir.

  Hafif yan etkiler

  Ciddi yan etkiler

  Çok ciddi yan etkiler

  Panocer Fiyat

  40 mg 28 tablet fiyatı 27.79 TL‘den eczanelerde satılmaktadır.  Bu fiyattan fazla söylenen eczanelerden alım yapmayın. Satın alırken kutusunun açılmamış olmasına ve son kullanma tarihine dikkat edin. Reçete edildiğinde devlet tarafından bedeli ödenen bir ilaçtır. Aile hekimleri de bu ilacı reçete edebilir.

  Panocer Muadili

  Bu ilaçla aynı etkileri sağlayacağınız ilaçların listesi aşağıdaki gibidir. Muadil ilaçları asıl kullanmanız gereken ilacı bulamadığınızda kullanabilirsiniz.

  Panocer 40 Mg Enterik Tablet Saklama Koşulları

  Saklanması ve doğru muhafazası son derece önemlidir. Çünkü ilacın özelliği doğru muhafaza edilmediğinde kaybolmaktadır. Temiz ve kokusuz yerlerde muhafaza edilmelidir. Kesinlikle buzdolabında koymayın 25 derecedeki sıcaklarda saklayın. Kendi ambalajında muhafaza edin. Bunun haricinde son kullanma tarihi geçenleri kullanmadan tıbbi atıklara atın.

  Panocer Prospektüs

  Prospektüs detaylarına ulaşmak isteyenler için aşağıda özet şekilde bu detayları sunduk. Bunları inceleyebilir ve gerekli detayları not edebilirsiniz.

  Panocer Hakkında Tüm Sorular

  Soru 1: Panocer Etken Madde?

  Cevap 1: Etken maddesi Pantoprazole eşdeğer pantoprazol sodyum seskihidrat’tır.

  Soru 2: Panocer Antibiyotik Mi?

  Cevap 2: Antibiyotik değil mide koruyucudur.

  Soru 3: Panocer Aç Mı Tok Mu?

  Cevap 3: Aç karnına kullanılmaktadır.

  Soru 4: Panocer Alerji Yapar Mı?

  Cevap 4: Alerji yapma gibi bir durumu yoktur.

  Soru 5: Panocer Mide Ağrısına İyi Gelir Mi?

  Cevap 5: Mide ağrısına iyi gelmektedir.

  Soru 6: Panocer Ne Hapıdır?

  Cevap 6: Reflü, mide ülseri hapıdır. Mide sorunları için kullanılan bir ilaçtır.

  Soru 7: Panocer Ne Kadar?

  Cevap 7: Bu ilaç 27.79 TL’dir.

  Soru 8: Panocer Eşdeğeri?

  Cevap 8: Bu ilacın eşdeğeri muadil başlığı altında açıklandı oraya bakabilirsiniz.

  Soru 9: Panocer Gebelik Kategorisi?

  Cevap 9: Bu ilacın gebelik kategorisi B’dir.

  Soru 10: Panocer 40 Mg Günde Kaç Kere Kullanılır?

  Cevap 10: Hastalığa göre değişmektedir ama genel olarak 1 ya da 2 kez kullanılmalıdır.

  Soru 11: Panocer Kilo Verdirir Mi?

  Cevap 11: Direk olarak kilo verdirme etkisi yoktur ama midenin çalışmasını düzenleyerek dolaylı bir kilo verdirme sağlayabilmektedir.

  Soru 12: Panocer Uyku Yapar Mı?

  Cevap 12: Uyku yapmaz.

  Soru 13: Panocer Reçetesiz Satılır Mı?

  Cevap 13: Reçetesiz olarak da eczaneden alınabilir.

  Soru 14: Panocer Boğaz Reflüsü?

  Cevap 14: Reflüye iyi gelen bir ilaçtır.

  Soru 15: Panocer Tok Karnına İçilir Mi?

  Cevap 15: Bu ilaç tok karnına içilmez.

  Soru 16: Panocer Mide Koruyucu Mu?

  Cevap 16: Evet mide koruyucudur.

  Soru 17: Panocer 40 Mg Ne Zaman İçilir?

  Cevap 17: Yemekten 1 saat önce içilmelidir.

  Soru 18: Panocer 40 Mg Mide Bulantısına İyi Gelir Mi?

  Cevap 18: Mide bulantısına da iyi gelmektedir.

  Soru 19: Panocer 40 Mg Gaz Yapar Mı?

  Cevap 19: Gaz yapabilmektedir.

  Soru 20: Panocer 40 Mg Hamilelikte Kullanılır Mı?

  Cevap 20: Hamilelikte bu ilaç kullanılmaz.

  Soru 21: Panocer Emziren Annelerde Kullanılır Mı?

  Cevap 21: Emziren annelerde de bu ilaç kullanılmaz.

  Soru 22: Panocer Kortizonlu Mu?

  Cevap 22: Kortizonlu bir ilaç değildir.

  Soru 23: Panocer Ne İlacı?

  Cevap 23: Mide ilacıdır. Reflü ve ülser için kullanılır.

  Soru 24: Panocer 40 Mg Yorumlar?

  Cevap 24: Yorumları bir alt başlıkta bulabilirsiniz.

  Soru 25: Panocer Karın Ağrısı?

  Cevap 25: Karın ağrısına da iyi gelmektedir.

  Soru 26: Panocer İştah Açar Mı?

  Cevap 26: İştah açma gibi bir durumu yoktur yalnız sindirim sistemini düzenler.

  Soru 27: Panocer İshale İyi Gelir Mi?

  Cevap 27: İshal sorunu için reflör kullanın bu ilaç ishale iyi gelmez.

  Soru 28: Panocer Mu Lansor Mu?

  Cevap 28: İkisi de son derece etkili ilaçlardır yakın sonuçlar elde edersiniz.

  Soru 29: Panocer Uzun Süre Kullanılır Mı?

  Cevap 29: Bu ilaç uzun süre kullanılabilir.

  Soru 30: Panocer Mu, Nexium Mu?

  Cevap 30: İkisi de etkili ilaçlardır yakın sonuçlar alacaksınız.

  Soru 31: Panocer Mu, Ulsepan Mı?

  Cevap 31: İkisi de muadil ilaçlardır yakın sonuçlar ortaya çıkaracaklardır.

  Soru 32: Panocer Adet Geciktirir Mi?

  Cevap 32: Adet (regl) geciktirme gibi bir etkisi yoktur.

  Soru 33: Panocer Baş Ağrısı Yapar Mı?

  Cevap 33: Yan etkileri arasında baş ağrısı vardır ama bu çok az kişide ortaya çıkar.

  Soru 34: Panocer Satın Al?

  Cevap 34: Bu ilacı eczaneden alabilirsiniz.

  Soru 35: Panocer Kabızlık?

  Cevap 35: Kabızlık sorununda kullanılmaz.

  Soru 36: Panocer Kilo Aldırır Mı?

  Cevap 36: Kilo aldırmaz genel olarak.

  Soru 37: Panocer ile Alkol Alınır Mı?

  Cevap 37: Bu hap alkol ile alınmaz.

  Panocer Kullananlar Yorumları

  Bu ilacı kullananlar yaşadıklarını kendi ifadeleriyle anlattılar. Bu ilacı kullanmadan önce bu yaşanılanlar size faydalı olacaktır. işte kullanıcılardan gelen o ifadeler;

  Kullanıcı yorumu: Mide sorunları için ilk kullanacağınız ilaçlardan biri diyebilirim kesinlikle çok iyi geliyor sizlere de öneririm. Yan etki de görmedim.

  Kullanıcı yorumu: Reflüm için kullandım ve mide asidimin yukarı kaçmasını engelledi. İyi bir mide ilacı diyebilirim.

  Kullanıcı yorumu: Son derece ucuz bir ilaç bu yönüyle olumlu. Ayrıca reçete edilirse devlet tarafından ödeniyor sizlere de tavsiye ederim.

  Kullanıcı yorumu: Herkeste aynı etkiyi göstermiyor ondan dolayı da değişim yapı başka mide ilacına geçiş yaptım. benim mide sorunlarımı geçirmedi.

  Kullanıcı yorumu: Ülser için bire bir bu sorunu olanlara da öneririm. Düzenli ve doğru şekilde kullanın.

  Kullanıcı yorumu: Tavsiye ederim kullanın derim. Midedeki birçok soruna iyi geliyor mide koruyucu. Düzenli kullanım ise son derece önemlidir. Etken maddesi de oldukça güçlü.

  Yazı kaynağı : kizlaramoda.com

  PANOCER Nedir ve Ne İçin Kullanılır? PANOCER prospektüsü.

  PANOCER nedir ve ne için kullanılır?

  PANOCER 40 mg 28 enterik kaplı tablet

  PANOCER, ilaçların midede çözülmesini engelleyen özel bir madde ile kaplı (enterik kaplı) tabletler şeklinde kullanıma sunulmuştur. Her bir tabletin içinde etkin madde olarak 40 mg pantoprazol (pantoprazol sodyum seskihidrat olarak) bulunmaktadır.

  PANOCER'in etkin maddesi olan pantoprazol, "proton pompast inhibitörü" olarak isimlendirilen bir ilaç grubuna dahildir. Etkisini midenizde üretilen asit miktarını aza|tarak gösterir. Midenin ve bağırsaklarln asitle ilişkili rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.

  PANOCER, kutuda 14 ve 28 tabletlik blisterler içinde piyasaya sunulmaktadır. Blisteriniçindeki tabletler kirli pembe renkli, bikonveks, oval şekillidir.

  Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLAINMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.


  PANOCER;

  12 yaşın üzerindeki çocuklarda ve erişkinlerde:

  Reflü özofajit (mide asit sıvısının yemek borusuna kaçışına bağlı yemek borusunda iltihaplanma) tedavisinde

  Gastro-özofajia|reflü hastalığında (GÖRH)

  Erişkinlerde:

  Helicobacter pylori (H. pylori) isimli bir bakterinin neden olduğu duodenal (oniki parmak bağırsağı) ve gastrik (mide) ülserlerde bu bakterinin yok edilmesi ve böylece bu ülserlerin tekrarını azaltmak amacıyla, uygun iki antibiyotikle birlikte,

  Peptik ülser tedavisinde (duodenal ülser ve gastrik ülser),

  Zol|inger Ellison Sendromu (midede aşırı asit oluşmasına neden olan hormon üreten pankreastaki tiımorler) Ve aşırl derecede mide asidi salgılanmasına yol açan diğer durumların tedavisinde kullanılmaktadır.

  PANOCER nedir ve ne işe yarar bölümünden sonra mutlaka PANOCER kullanmadan önce bölümünü okuyunuz.

  Yazı kaynağı : www.millisaglik.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap