Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  nazardan korunmak için ne yapmalı

  1 ziyaretçi

  nazardan korunmak için ne yapmalı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Nazardan Korunma

  Nazardan Korunma

  Nazardan Korunma

  Nazardan korunma için öncelikle inançlarınıza güvenin ve başkalarına haset etmekten ve nazar değirmekten kaçının, unutmayın negatif enerjiler negatif enerjileri doğurur. Nazardan korunmanın en önemli kurallarından biri de nazar etmekten kaçınmaktır. Nazardan korunmak için neler yapılır?

  Nazardan korunmak o kadar da kolay değildir. Nazar eden kötü niyetli insanların yanı sıra, kötü niyetli olmasa da mutsuz insanların çok olması sizin mutluluğunuza çevrilen gözleri arttırır.

  Bedenimizi negatif enerjilerden koruyan kalkanımız auradır. Nazardan korunmak için enerjisel koruma kalkanı olan aura güçlü tutulmalıdır. Bunun için çakraların dengede ve açık olması gerekir.

  Auramız bizi, bize iyi gelmeyecek olumsuz enerjilerden korur. “sevmedim orayı, enerjim tutmadı, ısınamadım, sebebini bilmiyorum ama onu hiç sevmedim” gibi cümleler genellikle auranın kendisine ters enerjilerle karşılaşmış olmasıdır. Auramız güçlü olduğunda negatif enerjiler bu kalkanı geçemez ancak günümüz metropol yaşantısında çevremizdeki negatif enerjilerden korunmak hiçte kolay değildir. Çevremizden gelen veya kendi kendimize yarattığımız stresler de auranın zayıflamasına neden olur.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
  》》 Nazar Nedir? Nazar Var mıdır? 《《

  En Etkili Nazardan Korunma Yöntemi

  Nazardan korunmak için en etkili yöntem elbette DUA’dır. İçten bir şekilde inançlarımız doğrultusunda dua etmek, maneviyatımızı yükselterek korunmamıza olanak sağlar. Nazar Duası okumak, kişinin maneviyatını yükseltir ve bu bilindiği üzere en etkili nazardan korunma yöntemidir.

  Nazardan korunmak için Yaradan’a sığınmak, ondan yardım istemek, şükretmek çok önemlidir. Dua herkes içindir. Herkes kendi inançları doğrultusunda ettiği dua ile kendi maneviyatını yükseltebilir. Bu kişinin yaşam enerjisine katkı sağlayacaktır.

  Bununla birlikte nazardan korunma yöntemleri olarak çok eski dönemlerden bu yana kabul görmüş bazı ritüeller vardır. Bu yazının devamında nazardan korunma yöntemlerini uygulanışlarıyla birlikte vereceğim.

  Nazardan korunmanın en önemli yöntemi, Allah’a güvenmek, ona sığınmak ve iman etmektir. İnançlarımız yaşam şeklimizi etkiler.  İnandığımız gücün bizi koruduğunu bilmek, nazardan korunmak için değerli bir yöntemdir. Sürekli nazar korkusu ile yaşayan insanlar bir yandan da malesef bu enerjileri bilmeden kendilerine çekerler. Bu konuda inançlı olmayı öğrenmek nazara karşı korucuyu bir önlemdir. O ilahi gücün sizi koruduğunu bilin…

  Negatif enerjiler yaymak size onları çekecektir. Karşı tarafa kötü gözlerle baktığınızda kötümser ve negatif enerjiler yayan insanların enerjilerini kendinize çekmiş olursunuz ya da bu duyguları ortaya çıkarırsınız. Başkalarında görüp beğendiğiniz şeyler konusunda erdemli davranarak, güzel bir bakışla dua etmeniz, nazarın size dönmesini engelleyecektir. Unutmayın güzel düşünceler eninde sonunda güzel düşünceler doğurur.

  Evrensel yaşam enerjisinin bedeninize tam girmesini sağlayın. İyi beslenme, uyuşturucu sigara alkol, stress ve dedikodudan uzak durmak özetle iyi ve doğru bir yaşama odaklanmak çakralarınız dengede kalmasını ve doğru çalışmasını sağlar. Bu da enerji boyutunda fenalık ve belalardan korunmanıza olanak sağlar. Çakraları dengede ve düzgün çalışan insanlar, negatif enerjilerden kaçınabilir.

  Kapalı (Dengesiz) çakralar ile nazardan korunmak ve kaçınmak oldukça güçtür. Çevremizde sürekli iyi ve kötü enerjilerle yaşıyoruz. Yaşamınızda ne yaparsanız yapın ya da  ne kadar önlem alırsanız alın çözemediğiniz konular varsa çakralarınızı kontrol ettirmelisiniz. Çakralardan en az birinin kapalı olması, enerji kalkanıını bozar ve insanı nazara karşı savunmasız hale getirir. Aynı zamanda nazar almanın da çakraların kapanmasına neden olduğunu unutmamak gerekir.

  Sebebi olmadığı halde rahat hissetmediğiniz, sizi tedirgin eden, negatif enerjileri algıladığınız ortamlarda durmayın. Böyle ortamlarda bulunmak zorunda kaldığınızda aşağıda bahsedeceğim, nazardan korunma ritüellerini uygulayın. Bulunduğunuz ortamdan ayrılamıyorsanız ancak size nazar değmesinden korkuyorsanız öncelikle Yaradan’a güvenerek korkunuzu üzerinizden atın, ayna metodu ve çapraz bağlama metodu ile kendinizi çevreden gelecek negatif enerjilere karşı bloke edin.
  İşte etkili nazardan korunma yolları…

  Nazardan Korunma Yolları

  ▐░ Ayna Koruması

  Karşınıza size nazar edeceğinin düşündüğünüz birisi oturduysa o kişi ile aranıza hayali bir ayna koymak suretiyle aynanın parlak yüzünün ona baktığını düşünerek ondan gelen negatif enerjinin yansımasına ve kendisine dönmesine yardımcı olabilirsiniz.

  Negatif etkilere maruz kalacağınızı düşündüğünüz bir ortamda çevrenizden nazar geleceğine inanıyorsanız bundan korunmak için  “kendimi senin kötü enerjilerini kapattım” diyerek kollarınızı göğsünüzde birbirine bağlayarak kapatın. Aynı şekilde mümkünse ayaklarınızı da çapraz bir şekilde kapatın. Bu şekilde karşınızdaki insanın negatif enerjilerine karşı auranıza destekleyici enerji alanı yaratmış olursunuz. Bununla birlikte karşınızdaki insanın enerjilerinden sizi koruması için karşınızdaki kişi ile aranızda bir ayna olduğunu düşünerek o kişinin  olumsuz enerjisinin  ve nazarının ona dönmesini sağlayabilirsiniz.

  ▐░ Tuzlu Su İle Aura Temizleme

  Bedenimizin %70’i sudan meydana gelmektedir. Su ve tuz bizim yapı taşımızın doğal maddeleridir. Onlardan faydalanarak auramızı temizleyebiliriz. Nazardan arınma yöntemi olarak tuzlu sudan faydalanılır. Kaya tuzu himayala tuzu ya da deniz tuzunu ılık su ile karıştırıp banyoda başınızın üstünden yavaş yavaş dökmelisiniz. Suyun ılık ya da soğuk su olmasına dikkat edin, sıcak su ile tuz negatif enerjiyi çekemez.  Bu bedeninizdeki enerji akışını dengeler ve sizi negatif enerjilerden arındırır. Tuzlu suyu başınızdan dökerek auranızı temizlersiniz. Burada niyette çok önemlidir. Üstünüzden aşağı doğru süzülen tuzlu sularla birlikte üzerinizdeki negatif enerjilerin arınacağını bilin, buna inanın.  Tepe çakranızdan başlayarak, kök çakranıza kadar su ve tuzun doğal etkisinden faydalanın.

  ▐░ 9 Dakikada Nazarı Eritme

  Tuz ve suyun etkili bir şekilde nazarı atmasının bir diğer yöntemi de, tuzlu su yardımıyla ayaklarınızdan nazarın atılmasıdır. Bir kabın içerisinde ılık su koyarak içine bir avuç kalın tuz atıp karıştırdıktan sonra, negatif enerjilerden ve nazardan korunma niyetiyle 9 dakika ayaklarınızı hazırladığınız ılık suya yerleştirin. Bunu yaparken farklı şeyler düşünmek yerine 9 dakika boyunca bedeninize odaklanın ve negatif enerjinin bedeninizden sıyrılarak kaptaki suya aktığını hissetmelisiniz.

  Kaptaki suya ayaklarınızı koyarken ” Üzerimdeki tüm nazar, negatifler, hastalıklar ve problemler bu tuz gibi eriyip gitsin” diyerek bunu hayal gücünüzün yardımıyla hissedin. 9 dakikanın sonunda suyu dökerek ayaklarınızı akan suyla yıkayın.

  Gerek duyarsanız bu ritüeli 9 gün boyunca uygulayabilirsiniz.

  ▐░ Toprak ve Yağmur Nazarı Atma

  Kök çakranın elementi olan toprak doğanın bize negatif enerjilerden arınmak için sunduğu güzellikler arasındadır. Toprak bedenimizdeki enerji akışını dengelemeye yardımcı olur. Bu da çakraların dengeli olmasına ve auramızın güçlü olmasını sağlar. Güçlü bir aurası olan kişiler nazardan çok daha etkin bir şekilde korunur.

  Ilık havada, hafif yağmur altında yapılan kısa yürüyüşler, üzerinizdeki negatif enerjileri atmanızı sağlar. Nazarı temizlemeye yardımcı olur.

  Yağmurda yapılan yürüyüş, enerji ve çakralarınızı düzenlemektedir. Sadece olumlu şeyler düşünerek yapacağınız bir yürüyüş, enerjinizi yükselterek sizi nazarlara karşı korumanızı arttırır.

  ▐░ Kemale İbrahimova Nazar İçin Kadim Metodu

  Eski çağlardan beri kullanılan çok önemli bir yöntemde de, nazardan korunmak için yine tuzdan yararlanır. Bunun nedeni tuzun negatif enerjileri bünyesinde toplayarak absorbe etmesidir.

  Açık havada elinize alacağınız kaya tuzunu, kafanızın üzerinde tutarak önce sağdan sola doğru olacak şekilde 22 defa döndürüyorsunuz.

  Bu sırada “Üzerimde var olan bütün nazar ve negatif enerjiler gitsin” demelisiniz.

  22 defa döndürme işlemi bittikten sonra avucunuzdaki tuzu bu sefer sol omzunuz üzerinden arkanızdan atmalısınız.

  Üzerinizdeki nazarı toplayan tuzu arkaya attığınızda ARKANIZA DÖNÜP BAKMAYIN.

  Daha sonrasında yıkanarak nazardan arınma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  İnanarak gerçekleştirdiğiniz bu ritüel ile kendinizi güçlenmiş ve arınmış hissedeceksiniz. Nazara karşı uygulanan diğer yöntemlerle birleştirerek etkiyi arttırın.

  Nazara Karşı Bioenerji Seansları

  Nazarın bir negatif enerji olduğunu ve insanlar tarafından yayıldığı için çok güçlü olabileceğini biliyoruz. Negatif enerjilere karşı en önemli kalkanımız ise auramızdır. Auramız bedenimizi zar gibi saran enerjisel bir alandır. Çevremizdeki negatif enerjilere karşı bizi korur.

  Bioenerji seansları, çakraların doğru ve dengeli bir şekilde çalışmasını sağlayarak, enerji alanınızı güçlendirir. 7 çakranın 7’si birden dengeli ve açık olduğunda auranız güçlenmeye başlar.  Böylece dışarıdan gelen kem göz, nazar, büyü gibi enerjisel etkilerden korunmanıza olanak sağlar.

  Yazı kaynağı : www.kemaleibrahimova.com

  Nazar ve kıskançlıktan korunma

  Nazar ve kıskançlıktan korunma

  Nazar rastgele bir etki denilebilir. Yani kişi rastgele bi bakışa maruz kaldıysa geçici bir etki olarak hafif kabul edilebilir. Ama kişinin üzerine yapıştığı düşünülüyorsa kalıcı hasar verecek hale gelmiş demektir.

  Bazen kişi bile kendi kendini bile bloke edebilir. Sürekli “şanslı değilim” cümlesi kurması gibi!

  Herkes negatif enerjiyi toplayabilir. Başkalarıyla yakın temas halinde çalışanlar, buna öğretmenler, hemşireler, doktorlar, terapistler, fabrika çalışanları, vb. dâhil. Günlük olarak temizlenmelidir. Bir kişinin auralarında taşınan bazı negatif enerjiler, hastalığa kolaylıkla dönüşebilir.

  Kendinizi kıskançlıktan bu tarz bir hasardan korumak için, tüm kültürlerden topladığım bilgileri bu yazıda sizin için topladım

  Ayna.

  Evet, aynayı size yönelen negatif bakışlardan korunmak için kullanabilirsiniz. Bunu ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz gibi üzerinizde taşıyarak da yapabilirsiniz. Mesela aynalı gözlükler bile enerjinizi korumanıza yardımcı olacaktır. Enerji geldiği gibi dönecektir. Aynı şekilde kapıya astığınızda negatif enerjiyi geri döndürür.

  İğne

  Giysinin iç tarafına takılan bir çengelli iğne. Kalp ya da karın bölgesine yakın görünmeyen bir yere takılmalı. İğnenin kendi enerjisini toplaması için haftada bir çıkarılıp gece boyunca açıkta bırakılması gerekiyor. Bu onun savunmasını yenileyerek taze enerjiyi emmesini sağlıyor. Eğer rengi değişmişse onu atın, çünkü üzerine nazar, kıskançlık enerjilerini toplamış olduğu için rengi dönmüş anlamına geliyor, artık görevini yerine getiremez, yenisi ile değiştirin.

  Yuvarlak takılar, halka şeklinde zincirler yüzükler.

  Taşsız olması gerekiyor. Onu bir koruma kalkanı yapmak için dolunay gecesi suya koyun ve üzerindeki gereksiz bilgileri temizleyin. 10 dakika kadar beklemesi yeterli. Sudan çıktığında onu Ay ışına koyun. Ayı görmesi gerekiyor. Aya ve sonra yüzüğünüze bakarak onun Ay ışığı ile dolduğunu imgeleyin ve deyin ki “Yüzüğüm güç ile doldu. Benim için korumaya dönüştü.”

  Sizi olumsuzluklardan korur. Arada bir Ay ışığı ile şarj edin. Eğer kırılırsa çok fazla olumsuzluğa maruz kalmış demektir. Daha kullanmaya çalışmayın toprağa gömün.

  Kendiniz için koruyucu bir şey hazırlayacaksanız doğru ruh halinde ve ayın enerjisinin yüksek olduğu günleri seçmekte yarar var.

  Tuz

  Evinizi nazardan korumak için mutlaka evinizde bir köşede kâsede bir tuz olsun. Ve kristal taşlar. Bunlar evinizin saf enerjisini ve ailenizin huzurunu koruyacak, nazardan korunmanıza yardımcı olacaktır.

  Tuzu evinizi korumak için kapının yanında bi yere koyun. Size kötü niyetle gelen herkes, tuz bu enerjiyi kendi içine alabildiği için evin eşiğinin ardında negatifi bırakacaktır. Kendinizi kötü ruhlardan korumak, uykuyu iyileştirmek ve kâbuslardan kurtulmak için, bir kaba tuz (üç tutam) koyun.

  Bunu üst üste üç gece yapın. Bir tavada kızartılmış tuzda nazarı dağıtır. Kendinizi işte ya da yolda korumak için, bir mendile veya poşete tuz koyup yanınıza alabilirsiniz.

  Asla övünmeyin.

  Bu nezaket kurallarından çok daha fazlasını içeriyor. Japonya'da, belirli kelimelere insan cevabı üzerine bir dizi çalışma gerçekleştirilmiş. Böylece, cihazlarla yapılan deneyler sırasında, insanların diğer insanların başarılarını duyduklarında, beyninde acıdan sorumlu yerin aktif hale geldiğini kaydetmiş.

  Yukarıda sözü edilen Japon bilim adamları başka bir gerçek daha kaydetmiş. Aletler, beynin içindeki çoğu kişinin diğer insanların problemlerini duyduklarında “tazminat bölgesini” aktive ettiğini gösterdi.

  Bu nedenle, diğer insanların kıskançlığını nötralize etmek için, sorunlarınızı söyleyerek onlara zevk verin.

  Bi başka adım püskürtme, kıskanç kişilere karşı hayranlığınızı ifade edin. Sadece gerçekten sevdiğiniz bir şeyi bulmaya çalışın, çünkü övgüleriniz samimi gelmiyorsa, aksi takdirde bu teknik işe yaramayabilir.

  En önemli tavsiye kendinizi kötü ve kıskanç insanlara, özelliklede sizde var olan bazı şeylere haslet edebilecek ondan muzdarip olan, kaybetmiş kimselere açmayın! (Kendinizi korumaya alıyorsanız problem olmayabilir. )

  Tanımadığınız biriyle ilişkiye girmek.

  Bu kişiyle cinsel ilişkiye girmeden önce iyi düşünün, başka bir kişinin özünü ve enerjik unsurlarını emmek isteyip istemediğinizden emin misiniz?

  Bazıları konuşmalarında çok fazla negatiflik saçıyor.

  Bunu size de bulaştırıyorlar. En başta kelimelerin bile birer enerji olduğunu hatırlayın hep… Ve bu enerji ile ne tür bir enerji etkileşiminde bulunacağınızı siz seçersiniz. Bu yüzdende her şeyden önce düşüncelerinizi temizlemelisiniz. Veya size sataşıyor biri mesela. Aynı şekilde cevap vermek - buna değer mi? Aynı şeye sizde bulaşıyorsunuz.

  Dua

  Her gün dua ile başlamalı. Ve her gün bu duaları tekrar etmek gerekir ancak bu şekilde sisteminizi yeniden şarj edebilirsiniz.

  Su

  Sokakta, toplu taşımalarda, kötü bir insanla karşılaştığınızda, kendinizi hemen savunmanız ve negatif enerjiyi dönüştürmeniz önemlidir. Bunu yapmanın birçok yolu var, sizi etkilemeye çalışan bir insanla aranızda şelale ile ayrıldığını hayal edin. Su negatif enerjiyi söndürür, tüm öfkeyi temizler.

  Hoşunuza gitmeyen bir etkileşimin ardından bedeni yıkamak iyidir ama hiç olmazsa ellerinizi akan suyun altında yıkayın - negatif böylece birikmez.

  Işığın gücünü kullanın.

  Güç ve enerji olan ışık, hem fiziksel hem de zihinsel saldırılarda çok güçlü bir savunmadır. Işık bilinç tarafından yaratılabilir, o zaman karşınızdakinin gözünü kamaştırır, psikolojik görünmez bir engel oluşturacaktır ve korur. Sokakta kötü bir insanla karşılaşırsanız, o zaman güneşli bir top hayal edin.

  Gösterilmesi gereken takılar.

  Mavi boncuklar gibi, Sedef takılar ya da turkuaz bir takı gibi. Bunlar görünür olduklarında enerjiyi kendi üzerlerine toplayacaktır.

  Yeşil savunucular, yani bitkiler.

  Kıskançlıktan ve kötülüklerden tüm negatif enerji saldırılarını evinizden geri püskürtecek bir kalkan haline gelecektir. Kiev dönemindeki Rus halkı bitki demetlerini birleştirir, kurutulur ve evin etrafına asarlarmış. Bu şekilde, diğer dünya güçlerinin ve diğer kötü ruhların nüfuzunu önlediğine inanıyorlarmış. Orta Çağdaki bayanlar, sadece güzellik için değil, aynı zamanda "kötü göz" ten korunmak amacıyla, şapkalara veya dekolte bölgesine küçük buketleri eklerlermiş.

  Devedikeni. Pencereye konur, dışarıdan sızabilecek kötü enerjilere karşı daireyi koruduğuna inanılır. Ayrıca meşe palamudu ile dolu bir vazo da koyabilirsiniz. Kötü niyetli düşüncelere olumsuz etkilere karşı koruduklarına inanılıyor.

  Tüm odalarda kokulu bitkilerle dolu çuvallar asılır. Lavanta, eğreltiotu, rezene, Sarı Kantaron, keten, ardıç veya ökse otu olabilir. Kurumuş bitkiler yastık veya yorgan örtüsü içine bir kumaş içinde dikilebilir. Onlar sadece kıskançlık ve nazar karşısında mükemmel savunmalar değil, aynı zamanda zararlı böceklerden kurtulmanın da bir yoludur.

  Düşmanlara karşı korumak için lavanta yağı, sandal ağacı yardımcı olur. Yüzün, ellerin, kulakların arkasındaki, kaşların ve bileklerin arasındaki bölgelere yağ sürün. Ve şunu tekrar edin;

  “Nereden geldiysen oraya git! Kim yolladı ise ona dön ”

  Daha güçlü bir koruma için Adaçayı;

  Adaçayını bir kâse içinde tutuşturun çıkan dumanı etrafınızda birkaç tur gezdirin. Evinizde olduğunu düşünüyorsanız, tüm pencereleri ve kapıları kapatın ve her odada, köşelerde, dolaplarda gezdirin. Kapıları ve pencereleri birkaç saat kapalı tutun. Bu evinizdeki birçok negatif ve karanlık enerjiyi çözebilir ortadan kaldırabilir.

  Sarımsak

  Kadim Slavlar sarımsağı tavana asmışlar, kendilerini ve sevdiklerini kötü büyülerden koruduğuna inanıyorlardı. Noel Arifesinde masanın köşelerine yerleştirilirdi, pozitif enerjiyi absorbe edeceğine inanarak. Evin farklı odalarına yerleştirirlerdi kötü ruhların olumsuz etkilerinden koruduğunu düşünerek.

  Bu koruyucu sadece onlar değil tüm kültürler tarafından da kullanılmış. Romanya'da vampirlere karşı koruduğuna ve Macaristan'da kötü ruhlardan koruduğuna inanılıyor. Çocuğun güvende olacağına inanarak küçük çocukların minderlerine dikildi. Hindistan'da aynı amaçla, bir çocuğun boynuna sarımsaklı bir tütsü asılıyordu.

  Eski zamanlarda, sarımsak her derde deva olarak görülmüştür: nazar, sıkıntı, hastalık, ölüm. Kazılan piramitlerde arkeologlar bu bitkiyi firavun mezarlarında bile bulmuşlardır.

  Defne yaprakları da çok güçlü etkileri olan bir bitki

  Nal

  Antik çağlardan beri refahı simgeliyor.

  Bununla evlerine mutluluğu çekebileceklerine ve karanlık güçleri korkutacaklarına inanıyorlardı.

  Ancak dikkat edilmesi gereken bir şey vardı. Nalın asıldığı konumu.

  Slavlar şöyle diyorlarmış.

  “At nalı uçlarını yere indirdi, şeytan halka şeklinde tuzağa girdi.”

  Eğer zenginlik ve mutluluk getirmesini istiyorsanız uçlarını havaya gelecek şekilde asmalısınız. Böylelikle evinizi dolduracak zenginlik kasesini temsil ediyormuş. At nalı bulduysanız şans sayılıyor. Ama onu kendinizde edinebilirsiniz. Metal olması gerekiyor ahşap veya başka bir şey değil. En doğru şekilde onu giriş kapısının üstüne "boynuzlar yukarıda" yerleştirmek. Ancak O zaman ailenizi gerçekten koruyacak ve refahı çekecek bir tılsıma dönüşüyor.

  Çanlar

  Evi karanlık enerjilerden korumak için antik çağlardan beri kullanılıyor. Hatta bir hayvanın boynuna çan asmak onu ses sayesinde olduğu yerde bulmanın dışında onu kötü güçlerden koruma içindi. Genelde ziller evin ortasına asılır ve arada bir dokunarak hareket ettirilir. Zilin çalması ile odanın enerjisini temizlediğine inanılıyor. Arada bu çanlarında temizlenmesi gerekiyor. İndirip tuzlu bir su içinde bir süre bekletilmesi yeterli. Kilise çanlarının da şeytana karşı koruma için olduğu bilinir. Eski zamanlarda, veba ve kolera salgınları tüm kiliselerin zil çalmasıyla kovalandı.

  Bebeğinizin odasındaki ziller bu alandaki havayı temizler ve çocuğu hastalıklardan ve kötü güçlerin işlenmesinden korur.

  Çocukları korumak

  Bir kişinin bebeğinize kötü şeyler dilemesi gerekmez. Ona hayranlıkla bakması da onu vurabilir. Bu yüzden en çok onları korumak gerekir. Hastalığı önlemek tedavi etmekten kolaydır derler. Bazen bilmeden sezgisel olarak bunu yaparlar. Mesela üzerine bezle kapatmak gibi. Bu sayede meraklı gözlerden korunur.

  Kendi elinizle yapacağınız ve muska görevi yapacak bir şey. Sarı karton, kumaş veya sarıya boyadığınız bir ahşaptan güneş yapın. Ona bir de gülümseyen yüz çizin. Bebeğin yatağının yanına asıyor yada koyuyorsunuz.

  Üzerinizde negatif enerjiyi dağıtmak için;

  Ağaçlı parklarda ve ormanlık alanlarda yürüyüş yapın, onlara dokunun. Hatta onlarla duygularınızı bile paylaşabilirsiniz. Canlı olduklarını hatırlayın. Teşekkür etmeyi unutmayın.

  En basit yollardan biri "güneş" çakrasını (göbek deliğinizi) ellerinizle kapatmaktır. Bu tip koruma, çoğu kişi tarafından işadamları tarafından kullanılmaktadır. Özellikle de sürekli göz önünde olmak zorunda olanlar tarafından.

  Tılsımlara olan inanç o kadar uzun zamandır insanların hayatındaki artık bunun nasıl başladığı bilinemiyor. Sadece şöyle söyleniyor “masal yalan belki ama içinde yolu gösterecek ipuçları var!”

  Mesela insanların kötülüklerden korunma için kurban etmesi bile bir büyü bozma geleneği.

  Onlar doğa güçlerini insana hizmet edecek yararına işleyecek şekilde kullanmanın yollarını, enerjimizi yükseltmenin ve korumanın yollarını bir şekilde bulmuş ve kullanmışlar. Bende bu yazıda bu zamana kadar kullanılagelmiş kadim bilgileri "ppzs.ru/tr" den çevirip derleyerek en masum sayılan uygulamaları seçerek sizlerle paylaştım.

  Tılsımlar konusunda Kitaplardan bilmediğiniz şekilleri çizmek, bilinçsizce birilerinin verdiği şeyleri tekrar etmek, her duyduğunuz şeyi yapmak çok tehlikeli boyutlara kapı açabilir.

  Sezgileriniz rehberiniz olsun size iyi hissettirmeyen hiçbir şeyi yapmayın derim son olarak.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Nazar duası: Nazar için hangi sureler ve dualar okunur? Peygamberimizin nazardan korunmak için okunan dualar - Yeni Şafak

  Nazar duası: Nazar için hangi sureler ve dualar okunur? Peygamberimizin nazardan korunmak için okunan dualar - Yeni Şafak

  Nazardan nasıl korunulur, nazar duası var mıdır? Peygamber efendimizin nazardan korunma duası nasıldır? Nazarın mahiyeti ve nasıl olduğu kesin olarak bilinmemekle beraber, bazı kimselerin bakışlarıyla olumsuz etkiler meydana getirebildikleri dinen de kabul edilmektedir. Kur’an-ı Kerim’de, "İnkâr edenler Kur’an’ı dinlediklerinde, neredeyse seni gözleriyle yıkıp devireceklerdi." (Kalem, 68/51-52) buyurulmaktadır. Peki nazardan nasıl korunulur, hangi sureler, dualar okunur? Nazar duası var mıdır?

  Nazardan nasıl korunulur, nazar duası var mıdır?

  Nazarın mahiyeti ve nasıl olduğu kesin olarak bilinmemekle beraber, bazı kimselerin bakışlarıyla olumsuz etkiler meydana getirebildikleri dinen de kabul edilmektedir. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de, "İnkâr edenler Kur'an'ı dinlediklerinde, neredeyse seni gözleriyle yıkıp devireceklerdi." (Kalem, 68/51-52) buyurulmaktadır.

  Hz. Peygamber (s.a.s.), "Göz değmesi (nazar) haktır." (Buhârî, Tıb, 36) buyurmuş; yüzünde sarılık gördüğü biri için; "Bunun için dua edin, çünkü kendisinde nazar var." (Buhârî, Tıb, 35) demiştir.

  Nazardan korunmak için hangi sureler, dualar okunur?

  Nazara karşı Felak ve Nas suresi

  Resûlullah’ın (s.a.s.) nazar değmesine karşı Muavvizeteyn (Felâk ve Nâs) sûrelerini okuduğu; ashabına da bunları okumalarını tavsiye ettiği rivayet edilmektedir (Tirmizî, Tıb, 16; İbn Mâce, Tıb, 32)

  Peygamberimizin torunları için okuduğu nazar duası

  Bunların yanında büyüye ve nazara karşı birden çok dua okunabilir. Hz. Peygamber (s.a.s.) ayrıca, torunları Hasan ve Hüseyin’i nazar ve benzeri olumsuzluklardan korumak için onlara şu duayı okurdu:

  (Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh)

  Yine Resûl-i Ekrem (s.a.s.), “Kim hoşuna giden bir şey görür de; 'Mâşâallah lâ kuvvete illâ billâh’ (Allah’ın dilediği olur. Ondan başka kuvvet ve kudret sahibi yoktur) derse, ona hiçbir şey zarar vermez." (Beyhakî, Şu‘abü’l-îmân, VI, 213) buyurmuştur.

  Nazara karşı okunacak sureler

  Nazara karşı Ayetel Kürsi

  Nazara karşı İhlas Suresi


  Kalem Suresi 51. ve 52. Ayet Arapça okunuşu

  Kalem Suresi 51. ve 52. Ayet Türkçe okunuşu

  Ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semiûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnûn(mecnûnun). Ve mâ huve illâ zikrun lil âlemîn(âlemîne).

  Kalem Suresi 51. ve 52. Ayet Diyanet meali

  ﴾51﴿ O inkârcılar Kur’an’ı işittikleri zaman, seni gözleriyle devireceklermiş gibi bakar, "Şüphe yok o bir delidir" derler.

  ﴾52﴿ Oysa Kur’an, âlemler için öğütten başka bir şey değildir.

  Göz değmesine karşı nazar boncuğu takmak caiz midir?

  Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığından "Göz değmesine karşı nazar boncuğu takmak caiz midir?" şu yanıt verildi:

  Nazar konusunda Hz. Peygamberin tavsiyelerini uyguladıktan sonra sonucu yüce Allah’tan beklemek İslam inancının gereğidir. Dinimizde nihai etkiyi Allah’tan başkasına atfeden tutum, davranış ve inanışlar yasaklanmıştır. Bu sebeple nazar boncuğu ve benzeri şeylerin, bunlardan medet ummak amacıyla boyuna veya herhangi bir yere takılması caiz değildir.

  Bu tür davranışlarda bulunanlar hakkında Resûlullah (s.a.s.) “Kim nazarlık takarsa Allah onun işini tamama erdirmesin” (Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, XXVIII, 623) buyurmuştur. Diğer bir hadiste ise nazarlık takan ve nazarlığa koruyucu etki atfeden kimsenin Allah’a ortak koşmuş olacağı ifade edilmiştir (Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, XXVIII, 637). Nazardan korunmak için böyle hurafeleri terk edip Hz. Peygamberin öğrettiği duaları yapmak gerekir (Buhârî, Tıb 38; Tirmizî, Tıb 16; İbn Mâce, Tıb 32; Kamil Miras Tecrîd Tercemesi, XII, 90).

  Bu çerçevede Felak ve Nâs sureleri yanında Hz. Peygamberin torunlarına yaptığı şu dua da okunmalıdır: “Her türlü şeytan ve zehirli hayvanlardan ve bütün kem gözlerden Allah’ın eksiksiz kelimelerine sığınırım.” (Buhârî, Ehâdîsu’l-enbiyâ, 10; bkz: İbn Mâce, Tıb, 36).

  Faziletli, okunacak ve ezberlenecek sureler, dualar

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap