Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  okullar şubatın kaçında açılıyor

  1 ziyaretçi

  okullar şubatın kaçında açılıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Okullar ne zaman açılacak? 2021-2022 eğitim öğretim yılı takvimi...

  Okullar ne zaman açılacak? 2021-2022 eğitim öğretim yılı takvimi...

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimi hatırlattı.

  Takvime göre, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında, ders zili 6 Eylül’de çalacak. Birinci dönem ara tatili 15-19 Kasım arasında olacak.

  Yarı yıl tatili 24 Ocak-4 Şubat’ı kapsayacak.

  2. dönem ara tatili 11-15 Nisan’da olacak. Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak.

  2021-2022 eğitim öğretim yılı takvimi 

  Birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek.

  İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek.

  Yarıyıl tatili ne zaman?

  Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak.

  Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek.

  İkinci dönem ara tatili 11 Nisan'da başlayacak, 15 Nisan'da sona erecek.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Okullar ne zaman açılıyor, ikinci dönem okullar açılacak mı? 15 tatil ne zaman, Şubat’ın kaçında bitecek?

  Okullar ne zaman açılıyor, ikinci dönem okullar açılacak mı? 15 tatil ne zaman, Şubat’ın kaçında bitecek?

  Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer tarafından yapılan açıklama sonrası okulların ne zaman açılacağı, yarıyıl tatilinin uzayıp uzamayacağı da netleşti. 2. dönem devam ederken öğrenciler arama motorlarına yöneldi. Peki, okullar ne zaman açılıyor, 15 tatil ne zaman bitecek, Şubat’ın kaçında yarıyıl tatili bitiyor?

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK, 15 TATİL NE ZAMAN BİTECEK?

  Yarıyıl tatili 4 Şubat 2022 Cuma bitecek, okullar da 7 Şubat 2022 Pazartesi açılacak.

  TÖZOK'un "Eğitimin Dönüşümü" başlığıyla Antalya'da yaptığı 20'inci Eğitim Sempozyumu'na katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer eğitimde ilk önceliğin okulların açık kalması olduğunu belirtti. Bakan Özer yarıyıl tatilinin uzatılmasının planlanmadığını açıkladığı konuşmasında şunları söyledi:

  "Bakanlığa başladığım 6 Ağustos'tan itibaren üç önemli şey söyledim. İlk göreve başladığımda devir teslim töreninde okulların yüz yüze açık kalmasının önemini vurguladım ve 'Covid-19 salgının sıfırlanmasını beklemeye tahammülümüz yok' ifadesini kullandım. Sonra 'okullar ilk açılması ve en son kapatılması gereken yerler' dedim. En son olarak da okulların açık kalması eğitim meselesi olmadığını bir milli güvenlik meselesi olduğunu vurguladım.

  6 Eylül'de başladığımız birinci dönemi hiç kesintiye uğratmadan, haftada beş gün tüm eğitim kademelerinde başarı ile tamamlamamın mutluğunu taşıyorum. Okulları özleyen öğrencilerin bu süreci başarıyla yürütmemizde katkısı oldu. Maske, mesafeye, hijyene inanılmaz derecede beklentilerimizin ötesinde riayet etti.

  Bu sürecin kahramanları her zaman olduğu gibi öğretmenlerimiz oldu. Öğretmenlerimiz yaklaşık 5 ay boyunca maskeleri ile ders anlattılar. Öğretmenlerimiz aşılanmada sadece Türkiye ortalaması değil, kıta Avrupası, Amerika gibi gelişmiş ülkelerin bile üzerinde aşılanma oranına sahip oldular. Öğretmenlerimiz maske ile büyük zorluklarla eğitimi zorlukla sürdürme kararlığında bulundular. Hem aşılanma konusunda hem de kendi sağlıklarını geri planda bırakıp okulların yüz yüze eğitime devam etmesinde umut olan öğretmenlerimizi, güven artırdıkları için şahsım ve Milli Eğitim Bakanlığı adına kutluyorum.

  İnşallah bu iki haftalık tatil sonrası aynı kararlılıkta yüz yüze eğitime devam edeceğiz. Tatil uzayacak mı sorularına, 'Neden kapanma olduğu zaman ilk akla gelen yerler okullardır?' diyorum. Bizler iddialı ülke olmak istiyorsak 21'inci yüzyılda, üretimi toplumsal barışı, demokrasi kültürü ile örnek olmak istiyorsak, beşeri sermayemize sürekli yatırım yapmak zorundayız. Eğitimde fırsat eşitliğini sürekli yükseltmek zorundayız.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Okullar ne zaman açılacak, ikinci ara tatil ne zaman?

  Okullar ne zaman açılacak, ikinci ara tatil ne zaman?

  Okullar ne zaman açılacak, ikinci ara tatil ne zaman?

  Bu hafta sona erecek yarıyıl tatili ardından öğrenciler ders başı yapacak. Okullar 7 Şubat Pazartesi günü açılıyor. Bu yıl toplamda 4 kez kapanacak olan okullar, öğrenciler için dinleme ve dersleri için daha geniş vakit ayırma imkanı sunacak. İkinci ara tatili 11-15 Nisan arasında gerçekleştirilecek.

  16 günlük sömestr tatilinin ardından öğrenciler okullarına dönüyor. Tatilde dinlenen öğrenciler yaklaşık 4 ay sürece eğitim maratonu içerisinde ikinci ara tatil ile dinlenme fırsatını bir kez daha yakalayacak.

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  Yarıyıl tatili 21 Ocak tarihinde başladı ve 6 Şubat’a kadar devam edecek. Öğrenciler 7 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak.

  Yıl sonu karneleri 17 Haziran 2022’de dağıtılacak.

  İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

  2. dönem ara tatili 11-15 Nisan gerçekleştirilecek.

  15 TATİL UZAYACAK MI?

  İkinci dönemin başlangıcıyla ilgili salgına bağlı tatilin uzatılıp uzatılmayacağı yönündeki tartışmalara da değinen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şunları söyledi:

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime ara verilmeyeceğini belirterek, “7 Şubat'ta, 81 ilde tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime devam edeceğiz. Omicron ve vaka sayılarından dolayı yüz yüze eğitime ara vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap