Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  muş milletvekili aday adayları 2023

  1 ziyaretçi

  muş milletvekili aday adayları 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2023 seçim takvimi! Cumhurbaşkanı aday başvuruları ne zaman? Milletvekili kesin aday listesi ne zaman ilan edilecek? Seçmen listeleri ne zaman açıklanacak?

  2023 seçim takvimi! Cumhurbaşkanı aday başvuruları ne zaman? Milletvekili kesin aday listesi ne zaman ilan edilecek? Seçmen listeleri ne zaman açıklanacak?

  11 Nisan Salı

  YSK tarafından, siyasi partilerin verdikleri aday listeleri ile illerden gelen bağımsız adaylarla ilgili başvuru belgelerinin incelenmesi sonucu tespit edilen eksikliklerin, siyasi parti genel merkezlerindeki yetkili organlarından ve bağımsız adaylardan tamamlanması istenilecek.

  Başvuru evrakında eksiklik tespit edilen ve kendisine ulaşılamayan bağımsız adaylar hakkındaki eksiklikler Resmi Gazete'de ve "www.ysk.gov.tr" adresinden duyurulacak.

  12 Nisan Çarşamba

  Yurt içi ve yurt dışı seçmen kütükleri kesinleştirilecek. Yurt içi seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar belirlenecek.

  Yurt dışı seçmenlerin oy kullanacakları tarih aralığı ve yer bilgileri Türkiye saati ile 08.00'de "www.ysk.gov.tr" adresinden ilan edilecek.

  Yurt dışı sandık kurullarının, saklama ve ulaştırma kurulları ile sayım ve döküm kurullarının oluşturulması çalışmaları tamamlanacak. Gümrük sandık kurullarının oluşturulması tamamlanarak, ilgililere tebliği ile bu kişilere yönelik eğitim çalışmalarına başlanılacak.

  14 Nisan Cuma

  Siyasi partilerin aday listeleri ile bağımsız adayların başvuru evrakındaki eksiklikleri tamamlamaları için verilen süre ile bağımsız adayların adaylıktan vazgeçmeleri için belirlenen süre sona erecek.

  15 Nisan Cumartesi

  YSK tarafından milletvekili geçici aday listelerinin incelenmesi işlemleri tamamlanacak ve bu listeler ilgili il seçim kurulu başkanlıkları ile radyo, televizyon ve Resmi Gazete'de yayımlanacak.

  Geçici aday listelerinin (bağımsız adaylar dahil) il seçim kurulları tarafından mahallinde alışılmış usullerle ilanı yapılacak ve söz konusu listelere karşı il seçim kurulları ve YSK'ya yapılacak itirazlar ile incelenmesine başlanılacak.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  AK PARTİ’DE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI İÇİN SON BİR HAFTA

  AK PARTİ’DE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI İÇİN SON BİR HAFTA

  AK Parti İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme toplantısı; İl Yürütme Kurulu Üyelerinin, İlçe Başkanlarının, Büyükşehir Belediye Başkan Vekilinin, İlçe Belediye Başkanlarının, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının katılımları ile gerçekleştirdi. Toplantıda 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine yönelik yapılacak çalışmalar, AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı başvuru süreci, 6 Şubat’ta 11 ilde yaşanan asrın felaketi depremlerin etkileri ve Balıkesir’de misafir edilen 19 bine yakın depremzedenin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar değerlendirildi.

  MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ BAŞLADI…

  AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran toplantıda yaptığı konuşmada; 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine yönelik yapılacak çalışmalar hakkında teşkilatı bilgilendirdi. Balıkesir’de AK Parti’den milletvekilli aday adayı olacakların bir hafta içerisinde başvurularını yapması gerektiğini belirten AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, “Cumhurbaşkanımızın seçim kararını açıklaması ve imzalamasının ardından 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim süreci başladı. AK Parti İl Başkanlığımıza, Milletvekili aday adaylığı için başvuracak arkadaşlarımızın 1 hafta içerisinde müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Yani Cuma gününe kadar başvurular devam edecek” dedi. 

  ADAYLIK BAŞVURU ÜCRETLERİ AFAD DEPREM HESABINA YATACAK.

  Başaran şöyle konuştu:

  “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekili Aday Adaylarının adaylık başvuru ücretlerini parti yerine, AFAD’ın deprem hesabına yatırmalarını istedi ve tüm partilere de bu konuda çağrı yaptı. Aday adaylığı başvurularının tamamlanmasıyla, 19 Mart’ta başlayacak temayül yoklamaları sürecinin ardından aday adayları tek tek mülakata çağrılacak; ardından Cumhurbaşkanımız listeye son şeklini verecek. Aday listeleri 7 Nisan’da YSK’ya teslim edilecek. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Genel Merkez’de yapılan toplantıda adaylık başvuru ücretleri ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. AK Parti’nin adaylık başvurusu için erkek adaylardan 20 bin lira, kadın ve genç adaylardan 10 bin lira, engellilerden ise 5 bin lira talep etmesi öngörüldü. AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday adayı olacak arkadaşlarımızın bu takvim sürecine göre hareket etmeleri gerekmektedir. Şimdiden aday adayı olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”

  BAŞARAN: TÜRKİYE İÇİN HEMEN ŞİMDİ DİYEREK YARALARIMIZI SARIYORUZ…

  6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketi depremlerde devlet ve millet olarak gönül birliği içerisinde mücadele ettiklerinin altını çizen AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Bu depremlerde 11 ilimiz büyük bir yıkımla karşı karşıya kaldı. Devlet olarak depremin ilk anından itibaren tüm kurumlarımızla, STK’larımızla, gönüllülerimizle, partililerimizle, milletimizle topyekun arama kurtarma çalışmalarına katıldık. Dünya da eşi benzeri az görülen bir dayanışma ve yardımlaşma göstererek çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Çadırları, Konteynırları ve geçici barınma evlerini hızlı bir şekilde kurduk ve kurmaya devam ediyoruz. Ayrıca, bir yılda yapacağım 500 bin deprem konutlarının projelerini tamamlayarak temellerini atıp, inşaasına başladık. Şehir merkezlerimizi tekrar ayağa kaldırmak için de enkaz kaldırma çalışmalarımızda aralıksız devam ediyor. Enkazları kaldırdıktan sonra şehir merkezlerimizi de tarihi dokularıyla, kültürüyle tekrar ihya edip ayağa kaldıracağız.

  “AK PARTİ BALIKESİR TEŞKİLATLARI OLARAK DEPREMZEDELERİMİZİN YANINDAYIZ…”

  AK Parti Balıkesir Teşkilatları olarak ilk andan itibaren sahada ve ilimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Balıkesir Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin önderliğinde çok yönlü çalışmalarımız devam ediyor. 3 milyonu geçen depremzedemiz ülkemizin bir çok iline göç etti. Balıkesir’imizde de 19 bine yakın depremzedemizi misafir ediyoruz. Bu konuda yoğun bir çalışma programı gerçekleştiriyoruz. Depremzedelerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Asrın felaketini yaşadığımız depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

  “DEPREM BÖLGESİNİ TEKRAR AYAĞA KALDIRACAĞIZ…”

  Biz büyük bir milletiz. Allah’ın izniyle hep birlikte, yek yürek olarak tüm yaralarımızı saracağız. Depremin yaşandığı 11 ilimizi tekrar ayağa kaldırıp, acılarımızı birlikte dindireceğiz. Bugüne kadar AK Parti geçmişte yaşanan felaketlerde kısa zamanda yaşanan felaketlerin yaralarını sarmayı bildi. Şimdide 11 ilimizi tekrar ayağa kaldıracak, geleceğimizi milletimizle birlikte kuracağız. Türkiye güçlüdür, milletimiz güçlüdür. Türkiye için hemen şimdi! Diyerek çalışacağız ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

  “BALIKESİR’DE MİSAFİR ETTİĞİMİZ DEPREMZEDELERİMİZ İÇİN ADRES BEYAN SÜRECİ BAŞLADI…”

  14 Mayıs seçimlerinde depremzedelerin oy kullanmalarına yönelik duyuru ve bilgi aktarımında bulunan AK Parti Balıkesir İl Başkanı  Ekrem Başaran, “İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, depremzedelerin 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde seçme ve seçilme hakkını kullanabilmesi için yapması gerekenlere ilişkin, “Diğer il veya ilçelerden birine taşınmış ise taşındığı yerdeki adrese; yurt, otel, pansiyon gibi geçici yerlerde dahil, aynı il ya da ilçe içerisinde ikamet adresi dışında başka bir konut, prefabrik ev, yurt, konteyner, çadırkent, huzurevi ve benzeri gibi yerde barınıyor ise bu tür geçici yerlere yönelik yapacakları yeni adres beyanını; 17 Mart saat 23.59’a kadar nüfus müdürlüklerine ayrıca e-Devlet ve nüfusmatikler üzerinden yapabilecekler. Bu konuda da Balıkesir’imizde misafir ettiğimiz depremzedelerimize yönelik AK Parti Teşkilatları olarak gerekli çalışma programlarımızı yaptık. Depremzedelerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

  BAŞARAN, “BİZİM DERDİMİZ MİLLET, 6’LI KOALİSYONUN DERDİ KOLTUK…”

  14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin ülkemizin ve milletimizin geleceği için büyük önem arz ettiğini söyleyen Başaran, “Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 6 masanın yani 6’lı koalisyonun gündeminde maalesef ülkemizin ve milletimizin hiçbir meselesi yok. Onlar bir ittifak değil tıpkı eski Türkiye’de olduğu gibi tamamen kavga, ayak oyunu ve pazarlık üzerine kurulu bir koalisyon yapısındalar. Güçlendirilmiş parlamenter sistem diye çıktıkları yolculuğun sonu at pazarlığından beter cumhurbaşkanı yardımcılığı pazarlık ve paylaşım kavgasına dönüştü. Bizim derdimiz millet, onların derdi koltuk.

  BAŞARAN, “14 MAYIS DESTANINI CUMHUR İTTİFAKI ORTAKLARIMIZLA BİRLİKTE YAZACAĞIZ…”

  Seçim kampanyamızı depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza hürmetimizin ve mağdur insanlarımıza olan saygımızın gerektirdiği hassasiyetle yürüteceğiz. Sandıklara sıkı sahip çıkacak, en küçük bir kaçağa göçeğe, hileye hurdaya meydan vermeyecek güçlü bir organizasyon kuracağız. ’14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız. AK Parti Balıkesir Teşkilatları ve Cumurhur İttifakı ortaklarımızla birlikte Balıkesir’de milletvekilliğinde 9’da 9 yaparak seçimleri kazanacağız. Cumhurbaşkanımızı tekrar seçip, TBMM’deki milletvekili sayımızı arttıracağız. Türkiye için, Balıkesir için Hemen Şimdi! Diyoruz. Tüm teşkilatlarımızla seçimlere hazırız ve çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Alınan seçim kararının ülkemize, milletimize ve Balıkesir’imize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

  Yazı kaynağı : politikam.com

  2023 seçim kararı alınmasının ardından YSK'de süreç nasıl işleyecek? Seçim takvimi ne zaman başlıyor?

  Aday Adayı Başvuruları

  Aday Adayı Başvuruları

  İnşa Gücü Olduğumuzu Gösterelim, Büyük Kazanalım!

  14 Mayıs Genel Seçimleri için milletvekili aday adayı başvurularımız başlamıştır.

  Başvurular 17-25 Mart tarihleri arasında aşağıda belirtilen bölge ve illerdeki Aday Adayı Başvuru Kabul Komisyonlarımıza yapılabilir:

  İÇ ANADOLU BÖLGE(Başvuru yeri: Ankara İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: Ankara, Konya, Kayseri, Eskişehir, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Karaman, Yozgat, Kırıkkale

  KARADENİZ BÖLGE (Başvuru yeri: Çorum İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Çorum, Sinop, Amasya, Samsun, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Bayburt, Rize, Artvin

  AMED BÖLGESİ

  1.Bölge (Başvuru yeri: Mardin İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: Batman, Mardin, Siirt, Şırnak

  2.Bölge (Başvuru yeri: Amed İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: Amed, Dersim, Elazığ, Bingöl, Erzincan Sivas

  3.Bölge (Başvuru yeri: Urfa İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: Urfa, Antep, Adıyaman, Malatya, Maraş, Kilis

  SERHAT BÖLGE

  1.Bölge (Başvuru yeri: Van İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: Van, Bitlis, Muş, Hakkâri

  2.Bölge (Başvuru yeri: Ağrı İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan, Erzurum

  MARMARA BÖLGE

  1.Bölge Kuzey Marmara (Başvuru yeri: İstanbul İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli

  2.Bölge Güney Marmara (Başvuru yeri: Bursa İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Balıkesir, Yalova, Düzce, Bilecik

  EGE BÖLGESİ

  1.Bölge (Başvuru yeri: İzmir İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Afyon, Kütahya, Uşak

  2.Bölge (Başvuru yeri: Antalya İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: Antalya, Burdur, Isparta

  ÇUKUROVA BÖLGE (Başvuru yeri: Adana İl Binası)

  Başvuruyu Yapacak İller: Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye


  BAŞVURU FORMU

  Aday Adayı Başvuru Formu’na BURADANulaşabilirsiniz.

  Başvuru formu eksiksiz olarak doldurularak aşağıda belirtilen belgeler İKİŞER NÜSHA olarak hazırlanıp forma eklenmelidir. Başvurular, Aday Adayı Başvuru Kabul Komisyonuna şahsen yapılmalıdır.

  Gerekli Belgeler (HER BELGEDEN 2 ADET OLACAK)

  Eksik başvuru kesinlikle kabul edilmeyecektir.


  BAŞVURU ÜCRETİ

  Aday adayı başvurularından alınacak ücret 15.000 TL’dir. Kadın, genç (18-25), engelli, KHK'lı ve deprem mağduru aday adaylarından ücret alınmayacaktır. 

  Elden ücret kabul edilmeyecektir. Hesap bilgileri şöyledir:

  HESAP ADI: Halkların Demokratik Partisi Genel Merkezi

  BANKA ADI: HALK BANKASI / TBMM Şb.

  IBAN: TR53 0001 2001 4790 0086 0000 01

  Not: AÇIKLAMA kısmına "Aday adayı başvuru ücreti" yazılmalıdır.


  PARTİMİZİN ADAY ADAYI KRİTERLERİ

  a. HDP program ve tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunması nedeniyle hakkında ilgili parti yetkili organlarınca verilmiş disiplin yaptırımı olan kişiler aday adayı olamazlar.

  b. Çok eşlilik durumu olanlar aday adayı olamazlar.

  Yazı kaynağı : hdp.org.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap