Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ne kadar konut kredisi çekebilirim

  1 ziyaretçi

  ne kadar konut kredisi çekebilirim bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Konut Kredisi

  Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplama - Hangikredi.com

  Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplama

  Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplama

  *Hesaplama aracı, günlük güncellenen faiz oranı ile en fazla çekebileceğiniz kredi tutarını hesaplar. Farklı seçeneklerle hesaplama yaparak ödeme planı oluşturmak için kredi hesaplamasayfamızı ziyaret edin.

  *Araç en fazla çekebileceğiniz kredi tutarını hesapladığından, kredi notunuz ve gelirinize göre bankadan çekebileceğiniz kredi tutarı daha düşük olabilir.

  * Kıdem ve ihbar tazminatı hesaplamak içintazminat hesaplama, emeklilik yaşı hesaplamak için emeklilik hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

  Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

  * Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartlarısayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

  En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

  Faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. 20 bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranlarını görmek için en uygun kredi sayfamızı ziyaret edin.

  Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplaması Nasıl Yapılır?

  Araçtan öncelikle çekeceğiniz kredi türünü seçin. Seçtiğiniz kredi türüne göre en fazla çekilebileceğiniz vade ve güncel faiz oranı hesaplama aracımız tarafından otomatik olarak çekilir. Daha sonra girmiş olduğunuz toplam gelirinizin %50'si alınır ve ödemiş olduğunuz kredi tutarı düşülerek (tutar girmeniz durumunda) aylık ödeyebileceğiniz kredi taksitiniz bulunur. (Toplam gelirin %50'sinin alınması ülkemizde bankların çoğunluğunun kabul ettiği tutar olmasına rağmen, bazı bankalarda istisnaları mevcuttur.)

  Çekilebilecek Kredi Örnek Hesaplama:

  Araca toplam gelirinizi 4.000 TL, aylık kredi tutarınızı da 750 TL olarak girdiğinizi varsayalım. Bu durumda, (4.000 TL/2 ) 2.000 TL aylık ödeyebileceğiniz kredi tutarı, (2.000 TL - 750 TL) 1.250 TL ise çekebileceğiniz kredinin aylık taksiti olarak hesaplanır.

  Aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarınızın bulunmasından sonra, güncel faiz oranı ve kredi türünün vadesine göre ne kadar kredi çekebileceğiniz araç tarafından hesaplanır. Hesaplanan kredi tutarının anaparası ise alabileceğiniz toplam kredi tutarınız olur. Ayrıca ödediğiniz kredinin kapatılması durumunda ne kadar kredi çekebileceğiniz ise araç tarafından ek olarak hesaplanır.

  Kredi Türüne Göre Hesaplama Vadeleri

  *İlgili mevzuat kapsamında ihtiyaç kredisinde en fazla 36 ay, taşıt kredisinde en fazla 60 ay vadeli kullanılabiliyor. Konut kredisi ise 360 ay vade ile kullanılabilse de 120 aydan sonra faiz oranlarının artmasından dolayı toplam maliyet açısından kazançlı olmadığı için 120 ay vade ile hesaplanıyor. Bu konuda detaylı bilgi yazımızın devamında mevcut. 

  En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları:

  Faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. 20 bankanın güncel konut kredisi faiz oranları için konut kredisi faiz oranları sayfamızı ziyaret edin.

  Maaşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim?

  Bankalar özel olarak düzenledikleri kampanyalar dışında maaş katlarına göre değil, yukarıda detaylı olarak hesapladığımız şekilde aylık gelire göre alınabilecek kredi hesaplamasını yapar. Dönemsel olarak yapılan maaş katlarına göre kampanyalar ise genel olarak düzenli ve kesintisiz bir gelire sahip oldukları için memurlar ve emekliler için yapılır. Genel olarak bu kampanyalarda kredi notuna bağlı olarak maaşın 12-15 katı arasında bir üst kredi limiti belirlenir.

  Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

  Bu konular hakkında detaylı bilgi için kredi çekme şartları yazımızı inceleyin.

  Kredi notunuz düşük olduğu için kredi çekemiyorsanız kredi kartına başvurun

  Kredi kartı başvurularında kredi notu değerlendirmeye alınsa da kredi başvurularındaki kadar yüksek olması istenmiyor. Ayrıca kredi notunu yükseltmenin en hızlı yolu ise aktif ve düzenli olarak kredi kartı kullanmaktır.

  Kredi Kullanmak İçin Gerekli Belgeler

  * Konut tapu fotokopisi konut kredisi kullanacaklar, taşıt ruhsatı veya faturası taşıt kredisi kullanacaklar için zorunlu belgeler. 

  Tabloda belirtmiş olduğumuz belgeleri genel olarak bankalar kredi başvurusunda bulunan kişiden zorunlu olarak talep eder. Öte yandan bankalar ile çalışma durumuna göre bazı belgeler istenmeyebilir ya da ek belgeler de talep edilebilir. Ayrıca son dönemde sayıları gittikçe artan belgesiz olarak kredi kullandıran bankaların listesine ulaşmak istiyorsanız gelir belgesiz kredi yazımızı inceleyin. 

  Çekilebilecek Konut Kredisi Hesaplama Yöntemi

  Konut kredisi, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) ve Banka Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV)vergilerinden muaf olan bir kredi türüdür. Bu vergilerden muaf olması sayesinde ödenen faiz oranında diğer kredi türlerine göre %20 oranında bir kâr sağlar. Bundan dolayı ihtiyaç ve taşıt kredilerine göre daha uygun bir kredi türüdür.

  Konut kredisi 360 ay vadeye kadar kullanılabilen bir kredi türüdür. Ancak, ülkemizde faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı çoğunlukla 120 ay (10 yıl) üzerinden kullanılır. Bu sebepten dolayı hesaplama aracımız, 120 ay üzerinden bir hesaplama yapar. 

  Örneğin, aylık ödeyebileceğiniz en yüksek taksit tutarınızın 1.400 TL olarak hesaplandığını varsayalım, bu durumda 120 ayda, %0,88 faiz oranı ile yaklaşık olarak hesaplama aracı çekilebileceğiniz en yüksek konut kredi tutarınızı yaklaşık olarak 103.000 TL olarak belirler. Hesapladığımız şartlarda 100.000 TL'nin geri ödemesi ise yaklaşık 163.000 TL olur.

  Çekilebilecek İhtiyaç Kredisi Hesaplama Yöntemi

  İpotekli veya ipoteksiz ihtiyaç kredileri yasal olarak en fazla 36 ay vadeli olarak kullanılabiliyor. Bundan dolayı, hesaplama aracı ödeyebileceğiniz en yüksek aylık taksit tutarınızı 36 ay vade üzerinden hesaplayarak, bulunan toplam tutarın anaparasını çekilebilecek en yüksek kredi tutarı olarak belirler.

  Örneğin, aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarının 1.000 TL olarak hesaplandığını varsayalım, bu durumda 36 ayda %1,14 faiz oranı ile çekilebilecek en yüksek kredi tutarı yaklaşık 26.850 TL olarak hesaplanır. Bu şartlarda 26.850 TL'nin geri ödemesi ise yaklaşık 34.350 TL olur. 

  Çekilebilecek Taşıt Kredisi Hesaplama Yöntemi

  Taşıt kredileri ise yasal olarak satış fiyatı 120.000 TL'nin altındaki araçlar için en fazla 60 ay vade ile 120.000 TL'nin üzerindeki araçlar ise 48 ay vade ile kullanılabiliyor. Bundan dolayı hesaplama aracı, ödeyebileceğiniz en yüksek aylık taksit tutarını 60 ay vade üzerinden hesaplayarak bulunan toplam tutarın anaparasını çekilebilecek en yüksek kredi tutarı olarak belirler.

  Örneğin, aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarının 1.500 TL olarak hesaplandığını varsayalım, bu durumda 60 ayda %1,55 faiz oranı ile çekilebilecek en yüksek kredi tutarı 54.000 TL olarak hesaplanır. Bu şartlarda 54.000 TL'nin geri ödemesi ise yaklaşık 90.280 TL olur.

  Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplama

  Kaynaklar:

  Hesapkurdu.com Kredi İçin Gerekli Belgeler

  Hesapkurdu.com KKDF ve BSMV Vergisi Hesaplama

  Hesapkurdu.com Kredi Almak İçin Gereken Şartlar

  Yazı kaynağı : www.hesapkurdu.com

  Ne Kadar Kredi Alabilirim? - HESAPLAMA.NET

  Ne Kadar Kredi Çekebilirim? (Yeni Hesaplama 2021)

  Ne Kadar Kredi Çekebilirim? (Yeni Hesaplama 2021)

  Bir çok banka müşterisinin merak ettiği konuların başında “Ne kadar kredi çekebilirim? Maaşımın kaç katına kadar kredi çıkar?” gelmektedir. Bizde bu sorunun çözümü için güncel bir araştırma gerçekleştirip sizler için altın bilgiler edindik. Alabileceğiniz kredi miktarı hesaplama tablolarından, düşük kredi alınabilecek kredilere kadar her çözüm yolunu sizler için yazdık. Aşağıdaki başlıklar üzerinden konu hakkında ki bütün detaylara erişebilirsiniz. Sorularınızı sayfa sonunda ki bölümden bizlere yazabilirsiniz.

  Bana Ne Kadar Kredi Çıkar? (Hesaplama ve ÖNEMLİ Detaylar)

  Bankalar ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi verirken ilk olarak aylık gelir durumunuza bakarlar. Aylık gelirinizin düzenli olması kredi almanız için ilk şarttır. Tabi bir diğer şart ise kredi skorudur. Kredi skorunuz ne kadar iyi ise kredi kullanma ihtimaliniz de o kadar yüksektir. Konut kredilerinde kredi limiti hane halkının aylık gelirine bakılarak belirlenmektedir. Ve alacağınız kredinin aylık taksit ödemeleri kesinlikle aylık toplam gelirinizin yarısını geçmemelidir.

  Örneğin konut kredisi kullanmak istiyorsunuz ve hane halkının aylık toplam geliri 10.000 TL’dir. Alabileceğiniz kredinin aylık taksiti en fazla 5.000 TL olabilir. Maaş gelirlerinizden farklı olarak kira geliri, mevduat geliri vs gibi ek gelirleriniz varsa bunları da bankaya bir delir kanalı olarak göstererek(belgeleyerek) alacağınız kredinin miktarını artırabilirsiniz. Bunun yanı sora şuanda aylık ödediğiniz herhangi bir kredi taksiti vara alacağınız kredi limiti düşük olabilir.

  Aşağıdaki detaylı hesaplama tabloları üzerinden alacağınız kredi limitlerini görebilirsiniz. Ayrıca yazımızın devamında ki diğer önemli başlıkları da incelemenizi öneririz.

  Önemli Bilgilendirme: Aşağıdaki hesaplamalar, ortalama piyasa faiz oranları baz alınarak yapılmıştır. Faiz oranı ne kadar düşükse alabileceğiniz kredinin miktarı da o kadar artmaktadır. Bu yüzden bankada ki hesaplama işlemleri ile birebir aynı olmayabilir. Ama alabileceğiniz kredi miktarları ortalama bu minvalde olacaktır. Hiç bir internet sitesi üzerinden alabileceğiniz kesin kredi miktarını hesaplayamazsınız.

  Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilirim? (Hesaplama)

  Ne Kadar Konut Kredisi Alabilirim? (Hesaplama)

  Ne Kadar Taşıt Kredisi Çekebilirim? (Hesaplama)

  Araç sahibi olabilmek için bankalardan yeteri kadar kredi finansmanı sağlayamıyorsanız taksitli araba almak isimli sayfamızdan kredisiz ve peşinatsız olarak nasıl araç alabileceğinizi araştırdık.

  Yüksek Limitli Kredi Nasıl Çekilir?

  Bankalardan yüksek limitli kredi çıkarmanın iki şartı bulunmaktadır. Yukarıda ki tablolarda da gördüğünüz üzere ilki aylık gelirinizin yüksek olması, ikincisi ise bankaya belirli bir taşınmaz teminatı göstermektedir.

  Aylık hane geliri yüksek olan kişiler yukarıdaki gibi yüksek limitli kredi alabilmektedir. Fakat aylık gelirinizin karşılayacağı kredi miktarı size yetmiyorsa ve daha üst limitlerde kredi kullanmak istiyorsanız bankaya herhangi bir taşınmazı teminat olarak gösterebilirsiniz.

  Teminat Gösterebileceğiniz Mülkler:

  Yüksek Limitli Kredi Alabileceğiniz Bankalar:

  Bu kredi türleri bireysel destek kredisi olarak adlandırılmaktadır. Neredeyse her banka bu teminat listesinden herhangi birini gösterene yüksek limitli kredi onayı verebilmektedir. Banka listelerini, faiz oranı hesaplamalarını ve başvuru şartlarını İpotekli Kredi Veren Bankalar bölümünden inceleyebilirsiniz.

  Asgari Ücretle Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

  Bildiğiniz gibi 2022 yılında net asgari ücret miktarı 4.253,00 TL olmuştur. Ülkemizde asgari ücret ile çalışan bir çok birey bulunmaktadır. Peki asgari ücret sahipleri bu gelir ile en fazla ne kadar kredi kullanabilirler, şimdi bununla ilgili hesaplamalarımızı görelim.

  Sayfamızın girişinde ki bilgilendirmede de söylediğimiz gibi bu limitler şuan ki piyasa faiz oranları baz alınarak oluşturulmuştur. Piyasada ki faiz oranları ne kadar düşük olursa alabileceğiniz kredinin miktarı o kadar fazla olur.

  Kredi Notu Düşükler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

  Bankalar, kredi kullanmak isteyen kişilerden sadece iki şey beklerler. Birisi aylık düzenli gelirlerinin olması, diğeri ise kredi notunun kredi almaya uygun olması. Bu şartların yerine getirilmesi durumunda kredi almanız için hiç bir engel kalmıyor diyebiliriz. Kredi puanları belirli bir düzeyde olanlar anından onaylı kredi kullanabilirken, kredi notu düşükler konusunda daha çekimser davranılmaktadır. O halde şimdi puanları ve bu puanlarla kredi alabilme ihtimallerinizi inceleyelim.

  Düşük bir puana sahipseniz ve kredi alma yollarını araştırıyorsanız Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar bölümündeki araştırmamızı incelemenizi öneririz. Ayrıca kredi notunuzu bilmiyorsanız Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenme veya Kredi Notu Öğrenme bölümlerinden gerekli adımları inceleyerek kredi skorunuzu anında sorgulayabilirsiniz.

  Bankalar Kredi Vermiyorsa Ne Yapmalıyız?

  Geçmiş dönemlerde ki kredili ürünlere ait ödemelerinizi geciktirmeniz veya ödemeyip kara listeye düşmeniz durumunda bankalardan kredi kullanamazsınız. Kara listeye girenler borçlarının tamamını ödemelidirler. Borçlarının tamamını ödedikten sonraki 5 yılın sonunda kara listeden çıkarlar. Fakat kredi notu düşük olan kişilerin o kadar beklemesine gerek yoktur.

  Bir önceki başlığımızda kredi notu düşük olanların nasıl kredi kullanabileceklerine dair küçük bir bilgilendirme yapmıştık. Kredi notunuz düşük ise öncelikle yüksek miktarda kredi başvurusu yapmamanızı öneririz. Çünkü kredi miktarı ne kadar yüksek olursa kredi alma ihtimaliniz daha düşük olabilir. Düşük miktarda kredi başvurusu yapmanıza rağmen kredi imkanı tanınmıyorsa yapmanız gereken tek bir yol kalıyor, o da kredi notunuzu yükseltmek.

  Kredi notunuzu yükselmenin yolu çok basit. Kullandığınız kredi kartı, ek hesap veya kredi ödemelerine ait taksitlerinizi zamanında ve tam olarak yapınız. Bu şekilde kredi puanınız bir kaç ay sonra yükselecek ve kredi alma seviyesine ulaşacaksınız. Eğer herhangi bir kredili ürün kullanmıyorsanız, bankalara bloke teminatlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka vereceğiniz belirli bir miktar karşılığında size bir kredi kartı tanımlanır ve bu kredi kartının ödemelerini düzenli olarak yaparsanız kredi puanınız yükselir. Detaylara en kolay kredi kartı veren bankalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

  Hangi Durumlarda Kefil İsteniyor?

  Kredi başvurusu yapıldığı zamanlarda bankalar gerekli görmeleri durumunda ek teminatlar isteyebilmektedir. Bunlar ipotek veya kefildir. Özellikle konut kredisi kullandığınız dönemlerde bankalar ipotek isterler. Fakat banka gerekli görmesi durumunda sizden kefilde isteyebilmektedir.

  Sadece konut kredilerinde değil, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde de kefil istenmesi muhtemeldir. Bu tamamen sizin finansal geçmişinize bağlı olarak, bankanın kendi inisiyatifi ile aldığı bir karardır. Kredi skorunuz düşükse kefil veya ipotek istenmesi muhtemeldir. Kefil olarak genellikle memur ve kredi skoru yüksek kişiler kabul edilmektedir.

  Kredi kullanırken banka tarafından bir kefil isteniyorsa;

  Bankalardan Kredi Çekme Şartları Nedir?

  Bankalardan ne kadar kredi çekebilirim? sorunun yanıtını bu yazımızda vermeye çalıştık. Konu hakkında sorularınız varsa eğer aşağıdaki bölümden bizlere yazabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.hesappara.com

  Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Hesaplama • 2022

  Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Hesaplama • 2022

  Ne kadar kredi çekebilirim, bana ne kadar kredi çıkar? Maaşıma göre ne kadar kredi çekebilirim hesaplaması yaparak alabileceğiniz kredi tutarını öğrenebilirsiniz. Maaşa göre kredi hesaplama nasıl yapılır gibi sorularınızı cevaplayacağız. Çekilebilecek ihtiyaç kredisi tutarı; aylık gelire ve kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Bankalardan ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi çeşitlerinde en yüksek kredi tutarı onayı alma ipuçlarıyla birlikte sizin için ne kadar kredi alabilirim hesaplamasını paylaşacağız.

  Bankalardan ne kadar kredi alabilirim? Aylık ödenebilecek taksit tutarına göre seçilen vade sayısı ve bankanın uyguladığı faiz üzerinden çekilebilecek ihtiyaç kredisi tutarı hesaplanabilmektedir. Örnek vermek gerekir ise; aylık 1.000 TL kredi ödemesi ile 36 ay vadeli bir kredi alan kişinin kredisine uygulanan faiz oranı %1.14 ise; maksimum alabileceği kredi tutarı 26.850 TL olmaktadır. Bu tutarın geri ödemesi ise; 34.350 TL civarındadır. Maaşınıza göre en fazla çekebileceğiniz kredi tutarını hesaplamak için detayları yazacağız.

  Maaşıma göre ne kadar konut kredisi çekebilirim? Gelirime göre ne kadarlık ev alabilirim? Konut kredisi çekmek isteyenlerin alabilecekleri kredi tutarı; krediye konu olan evin ekspertiz değerine ve aylık belgeleyebildikleri gelirlerine göre değişiklik göstermektedir. Konut kredisi çekmek isteyenler; alacakları konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar konut kredisi talep edebilmektedirler. Tüm kredi başvuru türlerinde maaşa göre kredi hesaplamasını aşağıdan bulabilirsiniz.

  Maaşımın Kaç Katı Kredi Çekebilirim?

  Maaşın kaç katına kredi çekebilirim? Aylık gelirin kaç katı ihtiyaç kredisi çekebilirim, maaşa göre belirlenen üst kredi limiti, maaşın 12 ile 15 katı arasında bir tutara denk gelmektedir. Ancak bankaların dönem içerisinde yaptıkları kampanyalara, bireyin kredi notuna göre bu oran değişiklik gösterebilmektedir.

  En yüksek tutarda kredi veren bankalara onaylı başvuru detaylarına içeriğimizin devamında bulabilirsiniz. Maaş katlarına göre bankaların yaptıkları dönemsel kampanyalar, düzenli ve kesintisiz gelirleri olduğu için çoğunlukla memur ve emeklileri kapsamaktadır.

  Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

  Ne kadar kredi alabilirim? Birçok okurumuzun sorduğu bana ne kadar kredi çıkar, en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Bankalardan ne kadar kredi alabileceğiniz birden çok faktöre göre değişkenlik gösterebilir. Bana ne kadar kredi çıkar diyorsanız aşağıdaki maddelere öncelikle göz atabilirsiniz.

  Maaşa göre çekilebilecek ihtiyaç kredisi tutarını belirleyen durumlar şunlardır;

  Maaşa Göre Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

  Maaşa göre çekilebilecek ihtiyaç kredisi tutarı ne kadardır? Aylık gelire göre ihtiyaç kredisi hesaplaması, yasaya göre yapılmaktadır. Kredi tutarı maaşın yüzde kaçı? Bireyin hane gelirinin %50’sinden fazla aylık kredi ödemesi yapabilmesi mümkün değildir. Evli bireylerin eşleri ile gelirlerinin toplamına göre bu tutar hesaplanmaktadır. Ancak bekar bireylerin sadece kendilerinin gelirlerine bakılmaktadır. Maaşa göre çekilebilecek kredi tutarı hesaplaması aşağıdadır.

  Aylık 4.250 TL geliri olan asgari ücretli ne kadar kredi alabilir örnek hesaplama şu şekildedir;

  İhtiyaç kredisi başvurusu gerekli belgeler şöyledir;

  İhtiyaç kredisi başvuru şartları aşağıdaki gibidir;

  4250 TL Maaş Alıyorum Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

  Asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir? Asgari ücret olan 4250 TL maaş alan kişiler ne kadar kredi çekebileceğini hesaplamak istiyor. Asgari ücretli ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilir? Asgari ücret için çekilebilecek en yüksek kredi tutarı maaşa ve en önemlisi daha önce bankalarda ödeme durumlarına göre belirlenir. Toplam gelirinize bağlı olarak A bankası 30.000 TL onaylı kredi verirken B bankası 80.000 TL kredinizi onaylayabilir. Resmi olarak maaşın yarısına kadar kredi taksit tutarı belirlenebiliyor olsa da bankalar tüm gelir durumunuza göre değerlendirir.

  Hangi Bankalar Ne Kadar Kredi Veriyor?

  En yüksek kredi veren bankalar hangileri? Bankalar en fazla kredi tutarından çok vade sayılarıyla rekabet ediyor. Uzun vadeli kredi veren bankalar sayesinde yüksek kredi tutarları çekilebiliyor. 12,24,36,48 aya varan vadelerle en uygun faizli kredi başvurusu ile en yüksek kredi alabilirsiniz. En çok kredi veren bankaları sizin için araştırdık.

  En yüksek kredi veren bankalar şunlardır;

  Yukarıda ki en çok kredi veren bankalardan 36 ay vadeye göre ne kadar kredi alabileceğinizi gelirinize göre bulabilirsiniz. Maaşa göre kredi hesaplamasını tüm bankalar için yazının devamında sizin için yapacağız. En kolay kredi veren bankalar ve banka kredi kampanyalarına bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

  İşe Yeni Başlayanlar Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Alabilir?

  İşe yeni giriş yapanların alabilecekleri ihtiyaç kredisi tutarı, diğer sigortalılar ile aynı yasal çerçeve üzerinden belirlenmektedir. Ancak işe yeni giriş yapanların kredi başvurularının onaylanıp onaylanmayacağı kesin değildir. Bankalar en az 3 ay aralıksız sigortalı olarak çalışmış olanlara kredi vermektedirler. Ancak bu durum bankadan bankaya göre farklılık göstermektedir. Dolayısı ile 3 aydan daha kısa sigortalılık süresi olan ve devam eden bir sigortası bulunmayanların kredi başvuruları kabul edilmeyebilmektedir.

  Ne Kadar Konut Kredisi Kullanabilirim?

  Ne kadar konut kredisi kullanabilirim? Bankalar başvuru sahiplerinin kredi notlarının yüksek olmasını talep etmektedirler. Alınan konut kredisi sadece konut almak için kullanılabilmektedir. Dolayısı ile başka yere yapılacak bir harcama için konut kredisine başvuru yapılmamalıdır. Bankaların faiz oranları, ödeme seçenekleri farklılık gösterdiği için uygun koşulları sağlayan bankalar araştırıldıktan sonra konut kredisi başvurusu yapılmalıdır.

  Maaşa Göre Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilirim?

  Maaşa göre konut kredisi hesaplama tablosu nedir? Birçok okuyucumuzdan gelen asgari ücretliyim ne kadar konut kredisi kullanabilirim? sorusunu cevaplayacağız. 4250 TL maaşla ne kadar konut kredisi çekebilirim veya 5000 TL gelirim var ne kadarlık ev alabilirim evin ne kadarına kredi çıkar sorularını cevaplamak için size örnek vermek istiyoruz. Maaşa göre çekilebilecek konut kredisi miktarları tablosunu hazırladık. 2022 itibarıyla resmi kanunlara göre bankalar en fazla belgelenebilir maaşın %50’sine denk gelecek taksitlerle kredi verebilir. Asgari ücretle ne kadar kredi çıkacağını tabloda görebilirsiniz.

  Gelirime Göre Ne Kadar Konut Kredisi Alabilirim?

  Gelirime göre ne kadar konut kredisi çekebilirim? Maksimum çekebileceğiniz konut kredisi tutarı bellidir ancak bu tutarın tümünün banka tarafında onaylanması kesin değildir. Bankalar konut kredisinde öncelikle belgelenebilir maaş bordrosu ile başvuran müşterileri önemser. Sonrasında konut kredisi başvurusu yaptığınız banka ile varsa geçmiş çalışmanız yoksa kredi notu finansal siciliniz incelenir. Tüm kontrollerde banka kendi insiyatifinde ödeyebileceğiniz taksit miktarına göre toplam tutarı onaylar.

  Maaşa göre konut kredisi hesaplaması nasıl yapılır? Bankalar ne kadarlık konut kredisini onaylar merak ediliyor. Herhangi bir bankaya siz 3000 lira maaş belgesi götürdüğünüzde normalde 1500 TL taksitle konut kredinizi onaylanması gerekir değil mi? Her şey iyiyse evet onaylanır ancak farklı bankalarda borcunuz varsa onuda hesaba katarak kredinizi onaylar. Maaşa göre konut kredisi hesaplama örneklerini tüm bankalar için altta bulabilirsiniz.

  Ziraat Bankası Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilirim?

  Ziraat Bankası’ndan alınabilecek konut kredisi tutarı; en fazla 5.000.000 TL’dir. Maksimum vade seçeneği ise; 180 ay olmaktadır. Ziraat Bankası şubesi, Ziraat Bankası’nın resmi web sitesi, Ziraat Mobil uygulaması, internet bankacılığı, Ziraat Bankası ATM’si ve 0850 220 00 00 olan Ziraat Bankası çağrı merkezi üzerinden konut kredisi başvurusu gerçekleştirilebilmektedir.

  Ziraat Bankası ne kadar konut kredisi çekebilirim hesaplaması şu şekildedir;

  Vakıfbank Ne Kadar Konut Kredisi Alabilirim?

  Vakıfbank ne kadar ev kredisi çekebilirim? Vakıfbank’ın maksimum konut kredisi tutarı; 1.500.000 TL’dir. 444 0 724 numaralı çağrı merkezi arandıktan sonra sırası ile 5-2-1 tuşlamaları yapılarak, Vakıfbank şubesine giderek ve Vakıfbank’ın resmi web sitesi aracılığı ile kredi başvurusu iletilebilmektedir. Vakıfbank’tan konut kredisi almak isteyenlerin bilmeleri gerekenler ise aşağıda verilmiştir:

  Akbank Konut Kredisi Ne Kadar Çıkar?

  Akbank ne kadar konut kredisi verir? Akbank konut kredisi için maksimum tutar 1.000.000 TL olmaktadır. 10.000 TL ile 1.000.000 TL arasında konut kredisi talep edilebilmektedir. %1.30’dan başlayan faiz oranları ile konut kredisi verilmektedir. Başvuru sahiplerine uygun ödeme koşulları sunulmaktadır ve başvuru sahipleri ödeme planlarını kendileri hazırlamaktadırlar. 120 aya kadar vade seçenekleri ile kredi verilmektedir.

  Akbank ne kadar konut kredisi alabilirim hesaplaması şu şekildedir;

  TEB Ne Kadar Konut Kredisi Alabilirim?

  TEB ne kadar konut kredisi çekebilirim? TEB konut kredisi ile alınacak olan konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabilmek mümkündür. Aylık %1.34 oranında faiz oranı sunulmaktadır. Seçilen vade sayısı değiştikçe faiz oranı da farklılık göstermektedir. 120 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır.

  TEB alınabilecek konut kredisi hesaplaması aşağıda örneklendirilmiştir;

  QNB Finansbank Ne Kadar Konut Kredisi Veriyor?

  QNB Finansbank ne kadar konut kredisi çekebilirim? QNB Finansbank konut kredisi için üst limit 1.500.000 TL olmaktadır. 180 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. %1.63 oranında aylık sabit faiz uygulandığı için konut kredisi alacak olanlar ödemelerini öngörebilmektedirler. Satın alınacak olan evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi verilebilmektedir. QNB Finansbank verdiği konut kredisi TL cinsinden olmaktadır.

  QNB alınabilecek konut kredisi hesaplama örnekleri aşağıda belirtilmiştir;

  ING Bank Ne Kadar Konut Kredisi Alabilirim?

  ING Bank maaşa göre konut kredisi hesaplaması nasıl yapılır? ING Bank konut kredisi olarak alınabilecek kredi tutarı en fazla 1.500.000 TL olmaktadır. 120 aya kadar vade seçeneği ile konut kredisi verilmektedir. Eşit taksitli, eşit anapara ödemeli ve ara ödemeli seçenekler ile konut kredisi alınabilmektedir. ING Bank’ın resmi web sitesindeki başvuru formunu doldurarak ya da ING Bank şubesine giderek kredi başvurusu yapılabilmektedir.

  ING Bank ne kadar kredi çekebilirim hesaplaması şu şekildedir;

  Emekli Ne Kadar Kredi Çekebilir?

  Emekliyim ne kadar kredi alabilirim? Emekli biri ne kadar kredi çekebilir sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz; Emekli olan kişi kredi notu ve geçmiş banka borçlarını düzenli ödemesine bağlı olarak her banka farklı limitlerde kredi verebilir. Emekliler için kredi çekme limiti bulunmasa da genel olarak birçok banka tarafından emekli maaşının 10-15 katına kadar kredi veriliyor. Emekli olup yüksek kredi çekmek isteyenler içinde bankalarda herhangi bir sınır olmadığı için kredi başvurusu yapılabiliyor.

  Gelirime göre ne kadar konut kredisi alabilirim, bana ne kadar konut kredisi çıkar, ev kredisi ne kadar alabiliri sorularınızı yanıtladık. Konut kredisi veren bankalara başvuru yaparak hayalinizdeki evi alabilirsiniz.

  Kredi Notu İhtiyaç Kredisi Tutarını Nasıl Etkiler?

  Kredi notu ihtiyaç kredisini etkiler mi? Kredi notunun ihtiyaç kredisine etkilerine bakıldığında; kredi notu yükseldikçe alınabilecek kredi tutarı da artabilmektedir. Kişinin kredi notu, finansal geçmişini göstermektedir ve kredi notu yüksek olan bireyler bankalar tarafından kredinin geri ödemesini yapabilecek güvenilir bireyler olarak görülmektedir.

  Dolayısı ile kredi notu yüksek olanların ihtiyaç kredisi başvurularının onaylanma olasılığı daha yüksektir. Aynı zamanda bankanın talep ettikleri tutarı onaylama olasılığını da arttırmaktadır. Bireylerin alabilecekleri maksimum kredi tutarı yasalar ile belirlenmiş olsa da, kredi notu düşük olan birine banka alabileceği maksimum kredi tutarından daha azını verebilmektedir.

  Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

  Kredi notu düşük olanların ihtiyaç kredisi alabilmeleri için kredi notlarını yükseltmeleri gerekmektedir. Bunun için tavsiye edilen en hızlı yol ise; kredi kartı kullanımıdır. Kredi kartından aktif ve düzenli olarak harcama yapıp daha sonra kredi kartı borcunu düzenli olarak zamanında ödeyen kişilerin kredi notları yükselmektedir. İhtiyaç kredisi çekmek isteyenler, kredi notu yükseldikten sonra tekrar kredi başvurusu yapabilmektedirler. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

  Alınabilecek ihtiyaç kredisi tutarının yasalar ile sınırlandırılması gibi bir durum mevcuttur. Belgelenebilir hane gelirinin %50’sini geçmeyecek şekilde alınacak olan kredinin taksit tutarları belirlenebilmektedir. Dolayısı ile bu da bireylerin alabilecekleri maksimum kredi tutarlarını belgelenebilir gelirlerine göre yasal olarak sınırlandırmaktadır. Kredi alınacak olan bankalar üzerinden aylık gelire göre çekilebilecek kredi tutarı hesaplanabilmektedir.

  Bu içeriğimizde maaşıma göre ne kadar kredi çekebilirim, maaşın kaç katına kredi çıkar ve maaşın yüzde kaçı kredi taksit tutarı olabilir? Sorularınızı yanıtladık. En fazla ne kadar kredi çekebileceğinizi hesaplama için yukarıda ki tablolardan faydalanabilirsiniz. Tüm sorularınızı yorum bölümünden bize sorabilirsiniz.

  Sıkça Sorular Sorular (S.S.S)

  Yazı kaynağı : www.pesinatsizsenetle.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap