Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  munzur festivali 2022 sanatçılar

  1 ziyaretçi

  munzur festivali 2022 sanatçılar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022 yılı Munzur Kültür ve Doğa Festivali için karar verildi

  Konseri yasaklanan tüm şarkıcılar Munzur Kültür ve Doğa Festivali'ne davet edildi

  T.C. Tunceli Belediyesi Resmi Web Sitesi : Munzur Kültür ve Doğa Festivali Tarihi Belirlendi

  Munzur Kültür ve Doğa Festivali tarihleri 21-22-23-24 Temmuz olarak değiştirildi.

  Belediyemiz ile demokratik kitle örgütlerinin ortaklaşması sonucu Munzur Kültür ve Doğa Festivali tarihleri 21-22-23-24 Temmuz 2022 olarak değiştirildi.

  Her yıl geleneksel olarak temmuz ayının son perşembesi yapılan ancak bu yıl Muharrem Ayı'na denk gelen Munzur Kültür ve Doğa Festivali tarihleri değiştirildi. Demokratik kitle örgütleriyle yapılan görüşmeler sonucu festival tarihi 21-22-23-24 Temmuz 2022 olarak belirlendi.

  Konuya ilişkin bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, "Belediye meclisimizde festival yapılsın veya yapılmasın konusunda bir tartışma yürüttük. Bu doğrultuda festival yapılsın kararı verildi. Ancak bu sene festivalin Muharrem Ayı'na denk gelmesi nedeniyle konuyu demokratik kitle örgütleriyle bir tartışmaya açtık. Gerek DEDEF ile gerekse siyasi partilerle bir çalışma yürüttük. Yapılan çalışma sonrasında 21-22-23-24 Temmuz tarihleri uygun görüldü. Mayıs ayındaki meclis toplantımızda da tarihlerdeki değişikliği meclise sunacağız" dedi.

  Tarihlerin değişmesi konusunda bir fikir birliği oluştuğunu ifade eden DEDEF Genel Başkanı Özkan Tacar ise, "Tüm kurumlarımızdan alınan bir fikir birliği ile bu tarihler belirlendi" dedi.  Yazı kaynağı : tunceli.bel.tr

  Munzur Festivali'nin tarihi belli oldu

  Munzur Festivali'nin tarihi belli oldu

  Munzur Festivali'nin tarihi belli oldu

  Munzur Kültür ve Doğa Festivali 21-24 Temmuz'da yapılacak.

  Dersim Belediyesi, Munzur Kültür ve Doğa Festivali'nin 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenleneceğini bildirdi.

  Belediyeden yapılan açıklamada, her yıl geleneksel olarak temmuz ayının son perşembesinde yapılan festivalin başlama tarihinin, o dönemin bu yıl Muharrem ayına denk gelmesi dolayısıyla değiştirildiği belirtilerek, "Demokratik kitle örgütleriyle yapılan görüşmeler sonucu festival tarihi 21-22-23-24 Temmuz olarak belirlendi." ifadesi kullanıldı.

  Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ise belediye meclisinde festival ile ilgili bir tartışma yürüttüklerini belirtti.

  Bu doğrultuda festivali düzenleme kararı verildiğini dile getiren Maçoğlu, şunları kaydetti:

  "Ancak bu sene festivalin muharrem ayına denk gelmesi nedeniyle konuyu demokratik kitle örgütleriyle bir tartışmaya açtık. Gerek Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) ile gerekse siyasi partilerle bir çalışma yürüttük. Yapılan çalışma sonrasında 21-22-23-24 Temmuz tarihleri uygun görüldü. Mayıs ayındaki meclis toplantımızda da tarihlerdeki değişikliği meclise sunacağız."

  Yazı kaynağı : www.birgun.net

  Munzur Kültür Ve Doğa Festivali-Tunceli festivalleri

  Munzur Kültür Ve Doğa Festivali

  2022 yılı Munzur Kültür ve Doğa Festivali yapılacak

  2022 yılı Munzur Kültür ve Doğa Festivali yapılacak

  PİRHA- 2022 yılı Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin 28 -31 Temmuz günleri arasında yapılmasına karar verildi. 

  Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin bu yıl yapılıp yapılmayacağı tartışılıyordu. Tunceli Belediyesi meclis üyeleri oy çokluğuyla bu yıl festivalin yapılmasına karar verdi. Festival, 28 Temmuz’da başlayıp 31 Temmuz’da sona erecek. Festivalin içeriği ise daha sonra kurumlarla yapılacak toplantıların ardından belli olacak.

  Yapılan konuşmaların ardından HDP, CHP, TKP ve SMF festivalin yapılması yönünde oy kullandı. Emek Partisi yapılmamasını isterken, AKP ise çekimser kaldı. Oylama sonucunda 2022 yılı Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin oy çokluğuyla yapılmasına karar verildi.

  PİRHA/ DERSİM

  Yazı kaynağı : pirha.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap