Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  oy kullanacağım yeri nasıl öğrenebilirim

  1 ziyaretçi

  oy kullanacağım yeri nasıl öğrenebilirim bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama

  Oy Kullanma Yerini Sorgula ��ren!

  YSK seçmen sorgulama nasıl yapılır? 2023 seçimi nerede oy kullanacağım?

  Nerede oy kullanacağınızı öğrenin! YSK seçmen sorgulama nasıl yapılır?

  Nerede oy kullanacağınızı öğrenin! YSK seçmen sorgulama nasıl yapılır?

  Nerede oy kullanacağınızı öğrenin! YSK seçmen sorgulama nasıl yapılır?

  24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçiminde oy kullanacaklar için seçmen sorgulama işlemleri ile ilgili detaylar belli oldu. İnternet üzerinden sorgulama yapacak vatandaşlar için işte YSK seçmen sorgulama işlemleri...

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran 2018 Pazar günü seçmenlerin nerede oy kullanacağını öğrenebilmeleri için seçmen sorgulama sayfasını hizmete açtı. Seçmen kağıdı ellerine ulaşmayan vatandaşlar, nerede oy kullanacağını YSK'nın internet sitesinde öğrenebiliyor. İşte tüm detaylar…

  SEÇMEN SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  Üzerinde T.C. kimlik numarası olmayan bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında seçmen bilgi kağıdını veya T.C. kimliğini ispata elverişli bir belgeyi de ibraz etmesi şart olacak. Seçmenler, YSK’nın internet sitesinden hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenebilecek. Seçmen Sorgulama uygulamasının “Nerede Oy Kullanacağım” sayfasından oy vereceğiniz sandık bilgilerine ulaşabilir, Seçmen Bilgi Kağıdınızın dökümünü alabilirsiniz. Yurt dışında ikamet ediyorsanız, Seçmen Sorgulama uygulamasının “Yurt Dışı Seçmen Sorgulama” sayfasından oy kullanacağınız tarih aralığı ile oy vereceğiniz yer adres bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

  Yurt İçi seçmen sorgulama yapmak içinhttps://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

  OY KULLANMA SAATLERİ

  Tüm yurtta:  08.00 – 17.00

  Dış Temsilciliklerde: 09.00 – 21.00 saatleri arası

  Gümrük Kapılarında: 24 Saat (24 Haziran Pazar günü saat 17.00'a kadar)

  24 HAZİRANDA KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK?

  Yüksek Seçim Kurulu, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde yurt içinde ve yurt dışında toplam 59 milyon 391 bin 328 seçmenin oy kullanacağını açıklamıştı

  YSK’nın açıklamasında 14 Mayıs 2018 itibarıyla yurt içinde 56 milyon 342 bin 263, yurt dışında 3 milyon 49 bin 65 olmak üzere, toplam 59 milyon 391 bin 328 seçmen bulunduğu, tahmini sandık sayısının 180 bin 896 olduğu belirtildi.

  Bu seçimde ayrıca ilk defa seçmen olan 1 milyon 650 bin 171 kişinin de oy kullanacağı bildirildi.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  E-Devlet ve YSK seçim yeri sorgulama… “Nerede oy kullanacağım?” sorusu cevap buldu…

  E-Devlet ve YSK seçim yeri sorgulama… “Nerede oy kullanacağım?” sorusu cevap buldu…

  E-Devlet ve YSK seçim yeri sorgulama… “Nerede oy kullanacağım?” sorusu cevap buldu…

  Seçimler yaklaşırken vatandaşlar demokratik haklarını kullanabilmek için nerede oy kullanacaklarını öğrenmek istiyor. YSK'nın seçmen sorgulama sistemi üzerinden ve e Devlet sisteminden sorgulanabilen seçmen kütükleri hakkında detaylar... Dikkat değişiklikler için son gün 12 Mayıs!

  Seçim günü gelirken ‘Nerede oy kullanacağım?’ sorusu cevap buluyor. e-Devlet ve YKS üzerinden sorgulanabilecek seçmen kütükleri 12 Mayıs’a kadar askıda olacak. 24 Haziran erken seçimleri yaklaşırken vatandaşların merak ettiği sorulardan biri de seçmen listeleri.

  ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İSTEYENLER İÇİN SON GÜN 12 MAYIS

  Kritik seçim öncesi seçmenler de nerede oy kullanacağını merak edip seçmen sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar 2-12 Mayıs arasında gerekli değişik işlemleri için başvurabilecek.

  SEÇİM YERİ SORGULAMA NASIL YAPILACAK?

  Yurt İçi seçmen sorgulama yapmak için https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

  E-DEVLET SEÇMEN KAYDI SORGULAMA

  YSK SEÇMEN KAYDI SORGULAMA EKRANI

  SEÇMEN KÜTÜKLERİ HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR

  ADRES DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILACAK?

  1. Seçmen niteliğine sahip ve yerleşim yeri yurt içi olmasına rağmen,

  Yurt içi seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan,

  Kayıtlarında düzeltme veya yerleşim yeri adresini değiştirmek isteyen vatandaşların;
  30 Nisan 2018 (8.00) ile 12 Mayıs 2018 (17.00) tarihleri arasında (seçim başlangıç tarihi ile askı bitiş tarihi) kişiler, bizzat veya 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 50. maddesinde sayılanlar, ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noter tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvururlar ve nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim ederler.

  Yerleşim yeri adresini başka ilçelere aldırmak isteyen seçmenler başvurularını, yukarıdaki belgeleri de eklemek suretiyle askı süresi içinde herhangi bir yer nüfus müdürlüğüne de yapabilirler.

  2.Seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen öğrencilerin (askeri öğrenciler hariç);

  Öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvururlar ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim ederler.

  Seçmen Kütüğünde engellilik kaydı bulunmayan (görme ve ortopedik) engelli seçmenler “Engellilik Beyan Formu” nu doldurarak yerleşim yeri adresinin bağlı olduğu ilçe seçim kuruluna veya ilçe seçim kuruluna iletilmek üzere bağlı bulunduğu muhtarlığa veya doğrudan Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğüne bizzat veya bir yakını tarafından iletebilirler. Seçmen Kütüğüne engelli olarak kayıtlı seçmenler oylarını aileleri ile birlikte sandık alanlarının giriş katlarında kullanabilirler.

  Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenler seyyar sandıklarda oy kullanabilmek için, bir yakını tarafından www.ysk.gov.tr internet adresinde bulunan “Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu” ile ilçe seçim kurulu başkanlığına veya ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvurabilirler. “Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu” ile birlikte “engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu” veya “hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu” ibaresinin yer aldığı sağlık raporunun ibrazı gereklidir.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  YSK.gov.tr seçmen sandık sorgulama ekranı! Hangi sandıkta oy kullanacağım?

  YSK.gov.tr seçmen sandık sorgulama ekranı! Hangi sandıkta oy kullanacağım?

  YSK seçmen sorgulama ekranına birkaç adımda ulaşmak mümkün olacak. 'Hangi sandıkta oy kullanacağım?' sorusu, seçime günler kala birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. 6 Haziran 2021 muhtarlıkseçimleri kapsamında nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağını merak eden vatandaşlar, YSK'nın yayımladığı seçmen sorgulama ekranı üzerinden detayları görüntüleyebilecek. İşte, o adımlar

  YSK SEÇMEN SORGULAMA

  Eğer E-Devlet şifreniz yoksa aşağıdaki linke tıkladıktan sonra nüfusa kayıtlı olduğu il, sıra no ve TC kimlik numarası girildikten sonra oy kullanılabilecek okul öğrenilebilecek.

  YSK ÜZERİNDEN SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  E-Devlet şifreniz varsa TC kimlik numaranızı aşağıdaki metni takip ederek nerede oy kullanabileceğinizi tek tıkla öğrenebilirsiniz 

  E-DEVLET İLE NEREDE VE HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞIM?

  Sandık sorgulama işlemini kolayca yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  Sandık bilgisi sorgulama işlemi için kullanmanız gereken hizmetin adı “Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama”dır. Hizmeti bulmak için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir. Tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/yuksek-secim-kurulu-yurt-ici-secmen-kaydi-sorgulama yazarak ulaşabilirsiniz.

  Site İçi Arama kutusuna hizmet adının içinde geçen kelime veya kelimeleri yazıp arama tuşuna bastıktan sonra, gelen listedeki “Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama” bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Hizmet bağlantısına tıkladığınızda, yurt içi seçmen kaydınız varsa sandıkların belli olduğu dönemde aşağıdaki bilgiler görüntülenir.

  * T.C. Kimlik Numaranız
  * Adınız
  * Soyadınız
  * İl
  * İlçe
  * Muhtarlık Adı
  * Engellilik Durumunuz (Görme veya Ortopedik)
  Ayrıca seçim tarihi, yapılacak seçimin adı ve oy kullanacağınız sandık bilgileri görüntülenir. Sizinle aynı hanede oturan seçmenlerin de oy kullanacağı sandık bilgileri tabloda görüntülenir. Ekranda Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan bilgilendirme görüntülenir. Lütfen ekranda yer alan bilgilendirmeyi dikkatlice okuyunuz. “Seçmen Bilgi Kağıdını İndir” düğmesini kullanarak seçmen bilgi kağıdınızı “pdf” olarak indirebilirsiniz.

  Yurt içi seçmen kaydınız varsa, sandıkların belli olduğu dönemde indirebileceğiniz seçmen bilgi kağıdı aşağıdaki gibidir.

  753 YERDE SANDIKLAR KURULACAK

  Muhtar adayları, sandıktan en fazla oyu alabilmek için aralıksız çalışıyor. Aday oldukları mahallelere pankartlar ve posterler asıp, el ilanları dağıtan muhtar adayları, kapı kapı dolaşıp oy istiyor.

  Mahalle sakinlerinin muhtar adaylarından talep ettiklerinin başında ise yeşil alan, park ve sağlık ocağı yapılması geliyor. İstanbul’da seçim heyecanını yaşayan mahalleler; Bayrampaşa Vatan Mahallesi, Kağıthane Telsizler Mahallesi, Eyüpsultan Silahtarağa Mahallesi, Beşiktaş Cihannüma Mahallesi, Maltepe Büyükbakkalköy Mahallesi, Güngören Sanayi Mahallesi, Şişli Mecidiyeköy ve Feriköy Mahalleleri, Çatalca Ormanlı ile Kaleiçi Mahalleleri, Beyoğlu Asmalı Mescit, Kalyoncu Kulluğu, Katipmustafa Çelebi Mahalleleri ve Beykoz Anadolu Kavağı Mahallesi.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap