Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  nevşehir belediyesi deneme sınavı cevap anahtarı

  1 ziyaretçi

  nevşehir belediyesi deneme sınavı cevap anahtarı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Nevşehir Belediyesi’nden Ödüllü Lgs Ve Yks Deneme Sınavı

  Nevşehir Belediyesi tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS)Sınavına hazırlanan 7 ve 8. sınıf ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’ye hazırlanan 11 ve 12. sınıf öğrencileri için deneme sınavı düzenlenecek. Öğrencilerin kendi okullarında yüz yüze gerçekleştirilecek olan sınavda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller dağıtılacak.

  Eğitime desteğini sürdüren Nevşehir Belediyesi LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerin sınav stresini azaltıp başarılı olmaları için soru çözme alışkanlıklarını arttırmak için bu kez yüz yüze deneme sınavı düzenleyecek.

  25 Kasım 2021 Perşembe günü il merkezindeki okullarda gerçekleştirilecek olan deneme sınavına LGS’ye hazırlanan yaklaşık 4 bin 500 7 ve 8. Sınıf öğrencisi ile YKS’ye hazırlanan 4 bin dolayındaki 11. ve 12. sınıf öğrencisi katılacak.

  Öğrencilerin öğrenim gördükleri okullarında ve kendi sınıflarında gerçekleştirilecek olan deneme sınavının cevap anahtarı sınavın yapıldığı 25 Kasım 2021 Perşembe günü akşam saat 19.00’da Nevşehir Belediyesi’nin web sayfası www.nevsehir.bel.tr adresinden yayınlanacak.

  Alanında uzman eğitimciler tarafından yeni nesil sorulardan hazırlanan deneme sınavı sonunda Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından LGS ve YKS’de birinci olan öğrencilere tablet, 2. olan öğrencilere okuma tableti ve 3. Olan öğrencilere ise MP4 Çalar, kalem seti ve ajanda hediye edilecek.

  Yazı kaynağı : www.nevsehir.bel.tr

  Nevşehir Belediyesi | Dijital Eğitim - Nevşehir Belediyesi

  Nevşehir Belediyesi | Dijital Eğitim - Nevşehir Belediyesi

  Eğitim Hakkından Herkes Yararlansın Diye

  Nevşehir'de yaşayan tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin internet üzerinden sınırsız şekilde yararlanabileceği “Dijital Eğitim” ile çocuklarımızın gelişimine katkı sunacağız. MEB müfredatına uygun bu eğitim sisteminden tüm öğrencilerimiz ücretsiz yararlanacak. Öğrencilerimizin gönüllülük esaslı bu güzel proje ile geleceğe emin adımlarla ilerleyeceklerine yürekten inanıyorum.

  Yazı kaynağı : dijitalegitim.nevsehir.bel.tr

  Nevşehir Belediyesi’nden Eğitime Tam Destek

  Lgs, Ayt Ve Tyt Sınavlarına Girecek Olan 5 Bin Öğrenci İçin Ücretsiz Deneme Sınav Seti

  Eğitime destek vermeye devam eden Nevşehir Belediyesi, LGS, AYT ve TYT sınavlarına girecek lise ve ortaokul öğrencileri için hazırladığı deneme setlerinin dağıtımına başladı.

  Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Temel Yeterlilik Testi (TYT) , Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile Liseye Geçiş Sınavı (LGS) öğrencilerine destek amacıyla deneme seti hazırlandı.

  Deneme setlerinin dağıtımı dolayısıyla beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ile birlikte İstiklal Ortaokulu ve Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, öğrenciler ve eğitimcilerle bir araya geldi.

  Savran, Nevşehir Anadolu Lisesinde kitap dağıtımının yapıldığı sınıflarda öğrencilere sınav kaygısını yenmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

  Savran, gazetecilere, hedeflerine ulaşabilmek için çaba harcayan öğrencilere destek amacıyla hazırladıkları sınava hazırlık kitaplarının, öğrencilerin ideallerine ulaşmalarına katkı sunmasını arzuladığını belirtti.

  Kendisinin kitap dağıtımını gerçekleştirdiği okulun sıralarından mezun olduğunu ifade ederek, duygulandığını aktaran Savran, "Sınav öncesi belediye olarak bir plan yaptık. Öğrencilerimize katkıda bulunmak amacıyla öğrencilere deneme sınavı hazırlamaya karar verdik. 2 bin 200 öğrencimize LGS, 2 bin 750 öğrencimize de üniversite sınavı hazırlık setleri dağıtıyoruz. Bir katkımız olursa çok mutlu oluruz. Öğretmenlerimize, öğrencilerimize başarılar dilerim. Umarım Nevşehir’imizin ismini her alanda duyururlar." dedi.

  Bundan sonraki dönemde de Nevşehir Belediyesi olarak öğrenci dostu uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceklerini kaydeden Savran, “Çocuklarımız, en kıymetli varlığımız, umudumuz ve bizim geleceğimizdir. Çocuklarımız ve gençlerimizin eğitimi için tüm gücümüzü ve imkanlarımızı seferber ederek, onlara her türlü desteği sunacağız” diye konuştu.

  Bu arada Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’a, Nevşehir Anadolu Lisesi ziyareti sırasında okul müdürü Rüstem Acar tarafından üzerinde öğrencilik yıllarından fotoğrafının yer aldığı bir plaket hediye edildi.

  Acar’a teşekkür eden Savran, yıllar önce mezun olduğu okulundan böyle bir hediye almanın kendisini çok duygulandırdığını ifade etti.

  Yazı kaynağı : www.nevsehir.bel.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap