Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  numan kurtulmuş hasta mı

  1 ziyaretçi

  numan kurtulmuş hasta mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Numan Kurtulmuş hasta mı, rahatsızlığı var mı?

  Numan Kurtulmuş hasta mı, rahatsızlığı var mı?

  Numan Kurtulmuş hasta mı, rahatsızlığı var mı, görüntü olarak neden bu kadar zayıfladı veya çöktü soruları son günlerde başta AK Partililer olmak üzere birçok kesim tarafından soruluyor.

  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partinin en çok çalışan, gece gündüz durmadan yorulmadan yurdun dört bir yanında koşturan siyasetçilerden biridir.

  Has Parti'den AK Parti'ye geçtikten sonra siyasette daha aktif olarak hizmet etmek imkanı bulunan Kurtulmuş en çalışkan siyasetçiler arasında yer alıyor.

  AK Parti'deki ikinci adam olan Kurtulmuş en son Marmaris'teki yangınlar ve gündeme dair açıklamalarda bulunmak üzere Habertürk Canlı yayınına katıldı.

  Numan Kurtulmuş'u biraz yorgun ve bitkin gören izleyiciler ise haliyle, "Numan Kurtulmuş hasta mı" diye soruyor. 

  Numan Kurtulmuş en son Koronavirüs hastalığına yakalanmıştı; ancak kısa bir sürelik tedaviden sonra iyileşmişti.

  Virüse yakalanma dışında Kurtulmuş'un bilinen bir rahatsızlığı yok.

  NUMAN KURTULMUŞ KAÇ YAŞINDA?

  Numan Kurtulmuş 1959’ da Ordu, Ünye’de doğdu. Ülkemizin tanınmış âlimlerinden Cumhuriyet Dönemi’nde Latin harfleriyle yazılmış ilk ilmihal kitaplarından “Âmentü Şerhi”nin müellifi, İstiklal Savaşı gazilerinden merhum Binbaşı Numan Kurtulmuş’un torunu, birçok vakıf ve hayır kurumunun öncülerinden merhum Doktor İsmail Niyazi Kurtulmuş’un oğludur.

  Lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde, lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı.

  1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 tarihinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde doçent ünvanını aldı. ABD’de Cornell Üniversitesinde akademik çalışmalarını sürdürdü. 2004 yılında profesör oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde uzun yıllar Sosyal Siyaset ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında dersler verdi.

  Kurtulmuş, 1998 yılında aktif siyasete girerek Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2008’de Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi. 1 Kasım 2010 tarihinde Halkın Sesi Partisi’ni (HAS Parti) kurdu. HAS Parti, 2012’de bütünleşme kararı alarak AK Parti ile birleşti. AK Parti’de Ekonomi İşleri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

  Kurtulmuş, 29 Ağustos 2014 tarihinde 62. Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak görevine başladı. 63, 64 ve 65. Hükümetler döneminde Başbakan Yardımcılığı ve Hükümet Sözcülüğü yapan Numan Kurtulmuş, 65. Hükümet’te yapılan değişiklik ile Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yaptı....

  AK Parti 6. Olağan Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilen Kurtulmuş, halen AK Parti Genel Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

  Numan Kurtulmuş, evli ve üç çocuk babasıdır.

  Yazı kaynağı : www.sonhaberler.com

  Numan Kurtulmuş

  Numan Kurtulmuş

  Türkiye Cumhuriyeti 65. Dönem Başbakan Yardımcısı'dır.

  Numan Kurtulmuş 1959, Ünye, Ordu doğumlu, Türk siyasetçi, akademisyen, yazardır.

  Numan Kurtulmuş, babaanne tarafından Gürcü asıllıdır.Halen, ailesi ile birlikte İstanbul'un Fatih ilçesinde ikamet etmektedir.12 Temmuz 2012’de AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Numan Kurtulmuş’a AK Parti ile HAS Parti’nin bütünleşmesini teklif etmiştir. İki partinin yetkili organlarınca alınan karara göre bir bütünleşme süreci başlamıştır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan 'Erdoğan hasta, yerine birileri hazırlanmalı' sözlerine cevap - Son Dakika

  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan 'Erdoğan hasta, yerine birileri hazırlanmalı' sözlerine cevap - Son Dakika

  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ordu Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin salgının ağır şartlarının bir sonucu olarak hafif bir duraksamanın ardından bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 21,4 büyüyecek kadar güçlü bir ekonomik performansa ulaştığını söyledi.

  Türkiye'nin aynı zamanda ihracatta önemli rekorlar kırdığına işaret eden Kurtulmuş, "Bunları şunun için söylüyorum, bu zor şartlar içerisinde, dünyanın yaşadığı bu zor şartlara ilaveten bölgenin ve Türkiye'nin yaşadığı şartlara rağmen Türkiye hiçbir meseleyi ötelememiş, bu meselelerin hepsini çözmek için gayretle mücadele etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız bütün bu süreçleri takip ederek Türkiye'nin doğru yönde ilerlemesini temin etmiştir." diye konuştu.

  "NELERİN EKSİK OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ"

  Kurtulmuş, Türkiye'nin bu süreçteki başarılarına rağmen birilerinin ise hayata hep karamsar pencereden baktığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de tabii ki bardağın boş tarafları var, bardağın sadece az olan taraflarını anlatmakla vakit geçirdiklerini, hatta olumsuz algı üzerinden halkın üzerinde bir karamsarlık oluşturmak için çalıştıklarını gayet iyi biliyor, gayet iyi takip ediyoruz. Bizler AK kadrolar olarak evet Türkiye'nin meselelerini biliyoruz, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün Türkiye'yi yöneten kadrolar olarak nelerin eksik olduğunun, tamamlanmadığının farkındayız. Vatandaşımızın çektiği birtakım zorlukların farkındayız, onun içindir ki Sayın Cumhurbaşkanımız, örnek olsun diye söylüyorum, 'Hayat pahalılığının üstüne sonuna kadar gideceğiz ve bu hayat pahalılığının nedenlerini ortadan kaldıracağız.' dedi mi? Dedi ve inşallah bunu gerçekleştireceğiz."

  "ERDOĞAN HASTA" İDDİALARINA YANIT

  Numan Kurtulmuş, 2023'ün Türkiye için tam manasıyla önemli bir gelecek seçimi olacağının altını çizdi. Birilerinin Türkiye'nin bu süreçlerde yönetilemez bir ülke olmasını istediğini dile getiren Kurtulmuş, şunları kaydetti:

  "Birileri Türkiye'nin geriye dönmesini istiyor, birileri Türkiye'de tekrar eski dönemin tartışmalarının gündeme gelmesini istiyor. Hatta, hatta artık dışarıdan ısmarlama yazıların yazıldığı bir döneme giriyoruz. 'Türkiye'yi Sayın Tayyip Erdoğan yönetemeyecek kadar hastadır, onun için onun yerine başka birileri hazırlanmalıdır.' gibi yazılar yayınlanmaya başladı. Önce şunu söyleyeyim, Türkiye'yi artık kimin yöneteceğinin kararını içerideki birtakım vesayet odakları veremeyeceği gibi dışarıdaki birtakım vesayet odakları hiç veremeyecek, Türkiye'ye yön çizemeyeceklerdir."

  "TÜRKİYE'NİN SIRTINI YERE GETİRECEK HİÇBİR GÜÇ YOKTUR"

  AK Parti'nin siyasi hareketinin Türkiye'deki en önemli başarılarından birinin demokratik istikametten asla vazgeçilmemesi olduğuna dikkat çeken Kurtulmuş, "İlerleme yolundan asla vazgeçmemesidir, Meclis açık olduğu sürece meşruiyet bütünüyle milletten devşirildiği sürece Türkiye'de AK Parti'nin sırtını yere getirecek, Türkiye'nin sırtını yere getirecek hiçbir güç yoktur ve olmayacak Allah'ın izniyle." değerlendirmesinde bulundu.

  "ÖNCE ERDOĞAN'I YENEBİLECEK BİR SEÇİM STRATEJİSİ ORTAYA KOYMALISINIZ"

  Kurtulmuş, milletin oy kullandığını, Başbakanlık sisteminin bittiğini ve yerine Cumhurbaşkanlığı sisteminin geldiğinin altını çizerek, şöyle devam etti:

  "Bu sistemi revize edersiniz, bu sistemin eksik taraflarını tamamlarsınız, bu ayrı konu ama millet oy vermemiş, Türkiye Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmemiş gibi konuşamayız. Şimdi Tayyip Erdoğan gitsin, hedefleri bu, e tamam Tayyip Erdoğan gitsin, nasıl gidecek? Önce birisi dedi ki 'Ben Cumhurbaşkanı adayıyım.', arkasından başka birisi 'Ben de Cumhurbaşkanı adayıyım.' Sonra başka birisi dedi ki 'Ben başbakanlığa adayım.', hayda. Başbakanlığa adaysınız da başbakanlık müessesesi ortada yok, öyle mi? Getirebilirsiniz, buyurun. Önce Tayyip Erdoğan'ı yenebilecek bir seçim stratejisi ortaya koymanız lazım. Hepsi bir araya getirecekler, sadece karşıtlık üzerinden bir şey yapacaklar da peki o karşıtlık üzerinden yaptığınız o koalisyonu hangi ana fikrin etrafında tutacaksınız? 'Sonrasına bakarız.' diyor, bir tanesi bana cevap verdi geçen gün, 'Siz seçimi getirin de biz bir günde kimin başkan olacağını buluyoruz.' diyor. E arkadaş ne zamandır kimin başkan olacağını bir türlü bulamadınız."

  Başkan adayının kim olacağına kapalı kapılar ardında karar verilmeyeceğini belirten Kurtulmuş, "Adayın kim olacağına milletin önünde, milletin değerlerinden, zihninden, gönlünden geçen bir şekilde karar verilir. Bizim gücümüz bu, diyoruz ki Allah'ın izniyle hep beraber, Cumhur İttifakı ile birlikte, bu ittifakı daha fazla insanların bu işin içerisine girmesini sağlayarak Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden 2023'te Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı yapacağız." dedi.

  "CHP VE HDP'NİN İTTİFAKLARI AÇIKTIR"

  "Güçlendirilmiş parlamenter sistem CHP için ne ifade eder? İyileştirilmiş parlamenter sistem İYİ Parti için ne ifade eder?" diye soran Kurtulmuş, "HDP bu ittifakın neresindedir? Ben ona açık ittifak, gizli ortaklık diyorum. İttifakları açıktır, ortaklıkları gizlidir. Niçin? Çünkü biliyorlar ki HDP'yi ittifakın içerisine koyarlarsa CHP'nin ulusalcı, Kemalist, vatansever bazı unsurları oy vermeyecek, İYİ Parti'nin de milliyetçi unsurları oy vermeyecek." değerlendirmesinde bulundu.

  Kurtulmuş, bunun için ortaklığın gizli, ittifakın açık olduğunu dile getirerek, "İyi tamam, onu ortadan kaldırmak için biliyorsunuz HDP bir tutum belgesi açıklamış oldu, diyor ki benim tam söylediğimi itiraf ediyor aslında. 'Biz herhangi bir ittifak içerisinde değiliz.' diyor. İyi de ittifakı gizlediklerini ortaya koyuyorlar." ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap