Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  okul ne zaman açılacak 15 tatil

  1 ziyaretçi

  okul ne zaman açılacak 15 tatil bilgi90'dan bulabilirsiniz

  15 TATİL NE ZAMAN BİTİYOR? Okullar ne zaman açılacak?

  Bugün okul var mı, okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek?

  Bugün okul var mı, okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek?

  Bugün okul var mı, okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek?

  MEB ikinci dönem başlangıç tarihi ile ilgili bilgileri eğitim öğretim takvimi içerisinde paylaşmıştı. 20 Ocak'ta karnelerini alan öğrenciler 2 haftalık yarıyıl tatiline çıktılar. Peki, 15 tatil ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

  Milyonlarca öğrenci ocak ayında yarıyıl tatiline başladı. Geçtiğimiz yıllarda devreye alınan uygulama ile birlikte okullarda ara tatil dönemi başlatışmış ve birinci dönemde 1 hafta ikinci dönemde 1 hafta olmak üzere ara tatil devreye alınmıştı. Peki, bu yıl ikinci ara tatil ne zaman ve yarı yıl tatili hangi tarihte bitecek?

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  20 Ocak'ta karnelerin alınmasının ardından gözler okulların açılacağı ve ikinci  dönemin başlayacağı tarihe çevrildi. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında yarıyıl tatili 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak yani 6 Şubat 2023 Pazartesi günü okullar yeniden açılacak. 15 tatilin bitmesinin ardından öğrencilerin son tatili olarak ikinci dönem ara tatili kalacak. Bu tatil ise 17-20 Nisan 2023 aralığına denk gelecek. 

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Okullar ne zaman açılacak, 15 tatil ne zaman bitiyor?

  Okullar ne zaman açılacak, 15 tatil ne zaman bitiyor?

  Okullar ne zaman açılacak, 15 tatil ne zaman bitiyor?

  Eylül ayından bu yana açık olan okullar 15 günlük tatile giriyor, milyonlarca öğrenci yoğun temponun ardından dinlenecek. MEB tarafından paylaşılan 2022-2023 eğitim öğretim yılına ait takvim ile okulların açılacağı tarih belirlendi. Okullar 6 Şubat Pazartesi günü açılacak, öğrenciler ders başı yapacak.

  Ülke genelinde yaklaşık 19 milyon öğrencinin karnelerini alarak yarı yıl tatiline giriyor. Uzmanlar tatilinin hem dinlenme hem de öğrenme süreci olarak değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor. Tatilin başlamasıyla birlikte veliler ve öğrenciler “okullar ne zaman açılacak” sorusunun yanıtını da öğrenmek istiyor.

  SÖMESTR TATİLİ KAÇ GÜN?

  Sömestr tatili 20 Ocak günü karnelerin verilmesiyle başlayacak. Tatil toplamda 16 gün sürecek.

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  Okullar 6 Şubat günü kapılarını açacak, öğrenciler ders başı yapacak.

  İLK KEZ KIŞ OKULLARI AÇILIYOR

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de “bilim”, “sanat”, “matematik” ve “İngilizce” olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar için hazırlıklarını tamamladı.

  İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci, 20 Ocak’ta 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ilk yarıyıl tatilini yapmak üzere karne alacak.
  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla ilk kez geçen yıl yaz tatilinde açılan “yaz okulları”, velilerden gelen yoğun talep üzerine Bakanlığı harekete geçirdi. Bakanlık, 2 haftalık yarıyıl tatilinde de yaz okulu kapsamını genişleterek tüm kursları açma kararı aldı. Bu kapsamda bu yıl ilk kez “kış” döneminde de uygulanacak ücretsiz kurslar, 21 Ocak’ta başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

  ÖĞRENCİLER, İKİ HAFTA TOPLAM 40 SAAT KURS ALABİLECEK

  Matematik ve İngilizce derslerinde açılacak kurslarda, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için belirlenecek 5 grupta etkinlik yapılacak. Bir öğrenci bu kursların her ikisine de başvurabilecek.

  Öğrenciler bir dersten günlük 2, haftada 10, toplam 20 saatlik programlara katılacak. İki kursa katılan öğrenci, iki haftada toplam 40 saat ders almış olacak.
  Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) destekleme ve yetiştirme kurslarında ise bilim ve sanat alanlarında her bir atölye programı, günlük en fazla 4 saat olmak üzere toplam 16 saat olarak planlanacak. Bir öğrenci, en fazla iki farklı atölye veya ders grubundan BİLSEM destekleme ve yetiştirme kursuna devam edebilecek, haftalık 16, toplam 32 saat atölyelere katılabilecek.

  Öğrenciler ve öğretmenler, bulundukları illerde açılan kurslardan yararlanabilecek.

  YARIYIL TATİLİNE ÖZEL DİJİTAL MATERYALLER HAZIR

  Temel Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde yarıyıl tatilinde açılacak İngilizce ve matematik kursları için dijital ortamda yayımlanmak üzere öğrenci etkinlik materyalleri de hazırlandı.

  İlköğretim düzeyinde 4. sınıftan 8. sınıfa kadar matematik ve İngilizce derslerine ait taslak çerçeve programı oluşturuldu.

  Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademeleri için yarıyıl tatiline özel 5 ayrı dijital materyal de ilk kez öğrencilerin kullanıma sunulacak. Matematik dersleri için “Matematik ile Eğlenceli Kış”, İngilizce dersleri için “Winter Fun with English” olmak üzere dijital ortamdaki 2 yeni dergi hazırlandı.

  Ayrıca okul öncesi, ilkokul ve ortaokul olmak üzere 3 ayrı kademedeki öğrencilere yönelik güncel bilgilerin, eğlenceli etkileşimli içeriklerin yer aldığı 3 ayrı Bilim Sanat Dergisi de dijital ortamda ilk kez hazırlandı.

  Bakanlık, yeni dijital eğitim materyallerini, karnelerin verileceği 20 Ocak Cuma itibarıyla resmi internet sitesinden tüm öğrencilerin kullanımına sunacak.
  Kurslarda kullanılacak materyaller, her seviyedeki öğrencinin gelişimi gözetilerek hem öğretici hem de keyifli vakit geçirmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Yeni yaklaşımların kullanıldığı programda, eğlenceli ve günlük yaşamla ilişkili, yaparak-yaşayarak öğrenme sürecini kapsayan ve öğrencilerin ihtiyaçlarına göre farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş içerikler yer aldı.

  Bakanlık ayrıca ilköğretim düzeyinde öğrencilerin hem matematik hem de İngilizce kurslarında çok yönlü gelişimlerinin sağlanması amacıyla videolar ve etkileşimli içerikler hazırladı.

  Bilgi ve becerilerin aktif kullanımını içeren etkinliklere de yer verilen programda, öğrencilerin bir sonraki döneme dinlenerek, eğlenerek ve öğrendiklerini tekrar ederek hazırlanmaları hedeflendi.

  LİSELERDE ŞİFRE BİLİM VE VERİ ANALİZİ ETKİNLİKLERİ

  MEB, yarıyıl tatilinde düzenlenecek lise kademesine yönelik kurslarda, yenilikçi yaklaşımlar içeren yeni matematik programını da ilk kez hazırladı. Programda, öğrencilerin şifre bilimden veri analizine, geometri dünyasının keşfinden küresel problemler karşısında çözüm yolları üretebilecekleri etkinliklere kadar çeşitli alanlara yer verildi.

  Bu kapsamda kurslarda öğrenciler, şifre biliminin temellerini öğrenecekleri etkinliklerle kendi şifre algoritmalarını oluşturacak. “Verilerin serüveni” başlıklı etkinliklerde ise öğrencilerin veriyi toplayıp analiz edecekleri ve çıkarımda bulunacakları içerikler hazırlandı.

  MEB’in yenilikçi yaklaşımıyla gerçekleştirilecek matematik programı ile öğrencilerin matematiğin gerçek yaşamda nasıl kullanıldığının detaylarına ulaşması ve kendi projelerini oluşturması bekleniyor.

  Yeni hazırlanan programa uygun şekilde öğretmen el rehberleri de hazırladı.
  Bakanlık ayrıca kurslarda uygulanacak yeni matematik dersi programının uygulanması için yeni materyalleri internet sitesinden yayımladı. AA

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitiyor ve kaç gün kaldı? 2022-2023 MEB yarıyıl, ara tatil tarihleri

  Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitiyor ve kaç gün kaldı? 2022-2023 MEB yarıyıl, ara tatil tarihleri

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  Toplamda iki hafta süren 15 tatil hafta sonuyla birlikte 21 Ocak günü başlamış oldu. 15 tatil 3 Şubat 2023 tarihinde sonlanacak

  Buna göre 6 Şubat Pazartesi günü okullarda ders zili çalacak.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap