Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  nakiller cuma günü saat kaçta açıklanıyor

  1 ziyaretçi

  nakiller cuma günü saat kaçta açıklanıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Cuma Günü ve Nakil Şikayetleri - Şikayetvar

  Ortaöğretim Nakil İşlemleri Haftalık Dönemlerde Yapılacaktır

  Ortaöğretim Nakil İşlemleri Haftalık Dönemlerde Yapılacaktır

  Ortaöğretim nakil işlemleri Ekim ayı sonuna kadar Haftalık döneme indirilmiştir.

  Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için başvuruların ve nakil kabul işlemlerinin zamanında yapılması önem arzetmektedir.

  Haftanın ilk 4 iş günü nakil başvuru, son iş günü (Cuma Günü) ise nakil kabul günü olacaktır.

  Başvuru ya da nakil kabul işlemi unutulan öğrenci, sonraki haftada değerlendirileceğinden kontenjan dolması sebebiyle mağdur duruma düşecektir.

  03-09-2019

   ***

  Yazı kaynağı : eskisehir.meb.gov.tr

  Öğrenci nakil ve geçişleri şubat ayının sonuna kadar haftalık olarak yapılacak

  Öğrenci nakil ve geçişleri şubat ayının sonuna kadar haftalık olarak yapılacak

  Öğrenci nakil ve geçişleri şubat ayının sonuna kadar haftalık olarak yapılacak

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel örgün ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin nakil ve geçişlerinin ikinci dönemin ilk gününden, şubat ayının sonuna kadar haftalık olarak yapılacak.

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel örgün ortaöğretim kurumlarında eğitim, öğretim, yönetim ve işleyişe ilişkin usul ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir.

  Ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçişler Yönetmeliğin "Kontenjan belirleme, başvuru ve değerlendirme" başlıklı 38 inci maddesinin 4 üncü fıkrasına göre aşağıda açıklandığı gibi uygulanmaktadır.

  "Nakil ve geçiş işlemleri;

  a) Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere ders yılının başlangıcından ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır. Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Özel öğretim kurumlarına geçişlerde bu kısıtlama uygulanmaz. Başvuru, öğrencinin nakil şartlarını taşıması halinde naklen gidilmek istenilen okul müdürlüğüne e-Okul sistemi üzerinden iletilir. Onay veya ret işlemi nakil istenilen okul müdürlüğünce e-Okul sistemi üzerinden başvuruların bitimini takip eden ilk iş günü çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Ancak, dönem bitiminden üç hafta önce yapılan başvuruların onay veya ret işlemleri, başvuruların bitimini takip eden ilk iş günü çalışma saatleri içinde gerçekleştirilir." denilmektedir.

  Yukarıda açıklanan madde ile şubat ayının sonuna kadar nakil yapılamayacağından zorunlu atamaya tabi kamu kurum ve kuruluşlarının personel çocukları ile çeşitli nedenlerle il/ilçe değiştirmek zorunda kalan ailelerin çocuklarının nakillerinin yapılması yönünde Bakanlığımıza valiliklerden ve ailelerden çok sayıda talep gelmektedir.

  Açıklanan nedenlerle, ilgi Yönetmelikte düzenleme yapılıncaya kadar; Bakanlığımıza bağlı örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin nakil ve geçiş işlemlerinin ikinci dönemin ilk gününden, şubat ayının sonuna kadar haftalık olarak yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.

  Yazı kaynağı : ttvmtaladana.meb.k12.tr

  LGS nakil sonuçları yarın açıklanıyor! Peki saat kaçta açıklanacak?

  LGS nakil sonuçları yarın açıklanıyor! Peki saat kaçta açıklanacak?

  Liselere Geçiş Sistemi'nde tercih sonuçlarından memnun kalmayan öğrenciler 29 Temmuz - 2 Ağustos tarihleri arasında 1. nakil işlemlerini gerçekleştirdi. Yarın lise adayları için büyük gün... LGS 1. nakil işlmelerinin sonuçları yarın yani 5 Ağustos'ta açıklanıyor. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı saate dair bir bilgi geçmediği için öğrenciler "LGS nakil sonuçları saat kaçta açıklanacak?" sorusunu yöneltiyor.

  LGS NAKİL SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

  Milli Eğitim Bakanlığı LGS nakil sonuçları saati hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Geçen sene sonuçlar saat 10.00'da açıklanmıştı. Bu sene de aynı saatte açıklanması bekleniyor.

  2. NAKİL TERCİHLERİ NE ZAMAN?

  Sonuçların açıklanmasının ardından 5-10 Ağustos 2019 tarihleri arasında da ikinci nakil dönemi başlıyor.

  Sınavla ve yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurmaları hâlinde yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecek.

  Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları (açık liseler ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç) sistem tarafından otomatik olarak yapılacak.

  Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak. Sonuç bilgilerinde kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacak. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecek.

  İlköğretim programını tamamlayan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrencilerin yerleştirmeleri de yapılacak. Buna göre özel eğitime ihtiyacı olanların geçerli “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ve ortaöğretim kademesine yönelik “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” doğrultusunda ikamet adresleri, engel durumu ve özellikleri dikkate alınarak yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirilecek. Bu öğrenciler, 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde il ve ilçelerdeki öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu kararı ile yerleştirilecek.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap