Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  orman koruma memuru ortaöğretim kpss puanı

  1 ziyaretçi

  orman koruma memuru ortaöğretim kpss puanı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Orman Muhafaza Memuru Önlisans KPSS Atama Taban Puanları (Son 5 Yıl)

  Orman Muhafaza Memuru Önlisans KPSS Atama Taban Puanları (Son 5 Yıl)

  KPSS Önlisans mezunu atamalarına göre Orman Muhafaza Memuru taban puanları ve ilgili kurumlar aşağıda listelenmiştir. Tabloda Orman Muhafaza Memuru KPSS atama taban puanları en son alımları bulunmaktadır. Puan bilgileri ÖSYM baz alınarak hazırlanmıştır.

  Orman Muhafaza Memuru Önlisans KPSS Atama Taban Puanları

  Orman Muhafaza Memuru olmak için üniversitelerin ön lisans düzeyinde Ormancılık ve Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Avcılık ve Yaban Hayatı programlarından mezun olmak yeterlidir.

  Orman muhafaza memuru atamalarında belirttiğimiz nitelikler kurum ve kuruluşlara göre farklılık göstermektedir. Atamalarda tercihte bulunmadan tercih kılavuzunun dikkatle okunması gerekmektedir.

  Nitelik kodlarının açıklamaları:

  3153 Av ve Yaban Hayatı, Avcılık ve Yaban Hayatı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
  7225 Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması
  7269 Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından “Yurdun Her Yerinde Görev Yapabilir Ve Silah Kullanabilir” İbareli Sağlık Kurulu Raporu

  KPSS Önlisans Puan Hesaplama

  KPSS Önlisans Atama Taban Puanları

  KPSS Lisans Atama Taban Puanları

  KPSS Ortaöğretim Atama Taban Puanları

  * Yazılarımız tamamen bilgi amaçlıdır. Tercih yapacak adayların Ösym Kılavuzunu incelemeleri gerekmektedir.

  Orman Muhafaza Memuru KPSS Atama Taban Puanları (Önlisans) 2022, Orman Muhafaza Memuru KPSS Atama Taban Puanları (Önlisans) 2021, Orman Muhafaza Memuru KPSS Atama Taban Puanları (Önlisans) 2020, Orman Muhafaza Memuru KPSS Atama Taban Puanları (Önlisans) 2019, Orman Muhafaza Memuru KPSS Atama Taban Puanları (Önlisans) 2018

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  64 Puanla Atama Yapıldı! Orman Muhafaza Memuru Alımı En Düşük Puanları Açıklandı

  64 Puanla Atama Yapıldı! Orman Muhafaza Memuru Alımı En Düşük Puanları Açıklandı

  Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 2022/8 tercih başvuruları kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde bin 800 kadroya memur alımı yapılacak. Başvuruları 9 Haziran’da tamamlanan lise, önlisans ve lisans mezunu 1.800 kadro için artık geri sayım başlamıştı. ÖSYM’da başvuruları online olarak alınan ve mülakat olmayan atama için sonuçlar bugün itibarıyla belli oldu. KPSS 64 puanla atama yapıldı. OMM alımı ile diğer tüm kadrolara dair puan detayları bu yazımızda.

  Lise, önlisans, lisans en düşük puanlar

  Lise en düşük puanlar

  Önlisans en düşük puanlar

  Lisans en düşük puanlar

  1800 memur alımı sayısal veriler

  KPSS 2022/8 Tarım ve Orman Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler şu şekildedir:

  TOPLAM Tercih Yapan Aday Sayısı 45.549i Kontenjan Sayısı 1.800, Yerleşen Aday Sayısı 1.800 oldu.

  1.800 memur alımı kontenjanları nelerdir?

  KPSS en az 50 ve üzeri puan alan adayları başvurduğu Tarım ve Orman Bakanlığı 1.800 sözleşmeli memur alımında tüm kontenjan dağılımı şu şekildeydi:

  523 Ziraat Mühendisi, 392 Veteriner Hekim, 135 Gıda Mühendisi, 86 Orman Mühendisi, 51 Su Ürünleri Mühendisi, 15 Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi, 7 Harita Mühendisi, 24 Avukat, 23 Laborant, 23 Kimyager, 23 Biyolog, 10 Veteriner Sağlık Teknikeri, 10 Ziraat Tekniker, 3 Veteriner Sağlık Teknisyen, 3 Ziraat Teknisyen, 182 Büro Personeli, 190 Orman Muhafaza Memuru, 100 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Sonuçlar için artık zaman daraldı.

  Kamu personel ataması nasıl yapılacak?

  1.800 kadro için KPSS 2022/8 tercih sonuçları ÖSYM tarafından merkezi olarak gerçekleştirildi. KPSS puan üstünlüğüne göre atamalar mülakatsız gerçekleştirildi.

  KPSS 2022/8 tercih sonuç sorgulama

  Adaylar sonuçlar açıklanınca durumlarını kişisel şifreleri ile ÖSYM’nin aşağıdaki internet adresinden hemen öğrenebileceklerdir. Sonuçlar belli olunca İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri hemen bilgilendireceğiz. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız ve mobil uygulamalarımızdan detayları anında öğrenebilirsiniz.

  KPSS 2022/8 tercih sonuç ekranı.

  En düşük tüm puanlar.

  İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

  INSTAGRAM Hesabımız.

  FACEBOOK Hesabımız.

  TWITTER Hesabımız.

  IPHONE Uygulamamız.

  ANDROID Uygulamamız.

  Yazı kaynağı : isilanlarikariyer.com

  OGM en az KPSS 65 puan ile 1.833 personel alımı yapacak! Başvurular ne zaman bitiyor?

  OGM en az KPSS 65 puan ile 1.833 personel alımı yapacak! Başvurular ne zaman bitiyor?

   Orman Genel Müdürlüğü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca 283 Orman Mühendisi, 50 Orman Endüstri Mühendisi ve 1.500 orman muhafaza memuru olmak üzere toplamda 1.833 personel alımı yapacağını açıkladı. En az Ön Lisans mezunu adaylar arasından istidam sağlayacağını açıklayan kurum, yine akabinde en az 65 KPSS puan şartı arıyor. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin tüm açıklama ise yayınlanan ilan ile adaylara duyuruldu. İşte başvuruya ilişkin merak edilen tüm detaylar....

  Nasıl Başvuru Yapılacak

  Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları 4 Nisan 2022 tarihinde başlayıp 10 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek. 

  Adaylar Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi ve orman muhafaza memuru alımı başvurularını e-Devlet üzerinde Orman Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet şifreleri ile online olarak tamamlayabilecek. 

  Başvuru Şartları Neler?

  Orman Genel Müdürlüğü 283 Orman Mühendisi, 50 Orman Endüstri Mühendisi ve 1.500 orman muhafaza memuru alımına ilişkin başvuru şartlarını açıkladı. İşte şartlar ve kadro dağılımları;

  a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

  b) 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.

  c) Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmak.

  ç) Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

  d) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

  e) Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir

  a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

  b) 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.

  c) Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmak.

  ç) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

  d) Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir

  a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,

  b) 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP93) en az 65 puan almış olmak,

  c) Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak, ç) Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

  d) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

  e) Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir

  RESMİ İLAN METNİ

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap