Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  odtü mezuniyet töreni 2022

  1 ziyaretçi

  odtü mezuniyet töreni 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2021-2022 Akademik Yılı Diploma Töreni | ODTÜ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

  Sevgili Öğrencilerimiz,

  2021-2022 Akademik Yılı Diploma Töreni konusunda mensup ve öğrencilerimizden bir süredir çok sayıda soru ve mesaj almaktayız. Bu bağlamda, içinde bulunduğumuz aşamada, öğrencilerimiz, aileleri ve tüm mensuplarımıza konu hakkında yürütülen kapsamlı değerlendirmelere yönelik bilgi paylaşımında bulunmanın faydalı olacağı düşünülmüştür.

  Yönetim olarak Diploma Töreni’nin hangi kapsamda ve ortamda düzenlenebileceği ile ilgili uzun süredir planlamalar ve çalışmalar yapmaktayız. Bu plan ve çalışmalar tören organizasyonunun kurgulanması ile ilgili olduğu gibi, Stadyum töreni olması durumunda sosyal ortamın ve güvenlikle ilgili düzenlemelerin planlanmasını da kapsamaktadır.

  Bildiğiniz gibi, Üniversitemizde son dönemlerde farklı grupların gerçekleştirdikleri izinsiz toplantı ve eylemlerle farklı, yanlı ve yanlış bir gündem oluşturma veya Üniversitemizi çeşitli gruplaşmaların merkezi haline getirme çabası belirgin bir şekilde görülmektedir. Diploma Törenimizin planlanması sırasında, bu kapsamdaki olumsuz çabaların, Stadyum’da düzenlenmesi planlanan bir törende gruplaşmalara neden olabileceği ve farklı grupların tören alanımızı kendi amaçları doğrultusunda bir protesto alanına çevireceği yönünde bilgiler almış bulunuyoruz. Dolayısıyla, bu olumsuz gelişmeler tören hazırlıkları sürecimizde bizleri oldukça zorlayan, farklı çözüm arayışlarına yönlendiren bir durum halini almıştır.

  ODTÜ Diploma Törenleri, kendine has enerjisi ve doğası ile uzun yıllar boyunca hepimizin heyecanla ve coşkuyla beklediği, öğrencilerimizin eğitim hayatları boyunca yıllar süren yoğun emeklerinin karşılığını aldığı, ailelerinin ve ODTÜ’lülerin, öğrencilerimizin bu başarıları ile gururlandığı geleneksel ve çok kıymetli ortamlar olmuştur. Bildiğiniz gibi pandemi öncesi dönemde de tüm olumsuzluklara, tören ritüeline, amacına ve atmosferine uygun olmayan durumlar yaşanmasına ragmen Stadyum’da tören yapılmasına devam edilmiş; ancak, tören akışını ve düzenini bozan bazı gelişmeler nedeniyle diploma dağıtım sürecinin düzeninin bozulduğu, törenin geç saatlere kadar uzadığı, mezun yakınlarımızın takip etmekte zorlandığı bir ortamda diploma dağıtımı gerçekleşebilmiştir.

  Her ne kadar içinde bulunduğumuz dönemde de planlanan uygulama, törenlerin Stadyum’da devam etmesi yönünde olduysa da bize ulaşan bilgiler sonucunda bunun özellikle güvenlik sebepleriyle mümkün olamayacağı noktasına gelinmiştir. Ek güvenlik önlemlerinin alınmasını zorunlu hale getiren durumların kampüsümüzün herhangi bir yerinde gerçekleşmesi hepimize büyük üzüntü yaşatırken, Diploma Törenimiz sırasında Stadyum’da böyle bir durumun oluşması ihtimalinin bile kabul edilemez olduğu açıktır.

  Bu temelde, 2021-2022 Akademik Yılı Diploma Törenleri Fakültelerimizin organizasyonunda, Bölümlerimiz bünyesinde 02-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecektir. Bununla birlikte, 2021-2022 Akademik Yılı'nda Üniversitemizden Doktora derecesi almaya hak kazanmış mezunlarımız ve derece ile mezun olan lisans öğrencilerimiz için Kültür ve Kongre Merkezi’nde Mezuniyet Törenleri düzenlenecektir.

  Sevgili Öğrencilerimiz,

  Üniversitemiz tüm birikimleri ve her türlü kaynağıyla, mezunlarına güzel anılarıyla akıllarda kalacak, her bir mezunumuzun hak ettiği kalite ve içerikte yürütülecek, tüm mezunlarımızın bir arada bulunabileceği bir Diploma Töreni düzenleme arzusuna her zaman sahiptir. Üniversitemizin tüm anlamlı ve geleneksel uygulamalarının devam edebilmesi için başta tüm öğretim üyelerimiz olmak üzere öğrenci ve mensuplarımızın ilgili süreçlerin tamamını bu organizasyonların asıl amaçlarının geri planda kalmamasını sağlayacak şekilde desteklemesi gerekmektedir.

  ODTÜ, birçok konuda farklı görüşe sahip öğrencileri ve mensupları ile büyük ve çok kıymetli bir bütündür; bu bütünlüğün korunması için her bir ODTÜ’lünün desteği çok büyük önem taşımaktadır. Bu bütünlüğün ve zenginliğin ortaya çıkardığı yeni mezunlarımızı içtenlikle kutlar, sağlıklı, başarılı ve mutlu günler dileriz.

  Sevgilerimizle.

  Rektörlük

  Yazı kaynağı : oidb.metu.edu.tr

  ODTÜ’de öğrencilerin Devrim Stadyumu’nda yapacağı mezuniyete, rektörlükten “birinci derece aile yakını” kısıtlaması

  MEZUN FORUMU: “ODTÜ 2022 Mezuniyet Töreni”

  MEZUN FORUMU: “ODTÜ 2022 Mezuniyet Töreni”

  Bir süredir tüm ODTÜ’lülerin ve kamuoyunun gündeminde yer alan 2022 yılı ODTÜ Mezuniyet Töreni ile ilgili bir araya gelerek son durum ile ilgili bilgilerimizi paylaşıp, fikir alışverişi yapmak istiyoruz.

  23 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek bu önemli toplantıya tüm mezunlarımızın katkı ve katılımını bekliyoruz.

  Saygılarımızla,

  ODTÜ Mezunları Derneği

  Tarih:23.07.2022

  Saat: 16.00

  Yer: Salon 56

  Yazı kaynağı : www.odtumd.org.tr

  2022 – ODTÜ Mezunları Derneği

  Bir zamanların vazgeçilmez eğlence kaynağı açık hava sinemaları sizleri yeniden Vişnelik’te ağırlıyor.

  Geçtiğimiz yıllarda yoğun ilgi ile karşılanan film şölenimiz, Goethe Institut Ankara’nın katkılarıyla Marc Brummund‘in 2015 yapımı “Freistatt” / “Sanctuary” filmiyle devam ediyor.

  Tüm inceliği ve güzelliğiyle hafızalarınızda yer alan yazlık sinema fotoğraflarınıza yenilerini eklemek üzere sizleri Vişne Bahçesi’ne davet ediyoruz…

  Program

  Tarih: 29 Temmuz Cuma

  Yer: Vişne Bahçesi

  Saat:  21:00

  KÜNYE

  Yapımı: Almanya

  Dil: Almanca / Türkçe Altyazılı

  Tür: Drama

  Süre: 104 Dk.

  Yönetmen: Marc Brummund

  Oyuncular: Louis Hofmann, Alexander Held, Stephan Grosmann

  Senaryo: Nicole Armbruster,  Marc Brummund

  Yazı kaynağı : www.odtumd.org.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap