Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  nişantaşı üniversitesi taban puanları

  1 ziyaretçi

  nişantaşı üniversitesi taban puanları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2021 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

  NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ 2021 TABAN PUANLARI BAŞARI SIRALAMALARI (İSTANBUL) (Vakıf Üniversitesi)

  Nişantaşı Üniversitesi 2022 Taban Puanları ve Sıralama

  Nişantaşı Üniversitesi 2022 Taban Puanları ve Sıralama

  İstanbul Nişantaşı Üniversitesi için 4 yıllık ve 2 yıllık bölümlerin güncel taban puanlarını sizler için paylaşıyoruz. 2022 yılında gireceğiniz üniversite sınavına göre yapacağınız tercihler için aşağıdaki taban puanları ve sıralama verilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablodan bölümlerin puan türünü, üniversitelerin vakıf mı veya devlet üniversitesi mi olduğunu ve bölümlerin genel kontenjan ve genel yerleşen bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Sıralamalar neye göre belirleniyor?
  Sıralamalar en son sınava giren öğrencilerin verilerine göre ayarlanmaktadır. Bu sıralamalar bölümlerin tercih edilme oranına ve öğrencilerin başarısına göre değişmektedir.

  Sıralamam istediğim bölümden düşük acaba kazanabilir miyim?
  Tercih dönemleri bu soru sıkça sorulmaktadır. Arada uçurum bir fark yoksa tercih listenize istediğiniz bölümleri yazabilirsiniz. Sıralamam düşük diye tercih listenize yazmamazlık yapmayınız. Kazanma ihtimaliniz vardır.

  Taban puanı mı daha önemli sıralama mı?
  Sıralama daha önemlidir. Biliyorsunuz seneden seneye sınavların zorluğu değişim göstermektedir. Sınav zor olunca taban puanları düşük sınav kolay olunca taban puanları yüksek oluyor. Bu neden taban puanlarında her sene değişim gösterebiliyor. Fakat sıralamalarda çok ufak değişiklikler oluyor. Bu nedenle tercih listesi yaparken taban puanlarına değil sıralamalara bakın.

  NOT: Bu oluşturduğumuz tablo ÖSYM’nin yayınladığı yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir. Sıralama bilgileri, yığınsal dağılımdan ve sınava giren öğrencilerin sonuç belgelerinden faydalanılarak oluşturulmuştur.

  Nişantaşı Üniversitesi 4 Yıllık Bölümler

  Nişantaşı Üniversitesi 2 Yıllık Bölümler

  NOT: Taban puanı ve sıralama bilgisi olmayan bölümler hiçbir öğrenci tarafından tercih edilmemiş bölümlerdir. Ayrıyeten bazı bölümlerin taban puanı ve sıralama bilgisi yazmasına rağmen bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş olabilir. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölümü tercih etmiş olsaydı yerleşebilecekti. Bu yüzden bölüme yerleşen ve bölümün kontenjan bilgilerini (Yerl./Kont.) kontrol etmeyi unutmayınız.

  Üniversite Bölümleri ve Taban Puanları için Tıklayınız
  4 Yıllık Bölümler ve Taban Puanları için Tıklayınız
  2 Yıllık Bölümler ve Taban Puanları için Tıklayınız

  Nişantaşı Üniversitesi taban puanları ve sıralama bilgileri hakkında aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.unirehberi.com

  Nişantaşı Üniversitesi Ön Lisans Taban Puanları 2021 | tpuan

  Her yıl YKS ile yapılan yerleştirme işlemleri sonrası üniversitelerin taban puanları ve başarı sıralamaları oluşmaktadır.
  Bu veriler ÖSYM ile YÖK tarafında güncel olarak yayınlanmaktadır.
  Bizler de bu verileri dikkate alarak üniversitelerin ve bölümlerin taban puanlarını ve başarı sıralamalarını sizler için derledik. sizler için derledik.

  Aşağıda Nişantaşı Üniversitesi 'ne ait 2021 yılı Ön Lisans taban ve tavan puanları tablo halinde bulunmaktadır.

  Yazı kaynağı : tpuan.com

  NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ'ndeki Tüm Lisans Programları | YÖK Lisans Atlası

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap