Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  muallim filmi nerede çekildi

  1 ziyaretçi

  muallim filmi nerede çekildi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Muallim filminin konusu ne, oyuncuları kim?

  Muallim filminin konusu ne, oyuncuları kim?

  Muallim, yönetmenliğini ve senaryosunu Müslim Şahin'in üstlendiği, 2021 yapımlı bir dram filmidir.

  MUALLİM FİLMİNİN KONUSU NE?

  Genç Ali, Fransa'da eğitimini tamamladıktan sonra bir Anadolu kasabasına sürgüne gönderilir ve burada öğretmen olur. Ali, kendi inançlarını sorgulamaya başlar.

  MUALLİM FİLMİNİN OYUNCULARI KİM?

  Melih Selçuk

  Sevtap Özaltun

  Ruhi Sarı

  MUALLİM FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

  Filmin çekimleri, Manisa’nın Kula ilçesinde gerçekleştirildi.

  MUALLİM FİLMİNİN IMDB PUANI KAÇ?

  Muallim filminin IMDb puanı 10 üzerinden 3.8 olarak belirlenmiştir.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Muallim filmi nerede çekildi hangi yılda geçiyor oyuncuları isimleri konusu ne zaman çekildi?

  "Muallim" filminin çekimleri Kula'da devam ediyor

  Kültür Bakanlığınca desteklenen "Muallim" filmi, tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Manisa'nın Kula ilçesinde çekiliyor.

  Osmanlı döneminin en güzel sivil mimari örneklerini barından Kula, yönetmen ve yapımcılarca tercih edilen ilçe olmayı sürdürüyor.

  İlçe, son olarak Melih Selçuk, Sevtap Özaltun, Ruhi Sarı, Halit Karaata gibi oyuncuların yer aldığı Osmanlı'nın son döneminde Avrupa'ya mühendislik eğitimi için gönderilen bir gencin, bir Anadolu kasabasına öğretmen olarak tayinin çıkmasını konu alan, TRT'nin ortak yapımcılığını üstlendiği "Muallim" filmine ev sahipliği yapıyor.

  Yönetmen Müslim Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her hikayenin bir sorun çözmek amacıyla çıktığını belirterek, şunları söyledi:

  "Osmanlı'nın son döneminde gençler yurt dışına gönderildi, mühendislik eğitimi alsınlar, ülkelerine geri dönsünler ve ülkenin gelişimine katkıda bulunsunlar istendi. Ancak bu gençlerin bir kısmı, farklı ajandalarla geri döndüler. Burada küçük gördüğü, yukarıdan baktığı insanlarla birlikte yaşamak zorunda kalıyor. Öte yandan burada yaşayan insanlar onu tabii ki hoş karşılamıyorlar. Jön Türkler, o dönem Anadolu'da devletin içerisinde bulunduğu iç karışıklıklarının müsebbibi olarak görülüyor. Her iki tarafın da hoş karşılamadığı bir birliktelik aslında bu. Muallim filmini, bu temel üzerine inşa ettik. Sonra tabii ki halk ve muallim birbirleriyle etkileşim içerisine giriyorlar, birbirlerine dokunuyorlar. Sonrasında her iki tarafta da değişimler söz konusu oluyor."

  Dönem filmleri için Kula'nın doğal bir plato olduğunu belirten Şahin, sokakları, tarihi evleri ve insanının yanı sıra filme sahip çıkan bir ilçe olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

  Müslim Şahin, Türkiye'nin pek çok noktasında araştırma yaptıklarını ve filmi baştan sona çekebilecekleri yerin Kula olduğuna karar verdiklerini de sözlerine ekledi.

  Kula Belediyesinin ve halkın filme ciddi şekilde sahip çıktığını dile getiren Şahin, "Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, ellerindeki imkanları bizler için seferber etti. İhtiyaç duyduğumuz tarihi evleri, sokakların hazırlanması ve destek noktasında ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar. Yerel halk da filme sahip çıktı, katkıda bulundu. Filmde oynayacak figüranların çoğunu halk arasından seçtik." dedi.

  Kula'da daha önce yönetmen Halit Refiğ'in "Vurun Kahpeye", yönetmen Feyzi Tuna'nın "Tutku" ve Atıf Yılmaz'ın "Değirmen" filmleri çekilmişti.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  TAMAMI KULA'DA ÇEKİLEN "MUALLİM'' FİLMİNE EN İYİ UZUN METRAJ FİLM ÖDÜLÜ

  TAMAMI KULA'DA ÇEKİLEN

  Tamamı Kula' da çekilen dönem filmi muallim projesi 2020 yılında trt ortak yapımıyla  Kula'nın tarihi sokaklarında çekimleri tamamlanmıştı, Yönetmenliğini Müslim Şahin'in üstlendiği, yapımcısı Halit Arabacı olan dönem filmi pandemi nedeniyle sinemalara girememiş bu boşluğun akabinde de çeşitli festivallerde boy göstermiş ve girdiği festivallerden ödülle dönen "MUALLİM" Filmi bu kez de ;Hamilton New York Uluslararası Film Festival’inde "En iyi Uzun Metraj Film" ödülünü kazanmıştır. Önümüzdeki günlerde sinemada yayınlanacak olan muallim filmi  sinema sonrası trt ekranlarında izleyicisiyle buluşacak. Filmin yapımında büyük emeği geçen Cihad Kıtır ilerleyen zamanda 2 sezonluk dizi setinin Kula'ya ineceğini, bu tür projelerin Kula'nın tanıtımında büyük etki yapacağını duyurdu.

  Yazı kaynağı : www.kulahaber.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap