Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  odun ateşinde kefal baliği nasil pişirilir? // kefal nasil temizlenir? // kefal baliği filetosu

  1 ziyaretçi

  odun ateşinde kefal baliği nasil pişirilir? // kefal nasil temizlenir? // kefal baliği filetosu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kefal Balığı Nasıl Pişirilir? Kefal Temizleme Ve Pişirme Yöntemleri

  Kefal Balığı Nasıl Pişirilir? Kefal Temizleme Ve Pişirme Yöntemleri

  Kefal balığını pişirmek için üç farklı yöntem bulunmaktadır. Kefal balığı tavada, fırında ve ızgarada doğru yöntemler ile birlikte sorunsuz olarak pişirilebilmekte ve afiyetle tüketilebilmektedir.

   Kefal Balığı Nasıl Pişirilir?

   Sofraların bereketi ve lezzeti olarak adlandırılan kefal balığı aynı zamanda gerekli olan omega 3 takviyesini almamızı da sağlamaktadır. Kefal balığı tüketmek isteyen kişiler aynı zamanda kefal balığı nasıl pişirilir ve temizlenir sorularına da yanıt aramaktadır. Öncelikle kefal balığının en yaygın pişirme yöntemi ızgara olarak bilinmektedir. Kefal balığını aynı zamanda fırın ve tavada pişirmekte mümkündür.

   Kefal Temizleme ve Pişirme Yöntemleri

   Doğru şekilde kefal balığı temizlemek oldukça önemlidir. Kefal balığı temizleme için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

   - Kefal balığını temizleme işleminde öncelikle pulları deriden almak gerekmektedir.

   - Daha sonra karın bölge altından el yardımı ile bir kesik açın ve iç organlarının tamamını çıkarın.

   - Bu aşamada organların ve solungacın dışarı alınmasına dikkat edin.

   - Son olarak siyah et parçalarını da alın ve pişirmek üzere hazır hale getirin.

   Kefal bağılı pişirme yöntemleri arasında fırında, tavada ve ızgarada pişirme seçenekleri yer almaktadır.

   Fırında Kefal Pişirme: Balığı ortadan ikiye ayırın ve ince olmasına dikkat ederek istediğiniz baharatları katarak fırına verin. Fırında yaklaşık 180 derece sıcaklıkta ve 30 dakika kadar pişirin.

   Tavada Kefal Pişirme: Kefal balığını bir tavaya koyun ve üzerine mısır unu ekleyerek, kızgın yağda pişmesini bekleyin. Pişirirken balığı arkalı ve önlü çevirmeyi unutmayın.

   Izgarada Kefal Pişirme: Kefalleri temizleyin ve kenarlarına çizik atın. Daha sonra zeytinyağı, kekik, karabiber ve tuz ekleyerek sos hazırlayın. Sos ile balığı arkalı önlü birleştirin ve bir saat kadar buzdolabında bekletin. Son olarak kefalleri ızgarada orta ateşte pişirin ve afiyetle tüketin.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Kefal Tavada, Fırında, Izgarada Nasıl Pişirilir: Kefal Tarifleri - Yemek.com

  Kefal Tavada, Fırında, Izgarada Nasıl Pişirilir: Kefal Tarifleri - Yemek.com

  Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede yaşadığımız için çok şanslıyız. Av yasağının bitmesiyle tezgahlarda yüzünü gösteren çeşit çeşit balık bize ihtiyacımız olan Omega-3 takviyesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sofralarımıza lezzet ve bereket de getiriyor.

  Bu balıklardan biri de kefal. Her ne kadar hamsi ve palamut kadar sıklıkla tüketilmese de özellikle en yağlı ve lezzetli olduğu ocak ayında sıklıkla soframıza konuk olması gereken bir balık kendisi. Beyaz eti ve lezzetiyle kendini hemen sevdiren kefali peki nasıl pişirecek, nasıl yiyeceksiniz?

  Balıkçılardan alıp eve geldiğiniz kefali birden fazla şekilde pişirmeniz mümkün. Gelin tek tek anlatalım.

  Not: Diğer balıkların aksine kefal kirli ve bulanık sularda yaşayabildiği için onu sadece güvendiğiniz yerlerden almanızı tavsiye ederiz.

  Kefal balığı nasıl pişirilir?

  kefal-pisirme

  "Kefal nasıl pişirilir?" diye merak edenler için önce onu doğru pişirmenin ne kadar önemli olduğundan bahsedelim. Özellikle sarıkulak adı verilen büyük kefali pişirirken etinin kurumamasına ve suyunun içinde kalmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

  Kefal balığını pişirme yöntemleri ise şöyle:

  Kefal tava tarifi, nasıl yapılır?

  Kefalleri marine ederek ya da direkt tavayla buluşturarak da kızartabilirsiniz. Ancak marinasyonla kefaller daha da lezzetlendiği için biz bu yöntemi tercih ediyoruz.

  Fileto halinde kestiğiniz tefalleri soğan, sarımsak, kekik, tuz ve zeytinyağı ile marine ederek buzdolabında 1-2 saat dinlendirin. Ardından mısır ununa bulayarak kızgın yağda önlü arkalı olarak kızartın ve sıcak sıcak servis edin.

  Fırında kefal tarifi, nasıl yapılır?

  kefal-firinda

  Pullarını temizleyip iyice yıkadığınız kefalleri tuzlayıp karabiberleyerek oda sıcaklığında bekletin. Bu sırada fırın tepsisine yağlı kağıt sererek üzerine halka halka doğradığınız soğanlarla ile havuçları dizin. Ardından kefalleri bu soğanların üzerine koyarak balıkların üzerinde kekik, limon suyu ve zeytinyağı gezdirin. Kefallerin üzerini de yağlı kağıtla kapattıktan sonra önceden ısıtılmış 180 derece fırında kontrollü olarak 30 dakika boyunca pişirin.

  Kefal ızgara tarifi, nasıl yapılır?

  Yazı kaynağı : yemek.com

  Kefal Balığı Nasıl Temizlenir?

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap