Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  oyunu kazanan arkadaşımıza söyleyeceğimiz söz

  1 ziyaretçi

  oyunu kazanan arkadaşımıza söyleyeceğimiz söz bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Page 94 - ATA YAYINCILIK 2. Sınıf Ata Yarıyıl Tatilinde

  Yazı kaynağı : www.ataekitap.com

  2. Sınıf Hayat Bilgisi Oyun Kuralları konu anlatımı

  2. Sınıf Hayat Bilgisi Oyun Kuralları konu anlatımı

  Eğlenceli bir zaman geçirmek için arkadaşlarımızı çağırırız ve onlarla birbirinden farklı oyunlar oynarız. Bu oyunlar hem okulda hem de sokakta oynanır. Ancak eğer arkadaşlarımız ile oyun oynarken kurallara uymazsak, o zaman oyunların keyfi kalmaz ve arkadaşlarımızı da kırılmış oluruz.

   Oyun Kuralları

   Her oyunun farklı kuralları bulunmaktadır. Önemli olan bu oyunları nerede oynarsak oynayalım mutlaka kurallarına uymaktır. Böylece hem eğlenceli bir vakit geçiririz hem de daha çok arkadaş kazanma şansı elde ederiz. Ancak mutlaka arkadaşlarımızın oyununa katılırken, onlarla farklı oyunlar kurarken ya da oynarken mutlaka kurallara uygun şekilde davranmamız gerekir. Şimdi bu kuralların ne olduğunu tek tek inceleyelim ve öğrenelim.

   Oyuna katılırken arkadaşlarımızdan izin istemeliyiz: Arkadaşlarımız oyun oynarken biz de oyunları katılmak isteyebiliriz. Ancak önce kibarlık ve nezaket göstermeliyiz. O yüzden arkadaşlarımıza sormalı ve oyuna girip giremeyeceğimize dair izin istemeliyiz. Eğer yer varsa ve arkadaşlarımız izin verirse o zaman oyuna katılabiliriz.

   Oyun oynarken arkadaşlarımız arasında ayrım yapmamalıyız: Arkadaşlarımızla beraber oyun oynarken kesinlikle ayrım yapmamamız gerekiyor. Bütün arkadaşlarımızı oynadığımız oyunlara davet etmeli ve eşit şekilde davranmalıyız. Eğer arkadaşlarımız arasında ayrım yaparsak o zaman onları çözmüş ve kalbini kırmış oluruz.

   Oyuna katılmak isteyen arkadaşlarımız olursa onları oyuna almalıyız: Eğer oyun oynarken bu oyunları katılmak isteyen arkadaşlarımız olursa onları oyuna alabiliriz. Onlar bizden izin istediği zaman onları oyuna alırız ve daha çok arkadaşımız ile beraber eğlenceli bir vakit geçiririz. Eğer oyuna katılmak isteyen arkadaşımıza oyuna almaz isek, o zaman arkadaşımız çok üzülür.

   Oyun oynarken oyunun kurallarına dikkat etmeliyiz: Oynadığımız her oyunun farklı kuralları bulunur. Mutlaka bu kurallara dikkat etmeli ve uymalıyız. Böylece oyun daha keyifli hale gelir. Eğer kurallara uymadan oyunu oynamaya çalışırsak, arkadaşlarımız bundan memnun olmaz ve oyundan çıkmak isteyebilir. Böylece oyun bozulmuş olur.

   Oyun içerisinde öfkemizi kontrol etmeliyiz: Arkadaşlarımızla beraber eğlenceli bir vakit geçirirken oynadığımız oyunların sadece bir oyun olduğunu unutmamalıyız. Oyunda kaybetmek de var kazanmak da var. Bazı zamanlar kaybedebiliriz bazen ise kazanırız. Ancak kaybettiğimiz zaman kesinlikle kızmamalı ve öfke duymamalıyız. Oyunlarda kızarak arkadaşlarımızı kırmamalı ve onları üzmemeliyiz. Önemli olan arkadaşlarımızla beraber eğlenceli bir vakit geçirmek ve daha çok arkadaş kazanmaktır.

   Oyunu kazanan arkadaşlarımızı tebrik etmeliyiz: Oyunu kim kazanırsa kazansın mutlaka arkadaşlarımızı tebrik etmeliyiz. Bazen biz kazanırız ve o zaman arkadaşlarımız bizi tebrik eder. Kazanan arkadaşımızı alkışlayabilir ve onun kazandığına dair tebrik edebiliriz. Böylece arkadaşlarımız arasındaki dostluk daha güçlü hale gelir.

   Yukarıda saydığımız oyun kurallarına uymak çok önemlidir. Böylece harika ve keyifli bir vakit geçirebilir; arkadaşlarımızla beraber birçok değişik oyunu uzun bir süre oynayabiliriz. Ancak eğer oyunun kurallarına uymazsak, oyun yarıda kalır ve kısa sürede sona erer. O zaman hiçbir oyundan keyif alamayız. Ayrıca eğer oyun kurallarına uymazsak o vakit arkadaşlarımız bir daha bizimle oyun oynamaz. Oyunu arkadaşlarımızla beraber güzel bir oyun oynayabilmek için tüm kurallara uymamız gerekiyor.

   Not: Eğer oyun kurallarına uymayan arkadaşlarımız var ise, onları mutlaka kibar bir şekilde uyarmalıyız. Oyun kurallarını onlara hatırlatmalı ise nasıl davranmaları gerektiğini söylemeyiz.

   Oyun kurallarını defterimize yazarak çalışmamız gerekir. Böylece oyunlar oynarken nasıl davranmamız gerektiğini çok daha iyi bir şekilde anlayabiliriz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Arkadaşına Laf Sokan Sözler - 19 Resimli Laf Sokucu Söz | Bff sözleri, Ilham verici sözler, Ilham veren sözler

  Doğruluk mu, cesaret mi soruları! DC soruları! Şişe çevirmece soruları

  Doğruluk mu, cesaret mi soruları! DC soruları! Şişe çevirmece soruları

  Doğruluk mu, cesaret mi yetişkinler, gençler ve çocuklar için uygun bir oyundur. Özellikle karşı cinsten arkadaşlarla arkadaşlığı bozmadan karşı cinsi keşfetme üzerine kurulu bir oyun türüdür. Genel olarak bir çarkıfelek oluşturmak için ibre gösterici bir şişe veya kalem kullanılır. Bu nedenle oyunun adı şişe çevirmece olarak da bilinir.

  Doğruluk mu cesaret mi çocuklar, gençler ve genç yetişkinler tarafından sıkça oynanılan bir oyundur. Oyunu oynamak için bir arkadaş grubunun bir araya gelmesi gerekir. Bir araya gelen arkadaş grubu birlikte otururlar. Genellikle bu oturuş daire biçiminde olur.

  DOĞRULUK MU, CESARETLİK Mİ NASIL OYNANIR?

  -Oyuncular arasında bir kura yapılarak başlangıcı yapacak oyuncu belirlenir. Alternatif olarak, grubun en genç oyuncusu başlangıcı yapacak oyuncu seçilir. Başlangıcı yapacak olan oyuncu istediği bir oyuncuya doğruluk mu cesaret mi sorusunu yöneltir.

  -Eğer "doğruluk" denirse o oyuncu, ne kadar özel veya utanç verici olursa olsun yöneltilen soruyu dürüstçe -cevaplamalıdır.

  -Eğer "cesaret" denirse o oyuncu, soruyu soran oyuncu tarafından verilen garip bir görevi tamamlamalıdır.

  -Doğruluk sorusuna cevap veren veya cesaret görevini yerine getiren oyuncu soru sorma hakkı kazanır. Bu şekilde oyun devam eder. Oyunun genel yapısı ve eğlendirici olma durumu gruptaki oyunculara, oyuncuların birbirleriyle olan yakınlıklarına, sorulan soruların garipliklerine ve oynanan ortama göre değişiklik göstermektedir.

  -Doğruluk mu, cesaret mi soruları çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Utandırıcı sorular, terletici sorular, yüz kızartıcı sorular, sadece kızlara sorulacak özel sorular, sadece erkeklere sorulacak özel sorular gibi çeşitli gruplandırmalar yapabilmek mümkündür. Doğruluk soruları ne kadar zorlayıcı olursa oyundan alınacak keyif bir o kadar fazla olur. Bu nedenle oyuncular genellikle her türlü sorunun sorulabilmesini istemektedirler.

  -Oyunda sorular zihinden sorulabileceği gibi hazır soru kartları kullanılarak da sorular karşıdaki kişiye sorulabilir.

  -Bazı oyunlarda genel kural olarak cinsellik içeren doğruluk soruları ve cesaret istekleri olmamaktadır. Genç yetişkinler arasında oynanan oyunlarda ise genelde tam tersi olmaktadır. Kuralların esnetildiği veya daha sıkı hale getirildiği belirli doğruluk mu cesaret mi varyasyonları vardır. Örneğin, bir oyuncunun ardı ardına 2 kez doğruluk deme hakkının olmaması gibi bir kural eklenebilmektedir. Belirli doğruluk mu cesaret mi oyunlarında yapılacaklar ve sorulacak sorular önceden belirlenebilmektedir. Bu tür oyunlarda cesaret istekleri ve doğruluk soruları birer ayrı kap içerisine konulmaktadır. Böylece doğruluk seçen kişinin rastgele bir soruyu cevaplaması, cesaret seçen kişinin ise rastgele bir görevi yerine getirmesi sağlanmaktadır.

  DOĞRULUK MU, CESARETLİK Mİ SORULARI

  Erkeklere Sorabileceğiniz Süper Sorular

  Aşk Soruları

  Lise Öğrencilerine Sorular

  Cesaretlik Görevleri

  Çocuklar için Doğruluk mu Cesaretlik mi Soruları

  Soruların bu bölümünü 7 ila 12 yaş arasındaki çocuklar katılabilir. Bu bölümdeki sorular, çocukların birbirleriyle oynamasına ve yeni arkadaşlar edinmesine olanak sağlayacaktır. Yaz kampları ile birlikte pijama partileri için mükemmel sorular var veya çocuklarınız bir gün için goofy gibi hissediyorlarsa.

  Çocuklar için Doğruluk mu Soruları

  Çocuklar için Cesaretlik Görevleri

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap