Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ortaogretim bursluluk sinav sonuclari

  1 ziyaretçi

  ortaogretim bursluluk sinav sonuclari bilgi90'dan bulabilirsiniz

  BURSLULUK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI! İOKBS sonuçları ÖDSGM MEB.gov.tr'de..

  BURSLULUK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI! İOKBS sonuçları ÖDSGM MEB.gov.tr'de..

  BURSLULUK SINAV SONUÇLARI

  SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Bursluluk sınav sonucu 2022: MEB İOKBS İlköğretim ve Ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı mı?

  Bursluluk sınav sonucu 2022: MEB İOKBS İlköğretim ve Ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı mı?

  Milli Eğitim Eğitim Bakanlığının yayınladığı başvuru kılavuzunda bursluluk sınav sonuçları için 23 Eylül tarihi işaret edilmişti. Yüz binlerce öğrencinin iple çektiği büyük gün geldi. İOKBS sınav sonuçları bugün adayların erişimine açılacak. Ortaokul 5,6,7,8 ile lise 9,10 ve 11'nci sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen sınavın sonuçlarının ilan edilmesiyle burs hakkı elde eden adaylar belirlenecek. İOKBS sınav sonuçları için son dakikalara girildi. Burs almaya hak kazanan adaylara her ay Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bursları yatırılacak. Peki 2022 İOKBS sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınav sonucu nasıl sorgulanır? İşte meb.gov.tr bursluluk sınavı sorgulama ekranı...

  Bursluluk sınavı kaç puanla kazanılır? 2022 MEB İOKBS bursu ne kadar, ne zaman hesaba yatacak?

  Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?

  4 Eylül'de düzenlenen bursluluk sınav sonuçları henüz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılmadı. İOKBS sınav sonuçlarının öğlen saat 13.00'a kadar açıklanması ön görülüyor. 

  Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde "Sınav Sonuç Belgesi"ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecek.

  İOKBS Sınav Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

  23 Eylül günü İOKBS sınav sonuçları meb.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi verilecek sorgulanabilecek.  Velilerin veya öğrencilerin talep etmesi durumunda sınav sonuç belgesi elektronik ortamda alınarak okullara onaylatılabiliyor.

  2022 MEB BURSLULUK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Sınav sonuç ekranında adayların sınavda cevapladıkları soruların doğru ve yanlış sayıları ve elde ettikleri puanlar yer almaktadır. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından aileler 5 takvim günü içerisinde itiraz başvurusunda bulunabilirler. ​

  2022 Bursluluk Ücreti Ne Kadar Oldu?

  İOKBS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte burs alacak öğrencilerde belli olmuş olacak. Geçtiğimiz ara dönemde memur maaşlarına yapılan zam ile birlikte 2022-2023 yılında verilecek bursluluk ücretinde de değişikliğe gidilmişti. Burs almaya hak kazanan adaylara Aralık ayı da dahil olmak üzere aylık 663 TL burs ödemesi yapılacak. Yeni burs ücretleri Ocak ayında yapılacak zam ile birlikte belirlenecek. İlk burs ödemesi Ekim ayında başlarken 12 ay üzerinden devam edecek.

  Sınav Sonuçlarına İtirazlar Başlayacak!

  İOKBS sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar sonuçlar ilan edildikten sonra en geç 5 takvim günü içerisinde ÖDSGM resmi internet sayfası üzerinden yapılacak. Elektronik ortamda veya yazılı olarak yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden herhangi birine, Kurumsal Tahsilât Programı aracılığıyla 30 TL (KDV dâhil) sınav itiraz ücreti yatırılması gerekmektedir. Yazılı yapılan itirazlarda, ücret yatırıp itiraz başvurusu ile birlikte banka dekontu/ATM işlem fişi göndermeyen öğrencilerin başvuruları dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  İOKBS SONUÇLARI 2022 - Bursluluk Sınavı Sonuç Sorgulama Ekranı, MEB İOKBS sonuçları açıklandı mı?

  İOKBS SONUÇLARI 2022 - Bursluluk Sınavı Sonuç Sorgulama Ekranı, MEB İOKBS sonuçları açıklandı mı?

  İOKBS sonuçları 2022 için artık nefesler tutuldu, geri sayım başladı. 4 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bursluluk sınavına on binlerce öğrenci katılım göstermişti. PYBS sınavı olarak da bilinen İOKBS taban puanları ve cevap anahtarını yine tgrthaber.com.tr olarak sizler için paylaşmıştık. Artık binlerce öğrencinin dört gözle beklediğini bursluluk sınavı sonuçları için o gün geldi çattı. Peki MEB İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte İOKBS Bursluluk sonuç sorgulama ekranı...

  İOKBS SONUÇLARI 2022

  İOKBS sonuçları açıklanır açıklanmaz burada olacak. Bursluluk sonuç sorgulama ekranı üzerinden sınav sonucunu öğrenebilecek ve ne kadar burs kazandığınızı görebileceksiniz. 4 Eylül 2022 tarihinde yapılan ve 4,5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıfların katılım gösterdiği İOKBSbursluluk sınavının sonuçları 23 Eylül'de MEB tarafın açıklanacak.

  Okul yönetimi öğrenci velisinin talep etmesi durumunda “Sınav Sonuç Belgesi”ni internet üzerinden elde edip mühür ve imza ile tastik ettikten sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

  2022 İOKBS BURSLULUK SINAVI SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ...

  İOKBS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

  İOKBS ya da eski adıyla PYBS sınavı sonuçları meb.gov.tr üzerinden öğrencilerle paylaşılıyor. Yukarıdaki paragrafta da bahsettiğimiz gibi öğrenci veya velisi iterse okul yönetiminden sınav sonuç belgesini elde ediyor. Sınav sonuçlarının açıklandığı sistemde öğrenciler doğru ve yanlış adet sayıları ile net oranı görülür. 

  Sınav sonuçlarının duyurulmasından sonra aileler 5 takvim günü kapsamında itiraz başvurusunu gerçekleştirebilirler.

  İOKBS TABAN PUANLARI

  Bursluluk sınavı için 4 Eylül'deki sınava her zamankinden  daha yoğun bir katılım oldu. Sınıf sınıf değişen İOKBS bursluluk sınavı taban puanları da belli oldu. Öğrenciler bursluluk sınavı taban puanları kapsamında sınavda aldığı neticeyi değerlendirecek. Burs kazanıp kazanmama durumunu taban puanlarına göre kontrol edecek. Bu kapsamda sınıflarda oluşan bursluluk sınavı taban puanları şu şekilde:

  Ortaokul 5. Sınıf Öğrencileri İçin Bursluluk Puanları

  5. Sınıf diğer çocuk kontenjanı için puan: 462,356

  5. Sınıf kanunla özel hak tanınan kontenjanı için puan: 100

  5. Sınıf oturduğu yerde okul yok kontenjanı için puan: 452,258

  Ortaokul 6. Sınıf Öğrencileri İçin Bursluluk Puanları

  Diğer Çocuk Kontenjanı: 450

  Öğretmen Çocuğu Kontenjanı: 456

  Kanunla özel hak tanınan kontenjan için puan 100

  Ortaokul 7. Sınıf Öğrencileri İçin Bursluluk Puanları

  Diğer Çocuk Kontenjanı: 453

  Öğretmen Çocuğu Kontenjanı: 460

  Kanunla özel hak tanınan kontenjan için puan: 100

  Bulunduğu Yerde Okul Yok Kontenjanı: 455,928

  Ortaokul 8. Sınıf Öğrencileri İçin Bursluluk Puanları

  Diğer Çocuk Kontenjanı: 462

  Öğretmen Çocuğu Kontenjanı: 475,372

  Kanunla özel hak tanınan kontenjan için puan: 100

  Bulunduğu Yerde Okul Yok Kontenjanı: 468,499

  Lise 9. Sınıf Öğrencileri İçin Bursluluk Puanları

  Diğer Çocuk Kontenjanı: 422

  Öğretmen Çocuğu Kontenjanı: 437,516

  Özel hak tanınan kontenjan için puan 100

  Bulunduğu Yerde Okul Yok Kontenjanı: 419,977

  Lise 10. Sınıf Öğrencileri İçin Bursluluk Puanları

  Diğer Çocuk Kontenjanı: 432

  Öğretmen Çocuğu Kontenjanı: 429,482

  Kanunla özel hak tanınan kontenjan için 100

  Bulunduğu Yerde Okul Yok Kontenjanı: 414,608

  Lise 11. Sınıf Öğrencileri İçin Bursluluk Puanları

  Diğer Çocuk Kontenjanı: 425

  Öğretmen Çocuğu Kontenjanı: 438,891

  Kanunla özel hak tanınan kontenjan için puan 100 

  Bulunduğu Yerde Okul Yok Kontenjanı: 3419,037

  İOKBS NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  İlköğretm ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları 23 Eylül 2022 Cuma günü açıklanacak. MEB giriş yaparak bursluluk sınav sonuç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Her an gelen bir son dakika haberi kapsamında PYBS sınav sonucu açıklanabilir. Önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde alacağı bursla girmek isteyen adaylar, MEB sınav sonucu açıklama sisteminde sayfayı yenilmeye devam ediyor.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap