Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  outlook bağlantı kesildi hatası

  1 ziyaretçi

  outlook bağlantı kesildi hatası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Outlook, durum çubuğunda Bağlantı Kesildi gösteriyor - Outlook | Microsoft Learn

  Microsoft Exchange Bağlantısı Kullanılamıyor Hatası ve Çözümü

  Microsoft Exchange Bağlantısı Kullanılamıyor Hatası ve Çözümü

  Microsoft Exchange bağlantısı kullanılamıyor hatasının bazı sebepleri olabilir. Bu sebeplerin çözümleri kısaca aşağıdaki şekildedir:

  1. Kayıt defterinizi düzenleyin

  Microsoft Exchange bağlantısı kullanılamıyor hatası genellikle kayıt defterinizdeki sorunlar nedeniyle ortaya çıkar. Kayıt defteriniz, Outlook’un Microsoft Exchange’e erişmek için kullandığı gerekli bilgileri tutar ve bu bilgi kayıt defterinizde yoksa, Microsoft Exchange bağlantısı kullanılamıyor hata mesajı alırsınız.

  Bu sorunu çözmek için gerekli verileri kayıt defterine manuel olarak eklemeniz gerekir. Kayıt defterini düzenlemek biraz tehlikeli olabilir ve düzgün yapmazsanız belirli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle dikkatli olun ve her ihtimale karşı kayıt defterinizin yedeğini mutlaka oluşturun.

  Bir kullanıcı olarak çalışan bir bilgisayardan kayıt defteri anahtarını kopyalayarak ve sorunlu bilgisayardaki kayıt defterine ekleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  Bu anahtarı kayıt defterinize ekledikten sonra Microsoft Exchange ile ilgili sorun muhtemelen tamamen çözülecektir.

  2. Outlook profilinizi güncelleyin

  Kullanıcılara göre, Microsoft Outlook’u belirli şifreleme ayarları olmadan kullanırsanız bu hata oluşur. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyerek Outlook profilinizi güncellemeniz yeterlidir:

  Bu değişiklikleri yaptıktan sonra Microsoft Exchange ile ilgili sorun çözülecektir.

  3. Yeni bir Outlook profili oluşturun

  Birçok kullanıcı, sadece yeni bir Outlook profili oluşturarak Microsoft Exchange bağlantısı kullanılamıyor hatasını düzeltebiliyor. Eğer siz de sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorsanız, bunu yapmak için aşağıdaki basit adımları uygulamanız gerekir:

  Yeni bir profil oluşturduktan sonra bunu varsayılan olarak ayarlayın ve hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

  4. Outlook profilinizi silin

  Microsoft Exchange bağlantısı kullanılamıyor hatasını çözmek için Outlook profilinizi silmek ve yeniden oluşturmak da bir alternatiftir. Bunu yapmak için Denetim Masası > Posta‘ya gidin ve varsayılan profilinizi silin. Varsayılan profili sildikten sonra Outlook’u başlatın. Sizden yeni bir profil oluşturmanız istenecektir. Yeni bir profil oluşturduktan sonra muhtemelen her şey sorunsuz çalışacaktır.

  5. Flushdns komutunu kullanın

  Microsoft Exchange bağlantısı kullanılamıyor hatasını düzeltmenin farklı bir yolu da, flushdns komutunu çalıştırmaktır. Bu basit bir prosedürdür ve bunu gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  6. Microsoft Exchange hizmetlerini yeniden başlatın

  Bu sorunu çözmenin bir yolu da Microsoft Exchange hizmetlerini yeniden başlatmaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  Microsoft Exchange hizmeti yeniden başladıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

  7. Antivirüsünüzü devre dışı bırakın

  Virüsten koruma kullanmak, sisteminizin güvenliği için çok önemlidir, ancak bazen virüsten koruma yazılımınız Outlook’u etkileyebilir ve bu da Microsoft Exchange bağlantısı kullanılamıyor hatasının görünmesine neden olabilir. Bu sorunu çözmek için virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakmanız ve Outlook ile gerekli uygulamaları ve bağlantı noktalarını istisnalar listesine eklemeniz gerekir. Bu işe yaramazsa, virüsten koruma programınızı geçici olarak kaldırabilirsiniz.

  8. PC’nizdeki WINS IP adreslerini ayarlayın

  Sunucuya bağlanırken bir VPN kullanıyorsanız, IP adreslerinizi statik olarak ayarlamanız gerekir. Birçok kullanıcıya göre, WINS IP adreslerini değiştirmek Microsoft Exchange’deki sorunu çözer. Bu nedenle VPN kullanıyorsanız, bu çözümü mutlaka deneyin.

  Microsoft Exchange’i Outlook’a Nasıl Bağlarım?

  Microsoft Exchange sunucusunu Outlook’a kurmak veya bağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  Microsoft Exchange Online’dan Microsoft Exchange’e Nasıl Geçerim?

  Önbelleğe Alınmış Exchange Modunu (Cached Exchange Mode) kapatmanız gerekir, ancak Outlook’un Genel Adres Listesindeki değişiklikleri işlemek için daha yavaş olacağını veya aradığınızda belirli e-postaları bulamayacağını unutmayın ve aşağıdaki talimatları izleyin:

  Outlook’un Exchange Sunucusu ile Bağlantısı Neden Kesilir?

  Outlook’un Exchange Server ile bağlantısının kesilmesinin olası bir nedeni, Outlook kullanmanız ve Microsoft Office Outlook ile Microsoft Exchange profili arasındaki verileri şifrele ayarını devre dışı bırakmanızdır. Exchange Server 2013 için varsayılan yapılandırma, Outlook istemcisinden RPC Şifrelemesi gerektirir. Bu, istemcinin bağlanmasını engeller.

  İlgili İçerikler:

  Exchange Mail Nedir? Exchange Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

  Zimbra Mail Server vs. Microsoft Exchange: Aralarındaki Farklar Nelerdir?

  Microsoft Exchange Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Detaylı Rehber

  Outlook Nedir? MS. Outlook Kurulumu ve Mail Hesabı Oluşturma

  Yazı kaynağı : uzmanposta.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap